Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-05-2010, 00:40   #21
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Tak to mám buď štěstí nebo velmi asociálního psa, ale mám druhým rokem Scalibor a ještě mu ho nikdo nesundal. Funguje stoprocentně a prakticky celou sezonu, já kvůli tomu, že máme doma dalšího psa a dvě kočky, tak ho měním po půl roce kvůli blechám. Loni když měl pes první klíště, stačilo umýt ho v jarové vodě a zase byl ještě víc než měsíc klid. Ještě doplním, že nesmrdí.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 03-05-2010, 06:41   #22
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

pridavam se s kiltixem. loni dobry,letos jsem nasla jen asi dve klistata,100 procentne asi nefunguje nic. zkouseli jsme ten mentolovy obojek,naprosto selhal a cajovnikovy olej,ale ten smrad jsem nesnesla ani ja,ani arwen,ta kdyz me videla s tou lahvickou,tak utekla.byla v tom levandule a tu ja fakt nemusim.jinak nekdo si stezuje ,ze kiltix smrdi,ale ten ja nejak nevnimam a nevadi mi. uvidime jak letosni sezona...

btw. neni jeste pozde na ockovani proti borelioze? arwen se hara,tak jsem ji nemohla zatim ani ockovat na trojkombinaci. veterinar to nedoporucil,tak musime jeste tak 14 dni pockat.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 03-05-2010, 07:22   #23
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

My také zkoušeli různé spotony a různé obojky. Spotony se nám neosvědčily(klíšťata byly i tak a zapomínali jsme včas obstarat novej) a navíc na dva psi už je to trochu drahé. Po Bolfo obojku byla Lara nějaká smutná a když 2. den začala zvracet sundala jsem ho a byla v pohodě, nic jiného po ruce nebylo tak ho cca po týdnu dostala zpět s tím že to byla shoda okolností a když se to opakovalo, letěl z domu.
Loni jsem byla nadšená z obojku Killtix, žádný zakouslý klíšťata! A ani hravý štěně jí ho nesundalo. Tak mám letos na každou holku, snášej je výborně, ještě je nezničili, už je maj cca měsíc nebo měsíc a půl, ale!! letos funguje podstatně hůř!! Mají klíšťata i tak a to i zakouslý a navíc, klidně si vegetěj, takže něco je špatně a to jsem už obojek zkoušela i omýt, jak doporučujou.
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 03-05-2010, 08:14   #24
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
pridavam se s kiltixem. loni dobry,letos jsem nasla jen asi dve klistata,100 procentne asi nefunguje nic. zkouseli jsme ten mentolovy obojek,naprosto selhal a cajovnikovy olej,ale ten smrad jsem nesnesla ani ja,ani arwen,ta kdyz me videla s tou lahvickou,tak utekla.byla v tom levandule a tu ja fakt nemusim.jinak nekdo si stezuje ,ze kiltix smrdi,ale ten ja nejak nevnimam a nevadi mi. uvidime jak letosni sezona...

btw. neni jeste pozde na ockovani proti borelioze? arwen se hara,tak jsem ji nemohla zatim ani ockovat na trojkombinaci. veterinar to nedoporucil,tak musime jeste tak 14 dni pockat.
Na Borelu už asi pozdě bude. Ale nejlíp Ti to beztak řekne vet.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 03-05-2010, 08:17   #25
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Janiz View Post
My také zkoušeli různé spotony a různé obojky. Spotony se nám neosvědčily(klíšťata byly i tak a zapomínali jsme včas obstarat novej) a navíc na dva psi už je to trochu drahé. Po Bolfo obojku byla Lara nějaká smutná a když 2. den začala zvracet sundala jsem ho a byla v pohodě, nic jiného po ruce nebylo tak ho cca po týdnu dostala zpět s tím že to byla shoda okolností a když se to opakovalo, letěl z domu.
Loni jsem byla nadšená z obojku Killtix, žádný zakouslý klíšťata! A ani hravý štěně jí ho nesundalo. Tak mám letos na každou holku, snášej je výborně, ještě je nezničili, už je maj cca měsíc nebo měsíc a půl, ale!! letos funguje podstatně hůř!! Mají klíšťata i tak a to i zakouslý a navíc, klidně si vegetěj, takže něco je špatně a to jsem už obojek zkoušela i omýt, jak doporučujou.
..ale ty Kiltix obojky asi smrdí, ne? Jako malá měla Sofa snad 3 (už nevím značku), a všechny 3ztratila. Krom toho mi dost smrděly a měla jsem na ně alergickou reakci. Ty spoty nám taky moc nezabrali, hlavně poměr cena/délka účinnosti..+ pamatovat na včasné zakoupení nových:-/
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 03-05-2010, 08:20   #26
pato_garzik
Junior Member
 
pato_garzik's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Bratislava
Posts: 71
Send a message via Skype™ to pato_garzik
Default

