Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Spotkania i podróże

Spotkania i podróże Spotkania - te duże i te maleńkie, oficjalne i prywatne. Ważne by psy się wyszalały.... Jak i gdzie jechać z psem na wakacje...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13-08-2008, 12:52   #1
konek
Member
 
konek's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bystrzejowice
Posts: 712
Send a message via Skype™ to konek
Default Spotkania a suczki w cieczce

Nas z Ereshką niestety nie będzie . Pomimo, że bardzo się szykowaliśmy i odpowiedni zapas bandaży i plastrów był przygotowany. Nasza głęboka nadzieja, że wreszcie moja kochana awanturnica spokornieje i pokocha choiaż te wilczaki, które tam spotka niestety spaliła na panewce. Ereshka po prostu zaczyna cieczkę i zapewne nie wyrobi się przed wyjazdem aby ją zakończyć i nie pachnieć w sposób, który u wszystkich samców wywoła zawrót głowy i nie tylko...
Życzymy wszystkim wspaniałej zabawy.
__________________
http://henrykowka.wolfdog.org/
konek jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2008, 15:58   #2
joke
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Warszawa
Posts: 230
Default

Bożenko, jak dopiero zaczyna cieczkę, to jeszcze masz ze dwa miesiące na czujność. Pieski lubią jak im jakaś suczka fajnie pachnie przynajmniej im sie nie nudzi
joke jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2008, 16:25   #3
maria_i_wilk
Junior Member
 
maria_i_wilk's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 387
Default

To jest wybitnie żeński punkt widzenia!
maria i wufi
maria_i_wilk jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2008, 17:48   #4
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

eeee tylko dawaj suke w ciecze- bo psy musa byc szkolone na reagowane na komendy kedy sa rozne warunki - ja to by chetne potrenowalam z torpeda Gierka
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2008, 21:37   #5
konek
Member
 
konek's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bystrzejowice
Posts: 712
Send a message via Skype™ to konek
Default

Tak fajnie mówić, a jak się któryś komendy nie posłucha???!!!!
A cieczka Ereshki raczej nie trwa 2 miesiące tylko tak bardziej książkowo więc koniec miesiąca może być jednak tym najciekawszym dla psów momentem. Sorry ale nie ryzykuję jazdy z taką bombą zegarową.
Jeżeli już zdecyduję się Was odwiedzić to pewnie z Maxem a nie Ereshką.
Pozdrawiam
Bożena
__________________
http://henrykowka.wolfdog.org/
konek jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2008, 21:46   #6
maria_i_wilk
Junior Member
 
maria_i_wilk's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 387
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
eeee tylko dawaj suke w ciecze- bo psy musa byc szkolone na reagowane na komendy kedy sa rozne warunki - ja to by chetne potrenowalam z torpeda Gierka
Daiva, uczenie twojego psa i każdego młodego psa należy kiedyś powiązać ze zmianą warunków rozproszenia. Jednak ja widziałam, jak wyglądają desperackie próby przykucia uwagi na właścicielu, jeśli pies jest młody a siła koncentracji na zadaniu nieutrwalonym zbyt mała. Nie ma wtedy wygranych. Pies jest siłą rzeczy "przywracany do porządku" czyli "jedynie właściwego zachowania" (wykonania polecenia właściciela) przy pomocy awersji. A jak wiesz, ja szukam metod, w której wygrana psa i właściciela osiągana jest metodą bezkrwawą i możliwie w ogóle nieawersyjną. TO wymaga operacyjnego wykonywania zadania ZANIM doda się rozproszenie uwagi, a na pewno zanim się doda MAKSYMALNE rozproszenie uwagi, jakim niewątpliwie jest możliwosć przedłużenia gatunku.
Czyli - najpierw musi być JAKAKOLWIEK komenda wyćwiczona na blachę (naprawdę na blachę, tysiąc powtórzeń, z nagradzaniem, z zerową uwagą na otoczenie, w którym się działanie to odbywa), a dopiero potem może nastąpić dodawanie małych rozproszeń. Na samym końcu rozproszenia mogą być bardzo duże, bez wyłamań komendy. I nadal duże nagrody dla psa (i dla właściciela w postaci sukcesu, bo pies wykonał zadanie na polecenie "dobrowolnie").
Zdarza się, że do świata idealnego treningu wtrącają się warunki wymuszone przez życie. Czyli na przykład zdarza się konieczność utrzymania uwagi psa na jego człowieku ZA WSZELKĄ cenę. To się prędzej czy później (raczej wcześniej) kończy pełnym niecierpliwości szarpnięciem (oby tylko, a nie kopniakiem czy ściągnięciem kolczatki).
Dlatego wypowiadałabym się raczej co do umiejętności nabywanych przez właściciela, w temacie suka w cieczce. Nie ma potrzeby testowania zbyt słabych siłą rzeczy umiejętności młodego psa, ani relacji z jego właścicielem przy pomocy suki w cieczce. Wynika z tego tylko to, co i tak wiadomo - że niektórzy ludzie sięgną po siłę i odbędzie się konfrontacja człowiek-pies, którą jak wiadomo, pies zawsze przegra. Po co?
Nie widzę powodu dla którego nie można by "obejść" tematu suka w cieczce przez zwyczajne unikanie. Nowelizacja przepisów wystawieniowych dopuszczających wystawianie suk w cieczce tylko legalizuje proceder wystawiania potajemnie suk w cieczce, które miało miejsce na wystawach. (Nie tylko wilczaków, ale i psów północy, o ile wiem). Wiec naturalne jest, że pies spotka się kiedyś z tematem wyrwać się, wyrwać się, ja muszę!!! Jednak na spotkaniu tak wielu psów w jednym miejscujest już i tak ogromny, stresogenny wpływ obecności innych przedstawicieli własnego gatunku. Hormony i emocje zalewają mózg. Jeśli naprawdę ktoś uważa, że pies ma w genach taką potrzebę ogromnych spotkań, jak człowiek, to ja mam wiele nieźle udokumentowanych obserwacji, że pies NIE LUBI spotkań, że kosztują go one tak wiele, że człowiek sobie tego nie może wyobrazić; można to porównać do wystąpienia któegokolwiek z nas na forum narodów zjednoczonych. Spotkanie suki w cieczce w takiej sytuacji byłoby odpowiednikiem jąkania się i ślinienia.
A tak naprawdę to po co to wszystko? Bo jeśli pies ma niereagować na sukę w cieczce, tak całkowicie, w ogóle, to jak ma ta rasa przetrwać?
maria i wufi
maria_i_wilk jest offline   Reply With Quote
Old 13-08-2008, 21:53   #7
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

nooo ja troche mysle inaczej, ale poniewasz umiem stukac psom po glowcie to dla mnie suka w ciecze problemow nie robi - bo pies poprostu dostaje w kosci po drugie - ja wiem jak moj pies reaguje na suki w te dni i wiem ze nie jest az tak glupi jak moze wygliada- calkiem inaczej niz zachowali sie husky znajomych przy pierwsze dni cieczki u Harki - tam to calkiem mozgu nie bylo.

ale moze choc pierwotne rasy ale SCV i husky sa bardzo rozne .

ja powiem tak- dla mnie suka nie bedzie robic problemow i tyle
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org