Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Žijeme s vlčákem...

Žijeme s vlčákem... Příběhy jako varování pro budoucí majitele ČSV... vše o povaze československých vlčáků

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29-08-2008, 12:28   #1
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default Taky jste si mysleli, že váš pes je váš?

http://staj.ufonek.net/index.php?pg=...eno=62&odkud=0

Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 29-08-2008, 16:23   #2
Wolf.Angel
Shinigami キバ 。Kiba
 
Wolf.Angel's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Břeclav
Posts: 60
Send a message via MSN to Wolf.Angel Send a message via Skype™ to Wolf.Angel
Default

jéééé,sem tam nasla i nasi mamku Carey.....a ze prej Stifi ....
__________________


Síla bez viny, láska bez pochyb, není to špatné být vlkem....

Wolf.Angel jest offline   Reply With Quote
Old 29-08-2008, 18:14   #3
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Moje Kačka je tam 3x a pokaždé se jmenuje jinak
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 29-08-2008, 19:23   #4
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Jo Danielo, všimla jsem si. Ode mě je tam jen Fellow )). Možná, že tam napíšu. Je tam taky na hlavní stránce pokyn, aby se "okradení " ozvali. Na jednu stranu je to prkotina, jde jen o fotky, na druhou stranu by se děti neměly učit vykrádat stránky......
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 29-08-2008, 20:29   #5
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Jo Danielo, všimla jsem si. Ode mě je tam jen Fellow )). Možná, že tam napíšu. Je tam taky na hlavní stránce pokyn, aby se "okradení " ozvali. Na jednu stranu je to prkotina, jde jen o fotky, na druhou stranu by se děti neměly učit vykrádat stránky......
Já to beru jako srandu. Vždyť o nic nejde. Mio je tam taky
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 29-08-2008, 21:10   #6
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Já tam mám Bena 2x , taky se pokaždý jmenuje jinak
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net
mája jest offline   Reply With Quote
Old 29-08-2008, 21:53   #7
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

No, ono je malinko rozdíl v tom, jestli tam máte psa jen vyfoceného (s tím toho moc nenaděláte) a nebo zda tam máte vlastní fotku, ke které jste nedali svolení k dalšímu užití.
Sice je to relativně prkotina, ale pokud vám začne někdo soustavně krást fotky, dopisovat si na ně vlastní copyrighty a ještě dá odkaz na vaše stránky, že tam jsou fotky "volně ke stažení", tak vše začne kapánek nabírat jiný rozměr. Ve chvíli, kdy pak dojde na to, že si jistá firma s celorepublikovou působností jaksi bez vašeho vědomí "vypůjčí" vaši fotku a začne z ní vyrábět zboží, které dále prodává, jde už opravdu o závažné porušení zákona. A dost těžko pak budete dokazovat, že zrovna v tomto případě vám to vadí a požadujete náhradu, když se jinak vesele vaše fotografie "potulují" po internetu a "kdokoli" si je může "vypůjčit".
Když jste pak v situaci, že jste do fototechniky a umu fotit investovali spoustu peněz a času, přesto jste dál jen zapáleným amatérem, který fotí zdarma pro radost, začnete se na to opravdu dívat jinak - totiž proč má na vaší námaze a investicích neoprávněně vydělávat někdo jiný?
Tenhle druhý případ nikomu nepřeji - přesto se může stát (osobně ho právě řeším).
No a že by se děti neměli učit krást, byť jde "jen" o fotky, s tím tedy rovněž souhlasím. (Jenže tohle asi opravdu pochopí až ten, kdo do něčeho investuje ten čas, finance a námahu a pak mu to někdo jen tak "šlohne".)

Takže vše má opět dvě strany pohledu
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 30-08-2008, 09:00   #8
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default Souhlasím

V tomhle plně souhlasím s Helčou - není nad slušné zeptání a domluvě, ale pro takové využití fotek jako je stáj ufonek fakt nejsem. Taky tam mám psa dvakrát, ale bohužel to nejsou moje fotky.
Také jsem je nedávno kontaktovala. Našla jsem tam své fotky, ale byli pohotový a hned je potom smazali, bez větších problémů.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 30-08-2008, 09:11   #9
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by mája View Post
Já tam mám Bena 2x , taky se pokaždý jmenuje jinak
Maruško buď ráda že ti z něj neudělali fenu mě udělali z Eimi 2 x psa
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 30-08-2008, 13:13   #10
Tyna
Junior Member
 
Tyna's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Jihlava
Posts: 88
Send a message via Skype™ to Tyna
Default

Mně se podařilo nechat odtamtud stáhnout i fotky, které nebyly moje, ale byl tam můj pes, chce jen trochu trpělivosti a dostatečně dlouho otravovat ve stylu, že si nepřeju, aby mělo moje zvíře cokoli společného se stránkama podobného ražení. Fotka se tam objevila hned po výstavě i s výstavním číslem, byla jsem na ní i já .
__________________
Martina
Tyna jest offline   Reply With Quote
Old 30-08-2008, 22:14   #11
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Ja naprosto souhlasim s Helcou, ze stejnych duvodu, jake uvadi. Taky jsem tam x-krat mela fotky mych holek, a vzdycky me dokazalo vytocit, kdyz pod fotkou, kolikrat s mym copyrightem pres, bylo napsano ze si to dotycny uzivatel nafotil sam. Pokazde jsem pozadala o stazeni fotky a bylo mi vyhoveno, a asi to tem Ufonkarum doslo, uz jsem tam svoje psy dlouho nenasla.
Vzhledem k tomu, ze ale fotim i jine pejsky, tak bych musela prohledavat totalne cely Ufonek a na to nemam silu
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 31-08-2008, 09:34   #12
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Téma se týká webu Ufounek, ne? Fotky mých psů nejsou z mé "dílny" a proto je mi úplně jedno jestli je holky z Ufounka používají. To, že Kačku nabízejí jako krycího psa mě dokonce pobavilo. Osobně si zase myslím, že toto je jedna z lepších variant zábavy dnešních dětí.
Pokud vám ostatním umístění vašich fotek na jejich stránkách vadí máte rozhodně právo nechat je stáhnout.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 31-08-2008, 09:43   #13
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