Kiltix treba obcas vydrhnut!!! To mam priamo od predavacky v petshope - ked som asi v polke sezony chcel kupit novy tak sa podivila ci ho pes doteraz nemal a ked som jej odpovedal ze ma ale uz nefunguje tak mi poradila vydrhnut - odvtedy ziaden problem az do konca sezony - ale vzdy ked bol na povrchu akoby zamasteny tak som ho vydrhol kefkou v mydlovej vode a horucou vodou dobre oplachol az mal taky matny zvetraly vzhlad a fungoval dalej. toto moze byt problem aj s novym - bohvie kde a ako bol skladovany. Zevraj to nie je treba pri psovi ktory je vonku a pravidelne zmokne alebo sa kupe.
pato_garzik jest offline   Reply With Quote
Old 03-05-2010, 08:47   #27
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Právě že jsem ho už omývala. Mužu ho ještě vydrhnout.
Co se týče toho jestli kiltix smrdí, je trochu cítit, spíš zblízka, ale neni to nijak hrozný a to jsem na to taky dost citlivá(ale ne alergická, to pak muže být ještě jinak) některý obojky skutečně smrdí tak že přijde pes a s ním smrad.
Jo to očkování proti borelioze, zrovna jsem o tom někde četla-očkuje se mimo klíštěcí sezonu, což teď rozhodně bohužel neni.
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 03-05-2010, 09:38   #28
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

To jak teď někdo psal, že letos už účinkují některé věci méně může být pravda, předloni co jsme dávali pipety Fronline a super tak loni nepůsobily. Loni na podzim jsme tedy zkusili Advanix a letos zase a zatím se i přes nadměrné koupání se klíšťata blechy a komáři drží od kožíšků dál. Mám vyzkoušené, že vydrží intensivně cca 2 měsíce (při koupání v řece atd.) Jediné mínus, že pes má dva dny mastný kožíšek za krkem a nad ocasem.

Co se týká těch otravných mušek u koní. taky mám holky u koní a je to pro ně dost nepřijémné pořád třepou hlavou, škradou do krve atd. Koupila jsem si pro sebe na nohy normální repeletní sprej (OZZY je to nějaká novinka - úplně obyčejný repelent z drogerie za 63,-Kč) a když vedele mě holky stáli, tak jsem si jej stříkla do ruky a uši jim, ze vnitř (teda boltce tou vlhkou rukou, aby bylo jasno) vytřela. Holkám to nijak nevadilo ba naopak mušky jim přestali do uší lést. Má to takovou příjemnou nevýraznou vůni tudíš s tím psi neměli zas tak problém a úkol to splinlo.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 03-05-2010, 17:38   #29
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Tak jsem se rozhodla pro obojek scalibor, i kdyz chtela jsem nejdrive alespon skusit diffusil na radu pavla (ten chci koupit i pro sebe). Nevite nekdo, kde se da volne sehnat v praze ten pro psy?
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 03-05-2010, 17:54   #30
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Tyger View Post
Tak jsem se rozhodla pro obojek scalibor, i kdyz chtela jsem nejdrive alespon skusit diffusil na radu pavla (ten chci koupit i pro sebe). Nevite nekdo, kde se da volne sehnat v praze ten pro psy?
Na Mělníku jsem diffusil na psy dnes koupila v běžném zverimexu. Takže v Praze by to mělo být podobně.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 03-05-2010, 17:55   #31
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

tak budu muset skousit jiny zverimex, dnes jsem v jednom byla arekli mi, ze to uz daaaavno nemeli...
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2010, 20:59   #32
Cába
Caba
 
Join Date: Mar 2008
Location: Vysoké Studnice 88
Posts: 6
Send a message via Skype™ to Cába
Default

Ahoj, nejlepší je přípravek Stronghold, který likviduje klíšťata, demodexe, celý měsíc oblé červy a je i proti blechám, klíšťatům a roztočům na 3 měsíce. Je pravda drahý. Dnes jsem kupovala na 3 psi a platila jsem 1500kč.
No ale co by jsme pro své miláčky neudělali, přeci jen je sezona, jezdíme na výstavy a psí srazy. A kdo ví co by jsme chytili.
V loni jsem sama dostala klíšťovou encefalitidu a sestra boreliozu. Tak myslete i na sebe a naočkujte se.
Cába jest offline   Reply With Quote
Old 09-06-2012, 11:42   #33
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Tak po dvou letech obnovuji téma...

