Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wzorzec & bonitacje

Wzorzec & bonitacje Jak powinien wyglądać typowy wilczak, ile waży CzW, ile ma w kłębie, informacje o przeglądach hodowlanych ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 07-05-2012, 22:30   #41
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Quote:
Na bonitacji w Osiecznej dokonano wpisu do rodowodu, jak to się robi na bonitacjach w CZ i SK, a sędzia nie miał prawa tego zrobić w Polsce.
w sieci pojawil sie pierwszy skan rodowodu z wpisana bonitacja z Poznej bez zadnych pieczatek, z nieczytelnym podpisem, z 2004 roku.
Przemek jestem zawiedziona, naprawde nie wiedziales ze wyniki byly/bywaly wpisywane do rodowodow?
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2012, 23:40   #42
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Co do tematu kart to bede o nim pisac kiedy wroce do domu, czyli po weekendzie... Oczywiscie klub czeski nie ma racji - to zwylke czepialstwo "pod Grzesia"... Ale o tym szczegolowo bedzie potem...

Quote:
Originally Posted by Galicja View Post
Dla "Nowych" to czarna magia, jak dla mnie no różnica jest....czy dana bonitacja jest organizowana przez klub rasy, czy prywatne osoby, ot taka że dostaję pieczątkę w rodowodzie psa i jego kod
Tak jak mówię, nie zarzucam nic bonitacji w Późnej,ale no jakaś minimalna różnica jest
Jest - w fachowosci... Bonitacje w Poznej ZAWSZE byly organizowane SCISLE wedlug slowackiego regulaminu wystawowego. Od strony formalnej nie mozna im nic zarzucic. Kwestia "uznawania" to kwestia widzimisie - i nie chodzi o Pozna. Pamietam jak Oskar smial sie z tego, ze czeski klub nie uznaje slowackiej bonitacji. Czyli bonitacja TEGO SAMEGO psa zrobiona przez Oskara w Slowacji nie byla (i nie jest) przez Czechow uznana. A jesli Oskar przebonituje TEGO SAMEGO PSA w Czechach to ten kod zostanie uznany. Nie chodzi tylko o Pozna, ale ogolnie o zabawe kto komu co uznaje.
Ja na przyklad nie uznaje bonitacji w Czechach - sa tam zbyt duze pomylki w pomiarach i zbyt duze przymykanie oczy na wady (nawet te doskonale widoczne nie sa wpisywane do karty) co powoduje, ze zerkam na psa kompletnie nie zwracajac uwagi na jego czeski kod...
Wiec czeska bonitacja JEST oficjalna, czy nie?

Generalnie z powodu zabaw Czesko-Slowackich w zajemne (nie)uznawanie sobie bonitacji, a postawilismy na Slowacje. Wlasnie dlatego, ze sprawa byla i jest stawiana tam jasno - dotyczy to WSZYSTKICH bonitacji: w Poznej, Niemczech, Litwie - sa uznawane, jesli odbywaja sie wedlug tego samego regulaminu.

A jesli chodzi Magda o te minimalne "roznice" - tak sie sklada, ze wyniki bonitacji w Poznej jednak latwo zweryfikowac i znajduja odbicie w rzeczywistosci. A wlasnie Ty mialas powazne zarzuty wobec "oficjalnej" slowackiej bonitacji, gdzie Twojemu psu namierzono 61cm. Skoro to jest ta "lepsza" "solidniejsza" bonitacja, to po co pisac o protestach i odwolaniach...

