Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Reklama i prasa

Reklama i prasa Wilczaki w prasie, reklamie, teledyskach i telewizji (grające 'siebie' lub wilki). Artykuły i programy o rasie...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 06-10-2013, 21:35   #21
MagdaW
Junior Member
 
MagdaW's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Wasilków
Posts: 368
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
O to!To! Tylko to oznacza dla Anuli minimum 3 layouty (a nie mówili Ci, że nadgorliwość jest nie tenteges?)
W takim razie zacznijmy od wyboru zdjęć, layouty późnej się wymyśli

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
p.s. MagdaW- chciałabym podzielić Twój optymizm, ale ciągle mam w pamięci watek na angielskim forum, zatytułowany "zdjęcia artystyczne". To, co tam było nawrzucane wołało o pomstę do nieba!
Ale jestem optymistką, jestem optymistką.....
Gaga kto jak kto ale MY damy rade
MagdaW jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2013, 21:45   #22
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

oj, nie nadazam, ide gotowac obiad na jutro

Last edited by anula; 06-10-2013 at 21:51.
anula jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2013, 21:50   #23
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Kochana, co to sa 3 layouty - biorac pod uwage ta ilosc miejsc, w ktorych pracowalam...
Stachanowiec, co się zowie
Mamy w planach już głosowanie na zdjęcia, oszczędź głosowania nad layoutem, te, co przedstawiłaś są świetne i styka!
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2013, 21:50   #24
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
O to!To! Tylko to oznacza dla Anuli minimum 3 layouty (a nie mówili Ci, że nadgorliwość jest nie tenteges?)

p.s. MagdaW- chciałabym podzielić Twój optymizm, ale ciągle mam w pamięci watek na angielskim forum, zatytułowany "zdjęcia artystyczne". To, co tam było nawrzucane wołało o pomstę do nieba!
Ale jestem optymistką, jestem optymistką.....
A ja jestem kwiatem lotosu na spokojnej tafli jeziora itd
Kochana, co to sa 3 layouty - biorac pod uwage ta ilosc miejsc, w ktorych pracowalam...

Moze rzeczywiscie najpierw zrobcie glosowanie, to jest ten punkt programu, do udzialu w ktorym wcale sie nie pcham
anula jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2013, 22:11   #25
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
(a jakby tak tropem Pirelli'ego były black&white....mniam)
Jestem bardzo >ZA<! /taka "asceza" w sztuce.../
Quote:
Originally Posted by anula View Post
O marzeniach intymnych
Iiiiiiiiii tam..... kalendarz 2x3m to żadna intymność....

...
Jest tylko jedna kwestia.... psychologiczna... że tak się wyrażę....
Bardzo mi się podoba kalendarz na 2013r, bo każda z Osób, która była zainteresowana tym kalendarzem mogła nacieszyć swoje oko i swoim pupilem i jego rodziną. Wybraliśmy tę rasę, bo jesteśmy w niej zakochani, bo nasz "pimpuś" jest "jeden na miliony" i fajnie jest go mieć w kalendarzu z całą bandą burych. Tak sobie kombinuję aby każdemu /zainteresowanemu kalendarzem na 2014r/ dać ten mały "próżny uśmiech", by jego pies też w kalendarzu był. Anula podrzuciła tutaj stronkę, która mi się dzisiaj rano "napatoczyła na oczy" i faktem jest -jest tam niezły "bigos". Ale nie wszędzie.... Jest tam jedna wersja całkiem przyzwoita, moim zdaniem. Mianowicie duże zdjęcie jednego psa, a z boku miniaturki innych...
To, jak dla mnie, "i wilk syty i owca cała".....
Ale ja sobie tylko tak pod nosem pomyślowywuję.....
...
Co do głosowania, to trzeba głośniej rozsiewać wici -nie każdy codziennie zagląda na WD. Nagłośnić trzeba, by potem nikt nie sarkał, że nie wiedział.....

Last edited by Puchatek; 06-10-2013 at 22:26. Reason: "Roki" mi sie "walnęły"...
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2013, 14:24   #26
MagdaW
Junior Member
 
MagdaW's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Wasilków
Posts: 368
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
a jakby tak tropem Pirelli'ego były black&white....mniam)
A ja bym jednak została w kolorze, nie każde zdjęcie dobrze wygląda w BW, no i przerobić kolor na dobre BW nie jest tak łatwo. Ale zawsze możemy zagłosować
MagdaW jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2013, 16:13   #27
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

jestem za opcją BW !!!

A gdzie te zdjęcia potencjalni chętni mieliby wrzucać? tutaj do wątku?
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2013, 17:05   #28
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
jestem za opcją BW !!!

A gdzie te zdjęcia potencjalni chętni mieliby wrzucać? tutaj do wątku?
najpierw niech sie wiekszosc wypowie, ktora wersja ma byc realizowana - albo od razu ustalmy ze jedna albo dwie), a potem trzeba bedzie zrobic glosowanie. pewnie zawieszajac foty w watku... nie wiem sama, jak to przeprowadzic .
Docelowe foty mozna bedzie slac na moj mail, ale to na razie i tak piesn przyszlosci. Jak sie okaze jakis konkret, to wtedy napisze, co i jak.