Který přípravek se vám nejvíce osvědčil proti klíšťatům? Spíš by mne zajímali názory na spot-on (kvůli možné alergii mého vlka na Scalibor)
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 09-06-2012, 12:44   #34
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Ahojky,
letos mám novou zkušenost. Každým rokem používám Exspot ! Mám perfektní zkušenosti s tímto přípravkem, žádná alergie nic. Působí dobře cca 1 měsíc bez klíšťat úplně druhý měsíc jsem ke konci 1 klíště našla. Ale to se feňule téměř denně koupou ve vodě.
Takže během sezóny aplikuji cca 3x po 2,5 měsíci.

Letos jsem vyzkoušela na doporučení hodně mých známých Duowin - spot on. Prý funguje až přes 3 měsíce. Jsou obě bez klíšťat - úplně super. Jedna fenka byla úplně v pohodě a druhá měla po aplikaci mírnou reakci - (asi jsem aplikovala nízko k ocasu) a tím pádem chodila jako husky, ocas vysoko nesený a očividtně jí to pod ním vadilo i v leže ho pořád nadzvedávala - to měla asi dva dny. Chvílemi se pořád snažila vyprázdnit (asi ji to u konečníku trochu dráždilo). Dávám souvislost k spot onu, protože po aplikaci večer to začalo druhý den ráno a pak po dvou dnech to bylo v poho. Odčervené byly před měsícem.

Tak uvidím, ale asi se vrátím k našemu oblíbenému Exspotu.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 09-06-2012, 13:13   #35
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default

Já jsem i letos koupila Kiltix obojky. Mladší čubě vyndavám tak dvě klíšťata týdně, starší měla letos asi jenom dvě klíšťata (asi protože tolik neleze do vysoké trávy, jako to mladší trdlo).
__________________
Michaela Stalmacherová
CHS Steelmaker
Mist jest offline   Reply With Quote
Old 13-06-2012, 09:24   #36
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Malá dostala frontline - spot. Žádná nechtěná reakce se nekonala, fungoval super - ale opravdu jen ty 4-5 týdnů. Pak už sem tam klíšťák byl.
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 14-06-2012, 20:06   #37
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Po Kiltixu se začala drbat, což dvě sezony předtím nedělala, takže jsem ho sundala, je ted bez ochrany, ale žádná hrůza s tím, že jsem objednala pipetu Effipro plus ten rozprašovač. Je to drahé jak čert, ale pokud to bude fungovat, budu to dávat každej měsíc. Měla i pivovarské kvasnice, které celkem fungovaly, ale nechala jsem děla koprologii a vyšly jí kvasinky, což je logické, takže jsem je vysadila a nasadila probican. Ten pes má lepší péči než já
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 20-06-2012, 20:14   #38
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Hm, tak jsem před dvěma dny nakonec vyzkoušela Exspot. Nijak extrémně se drbat nezačal, ale právě dnes jsem z něj vyndala krásně nacucané klíště a k tomu má opět rozdrbané podpazuší a začervenané bříško chjo, zítra pravděpodobně zas k vetovi
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 21-06-2012, 14:17   #39
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Když to tak čtu, jsem velice ráda za radu co mě dala moje sestra když pracovala jako veterinární technička....poradila mě abych řekla u doktora že chci Biovetu proti klíšťatům, od té doby dávám JEDNOU ročně, nesmrdí po dvoudnech můžou do vody a celou sezonu žádný napitý klíšťata (lezou po nich to jo, ale nezakousnou se), vejdu se do 1000,- za všechny tři...co víc si přát?
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net
mája jest offline   Reply With Quote
Old 21-06-2012, 23:27   #40
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default

Quote:
Originally Posted by mája View Post
Když to tak čtu, jsem velice ráda za radu co mě dala moje sestra když pracovala jako veterinární technička....poradila mě abych řekla u doktora že chci Biovetu proti klíšťatům, od té doby dávám JEDNOU ročně, nesmrdí po dvoudnech můžou do vody a celou sezonu žádný napitý klíšťata (lezou po nich to jo, ale nezakousnou se), vejdu se do 1000,- za všechny tři...co víc si přát?
To je injekčně?
__________________
Michaela Stalmacherová
CHS Steelmaker
Mist jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org