Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wychowanie i charakter

Wychowanie i charakter Jak poradzić sobie ze szczeniakiem, najczęstsze problemy z CzW, jak je rozwiązać, ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-02-2010, 21:09   #21
Ejwunia&Ose
Junior Member
 
Ejwunia&Ose's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Suszec
Posts: 7
Default

GIA dziękuję, że napisałaś bo myśląc o tym w ten sposób widzę, że faktycznie jeszcze bardziej jej pokazuję że strach i ucieczka jest dobra. Także do wszystkcih tych rad sie na pewno zastosujemy i o efektach powiadomię

GAGA ze smycza próbowałam i rezultaty sa takie, że teraz jak wyciągam szelki to próbuje sięgdzieś schować, mimo iż jej nie zmuszaliśmy do bliskiego kontaktu z ludźmi tylko najwyżej jakieś 5 m (to była jej własna granica gdzie mogła się spokojnie położyć i nie uciekać). Lecz i tak sobie to fatalnie pokojarzyła.
Uciekać popstaram się jej już nie pozwalac, jednoczesnie ją ignorując ?

A co do koni to ona szczeka z radości bo wie że zaraz będzie wycieczka do lasu (tak mi się wydaje). Konie nie zachowują się w stosunku do niej agresywnie i jej zachowania myślę tez nie odbierają agresywnie bo ona szczeka jak je wyprowadzam ze stajni a potem biega w kóło całego stada jakby zaganiała ?
Cieszę się narazie z tego, że nie ucieka gdzie pieprz rośnie na widok konia tylko trzyma dystans ale i cieszy się z kontkatu z nim
Na koniach naprawdę widać że jest strasznie rozluźniona i szczęśliwa. Pamietam jej pierwsyz kontakt to tak uciekała, aż bałam się, że jej nie dogonię..

SECKI co do leków, to się musimy nad tym zastanowić bo samotności kompletnie nie znosi (mimo iż nigdy nie zostaje sama tylko z naszym drugim psem) i już nam trochę zdemeolowała i nauczyła siędrzwi otwierać co wiąże się ze zniszczonymi drzwiami..
Ejwunia&Ose jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 21:18   #22
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Rozumiem, że Was nie zmogło i czuwaliście nad bezpiecznynm snem współpasażerów?
Właśnie zmogło na przemian walczyliśmy z sennością, żeby czuwać nad Młodą Z zasady nie sypiam w pociągach, ale nigdy nie zapomnę ciężaru powiek...

Fakt, że D.A.P. w kontakcie stosowaliśmy przez jakieś 2-3 miesiące, kiedy przyzwyczajaliśmy sucz do zostawania samej w domu. Zostaje bez problemu, więc pewnie pomogło, choć Leszek cały czas twierdził, że to wyłącznie placebo dla właścicieli, żeby mniej się stresowali że zostawili psa samego.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 21:23   #23
secki
Head like a hole
 
secki's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: 3miasto
Posts: 162
Default

Quote:
Originally Posted by Ejwunia&Ose View Post
... nauczyła się drzwi otwierać co wiąże się ze zniszczonymi drzwiami..
Zniszczone drzwi, mamy to za sobą...



S.
__________________
Karma - It's A Funny Thing
secki jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 21:28   #24
Ejwunia&Ose
Junior Member
 
Ejwunia&Ose's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Suszec
Posts: 7
Default

O matko, to jednak my nie mieliśmy zniszczonych drzwi
To my mamy drzwi w całkiem dobrym stanie haha
Ejwunia&Ose jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 21:30   #25
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Ejwunia&Ose View Post
GAGA ze smycza próbowałam i rezultaty sa takie, że teraz jak wyciągam szelki to próbuje sięgdzieś schować, mimo iż jej nie zmuszaliśmy do bliskiego kontaktu z ludźmi tylko najwyżej jakieś 5 m (to była jej własna granica gdzie mogła się spokojnie położyć i nie uciekać). Lecz i tak sobie to fatalnie pokojarzyła.
Uciekać popstaram się jej już nie pozwalac, jednoczesnie ją ignorując ?
Wiele psów chodzi non stop w obroży, nawet w domu (widać na zdjęciach , więc może waryo jej założyć obróżkę "natenczas" ?
Jak już nie pozwolisz biegać to nie ma mowy o ignorowaniu
Skoro Ose ma swoje bezpieczne 5 metrów to może da się eksperymentalnie przesunąć stół zanim goście do niego usiądą? Zyskasz skrócenie dystansu i zaobserwujesz czy Ose to zaakceptuje czy położy się dalej. Wydaje mi się, że tu kluczem będzie dokładna obserwacja jak ona się zachowuje w obliczu zmienności okoliczności.

Quote:
Originally Posted by Rona
Fakt, że D.A.P. w kontakcie stosowaliśmy przez jakieś 2-3 miesiące, kiedy przyzwyczajaliśmy sucz do zostawania samej w domu. Zostaje bez problemu, więc pewnie pomogło, choć Leszek cały czas twierdził, że to wyłącznie placebo dla właścicieli, żeby mniej się stresowali że zostawili psa samego.
pogubiłam się: placebo czy środek usypiający ?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 03-02-2010 at 21:32.
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 21:31   #26
secki
Head like a hole
 
secki's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: 3miasto
Posts: 162
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Potwierdzam! Ankieta przeprowadzona na grupie respondentów (sąsiadów) dała jednoznaczny wynik: przy DAP-ie nie wyjemy
My Imbusa nagrywamy wiec mogę stwierdzić z cala pewnością, ze DAP działa
(dwa razy feromony nam się skończyły a nie mieliśmy zapasów i pies zaczął wyć o wiele intensywniej).

