Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Off topic

Off topic O wszystkim i o niczym - sposób na miłe spędzenie czasu...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 23-01-2012, 00:59   #21
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Gipson View Post
(...)proszę aby administrator zmienił przycisk "Quote" (Odpowiedź z cytatem), który wszyscy tak często naciskamy i dodał "zgodne z art. ... kodeksu karnego ..."
No, "Dzieciaki", idziemy pakować "niezbędnik aresztanta"... nie ma to, jak cierpieć za wilczaki...
>Orwell "made in Poland"<, to już nawet nie będą "jaja jak berety"...
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 01:04   #22
God Of War
Kawał ch*ja
 
God Of War's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: Gdynia/Stargard
Posts: 455
Send a message via Skype™ to God Of War
Default

...............
__________________
Czarna Helena hoduje bluszcza, sadzi begonie w donice, tylko na stadion nikt jej nie wpuszcza, bo się jej boją kibice. Czarna Helena ma dużo wdzięku, i innych zalet ma parę: wianek na głowie, badylek w ręku, a przed nią bieży owczarek.

Last edited by God Of War; 23-01-2012 at 01:10. Reason: Komentarz usunięty przez ACTA
God Of War jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 01:20   #23
maria
Junior Member
 
maria's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 170
Default

Quote:
Originally Posted by Puchatek View Post
Jest jakaś protest-petycja? Dawać mi tu link!
!
jest petycja online przeciw ACTA, trzeba troche cierpliwości bo są jakieś utrudnienia i strona wolno działa w momencie wysyłania podpisu:
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=8316
maria jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 01:24   #24
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Quote:
Originally Posted by Gipson View Post
Jefta a nie przypomina Ci to trochę Orwellowskiego świata?

Poza tym o ile dobrze rozumiem to system ma być wprowadzany u nas a nie w krajach arabskich, więc wizja bezpieczny świat bez granic nadal odległa...
Mowa o terroryscie z atakow na Londyn, ktory w ten sposob opuscil UK jak sie dostal niewiadomo, ale niewykluczone, ze tak samo
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 01:28   #25
Gipson
Junior Member
 
Gipson's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Warszawa
Posts: 385
Send Message via Gadu Gadu to Gipson
Default

Quote:
Originally Posted by God Of War View Post
Gipson, napiszę po fejsbukowskiemu - LUBIĘ TO a powaznie, lepiej, zeby ten projekt nie wszedl...
Nie mam FB - zgadnij czemu
__________________
Larson Dar Wilka
Gipson jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 01:30   #26
God Of War
Kawał ch*ja
 
God Of War's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: Gdynia/Stargard
Posts: 455
Send a message via Skype™ to God Of War
Default

moge sie jedynie domyslac
__________________
Czarna Helena hoduje bluszcza, sadzi begonie w donice, tylko na stadion nikt jej nie wpuszcza, bo się jej boją kibice. Czarna Helena ma dużo wdzięku, i innych zalet ma parę: wianek na głowie, badylek w ręku, a przed nią bieży owczarek.
God Of War jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 01:31   #27
Gipson
Junior Member
 
Gipson's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Warszawa
Posts: 385
Send Message via Gadu Gadu to Gipson
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Mowa o terroryscie z atakow na Londyn, ktory w ten sposob opuscil UK jak sie dostal niewiadomo, ale niewykluczone, ze tak samo
Sorry Jefta, nie oglądam telewizji tak mi się skojarzyło.
__________________
Larson Dar Wilka
Gipson jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 01:32   #28
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

http://youtu.be/CRI38f8uUvI
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 01:33   #29
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Last edited by God Of War; Today at 01:10.
Reason: Komentarz usunięty przez ACTA

Ty się "Zając" nie śmiej... oj, żebyś nie wykrakał....
....
Mario, rzeczywiście jest problem... może to twórcy ACTA coś sabotują...
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 01:35   #30
God Of War
Kawał ch*ja
 
God Of War's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: Gdynia/Stargard
Posts: 455
Send a message via Skype™ to God Of War
Default

nie smieje sie, wrecz przeciwnie, to taki maly przedsmaczek jak to moze (oby nie) wygladac...
__________________
Czarna Helena hoduje bluszcza, sadzi begonie w donice, tylko na stadion nikt jej nie wpuszcza, bo się jej boją kibice. Czarna Helena ma dużo wdzięku, i innych zalet ma parę: wianek na głowie, badylek w ręku, a przed nią bieży owczarek.
God Of War jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 01:45   #31
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
"I git majonez"! AmenT!
Petycja podpisana!
Jako "Polak i katolik" //, a przede wszystkich jako Wolny Człowiek w zgodzie z własnym sumieniem, petycję podpisałam!
I obiecuję nie ściągać przepisów na domowy wyrób bomb!