A Mio je fenečka Klárka
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 31-08-2008, 21:51   #14
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Tyna View Post
chce jen trochu trpělivosti a dostatečně dlouho otravovat ve stylu, že si nepřeju, aby mělo moje zvíře cokoli společného se stránkama podobného ražení. Fotka se tam objevila hned po výstavě i s výstavním číslem, byla jsem na ní i já .
Já myslím, že to nechce žádnou trpělivost, protože to by člověk nic jinýho nedělal, než pořád projížděl podobné servery. Navíc pod plemenem československý vlčák jsou i jiná plemena, takže není vyloučeno, že nějaké čévéčko se objeví třeba pod knírači. To budeš projíždět denně ty desítky stránek ? Ne, prostě to chce, aby majitelé fotek se domluvili a podali společně trestní oznámení na jmenovaný server. Jen tak se dá podobným věcem zabránit.

Last edited by Pavel; 03-09-2008 at 09:40.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 01-09-2008, 11:59   #15
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

ufonek.net je server založený na kradení fotografií. Už z principu. Virtuálního pejska si tu založí jen člověk, který žádného doma nemá. A kde vzít fotku ? No tak si projede web a nějakou si zkopíruje. Jak je vidět i z upozornění webmastera na úvodní stránce, zřejmě je to docela běžná akce. Jen by mne zajímalo, jak takového piráta potrestají .

Last edited by Pavel; 03-09-2008 at 09:40.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 01-09-2008, 14:50   #16
Anarvin
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Location: Černá Hora
Posts: 42
Default

Zdravím,
tak to mi přijde malinko drsný, podávat na nějaký děti žalobu,´proč? jen proto, že nám to právní zákon umožňuje? Až půjde o pirátství ve smyslu co píše Helena tak bych neřekla ani půl slova a nějakým způsobem to řešila...pokud jde ale o děti, kteří si někde stáhnou fotky pejsků či koní a na internetu se o ně "starají" protože prostě nemůžou mít doma vlastní zvíře tak bych v tom žádný problém neviděla. Nepoužívají ty fotky do reklam ani na nic podobného,prostě se jim Vaši psi líbí a tak si je "osvojí" alespoň na tom netu... a někteří už by je za to pranýřovali...uf...trošku drsné.
Anarvin jest offline   Reply With Quote
Old 01-09-2008, 16:45   #17
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Mám podobný názor jako ty.
Nehledě na to, že původní téma bylo rozvedeno poněkud jinam, než Hanka zamýšlela. Aspoň já mám takový pocit. Pokud vím, nešlo o žádné kradení fotek, ale o pousmání se nad zjištěním, že "můj pes není můj".
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 01-09-2008, 21:46   #18
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
ufonek.net je server založený na kradení fotografií. Už z principu. Virtuálního pejska si tu založí jen člověk, který žádného doma nemá. A kde vzít fotku ? No tak si projede web a nějakou si zkopíruje. Jak je vidět i z upozornění webmastera na úvodní stránce, zřejmě je to docla běžná akce. Jen by mne zajímalo, jak takového piráta potrestají .
Tak tady Pavle nemáš úplně pravdu, mám tam Bena 2x a obě fotky jsou z intercanisu, kde si psi fotili děti, tu jednu slečnu si pamatuji docela přesně, protože jsem ji upozornila že fotí ze špatného úhlu. Proto jsem tam žádnou reakci nepsala, jinak ze skušenosti jiných vím, že stačí upozornit admina a fotka je stažena.
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net
mája jest offline   Reply With Quote
Old 02-09-2008, 10:38   #19
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Ahoj, chápu Helenu i Mirku ohledně kradení fotografií (Helčo pak dej vědět jak jsi uspěla s tou firmou), to musí být k naštvání. Tohle mě ale nerozčiluje až tak, abych na ně podávala žalobu. Asi tam jen napíšu, aby smazali fotky mého psa.......
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 03-09-2008, 09:37   #20
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Já jsem nikde nepsal, že se má podávat žaloba na děti, ale na majitele serveru. Jinak mi připadne úplně jedno, zda autorská práva porušuje dítě nebo dospělý, efekt je úplně stejný. Stejně jako dítě má vědět, že nesmí někoho zabít nebo krást v samoobsluze, mělo by vědět, že nesmí krást fotky nebo texty na internetu. Jaký je v tom rozdíl ?
Maruško, samozřejmě, že je tam i spousta fotek, které si děti samy vyfotí, ale jak je vidět z upozornění na úvodní stránce, s porušováním autoráků je to na serveru hodně velký problém.
Mně osobně je to buřt, protože mé fotky tam nejsou (zatím). Protože se živím publikováním textů a fotek, mám s porušováním autoráků své bohaté zkušenosti. A vím, že jen rasantní postup proti porušovateli je jediný účinný.
Anarwin - není přece nic jednoduššího, než fotku získat zcela legálně tak, že se prostě majitele zeptám. Pokud je dítě schopno si vytvářet virtuální zvířátko na netu, tak už je zřejmě gramotné a může poslat email.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org