PS. BW nie bedzie dobre w przypadku zdjec Magdy - maja czasem zbyt subtelny kontrast, a poza tym niuanse kolorystyczne tam graja glowna role. Ale nie widze przeszkod, zeby raz bylo BW a raz kolor - co to szkodzi? I tak fotografow bedzie wielu, wiec na spojnosc wszystkich kart sie nie nastawiajmy...

PS2. Do studiouh zeby dopytac o szczegoly bede mogla sie wybrac dopiero w przyszlym tygodniu - ten mam wyjety z zyciorysu

Last edited by anula; 07-10-2013 at 17:08.
anula jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2013, 17:11   #29
Lupusek
Junior Member
 
Lupusek's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Masuria
Posts: 488
Send a message via Skype™ to Lupusek
Default

Czytam wątek w tą i z powrotem i nie do końca czaję, za czym mamy teraz głosować...

Mnie sie podoba propozycja Anuli, wersja z jednym zdjęciem w poziomie (im skromniej, tym ładniej), i jestem za tym, by wybrać najciekawsze zdjęcia nieistotne, czy kolor, czy BW (mogą być i jedne i drugie).
__________________
Lupusek jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2013, 18:26   #30
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Lupusek View Post
Czytam wątek w tą i z powrotem i nie do końca czaję, za czym mamy teraz głosować...
No, teraz to chyba za niczym, rzeczywiscie, niech sie wiekszosc namysli i wypowie, co chce, czy chce, jak chce itp.
Jak salatka, to glosowanie chyba niepotrzebne... Jak jedno zdjecie na miesiac usatysfakcjonuje ogol, to wtedy trzeba wybrac te 13 zdjec... to mialam na mysli.
anula jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2013, 18:32   #31
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Jeśli o mnie chodzi, to pion, czy poziom, to dla mnie bez znaczenia. A ogólny wygląd kalendarza - jak najwięcej psa i najmniej liter - Ktoś wcześniej wrzucił link, gdzie były np. duże zdjecie, a pod nim jedynie dni miesiąca i jego nazwa - to jest proste i ładne.
A swoją drogą, co zrobicie, to i tak będę zadowolona Pojedyńcze zdjęcia, czy grupowe... jak zadecydujecie.

Pozdrawiam
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2013, 22:33   #32
Jasmina
Junior Member
 
Jasmina's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Wrocław
Posts: 116
Default

Moim zdaniem forma z małymi zdjęciami będzie pasować tym, u których kalendarz będzie wisiał raczej blisko oczu, np nad biurkiem. Z racji, że u nas będzie on zdobił środek ściany to skłaniam się ku wersji z jednym dużym zdjęciem na miesiąc. Najchętniej w kolorze.
__________________
GRAN ROJO CORAZON Atropa Bella Donna
https://www.facebook.com/GranRojoCorazon
Jasmina jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2013, 08:20   #33
MagdaW
Junior Member
 
MagdaW's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Wasilków
Posts: 368
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
najpierw niech sie wiekszosc wypowie, ktora wersja ma byc realizowana - albo od razu ustalmy ze jedna albo dwie), a potem trzeba bedzie zrobic glosowanie. pewnie zawieszajac foty w watku... nie wiem sama, jak to przeprowadzic .
Jeśli ogól zdecyduje się na Pirelli to proponuje założyć nowy wątek gdzie będziemy wrzucać tylko propozycje zdjęć do kalendarza (wtedy te propozycje będą przejrzyste i nie trzeba będzie ich szukać pomiędzy naszymi rozmowami) i zdjęcia powinny być numerowane. I gdy każdy przedstawi swoje propozycje zrobimy ankietę (chyba da się coś takiego zrobić na WD) I może rozdzielimy ankietę na cztery pory roku? by nie wybrać na przykład 10 zimowych zdjęć
MagdaW jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2013, 13:01   #34
Emi
Junior Member
 
Emi's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Location: Okolice Poznania
Posts: 173
Default

Jestem zdecydowanie za wilczakowym Pirelli. B&W wielbię, ale wersję kolorową też polubię jeżeli tylko zdjęcia będą zrównoważone i wyrównane kolorystycznie, w dobrym tonie (ponieważ każdy ma inny sprzęt, inne zboczenia względem kolorów, inaczej zdjęcia obrabia to trzeba się z tym liczyć, że mogą być od sasa do lasa). *
IMO trzeba kunsztu żeby poprawnie oddać w pionie wilczaka w całej okazałości, bądź to wilczakowe gonitwy i harce inaczej niż od przodu robione, za to portret i poziomie będzie dobrze wyglądał, zatem (trzymajmy) POZIOM jak dla mnie

Czy to forum ma możliwość założenia ankiety? Byłoby prościej głosy w tej sprawie policzyć

* nie żeby to był znowu jakiś gigantyczny problem, wystarczy jedna wolontariacka duszyczka z fotochłopem
Emi jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2013, 14:58   #35
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Do wątku można dodać ankietę, więc jeżeli Anula da zielone światło można zacząć wrzucać fotki i zrobić głosowanie. Ale najpierw musi być decyzja- sałatka jarzynowa czy Pirelli
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2013, 16:10   #36
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Emi View Post
jeżeli tylko zdjęcia będą zrównoważone i wyrównane kolorystycznie, w dobrym tonie (ponieważ każdy ma inny sprzęt, inne zboczenia względem kolorów, inaczej zdjęcia obrabia to trzeba się z tym liczyć, że mogą być od sasa do lasa). *
[...]

