Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Hodowla

Hodowla Informacje o hodowli, selekcji hodowlanej i miotach....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-01-2017, 04:14   #1
netah
ngi dhla
 
netah's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: małaPolska
Posts: 321
Default Włoska robota

http://fakty.interia.pl/swiat/news-s...er,nId,2337765

To się nazywa uszlachetnianie i wzmacnianie jakże młodej jeszcze rasy.
__________________
Surman suuhun
netah jest offline   Reply With Quote
Old 16-01-2017, 15:09   #3
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by netah View Post
To się nazywa uszlachetnianie i wzmacnianie jakże młodej jeszcze rasy.
Chodzi o kase.... Fabia z hodowli "Passo del Lupo" poznalam kilkanascie lat temu w Czechach. Pojawial sie tam skupujac szczeniaki z czeskich hodowli (od tego czasu mam uczulenie na kilka czeskich przydomkow, ktore sprzedawaly maluchy handlarzom)... Po kilkanascie sztuk wozil starym autem do Wloch, gdzie szly jak swieze buleczki...
Gdy Austriacy zaczeli wojne przeciwko wloskim handlarzom oberwalo sie takze tym wilczakowym. Po kolejnych karach od celnikow doszli do wniosku, ze taniej jest ruszyc z wlasna produkcja... Na poczatku warunki byly straszliwe.... Ale kasa plynela...

Ale z wilczakami pojawila sie tez konkurencja. Hodowle lepsze, szanujace psy, ceniace genetyczna roznorodnosci i zgodnosc ze wzorcem.... Mieszance byly dla handlarzy manna z nieba. Czyste wilczaki szly po 1500EUR, oni mieszance sprzedawali za 5000....

Dlatego wojna z oszustwami byla i jest taka trudna - maja kase, a wiec dobrych prawnikow... Przeciwko nim mozna bylo bojowac tylko prawda... ktora jak sie okazuje zwyciezyla...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2017, 00:01   #4
wbal
Junior Member
 
Join Date: Nov 2014
Location: Podkarpacie
Posts: 57
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Chodzi o kase.... Fabia z hodowli "Passo del Lupo" poznalam kilkanascie lat temu w Czechach. Pojawial sie tam skupujac szczeniaki z czeskich hodowli (od tego czasu mam uczulenie na kilka czeskich przydomkow, ktore sprzedawaly maluchy handlarzom)... Po kilkanascie sztuk wozil starym autem do Wloch, gdzie szly jak swieze buleczki...
Gdy Austriacy zaczeli wojne przeciwko wloskim handlarzom oberwalo sie takze tym wilczakowym. Po kolejnych karach od celnikow doszli do wniosku, ze taniej jest ruszyc z wlasna produkcja... Na poczatku warunki byly straszliwe.... Ale kasa plynela...

Ale z wilczakami pojawila sie tez konkurencja. Hodowle lepsze, szanujace psy, ceniace genetyczna roznorodnosci i zgodnosc ze wzorcem.... Mieszance byly dla handlarzy manna z nieba. Czyste wilczaki szly po 1500EUR, oni mieszance sprzedawali za 5000....

Dlatego wojna z oszustwami byla i jest taka trudna - maja kase, a wiec dobrych prawnikow... Przeciwko nim mozna bylo bojowac tylko prawda... ktora jak sie okazuje zwyciezyla...
Jasne, że chodzi o kasę, tym bardziej, że biznes był bardzo dochodowy...
Zarekwirowane 229 psów x 5000 euro w przeliczeniu na złote wychodzi lekko ponad 5 000 000 zł (5 milionów zł).
__________________
...
wbal jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2017, 19:55   #5
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Ale z wilczakami pojawila sie tez konkurencja. Hodowle lepsze, szanujace psy, ceniace genetyczna roznorodnosci i zgodnosc ze wzorcem.... Mieszance byly dla handlarzy manna z nieba. Czyste wilczaki szly po 1500EUR, oni mieszance sprzedawali za 5000....
hehe, ja pamiętam jak dawno temu pewien włoski hodowca do mnie pisał o szczeniaka i moja cena była tak niska w porównaniu do w/w (a taki standard obowiązuje), że gość mnie pytał czy mają rodowód FCI
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 19-01-2017, 17:08   #6
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Czyste wilczaki szly po 1500EUR, oni mieszance sprzedawali za 5000....
Tego nie rozumiem...
Czy ma to związek z reklamowaniem, że te droższe mają więcej wilka w wilku?
Bo tylko to -jak dla mnie- może być zanętą, by kupować towar 3 razy drożej, gdy dostępny jest tańszy...W Polsce kupuje się obecnie wilczaki by się reklamować z wilkiem na sznurku, to tam może poszli dalej w ilości wilka w wilku /też/ na sznurku...
...
Swoją drogą... Czytając przez ostatnie dni temat zastanawiam się, co przeciwnicy psiej "interpunkcji" /baza WD/ mogliby powiedzieć o niej przez pryzmat tej afery...
...
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org