Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 18-04-2007, 17:19   #21
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

ano tak Pavle.
Quote:
Originally Posted by Pavel
Bylo by mi úplně jedno, jak zabřezla, kdy zabřezla a jak a kde jsou její potomci, kdyby se nenašlo pár darebáků, kteří se pomocí podvodů snaží tyhle křížence dostat do čistokrevného chovu ČsV. Máte pravdu Veroniko, že by mi mohlo být jedno, co je v Itálii, ale jak jste si jistě přečetla, minimálně jedno štěně je zřejmě již jako řádný ČsV v ČR (majitelem je Petr Malášek) a není tedy problém po uchovnění na něm legálně chovat. A to už mi jedno není, když i český chov bude zaneřáděn neznámými kříženci, kteří navíc mají zřejmě průkazy původu s falešnými údaji o rodičích. Jestli je Vám to jedno, mně tedy ne.
O nakrytí Lupíny psal sám pan Hrach přesně to, co bylo popsáno výše. Pan Hrach je zcela jistě svéprávný člověk a není to on, který nechal s pomocí falešných údajů a podvodem zapsat štěňata mezi československé vlčáky. To, že se tady někteří stále snaží obhajovat registraci (nikoliv existenci) Mutar svědčí o tom, kdo chce pomáhat československým vlčákům a kdo si na nich jen chce udělat jméno popř. vytřískat co nejvíce peněz z prodeje štěňat.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2007, 17:45   #22
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
Bylo by mi úplně jedno, jak zabřezla, kdy zabřezla a jak a kde jsou její potomci, kdyby se nenašlo pár darebáků, kteří se pomocí podvodů snaží tyhle křížence dostat do čistokrevného chovu ČsV. Máte pravdu Veroniko, že by mi mohlo být jedno, co je v Itálii, ale jak jste si jistě přečetla, minimálně jedno štěně je zřejmě již jako řádný ČsV v ČR (majitelem je Petr Malášek) a není tedy problém po uchovnění na něm legálně chovat. A to už mi jedno není, když i český chov bude zaneřáděn neznámými kříženci, kteří navíc mají zřejmě průkazy původu s falešnými údaji o rodičích. Jestli je Vám to jedno, mně tedy ne.
O nakrytí Lupíny psal sám pan Hrach přesně to, co bylo popsáno výše. Pan Hrach je zcela jistě svéprávný člověk a není to on, který nechal s pomocí falešných údajů a podvodem zapsat štěňata mezi československé vlčáky. To, že se tady někteří stále snaží obhajovat registraci (nikoliv existenci) Mutar svědčí o tom, kdo chce pomáhat československým vlčákům a kdo si na nich jen chce udělat jméno popř. vytřískat co nejvíce peněz z prodeje štěňat.
To si snad děláš srandu Pavle?! Můžeš mi říci, jak by někdo mohl z prodeje Mutar vytřískat peníze? To je mnohem jednodušší a levnější chovat na papírové čubě čsv. Myslím si, že rozhodně penězma to nebude....Zkus si podat inzerát a dej si třeba cenu 20 tis. za štěně. Myslím si, že budeš mít problémy je udat správným lidem....
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2007, 18:38   #23
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Jenik
Myslím si, že rozhodně penězma to nebude....
No tak nám pověz, čím to je, že stojí zato podvádět a falšovat zápisy i přesto, že většina členů českého klubu Mutary odmítá ? A nejen českého, protest oficiálně poslaly i kluby ze Slovenska a Německa.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2007, 18:44   #24
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
Bylo by mi úplně jedno, jak zabřezla, kdy zabřezla a jak a kde jsou její potomci, kdyby se nenašlo pár darebáků, kteří se pomocí podvodů snaží tyhle křížence dostat do čistokrevného chovu ČsV.
Tím darebákem, který se snaží zaneřádit chov čsv myslíš i pana Hartla??? Jako pozitivní vidím, že jsi zveřejnil přihlášku vrhu, kde je jasné, že plemeno není uvedeno a kdo přihlášku k zápisu do pomocného registru podepsal.