Tak jak juz zostalo napisane - bonitacja jest tyle warta, co osoba, ktora ja ocenia... I nie zagwarantuje Tobie tego ZADEN klub. Stad podczas bonitacji u nas stosowalismy sie do wytycznych co do bonitacji (trzymalismy sie regulaminow) a jednoczesnie oceniali sedziowie, ktorzy mieli pojecie jak chocby o tym, gdzie pies ma klab i jak mierzy sie ucho...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2012, 00:28   #43
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Oj, Ori, Ori...
"Wilczakrew nie jest w KAW!"
Też mi nius miesiąca.... wszyscy o tym wiedzą, nawet moje dżdżownice w rabatce i koguty w Bździszewie.
Dla naszego makiawelicznego geniusza KAW jest przecież tylko "stopniem DO". KAW, to zbyt banalne... Gdy zostanie szefem Klubu, może łaskawie przyjmie tytuł honorowego członka "Aktywnych".
Bo bardzo chcemy być jak sam Richelieu, czyż nie?
Oby się tylko nie okazało, że z Richelieu pozostanie jeno haft....
Oj, Ori, Ori....
Taka z Ciebie "sierotka" z tą obsługą komputera. No prawie jak ja....
Spox, Grześ pomoże. Niech-że tylko dobrze zeskanuje i nie zaciera daty bonitacji. I jak już będzie w tym praco-twórczym galopie, niech jeszcze wstawi Wasz -"osieczny" dokumencik bonitacyjny.
Bo chyba taki macie? Czy od razu machaliście zapisy w rodowodach.

A co do badania stawów, Aniołeczku... wskaż mi-ślepakowi oficjalny zapis ZKwP o nakazie robienia u wilczaków badania stawów. No, dalej! -hyc,hyc,hyc "Wiedząca w rasie"! Może coś mnie ominęło, coś przeoczyłam. Płacę i płacę te składki, a od paru lat "Psa" -informatora nie dostaję.... Tylko, pliz , bez tekścików, że skoro robi się to obowiązkowo u owczarków niemieckich to obliguje to wilczaki.
...
Z tej zabawy znowu wynika, że "Mefisto" jednak coś osiągnął: znowu na WD awantura, a Niunio łapki zaciera. Im więcej niechętnych Margo, tym większa szansa na duszyczki do Klubu konkurencyjnego.
Spójrzmy na to inaczej: jak działa rozwijająca się rasa w danym kraju, ile błędów popełnia stąpając po omacku, pierwsi hodowcy szybciutko "zaliczą w łeb" od nowych "lepszych" hodowców. Każdy ewentualny błąd im się wytknie, chociaż sami tych błędów "tłukący" nie omijają. A klubu nie ma... I zawsze znajdzie się jakiś "kompleks", który wreszcie /nie w życiu prywatnym czy zawodowym -bo tu... jest jak jest/ będzie chciał i mógł pobrylować i samorealizować się. I właśnie w tym "bonitacyjnym" temacie "hańbiące" zachowanie w Późnej jest klasyczną "wodą na młyn"....
...
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2012, 07:54   #44
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Puchatek - Jak ja uwielbiam Ciebie czytać - taki mały OT
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2012, 08:21   #45
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Przemek jestem zawiedziona, naprawde nie wiedziales ze wyniki byly/bywaly wpisywane do rodowodow?
Biorąc pod uwagę, że bonitacja miała miejsce 8 lat temu, to mam prawo tego nie pamiętać. OK, posypuję głowę popiołem. Była wpisane w polu "Wystawy", w którym to chyba nawet właściciel może dokonać notatek odnośnie wyników swojego psa.