...
Jak edytuję i cytuję sama siebie, to też już łamię prawo autorskie?
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 01:49   #32
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Ja tez nie ogladam telewizji (nie mam ani telewizora ani radia) stad jeszcze raz prosze o wyjasnienie-ACTA zmienia definicje prawa autorskiego czy tylko umozliwia jego egzekwowanie?

Filmik obejrzalam do polowy (wiecej sie na mobilnym necie na wsi nie da i jakos infantylnie brzmia dla mnie te argumenty.
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 01:55   #33
maria
Junior Member
 
maria's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 170
Default

terroryzm nie ma tu nic do rzeczy. mieli przechwycone maile dot. ataków na WTC i co? niczemu nie zapobiegli. satelity monitorują cały świat. efekt: rolnik dostał karę bo satelita zauważył, ze źdźbło na polu to nie deklarowana w dokumentach pszenica, a pszenżyto, ale zaden satelita nie wypatrzył jeszcze żadnego mordercy na żadnym polu, choć morderca jest przecież większy od źdźbła trawy
każdą komórkę można namierzyć, ale gdy zgłosisz kradzież telefonu, za 7dni otrzymasz info z policji o umorzeniu sprawy z racji niewykrywalności...
już mają narzędzia i środki do globalnej kontroli, mają z nich wiedzę, ale nie używają jej dla dobra społeczeństwa, tylko do pilnowania czyjegoś interesu. w takim samym celu będzie użyte wszystko, co niby ma nam służyć, naszemu bezpieczeństwu, a tak naprawdę będzie na nas batem, by interesy nielicznych szły jeszcze lepiej.

i tak samo będzie z egzekwowaniem ACTA w praktyce. jeśli nasz film ktoś skopiuje, tych "wychwytywaczy zbrodni" nie będzie interesować to, że ktoś naruszył nasze prawa, bo oni nie są od pilnowania naszych spraw, tylko biznesów innych, za to gdy my dodamy filmik z imprezy z jakąś przypadkową muzyką w tle, jesteśmy przestępcami i zapłacimy karę. rząd nie powinien zajmować się interesem kilku korporacji, bo te zadbają o siebie same, tylko dobrem społeczeństwa.

poza tym czym jest garstka ludzi zabitych w Londynie, względem tysięcy ludzi ginących w wypadkach na fatalnych polskich drogach? niech się zajmą dziurami w drogach, a nie szukaniem dziury w całym.

Puchatek, skoro u Ciebie się dało podpisać bez problemu, to chyba problem już zniknął, ale wiele osób na forach dotychczas się skarżyło, że nie da sie jej podpisać. Być może to jakaś akcja odwetowa za atak hakerów na strony rządowe, a może za duzo osób naraz chce ją podpisać... trudno stwierdzić...

Last edited by maria; 23-01-2012 at 03:05.
maria jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 01:57   #34
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Filmik obejrzalam do polowy (wiecej sie na mobilnym necie na wsi nie da i jakos infantylnie brzmia dla mnie te argumenty.
Moze i bym sie z tym zgodzila, gdyby nie.... no wlasnie...

Za kadencji poprzedniego prezydenta zwrocila sie do nas policja. Toczyla sie sprawa przeciwko wlascicielowi jednej z hostowanych u nas stron... Za obraze prezydenta...

Policja, sady, obraza PREZYDENTA, zeznania.... DUZY kaliber.... Pomaszerowalam zobaczyc co to za terroryste mamy na serwerach.... Wiesz co tam bylo...? Chlopak zrobil strone z kawalami. I trafily sie takie o Kaczynskim...

