Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Sport i szkolenie

Sport i szkolenie Wilczaki jako psy użytkowe - jak je szkolić, jak uczyć kolejnych elementów, informacje o zawodach i seminariach...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-12-2011, 16:59   #101
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Dzieki za gratulacje!
moje zdanie o atakowaniu psow na paliku sie nie zmienilo mimo swietnego wyniku Sexy (ten jest jednak duzo czytelniejszy dla psa niz bonitacyjny)
mimo obnizenia punktow na szpalerze nadal uwazam go za fajny sprawdzian-choc punktacja moglaby uwzgledniac wiecej mozliwych zachowan psa
szkoda, ze z tego pospiechu i spoznienia nie zlapalam nikogo do nagrywania
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 18-12-2011, 12:46   #102
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

W imieniu Piotra, chciałabym się pochwalić iż Barchiel Wilczy Duch zdał egzamin posłuszeństwa z wynikiem 194 na 200 możliwych punktów do zdobycia!!!! Oficjalny papierek niestety dostaniemy dopiero na początku stycznia, kiedy to wróci z Godzrowa z oficjalnym stemplem i wtedy prześlemy skan, choć i na stronie będzie dostępny do obejrzenia . Jestem z nich bardzooo dumna!!!!
Pomyśleć, że niedawno jeszcze całą bandą u nas w domu ganiały!!
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."

Last edited by shaluka; 18-12-2011 at 12:48. Reason: P.S. Drugiego Piotra ze Szczecina ;)
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 19-12-2011, 10:57   #103
Konrad:)
Member
 
Konrad:)'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Warszawa
Posts: 747
Send a message via Skype™ to Konrad:)
Default

Normalnie PRYMUS !!! Jestem pod wrażeniem. Gratulacje dla malucha, a przede wszystkim dla jego Przewodnika!
__________________
Eury z Peronówki
http://eury.zperonowki.com/
Konrad:) jest offline   Reply With Quote
Old 19-12-2011, 11:55   #104
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Gratulacje!

A może namówię Was na choć króciutką relację z egzaminu? Jakie były zadania, jak pies reagował?
I czy to był egzamin PT czy coś innego?
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 19-12-2011, 13:22   #105
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
Gratulacje!

A może namówię Was na choć króciutką relację z egzaminu? Jakie były zadania, jak pies reagował?
I czy to był egzamin PT czy coś innego?
Dorotka, egzamin PT ma ZAWSZE te same zadania- zgodnie z regulaminem. Spójrz http://www.psy24.pl/hodowla/1/regulaminPT.pdf
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 19-12-2011, 13:33   #106
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Quote:
Originally Posted by Rybka View Post
Dorotka, egzamin PT ma ZAWSZE te same zadania- zgodnie z regulaminem. Spójrz http://www.psy24.pl/hodowla/1/regulaminPT.pdf
Dzięki Rybko.
Piotr z Barchielem vel Carlo w domu, zdawali egzamin PT I stopnia. Co do relacji to wiem tylko, tyle, że nie pozwolono czy nie zalecano by była rodzina obecna - stad brak zdjęcia-, sam Piotr miał od rana pod górkę, bo mimo niedzieli, wezwali go do pracy na piątą, wiec wiadomo, niewyspanie, pośpiech, zdenerwowanie. Jednak się udało!
Amelka ( wnuczka Piotra i najlepsza socjalizacja dla każdego psiaka , bo ma dziewczyna niesamowite pomysły, prawie jak wilczak, uwielbiam ogladac, zdjecia od nich) zachwycona z medalu i pucharu ( 2 miejsce na 13 psów, przed nimi był tylko owczarek niemiecki ) i cały dzień z nimi biegała i tańcowała, zaś sam przewodnik cieszył się, że wzajemnie zali ten egzamin, on na stres, wymaganie, spokój, Barchiel wiadomo
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 19-12-2011, 13:37   #107
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Quote:
Originally Posted by Rybka View Post
Dorotka, egzamin PT ma ZAWSZE te same zadania- zgodnie z regulaminem. Spójrz http://www.psy24.pl/hodowla/1/regulaminPT.pdf
Dzięki. Jak pytałam to nie byłam pewna czy to PT
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 19-12-2011, 13:40   #108
dorotka_z
Member
 
dorotka_z's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Warszawa
Posts: 620
Default

