Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Z życia wzięte....

Z życia wzięte.... Opowiadania ku przestrodze dla przyszłych właścicieli wilczaków...czyli wszystko o charakterze CzW

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 01-08-2012, 00:27   #421
pawmagdul
Junior Member
 
pawmagdul's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Kraków
Posts: 168
Send a message via Skype™ to pawmagdul
Default

Quote:
Originally Posted by makota View Post
Forum przeglądam już od kilku lat i jeszcze nie zauważyłam, żeby w takim wypadku doceniona została praca i umiejętności właściciela - zawsze to pies jest "inny niż reszta"
wiesz .... żona chciała mieć kolejnego labka, ja chciałem żeby nowy pies był INNY .... i JEST INNY .... bo wilczaki są "inne niż reszta" psów .... i tylko się dziwię że czytając to forum od tylu lat tego nie zauważyłaś .....
__________________
http://pl.euroanimal.eu/
pawmagdul jest offline   Reply With Quote
Old 01-08-2012, 00:34   #422
Predator
Junior Member
 
Predator's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 166
Default

Quote:
Originally Posted by Szarszun View Post
U mnie wypracowane "zostaw"/"nie rusz" zawsze działa ale kto wie płyn się przydać może
u nas też działa i to świetnie (młody przy tej komendzie obchodzi rzeczy/jedzenie...nawet mięso jakby miały go ugryźć) ALE do takiego stanu trochę dochodziliśmy Wiesz nie będzie tak, że weźmiesz szczeniaka i on od początku będzie znał wszystkie komendy i tu właśnie tak jak piszesz gorzki płyn może się przydać... a jak nie gorzki to... każdy znajdzie na pewno coś na swojego diabełka

Pozdrawiam
__________________
Never Surrender
Predator jest offline   Reply With Quote
Old 01-08-2012, 10:05   #423
anija
Junior Member
 
anija's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Lublin
Posts: 226
Send a message via Skype™ to anija
Default

Quote:
Originally Posted by pawmagdul View Post
wiesz .... żona chciała mieć kolejnego labka, ja chciałem żeby nowy pies był INNY .... i JEST INNY .... bo wilczaki są "inne niż reszta" psów .... i tylko się dziwię że czytając to forum od tylu lat tego nie zauważyłaś .....
a ja nie wiem jak to jest mieć innego psa niż wilczaka... więc... wszytskie psy poza wilczakami są dla mnie ... inne... :P
__________________
BYSTRA BEDALIEL Wilczy Duch
anija jest offline   Reply With Quote
Old 01-08-2012, 11:14   #424
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Quote:
Originally Posted by pawmagdul View Post
wiesz .... żona chciała mieć kolejnego labka, ja chciałem żeby nowy pies był INNY .... i JEST INNY .... bo wilczaki są "inne niż reszta" psów .... i tylko się dziwię że czytając to forum od tylu lat tego nie zauważyłaś .....
Ile to już razy powtarzałam Ci, że jestem wielką zwolenniczką stwierdzenia, że wilczaki SĄ INNE niż większość "zwykłych" psów??
Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013

Last edited by makota; 01-08-2012 at 11:22. Reason: literówka
makota jest offline   Reply With Quote
Old 01-08-2012, 16:22   #425
Szarszun
Junior Member
 
Szarszun's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Location: Nowa Wieś/Sztum
Posts: 29
Send Message via Gadu Gadu to Szarszun
Default

Quote:
Originally Posted by Predator View Post
u nas też działa i to świetnie (młody przy tej komendzie obchodzi rzeczy/jedzenie...nawet mięso jakby miały go ugryźć) ALE do takiego stanu trochę dochodziliśmy Wiesz nie będzie tak, że weźmiesz szczeniaka i on od początku będzie znał wszystkie komendy i tu właśnie tak jak piszesz gorzki płyn może się przydać... a jak nie gorzki to... każdy znajdzie na pewno coś na swojego diabełka

Pozdrawiam
a ja też zaczynałem od szczeniaka bez płynu i mi się udało wypracować komendę Lecz Wilczaki są troszkę inne i bardziej emm ... "nienasycone" wiec płyn się jakiś może przydać

Last edited by Szarszun; 01-08-2012 at 16:32.
Szarszun jest offline   Reply With Quote
Old 02-08-2012, 14:18   #426
Jasmina
Junior Member
 
Jasmina's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Wrocław
Posts: 116
Default

U nas, gdy był problem z otwieraniem szafek zębami pomógł dopiero rozlany na uchwyty sos chili. Wcześniej gdy wcierałam pieprz młody go zlizywał. Pokusa była silniejsza niż jakiś tam niesmak w ustach.
__________________
GRAN ROJO CORAZON Atropa Bella Donna
https://www.facebook.com/GranRojoCorazon
Jasmina jest offline   Reply With Quote
Old 04-08-2012, 08:54   #427
erendil
Junior Member
 
erendil's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Ostrzeszów
Posts: 137
Default