Dlatego podpisalam ACTE - dawanie im do reki jakiegokolwiek przepisu umozliwiajacego przesladowanie ludzi za pierdoly spowoduje, ze za pierdoly beda scigac...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP

Last edited by z Peronówki; 23-01-2012 at 02:02.
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 03:19   #35
marchencki
Junior Member
 
Join Date: May 2008
Location: Złotoryja/Wrocław
Posts: 149
Default

Akurat w trakcie zamachów w Londynie mieszkałem w mieszkaniu ok 200m od stacji metra w której huknęło, więc wiem co nieco bezpośrednio z tego co było mówione zaraz po zamachach. Goście odpowiedzialni byli nienotowani wcześniej i policja i służby brytyjskie nie miały pojęcia o planie. Nie słyszałem o tym, żeby biały Brytyjczyk z dziada pradziada wysadzał się w Anglii. Był taki jeden Norweg, ale czy on nie był przerysowaną i szaloną reakcją na to co staje się wielkim problemem Europy? Niekontrolowanego wzrostu populacji Afrykańczyków i Arabów, którzy są odpowiedzialni za terro-bajzel? Można w tym miejscu gdybać, że jeśli służby mogłyby filtrować treści wiadomości to dałoby się uniknąć tragedii. Tylko czy prewencja i zakładanie z góry, że każdy z nas jest potencjalnym zamachowcem, dewiantem, złodziejem, mordercą czy wszelkiej innej maści pomyleńcem jest ok? Nie godzę się, żeby w imię rzekomej poprawy bezpieczeństwa służby miały możliwość inwigilowania mojej aktywności w sieci. Prawa autorskie - na ściągnięciu płyty z sieci traci wytwórnia nie artysta. Co więcej artysta może więcej zyskać niż stracić, przykładów jest wiele. Choćby ostatnie hity radiowe Gotye i Michela Telo. Gdyby nie wirusowe rozprzestrzenianie się tych kawałków to Kowalski z Polski w życiu by się nie dowiedział o blondasku z Brazylii, który teraz dostaje procent z każdej emisji piosenki w polskich mediach. Gdyby nie net, podbiłby tylko Brazylię, a tak jego piosenka jest grana na całym globie. Najpierw powiedzą nam 'to dla dobra artystów (choć tak na prawdę to dla dobra lobby korporacji i koncernów)' a później będą patrzeć 'na klawiatury' co wypisujemy. Dla ogółu dobra, przecież wszyscy jesteśmy potencjalnymi wywrotowcami. Władza nie może lekceważyć Sieci- zrozumieli to po rewolucjach w krajach arabskich. To przecież na portalach społecznościowych i forach ludzie skrzyknęli się do buntu. Więc skoro kilku Arabów skrzyknęło całe Narody do buntu przeciw władzy, to to samo może spotkać każdy inny kraj. Tak jak władza ludowa walczyła z podziemną prasą Solidarności i podziemiem rewolucyjnym w ogóle, tak obecne rządy walczą z nowym zagrożeniem dla swojej pozycji- niezależną platformą swobodnej komunikacji i wolności słowa. Choć teraz w żadnym z krajów chcących przystąpić do ACTA nie ma realnego zagrożenia rewolucją to przecież trzeba nam zamknąć usta, bo każdy z nas jest potencjalnym przestępcą, który może wszcząć rewoltę, czy chociaż skrytykować rząd swojego kraju i tym samym zburzyć sielankowy obraz rysowany przez polityków. Ku chwale władzy ludowej i bezpieczeństwa ogółu!
marchencki jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 09:10   #36
pawmagdul
Junior Member
 
pawmagdul's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Kraków
Posts: 168
Send a message via Skype™ to pawmagdul
Default

Najgorsze jest to jak pod szczytnymi hasłami ukrywa się niejasne interesy korporacji. Dokładnie wiem, że jeżeli jakaś korporacja medialna skopiuje artykuł z mojego serwisu to będę mógł sobie pisać na Berdyczów. Ale jak ktoś z nieświadomych użytkowników umieści na moim serwisie fotkę pieska skopiowaną z jakiegoś portalu korporacyjnego, to na pierwsze ich mruknięcie dostawca internetu zamknie mój serwis.
__________________
http://pl.euroanimal.eu/