Tvé příspěvky shrnu opět stručně: Neznalost, zaslepenost, polopravdy a opět jen demagogie.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2007, 19:11   #25
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Monika
Tím darebákem, který se snaží zaneřádit chov čsv myslíš i pana Hartla??? Jako pozitivní vidím, že jsi zevřejnil přihlášku vrhu, kde je jasné, že plemeno není uvedeno a kdo přihlášku k zápisu do pomocného registru podepsal.
Moniko, nesnaž se stavět kohokoliv proti panu Hartlovi. Ano, Tvé jméno nikdy nikde nefigurovalo. Ani pod Mutarami, ani pod žalobou na Klub ani na jinými kontroverzními kroky. Vždy tam svými podpisy přispěli jiní ...

Už v roce 2003 jsem podal stížnost k registraci Mutar (tím bylo vše vlastně zveřejněno, protože do té doby bylo vše tajeno). Oficiální odpověď, pod kterou je pan Hartl podepsán si každý může přečíst na klubových stránkách. Zde je jasně řečeno co a jak zamýšlí pan Hartl s kříženci. Pokud dobře čtu, o Itálii, o zapisování potomků kříženců s falešnými údaji tady nic není. Jen čtu jedno "...V případě prokázaného úspěchu u F4 by chovatelská komise podala návrh výboru klubu na zažádání o povolení regenerace ČSV těmito registrovanými kříženci.". Nevím o tom, žeby byli na světě už kříženci F4 a vůbec ne, že by o nich jednala chovatelská komise. Naopak konference KCHČSV jasně stanovila podmínky a vyhradila si právo předem o jakýchkoliv zápisech rozhodovat. Na mimořádné konferenci pan Hartl byl a nevím o tom, že by tam navrhoval zápisy nějakých jedinců do registru nebo navrhnul nějaký chovný plán ke schválení. Takže ono to asi bude jinak, že ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2007, 21:21   #26
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Je naprosto evidentní, že tebe psaní bulvárních příspěvků a stížností baví.