Natomiast wracając do samego tematu, czyli fałszowaniu kart, że niby bonitacja w Późnej podszywa się pod czeską, to mogę to skwitować jedynie minutą ciszy. Karta bonitacyjna jest tylko kartą - nie jest to druk ścisłego zarachowania, nie jest to oficjalny dokument, nie posiada loga żadnej organizacji, hologramu, znaku wodnego itp. Jeśli Ty, G., czy Ela chcecie tam zobaczyć jakieś fałszerstwo, to Wasza sprawa. Wasza prawda pozostanie Waszą prawdą. W końcu nikt nie przekona, że "czarne jest czarne, a białe jest białe".
__________________
"It's too bad that stupidity isn't painful.” Anton LaVey
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2012, 08:57   #46
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Quote:
Originally Posted by huan View Post
w końcu nikt nie przekona, że "czarne jest czarne, a białe jest białe".
amen!!!
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2012, 09:00   #47
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by szasztin View Post
amen!!!
I sru >minutę ciszy<!!!!!!!
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 08-05-2012, 09:25   #48
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
A jesli chodzi Magda o te minimalne "roznice" - tak sie sklada, ze wyniki bonitacji w Poznej jednak latwo zweryfikowac i znajduja odbicie w rzeczywistosci. A wlasnie Ty mialas powazne zarzuty wobec "oficjalnej" slowackiej bonitacji, gdzie Twojemu psu namierzono 61cm. Skoro to jest ta "lepsza" "solidniejsza" bonitacja, to po co pisac o protestach i odwolaniach...
Gosia, Bardzi bym prosiła byś czytała ze zrozumieniem teks, to o co prosisz nie jeden raz wobec innym piszących na tym forum.
Nigdzie nie pisałam że bonitacja w Późnej jest gorsza, ba nawet się na nią wybierałam w tym roku, więc nie wkładaj mi w usta tego co nie powiedziałam/napisałam, bo Twoja wypowiedz wygląda na zasadzie "uderz w stół".
Jeśli nie zrozumiałaś wypowiedzi mojej, to ją rozwinę.Według mnie organizowanie bonitacji przez zadeklarowany klub, który jest formą działającą ma z zasady zagwarantować to że wszystkie bonitacje które organizuje klub będą takie same, że zasady są tam jasne, jest regulamin. Co do bonitacji organizowanej przez osoby nie ma się tej gwarancji, i nie mówię TYLKO o Późnej, bo przecież jest coraz wiećej wilczaków i pomysły z organizacją bonitacji pewnie zrodzą się w głowie nie jednej tylko osoby!!!
Więc jeszcze raz proszę nie zmieniaj brzmienia mojej wypowiedzi.
Sprawa pomiaru Bidona to zupełnie inny temat, więc nie ma go co tu wywlekać.
tutaj moja wypowiedz w tamtym temacie:
http://www.wolfdog.org/forum/showpos...9&postcount=45
I jeszcze jedno, kwestia weryfikacji jakiejkolwiek bonitacji jest względna.
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/

Last edited by Galicja; 08-05-2012 at 09:36.
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 09-05-2012, 07:38   #49
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

No, dobra, Margo..../>minutę ciszy< mamy za sobą/
Będziesz miała chwilę, to się wypowiesz merytorycznie w temacie "przekrętu" w kontekście "wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia". A w międzyczasie pomyśl, co tam jeszcze Grigo-rij może wyciągnąć -jesteśmy w trakcie wyścigu po złote kalesony /cudne określenie!!! prawie jak "po złote runo" / i że coś wyciągnie, to mamy jak "w banku". Przypomnij sobie i daj znać, to jakoś sie przygotujemy(*) by bronić "Starą Lwicę" /nasze wilczakowe "mniejsze zło" /....
"Notopa"! Czas zapolować na turkucia podjadka(**), który mi się rozpanoszył bardziej niż krety....


....
(*) -a widzisz, że to nie proste...trzeba nieźle pogłówkować i stworzyć czasem schizo-meandry myślowe, by próbować zrobić "Ich" "w ciula", a ta rozgrywka jeszcze nie zakończona -towarzystwo przycichło /pewnie się zastanawiają, jak się wkleja rodowód/, ale aż na moim zadupiu słychać, jak "komóry buzują" by Cię "załatwić".../Huan, dla Ciebie "białe jest białe" -dla nich nie...wysil się i przejdź w python-owskie "odmienne stany świadomości" myślowej -racjonalnie się do nich nie dotrze.../