* nie żeby to był znowu jakiś gigantyczny problem, wystarczy jedna wolontariacka duszyczka z fotochłopem
Emi, nie wyobrazam, zebym miala "poprawiac" PS-em foty Szasztin, Magdy, Pawla czy innych - owszem, moge cmyknąć, dorobić spad, albocuś drobnego, ale autor przeklal by mnie za taka ingerencje w dzielo (photoshopa znam i mam w razie czego). Nie ma siły, zdjecia beda sie różniły. Nie sadze, zebysmy mieli z tym problem, jesli beda piekne.
Prawdziwe Pirelli to dzielo jednego fotografa, ale my chyba na takie ekstremum nie jestesmy jeszcze gotowi...

Ankiete mozna zalozyc, ale rzeczywiscie potrzebna jst decyzja co wybieracie. ja nie zaloze ankiety tu na forum, bo nie wiem jak

a foty mozna bedzie docelowo slac na moj mail (nie mam ftp-a)
podam go pozniej i powiem jakie zalaczniki i czy spakowane czy nie itd itp.
tera zmykam na zajecia
anula jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2013, 17:27   #37
Emi
Junior Member
 
Emi's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Location: Okolice Poznania
Posts: 173
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Emi, nie wyobrazam, zebym miala "poprawiac" PS-em foty Szasztin, Magdy, Pawla czy innych - owszem, moge cmyknąć, dorobić spad, albocuś drobnego, ale autor przeklal by mnie za taka ingerencje w dzielo (photoshopa znam i mam w razie czego). Nie ma siły, zdjecia beda sie różniły. Nie sadze, zebysmy mieli z tym problem, jesli beda piekne.
Anula ja jestem fotograf z zawodu, ale i estetka i nie miałabym żadnych oporów przed oddaniem do korekcji kolorystycznej czy kontrastowej moich zdjęć celem ujednolicenia odbioru wizualnego kalendarza
Jednak jeżeli uważasz że innym by to przeszkadzało to ja jestem za B&W i w pełni świadoma, że przynależę w tym przypadku do mniejszości
Nie będę się jednak upierać, pal licho estetykę, nawet jak będzie totalny miszmasz kolorowo-sałatkowy to też zamówię, bo będą tam wilczaki

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Prawdziwe Pirelli to dzieło jednego fotografa, ale my chyba na takie ekstremum nie jestesmy jeszcze gotowi...
jednego fotografa, jednej lokalizacji i "jednego czasu" no do takiego ekstremum to my nawet chyba nie chcemy dążyć

Quote:
Originally Posted by Rybka View Post
Ale najpierw musi być decyzja- sałatka jarzynowa czy Pirelli
Może by zatem na ten cel stworzyć ankietę? Taką z 3 opcjami odpowiedzi: Pirelli/sałatka/wszystko mi jedno Będzie jaśniej, bo próbowałam naliczyć po postach ile osób jest za jaką wersją i w przypadku niektórych nie mogłam dojść czy wersją ostateczną jest sałatka czy Pirelli

Last edited by Emi; 08-10-2013 at 17:29. Reason: lit
Emi jest offline   Reply With Quote
Old 09-10-2013, 07:55   #38
MagdaW
Junior Member
 
MagdaW's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Wasilków
Posts: 368
Default

Quote:
Originally Posted by Emi View Post
Anula ja jestem fotograf z zawodu, ale i estetka i nie miałabym żadnych oporów przed oddaniem do korekcji kolorystycznej czy kontrastowej moich zdjęć celem ujednolicenia odbioru wizualnego kalendarza
Jednak jeżeli uważasz że innym by to przeszkadzało
Mi by to przeszkadzało i na takie coś się nie zgadzam.


Quote:
Originally Posted by Emi View Post
Może by zatem na ten cel stworzyć ankietę? Taką z 3 opcjami odpowiedzi: Pirelli/sałatka/wszystko mi jedno
I może Pirelli podzielić na kolor czy BW ?
MagdaW jest offline   Reply With Quote
Old 09-10-2013, 16:33   #39
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Głosowanie otwarte.
http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=25199
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2013, 02:45   #40
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Ponieważ głosowanie na formę kalendarza jest już zakończone, możemy zacząć zbierać zdjęcia. Anula- możesz podać warunki jakie ma spełniać zdjęcie? Gdzie i do kiedy można przesyłać etc.
Jak zdjęcia zostaną zebrane mogę zrobić kolejną ankietę, w której wybierzemy 13 najlepszych fotek.
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org