Quote:
Originally Posted by shaluka View Post
[...]( 2 miejsce na 13 psów, przed nimi był tylko owczarek niemiecki )[...]
Super, drugie miejsce w tak dużej stawce. Szacun
dorotka_z jest offline   Reply With Quote
Old 19-12-2011, 13:52   #109
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by shaluka View Post
Co do relacji to wiem tylko, tyle, że nie pozwolono czy nie zalecano by była rodzina obecna - stad brak zdjęcia-,
Zabronić raczej nie mogli, ale ja sama wygoniłam Jacka z placu, na którym zdawaliśmy PT1, bo wiedziałam, czym się to może skończyć.
Na PT2 (które odbywało się bliżej nas) poszliśmy z Łowcą sami piechotką; chciałam wykorzystać ten spacerek na skupienie go na sobie. I okazało się, że dobrze zrobiłam, bo coś się tam "poprzestawiało" i weszliśmy z marszu prostu na nasz egzamin.
Zatem też zdjęć zero niestety. Ale coś za coś.

Gratulacje udanego startu!

Last edited by Grin; 19-12-2011 at 13:54.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 19-12-2011, 21:36   #110
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by shaluka View Post
W imieniu Piotra, chciałabym się pochwalić iż Barchiel Wilczy Duch zdał egzamin posłuszeństwa z wynikiem 194 na 200 możliwych punktów do zdobycia!!!! Oficjalny papierek niestety dostaniemy dopiero na początku stycznia, kiedy to wróci z Godzrowa z oficjalnym stemplem i wtedy prześlemy skan, choć i na stronie będzie dostępny do obejrzenia . Jestem z nich bardzooo dumna!!!!
Pomyśleć, że niedawno jeszcze całą bandą u nas w domu ganiały!!
BRAWO!!!
A jak poszlo z aportem? Slyszalam, ze na PT1 mozna miec wlasny przedmiot (w naszym przypadku to powinien byc co najmniej 1,5 metrowy drąg, a i to nie gwarantuje sukcesu...) Toż to całe 30 punktów
anula jest offline   Reply With Quote
Old 19-12-2011, 23:05   #111
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

nie ma problemu-moze byc 1,5m. drag jesli oczywiscie jest stabilnie trzymany i niepodgryzany
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 06-01-2012, 19:12   #112
Piter
Junior Member
 
Piter's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Widuchowa
Posts: 260
Send a message via Yahoo to Piter
Default

Witam,
wszystkim dzięki za pochwały .Trochę wiecej jak połapię się w tym forum.
Piter jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2012, 20:36   #113
Piter
Junior Member
 
Piter's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Widuchowa
Posts: 260
Send a message via Yahoo to Piter
Default

ups i fakt tak do końca nie napisałem ( do Shaluki ) dokładnej relacji z egzaminu , no i brak tych fotek .

dzień egzaminu wygladał trochę inaczej niż plany.Niespodziewany wyjazd do pracy ( chciało sie fury i komóry - to cierp).
Do egzaminu podszedłem na zasadzie ........zdam to zdam nie to nie .....jak po kaczce.
Na całe szkolenie poszedłem z jednego powodu i tego nie ukrywałem podczas całego szkolenia.Nie stety cały czas ciaży na mnie mój stary kochany przyjacel........
Szkolenie było dla mnie aby mnie wyhamować,a tak naprawdę to i tak uczymy się na codzień podczas przebywania z sobą .
Na plac pojechaliśmy ok.07.00 aby mały się trochę oswoił i wybiegał + odstresował od pracy.Pogoda jak dla mnie była fajna , czyli zimna,wietrzna i mokra.Dzień wcześniej lało i dmuchało,więc błoto i mokro wszędzie.
Nasz trener / prowadzący też zaraz przyjechał ....to zaczeliśmy wbijać pale na wiatę dla sędziego i przed deszczem.
Szefowa przyjechała na parę minut przed egzaminem.Wczesniej poproszono nas wszystkich aby podczas samego egzaminu być bez rodziny,znajomych,żon,kochanek,dzieci,mężow,koc hanków ....Wszystko po to aby nie rozpraszać psiaków.Mogli przyjśc dopiero na około 10.00.Pośliśmy prawie na pierwszy ogien,jako drudzy.
Poszło dobrze ...no prawie .Szybka "zetka" ze smyczą bez smyczy,komendy,bieganie i aportowanie......
No i tutaj już nie było jak wcześniej.Aport poleciał ......bardzo wysoko w górę ...... więc ....sprytnie szybko wycofałem się do tyłu aby wygladało że to mały pobiegł po aport.Wczesniej krótka chwila przeciągania się dla rozgrzewki.Jako tako udawal ,że przynosi ten aport .
Na koniec pokazanie zębów ................ ot i wszystko i koniec .
Na placu pozostawali tylko zdający reszta była jakie 100-200 metrów dalej za barakami/garażami.
Na koniec szal podczas wręczania medali i puchrów no i do wglądu PAPIER!!!..
Egzaminator zwinął się i zostalismy sami z grillem ,kiełbaskami ...no i co niektózy ci co bez samochodów z flaszkami.
Najbardziej obawiałem się ,iż rana na paluchu daje mu sie we znaki do dziś ( ostatnio odnowiła mu się i lekko napuchł mu ten jeden paluch ...... znów dostawał zastrzyki,tabletki na zaognienie ) . Juz chyba jest dobrze ale muszę zbastować i pozostac przy spokojnych lekkich spacerach.... .