(**)-czy widzieliście to bydle??? Ja tak! Wygląda, jak "obcy-ósmy pasażer" /że też natura coś takiego wymyśliła...-trwam w ciągłym zdumieniu/ i jest pod ścisłą ochroną. Dlatego nie utłuczemy dziada, tylko go delikatnie usuniemy... do sąsiada-wioskowego "szkodnika" /podpadła nam "swołocz", jak cholera....do siódmego pokolenia "w przód"!/


....
No to "siema" o poranku! /ze szczególnym uwzględnieniem Grin /

Last edited by Puchatek; 09-05-2012 at 07:45.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 09-05-2012, 08:19   #50
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

No to Puchatek - masz mnie.... Umarłam ze śmiechu
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 09-05-2012, 08:46   #51
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Puchatku, nie wiem co bierzesz () ale ja chce to samo!!!
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 09-05-2012, 09:04   #52
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Quote:
Originally Posted by Galicja View Post
Puchatku, nie wiem co bierzesz () ale ja chce to samo!!!
Ja tez - i to 2razy!!!
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 09-05-2012, 10:07   #53
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Oj, Dzieweczki....
1.nie offujcie, nie offujcie
2. nie komplementujcie, bo w narcyzm wpadnę
3.przepis na "chroniczny odlot" prosty, jak "konstrukcja cepa", ale to przy innej okazji
...
No.... czekamy na "wklejki"!
...
A w wolnej chwili /psia mać! Jak się doczytałam, na turkucia poluje się nocą! ...spóźniłam się /
pewna historyjka-zagadka /mały off, chociaż nie do końca /....
Wiecie, co to prawdziwy rasowy kompleks?
Prawdziwy rasowy kompleks jest wtedy, gdy nie możemy znieść, że Margo ma "dziwnego kota". I główkujemy i analizujemy i wertujemy internet w poszukiwaniach i udowadniamy "wszem i wobec", że takiej rasy nie ma... I wreszcie "szczytujemy w ekstazie" i nabywamy rasę "dziwniejszą"...
No, uffffffff..... trud się opłacił, choć nie lada to była mordęga! Mamy kota lepsiejszego!!!!!!!!
Wiecie, kto zacz?!
To nie ja!!! Kotów nie lubię /chociaż szwenda się w stodole jeden czarnuch dachowy... drugi nie był zbyt szybki i "dziecio-ogonki" go dopadły/.
....
Wiem, że jadę "po bandzie", ale nadal w granicach prawa /temat mam "obcykany"/.
Wojnę nie ja rozpoczęłam, ale jestem dobrze i merytorycznie do niej przygotowana, wiec czytaj mnie dobrze >wrogu<, bo zemsta będzie ostra.... a jestem /w przenośni, oczywiście/ jak dalekowschodnia Kali....

Last edited by Puchatek; 09-05-2012 at 10:20.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2012, 16:53   #54
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Zabawa w "ponurego kosiarza"......



Quote:
Originally Posted by Puchatek View Post
...
No.... czekamy na "wklejki"!
...