Nejdříve by jsi si měl ale doplnit vzdělání a informace ověřit, aby tě vůbec někdo bral vážně. Tohle tlachání a tvé chytání podrobností z éteru je nic víc, než ztráta času!
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2007, 21:39   #27
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Moniko, když je to tu tak bulvární, jak tvrdíš, tak proč se tady účastníš diskuzí ? Vždy se snažíš věechna Tobě nepříjemná témata převést do osobní roviny abys znechutila čtení běžným návštěvníkům.
Co se týká potomků Mutar, už je vše na 99% potvrzeno našimi přáteli z Itálie. Štěňat bylo celkem 6, 3 zůstaly v Itálii a 3 jsou už v ČR. Vlastní je Jindřich Jedlička, Petr Malášek a zřejmě paní Konečná (nevíme zatím která, v Klubu jsou minimálně dvě). Takže proto se zde vše probírá. Není to věc Itálie, ale stejnou měrou ČR.
Nalij čistého vína Moniko, souhlasíš s tím podvodem, kdy byli v Itálii zapsáni kříženci jako ČsV ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2007, 22:25   #28
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Udelat DNA test a kiedy nie zda psy odlozit od chovu a majitele z klubu.
To je kriminal.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2007, 22:49   #29
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
Quote:
Originally Posted by Jenik
Myslím si, že rozhodně penězma to nebude....
No tak nám pověz, čím to je, že stojí zato podvádět a falšovat zápisy i přesto, že většina členů českého klubu Mutary odmítá ? A nejen českého, protest oficiálně poslaly i kluby ze Slovenska a Německa.
Pavle, nevím, čím to je...Ale penězma to nebude. Vždyť je to hloupost. Jen logicky, vždyť si to představ. Někdo udělá dle Tebe z Mutar čistokrevná čsv, aby je zařadil do chovu...Proč by to dělal? Vždyť si může koupit čsv s PP a je to pro něj jednodušší, ví, co kupuje, má větší šance ustálené povahy u zvířete...Myslíš si, že támhle budě někdo machrovat, že tamhle přečural klub chovatelů? A zase proč? Já toto prostě nechápu. To, že poslaly stížnost kluby z Německa a Slovenska mne nepřekvapuje. Od země, která si hloupě mění standard (v podobě zubů)..Zajímalo by mne,zda oba kluby měly dostatečné informace a vysvětlení ohledně Mutar. Osobně si myslím, že jak jsem poznal pana Hartla, měl k tomu sakra důvod to udělat a nemyslím si, že by byl tak manipulovatelný Monikou, jak tady bylo v minulosti naznačováno, či dokonce psáno.
Ale mne by třeba zajímalo, proč si toto psal tady na webu den po členské schůzi a neřekl jsi to na schůzi?Tam jsi mohl rozpoutat opravdovou diskuzi a ne to dělat na netu.
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2007, 23:10   #30
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Jenik,
pry takej sprave tilko!!! delat oficialne diskusje a pro vsehno foruma.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2007, 23:31   #31
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin
Udelat DNA test a kiedy nie zda psy odlozit od chovu a majitele z klubu.
To je kriminal.
Aha, tak že podle Vás by člověk,který si koupí a přiveze import z ciziny měl být vyloučen z Klubu(je-li tedy vůbec členem,že?),pokud odmítně udělat svému zvířeti genetické testy?? To snad nemyslíte vážně.
P.S.Mám italské zvíře,tak aby mě jednoho krásného dne nevykopli.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 19-04-2007, 06:43   #32
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Jeníku, je vidět, Ĺže skuečně moc dobře nevíĹĄ, o čem mluvíĹĄ. Mutary mají potomky chované na faleĹĄné papíry v Itálii, to uĹže je fakt, který máme potvrzen. Chovatel se před zájemci netají tím, Ĺže ĹĄtěňata pocházejí z kříĹženců s kanadským vlkem a vydává to za jejich přednost. Samozřejmě, Ĺže pro některé zájemce je to velice atraktivní, kdyĹž se mohou pochlubit, Ĺže mají přímé potomky vlka. A podle téhle atraktivity stanovuje i přiměřeně vysokou cenu.
Diskuze tady na webu začala aĹž ve chvíli, kdy jsem dostal informace. KdyĹž se podíváĹĄ např. na naĹĄe anglické stránky, je tam fórum na toto téma otevřeno také 14.4. TakĹže bohuĹžel na schůzi jsem jeĹĄtě informace o Mutarách v Itálii neměl dostatečně ověřené.
Ce se týká Tvého zpochybňování protestů zahraničních Klubů myslím, Ĺže mateĹĄ veřejnost. MáĹĄ dojem, Ĺže např. ve slovenském Klubu nejsou svéprávní lidé, kteří si informace nejsou schopni ověřit a udělat si vlastní názor ? MyslíĹĄ si taky (společně s Monikou a její partičkou), Ĺže já mám takové slovo a moc, Ĺže jsem zmanipuloval oba Kluby v zahraničí nebo jim dokonce přikázal napsat protesty ?
Pan Hartl nikdy nechtěl nic takového udělat. Znám ho trochu déle a několikrát jsme o zaloĹžen nové linie mluvili. Znám jaké na to měl názory a proto si troufám tvrdit, Ĺže do Mutar byl vmanipulován.

K Daniele :
Danielo nejen to. Pokud si člověk přiveze prokazatelně zvíře, které je chováno na faleĹĄných papírech (a ví o tom), měl by být nejen vyloučen z Klubu, ale pokud je chovatel, měla by mu být odebrána i registrace chovatelské stanice.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 19-04-2007, 08:06   #33
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Danielo nejen to. Pokud si člověk přiveze prokazatelně zvíře, které je chováno na falešných papírech (a ví o tom), měl by být nejen vyloučen z Klubu, ale pokud je chovatel, měla by mu být odebrána i registrace chovatelské stanice.
Jsou jiné instance,které ručí za pravost PP,nový majitel to rozhodně není.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 19-04-2007, 09:16   #34
Evelin
Junior Member
 