piotr
p.s.....od kilku dni rwie się do gonienia za aportem aż chuczy , z powrotem juz gorzej.od kilku dni uczymy sie tropienia i cierpliwości
Piter jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2012, 21:00   #114
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

z ciekawosci zapytam ile bylo punktow za aport? rozbawiales przed wejsciem na plac czy przed wyrzuceniem?

Gratulowalam na FB, ale i tutaj WIELKIE gratulacje za TAKI wynik!!!
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2012, 21:08   #115
Piter
Junior Member
 
Piter's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Widuchowa
Posts: 260
Send a message via Yahoo to Piter
Default

bij zabij nie pamietam.papier niestety nie dojechał jeszcze z Gorzowa.szkoda.Przed samym egzaminem na placu postarałem sie wybiegać z małym , maxymalnie go rozbudzić/pobudzić.A z aportem to juz podczas egzaminu jakieś 30 sekund "granie na nerwach" z aportem.
Piter jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2012, 21:58   #116
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

gdzies tam mi sie tlucze, ze za aport jest az 30 pkt. Duzo...
anula jest offline   Reply With Quote
Old 15-01-2012, 09:08   #117
Piter
Junior Member
 
Piter's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Widuchowa
Posts: 260
Send a message via Yahoo to Piter
Default Wyniki z egzaminu

i w końcu wczoraj znalazłem czas aby odebrać papier.jednak musiałem pośmigać na motorze .... taka ładna słoneczna i SUCHA pogoda.Było super .psiunia przegrała ale za to wieczorem rower las i w teren .
Papier wysłałem do Shaluki , a dla Was :
-chodzenie ze smyczą -19
-chodzenie bez smyczy - 39
-przywolanie do nogi - 10
-aport - 27
-komendy na odległość - 19
-bieganie na komendę i powrót - 20
-ząbki - 10
-pozostanie w komendzie siad - 20
-pozostanie w komendzie leży - 20
-wrażenie ogólne - 10

co daje 194

a teraz poproszę o brawa
dziekuje dziekuję dziękuję
Piter jest offline   Reply With Quote
Old 15-01-2012, 15:31   #118
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Dzieki wielkie, jeszcze sedziego bym prosila




BRAWA oczywiscie sie naleza!
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 15-01-2012, 15:56   #119
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

szacun dla młodego
anula jest offline   Reply With Quote
Old 15-01-2012, 15:58   #120
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Piter View Post
No i tutaj już nie było jak wcześniej.Aport poleciał ......bardzo wysoko w górę ...... więc ....sprytnie szybko wycofałem się do tyłu aby wygladało że to mały pobiegł po aport.Wczesniej krótka chwila przeciągania się dla rozgrzewki.Jako tako udawal ,że przynosi ten aport .
Ja muszę zapytać: Wy macie na to OFICJALNY papier, taki z ZKwP, z pieczątkami i takimi tam?
Poza tym pytaniem szacun za pracę z psem i gratulacje oraz ..niech Wam się nie odechce
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org