To ja też coś dorzucę z dziwniejszych rzeczy to Vapula podczas naszej nieobecności powyrzucała kwiatki z doniczek, zbiła lustro, bawiła się z torebką mąki we wszystkich pokojach, zjadła linoleum w kuchni i zostawiła kupy oraz siuśki na wszystkich naszych posłaniach (kanapa, łóżko dziecka i nasze łoże małżeńskie :/ ). Później zjadła klatkę, mimo karabińczyków, drutów i innych zabezpieczeń (po prostu sie nudziło i co noc po jednym pręcie z klatki... ). A na koniec zainteresowała się wężami od pralki i dziś piorę tak że woda leci do miski, a z tego doprowadzającego (choć owinięty taśmami i czym się tam dało) woda kapie. Oczywiście zjedzone buty i torebki to norma (pretekst żeby kupić nowe :P ). Teraz Vapi wyżywa się na tynku... niestety dostała się już do ocieplenia, podwórko w styropianie, niedługo pewnie zrobi dziurę i bez przeszkód będzie wchodzić do domu
erendil jest offline   Reply With Quote
Old 05-08-2012, 15:35   #428
Duna
Junior Member
 
Duna's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 28
Default

Quote:
Originally Posted by Gipson View Post
Daniel ja sie zastanawiam dlaczego Ty jeszcze nie otworzyłeś sprawności "Przyjaciel Psa" ? Czy to nie dobre na początek??? Miales do dyspozycji dwa wilczaki przez 9 dni non stop a jednego przez 14...
Mozesz umawiac sie z Ksenia, mozesz jezdzic do 3miasta (tam jest bardzo duzo wilczakow), mozesz sie z nimi spotykac bo o spotkaniach pisza na forum i z mila checia porozmawiaja z Toba, mozesz pomagac w Sulminie. Naprawde masz duzo, duzo, duzo mozliwosci poznania Wilczaka i przekonania sie czy to pies dla Ciebie i czy dasz rade sie nim zajmowac...
Popieram Marcina..Daniel korzystaj z mozliwosci obcowania i poznania bo prawda jest taka ze na ta CHWILE nie dasz RADY... i uwazasz ze dasz. Skorzystaj z mozliwosci ktore wymienia druh Marcin zacznij od czegos by wiedziec a nie tylko marzyc i rozwazac...
__________________
Ksenia i Duna
Duna jest offline   Reply With Quote
Old 05-08-2012, 15:45   #429
Duna
Junior Member
 
Duna's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 28
Default

Quote:
Originally Posted by Szarszun View Post
Ten płyn może się naprawdę przydać Moja niewiedza wynikała z tego że nie stosowałem czegoś takiego jeszcze U mnie wypracowane "zostaw"/"nie rusz" zawsze działa ale kto wie płyn się przydać może
Daniel Ty nie masz WILCZAKA ...nie porównuj swoich doświadczeń z psami i komend do psiaczków z zachowaniami WILCZAKA piszesz tak jakbyś miał WILCZAKA i z Twoich wypowiedzi można wywnioskować ze pewne rzeczy działają a tak nie jest.
__________________
Ksenia i Duna
Duna jest offline   Reply With Quote
Old 06-08-2012, 08:16   #430
Szarszun
Junior Member
 
Szarszun's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Location: Nowa Wieś/Sztum
Posts: 29
Send Message via Gadu Gadu to Szarszun
Default

Na razie nie mam Wilczaka i już dawno to napisałem .Pisałem o tym jak mam ze swoimi psami . Co do rad dh.Marcina to są dobre i mam zamiar z nich skorzystać .
__________________
Daniel

Last edited by Szarszun; 06-08-2012 at 10:04.
Szarszun jest offline   Reply With Quote
Old 06-08-2012, 18:11   #431
Duna
Junior Member
 
Duna's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 28
Default

Quote:
Originally Posted by Szarszun View Post
Na razie nie mam Wilczaka i już dawno to napisałem .Pisałem o tym jak mam ze swoimi psami . Co do rad dh.Marcina to są dobre i mam zamiar z nich skorzystać .
Twoja wypowiedź zostaw nie rusz jako metody które działają ktoś może odebrać, że stosujesz je wobec wilczaka. A stosujesz ponoć wobec swego psa. ( Chętnie to zobaczę). Co do rady dh. Marcina to czemu do tej pory nic nie zrobiłeś sam z siebie mając do tego okazję. Inni robili to bez głębszego zainteresowania wilczakiem.
__________________
Ksenia i Duna
Duna jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org