S.
__________________
Karma - It's A Funny Thing
secki jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 21:36   #27
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
pogubiłam się: placebo czy środek usypiający ?
Placebo w kontakcie, a środek usypiający w aerozolu Ale ja w skuteczność tego z kontaktu wierzę!
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 21:41   #28
Ejwunia&Ose
Junior Member
 
Ejwunia&Ose's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Suszec
Posts: 7
Default

Chodziła w obrożach a nawet w kilku i każda przegryzła - nie pytaj jak po prostu to zrobiła.. Ten pies nigdy nie przestanie mnie zadziwiać. Teraz ma szelki i na pewno woli je bardziej niż obrożę ale jak raz przez nieuwagę jej nie ściągneliśmy to też przegryzła bo przecież szelki przegryza się szybciej niż obroże mała spryciula
Ejwunia&Ose jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 21:41   #29
secki
Head like a hole
 
secki's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: 3miasto
Posts: 162
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post


pogubiłam się: placebo czy środek usypiający ?
Pierwsze - Leszek (placebo), drugie - Rona ("środek usypiający") acz jedno i drugie pisane prze Rone. Ahha i po tajemnicy
__________________
Karma - It's A Funny Thing
secki jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 21:42   #30
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Placebo w kontakcie, a środek usypiający w aerozolu Ale ja w skuteczność tego z kontaktu wierzę!
To ja "pas" bo używałam tylko tego w kontakcie.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 22:25   #31
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Ejwunia&Ose View Post
Chodziła w obrożach a nawet w kilku i każda przegryzła - nie pytaj jak po prostu to zrobiła.. Ten pies nigdy nie przestanie mnie zadziwiać. Teraz ma szelki i na pewno woli je bardziej niż obrożę ale jak raz przez nieuwagę jej nie ściągneliśmy to też przegryzła bo przecież szelki przegryza się szybciej niż obroże mała spryciula
Taaak . Kiedy nadchodzi ten moment, że obroża może być na psie, albo leżeć gdziekolwiek nietknięta, a smycze swobodnie zwisają z wieszaka, to przynajmniej wiesz, że masz psa mniej więcej 'ułożonego'...(cokolwiek by to nie znaczyło ).
W ubiegłym roku moja krawcowa opanowała do perfekcji naprawianie 2 par szelek , a w czasie układania śladu potężna, skórzana smycz została przegryziona w ciągu kilkunastu sekund...

Piszę to, żebyś widziała światełko w tunelu...

Chodzicie do psiego przedszkola?
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2010, 22:34   #32
Ejwunia&Ose
Junior Member
 
Ejwunia&Ose's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Suszec
Posts: 7
Default

Hehe czyli nie jesteśmy same No musze powiedzieć, że smyczne i szelki wiszą u nas luźno i dopóki ktoś jest w domu albo nie ma ich na sobie będac pozostawioną sama sobie to wszystko jest ok

Do psiego przedszkola nie uczęszczamy bo w sumie jestem dość zabiegana a ona razem ze mną
Ejwunia&Ose jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2010, 09:28   #33
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Słuchajcie, zaciekawiły mnie te feromonony "do kontaktu", placebo czy nie.
Pytanie mam takie: czy może toto być "wtyknięte" do kontaktu, który znajduje się tuż przy psiej klatce, czy raczej gdzieś dalej. Nie pytam ze względu na możliwość zeżarcia, tylko czy to nie byłoby zbyt mocne oddziaływanie.

Aha! Ejwunia&Ose: mieszkamy w Katowicach w pobliżu lotniska Muchowiec, ale na spacerki jeździmy w różne miejsca, nie tylko tam.

Last edited by Grin; 04-02-2010 at 09:39.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2010, 10:53   #34
secki
Head like a hole
 
secki's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: 3miasto
Posts: 162
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Słuchajcie, zaciekawiły mnie te feromonony "do kontaktu", placebo czy nie.
Pytanie mam takie: czy może toto być "wtyknięte" do kontaktu, który znajduje się tuż przy psiej klatce, czy raczej gdzieś dalej. Nie pytam ze względu na możliwość zeżarcia, tylko czy to nie byłoby zbyt mocne oddziaływanie.
Chyba nie ma się co bać o zbytnia intensywność.
U nas pojemniczek pracuje ok 8h dziennie i starcza to na ok pól roku.
Tak wiec minimalne ilości sa emitowane.

Poza tym spokojnego psa nigdy nie za wiele, szczególnie szczeniaka

S.
__________________
Karma - It's A Funny Thing
secki jest offline   Reply With Quote
Old 29-11-2010, 00:43   #35
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

I jak tam kontakty z facetami?? Bo miałyśmy podobny problem w czasie dorastania - teraz już zupełnie opanowany
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org