Evelin's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 35
Default

Ahojte..
Neviem, ale bez vetra sa ani listok nepohne. Myslim si, ze slovensky a ani nemecky klub nie je az tak kratkozraky, aby napisal nejaky protest len tak, svojvolne.. Apropo.. garantom plemena je stale Slovenska republika..
Otazka je, aky maju z toho prospech a aky maju motiv robit to, co robia..
Evelin jest offline   Reply With Quote
Old 19-04-2007, 11:07   #35
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Konečně se tu zase něco děje. Dlouho jsem se tak nezasmála nad dedukcemi, které tu rozvíjí Pavel. Mistr demagogie .
Jen malá poznámka. Vy si tady myslíte, že původ ČSV je 100% garantován a je ve všech PP správně ? To jen tak pro zamyšlení...
A k italské bonitaci - proč by měla být stejná jako česká ? Každý stát má bonitaci jinou a leckde není ani potřeba k uchovnění. Jak se dělá bonitace třeba ve Švýcarsku ?
Ještě si musím přečíst tu anglickou verzi, ale tam bude 1000005 příspěvků, z toho polovina od Margo a Pavla, největších znalců ČSV, genetiky, systematické zoologie, psychologie a demagogie ve střední Evropě.
rocco jest offline   Reply With Quote
Old 19-04-2007, 11:10   #36
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Pardon, jsem myslela, že když nastavím podpis, že se příspěvek automaticky podepíše, tak ne

Rocco je můj pravý nick :0))) ,ale nějak se nemůžu dostat ke svému účtu....žádám heslo k účtu Rocco na mail [email protected]
rocco jest offline   Reply With Quote
Old 19-04-2007, 11:27   #37
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by LROCCO
nějak se nemůžu dostat ke svému účtu....
Taky mi to jednu dobu nešlo,no neva... můj nick a podpis si přehodily pozice.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 19-04-2007, 11:39   #38
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
Znám ho trochu déle a několikrát jsme o zaloĹžen nové linie mluvili. Znám jaké na to měl názory a proto si troufám tvrdit, Ĺže do Mutar byl vmanipulován.

Je naprosto zbytečné ti psát, aby jsi vážil slova, jelikož tvůj "slovní průjem prostě zastavit nejde!"

Pan Hartl je svéprávný, odborník na svém místě a jeho vztah k tvé osobě je znám všem, kdož jsou členy KCHČSV v ČR. Myslíš, že by udělal VŠE, co pro Mutary udělal pod tlakem a z donucení??

Jediný kdo Vše zpeněží a kdo již od počátku vlastního skromného chovu mluvil o penězích jsi ty! A to mne fakt tehdy dostalo a tvou "historku s lodičkou" a Amarokem dávám dodnes k dobru.
Přestaň už laskavě soudit lidi podle sebe. Nejsou ani tak zákeřní, zištní a nevzdělaní, jako ty!

Opravdu velká škoda, žes nerozvinul debatu na schůzi, tam si seděl jak chudinka v koutě. Pan Hartl byl přítomen.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 19-04-2007, 12:07   #39
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Tak jsem se probrala tou anglickou verzí. Překvapivě většina příspěvků není od Pavla a Margo, ale největší perlu poslal Pavel:
I know as well, that seriously breeder or owner in Czech republic buy never a CsW in Italy, because italian breed have very very bad name. You and all people, who in Italy realy loves our breed must doing something with it. We are too far away ...
Other story is, that italian club invite for bonitation only judges from Czech republic, which are in deep conflict with club here and which never more judging in Czech republic (Jedlicka, Simackova). This people are members of "Mutara group" and its a reason, why fighting with our club here. Fact, that just many times valuating CsW by bonitation in Italy, make the worst name of italian club and breed here as well.
From Italy yet buy a CsW puppies only people, which are more or less something together with "Mutara" case and its says all, I think.
Přeložit si to snad každý umí.....k obsahu není co dodat - nejserióznější Pavel prostě ví, jak to je - akorát nevím, jestli se tomu mám smát nebo se bát, že pan Hanuška si koleduje o pěknou deku.......
Pomluva je trestná Pavlíku !!!!! Jak si mi tu kdysi vytrvale vyhrožoval.
Je zajímavé, že v "chovném plánu pro rok 2006" CHK posílá jistou chovattelku krýt do Itálie - asi ji chttěli zdiskreditovat, teď je mi to jasné
rocco jest offline   Reply With Quote
Old 19-04-2007, 13:29   #40
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Monika
Myslíš, že by udělal VŠE, co pro Mutary udělal pod tlakem a z donucení??


A ten kalašnikov za dveřma máš jako na co?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org