Last edited by pawmagdul; 23-01-2012 at 10:38. Reason: gram.
pawmagdul jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 10:41   #37
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by maria View Post
Puchatek, skoro u Ciebie się dało podpisać bez problemu
Mario, mam dwie skrzynki mail-owe. Przez wp.pl nie przeszło /przy uwierzytelnianiu podpisu "zjadło mi" połączenie z internetem/, przez drugą skrzynkę poszło błyskawicznie.
Idąc teorią spiskową...może wp.pl jest prorządowe.....
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 14:00   #38
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Wprowadzenie monitoringu ruchu w sieci i tak nie pomoże w walce z terroryzmem. Terroryści od dawna już wiedzą, jak się ukryć w sieci. Wystarczy przedpłacona kartam SIM + komputer skonfigurowany do korzystania z sieci Tor i doiście do nadawcy wiadomości, czy też lokalizacji "hackera" jest praktycznie niemożliwe. ACTA uderzy przede wszystkim w przeciętnego Kowalskiego, który nie ma pojęcia, jak zabezpieczyć swoją prywatność.
__________________
"It's too bad that stupidity isn't painful.” Anton LaVey
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 14:04   #39
maria
Junior Member
 
maria's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 170
Default

powiem Wam jak działa to w praktyce. dopiero teraz skojarzyłam fakty z sytuacji, o której opowiadała mi znajoma z miesiąc temu. wpadła do jej domu policja z nakazem rewizji. zarekwirowano wszystkie komputery, bo jak mówiła mi znajoma, jej syn przesyłał znajomym pliki z muzyką, którą nabył legalnie. przesyłał niekomercyjnie, na zasadzie "posłuchaj sobie co ostatnio nabyłem" albo "posłuchaj, bardzo mi sie podoba, a tobie?"
troche nie chciało mi się wierzyć w tę opowieść, zakładałam, ze być może ściągał pliki i sprzedawał, no bo przecież nie zarekwirowaliby kompów za samo przesłanie plików kolegom... ale teraz wiem, że to było właśnie to - akt ACTA. policja powiedziała, że otrzymała od pewnej firmy zajmującej się .... nie pamiętam dokładnie czym, ale w każdym razie ta firma wyśledziła delikwenta i doniosła do prokuratury o dokonanym przestępstwie, czyli nielegalnym rozpowszechnianiu treści.
na wstepie chłopak dostał 700zł kary plus opłata dla firmy mającej prawa autorskie za rozpowszechnianie muzyki. ciekawe, czy na tym się skończy.
nastolatek stał się przestępcą bo pochwalił się koledze co kupił, matce zarekwirowano wszystkie komputery, że już nie wspomnę o stresie, gdy wpada policja do spokojnego domu, z nakazem rewizji...
maria jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 14:41   #40
marchencki
Junior Member
 
Join Date: May 2008
Location: Złotoryja/Wrocław
Posts: 149
Default

MSWiA przeznaczyło 170 mln zł na opracowanie sposobu złamania Tora. http://www.wykop.pl/ramka/935783/msw...odsluchiwania/

Ponadto:
http://www.amerbroker.pl/?go=content...source=message
http://www.forbes.com/sites/erikkain...-act-now-what/
http://en.wikipedia.org/wiki/Nationa...:_Section_1021

Można powiedzieć, że cały szum wokół tej ustawy to sprawka oszołomów od teorii spiskowej. Tylko nie tylko komentatorzy i fani spisków negatywnie wyrażają się o tej ustawie i widzą w niej zagrożenie, ale również część polityków i publicystów amerykańskich. Internowanie za podejrzenie o kontakty z Talibami... nigga please... (doskonale pasuje do pana Obamy ). To cuchnie totalitaryzmem. Będzie tak jak ktoś napisał. Masz brodę i wyjedziesz na wyprawę do Afganistanu a po powrocie do USA i napiszesz na twitterze, że 'wyjazd był bombowy, a życie w lepiance nie jest wcale gorsze od apartamentu przy 5 alei, a zachód nie jest całkiem ok bo gdy my się pławimy w luksusie to inni żyją w glinianych chatach' to za chwile przyjdzie kilku panów w mundurze i grzecznie kopną cie w twarz i zawloką do pierdla - tak na wszelki wypadek.

Jeszcze co do ACTA. Nie pamiętam już gdzie to czytałem ale ktoś to pięknie skomentował: "po wprowadzeniu ACTA internet będzie interesujący jak telewizja publiczna"
marchencki jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org