Hej!!! Ale do tego nie trzeba kolejny dzień rozbierać komputera!!! Nawet taki debil jak ja, to wiem....
No chyba, że.... chyba, że......"Odziana w Bursztyny", wyczułaś pismo nosem..
Tak, tak! Dobrze główkujesz: jak dla mnie, to się okrutnie hodowlano pogrążyłaś....
Po pierwsze: masz rewelacyjnego psa, którego zawdzięczasz Margo. Czy to daje Ci prawo do "obleczenia się" we wszechwiedzę(*) wilczakową. Bo masz psa "z Peronówki"? Szpanujesz nim, jakbyś sama go urodziła i piersią swą szlachetną wykarmiła. Coś mi się wydaje, że w cichości nocami widzisz w nim tylko jedną wzorcową wadę: przydomek. Wiele być dała, by go z niego zedrzeć. Ale to się nie uda -będzie szarpać ambicję jeszcze baaaaaaardzo dłuuuuuuuuuugo.
Amber ma wpisaną w rodowód bonitację? I tym chcesz wojować z Margo? Przecież sama się ośmieszyłaś dając sobie to wpisać. Taka Jesteś mądra, taka zorientowana, a "orła wywinęłaś" pozwalając sobie wpisać wykonane przez "niekompetentnych" "obmiary" w dokument Związku Kynologicznego(**)! I to Twoja broń???? Śmiechu warte! Gdzie była Twoja wiedza o przepisach, o zasadach bonitacyjnych. To nie wiedziałaś, że bonitacja, to tylko "parametry"????? Nie wiedziałaś /i, jak widać, nie wiesz widząc tę obecną awanturę/, że państwa różnią się od siebie zasadami, że jest burdel w przepisach, że nie mamy Klubu /który umożliwia egzekwowanie wielu kwestii od ZK/ i jest dowolność w różnych zasadach....Mój Boże.... żałość i zębów zgrzytanie.....
A wiesz, co jest "gwoździem do trumny" tego Twojego i Grzesia cyrku? Tekst o rentgenach w kwestii "chovnej". Rozśmieszyłaś mnie tak, że mi się zajady porobiły. Jeśli taka jest Twoja wiedza, którą wojujesz, to strach pomyśleć jaką rzetelność hodowlaną wykazujesz względem "swoich" Opiekunów. Dla mnie w obecnej sytuacji /piszę to otwarcie, nie jak "Wy" -drugoobiegowo plotkując/, nie będziesz nigdy osobą z listy polecanych, szczególnie w sytuacji, gdy chcąc być topowym hodowcą bierzesz Saarloosy do wilczaków /a wiemy jak to się potrafi skończyć w jednej zagrodzie/ i popierasz psy, których "jakość" stoi na razie /póki hodowcy nie wykażą chęci współpracy i nie przebadają swoich psów/ pod duuuużym znakiem zapytania.
Wiec przestań szczuć na siebie ludzi. Wiem, że "serce boli", bo "Peronówka" /choćby przez swój staż w rasie/ wzbudza szacunek /co widać choćby po ilości uczestników na obu forach/, ale z tym się nie walczy, to się z pokorą przyjmuje -nie zaczarujesz rzeczywistości.......nawet przy pomocy dziesięciu Grzesiów. /Ale o Nim później.... muszę się podszkolić w FB zanim rozegram tę "partię", bo podobno znowu sobie "Bogu ducha winną" ofiarę znalazł do pastwienia.../


(*) -noooo, ja też się chełpię /nawet czasem ma "mądrość" osiąga szczyty i se choroby wywróżam rasowe /, ale mam dystans do mojego "jenota" z "peronówkowymi" genami, do mej maciupkiej wiedzy i szacun do psów /ale o tym może kiedyś.../
(**) -a ja nie! /gdzie jest emotek z "gestem Kozakiewicza"?/, ale i moja Hodowczyni tego nie zaproponowała. Chociaż... gdyby chciała.... to "łaj not"? -tak Ją lubię, że w ten rodowód mogłaby mi i trumienki na tle zachodzącego słońca "wrysować", albo.... gołą babę!.


...

A od "litewskiej sędziny" Ci "wara"! Ona mnie -swojego opiekuna, nigdy na ludzi nie szczuła i podpuszczała....
........

P.S. Przez szacunek względem siebie i czytających "zwalczanych" nie zapytam o "Wasz" dokumencik bonitacyjny i jego wyższość......"pomilczmy nad tą trumną"

Last edited by Puchatek; 10-05-2012 at 17:03.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 13-05-2012, 22:35   #55
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Quote:
Originally Posted by szasztin View Post
Zbieramy powoli i na pewno zbierzemy 100 deklaracji.
Nadchodzi czas spotkań - NIECH każdy komu zależy na założeniu klubu wyśle swoją deklarację i choć 2 pozbierane wsród znajomych wilczakowców to za rok mamy KLUB!!!!
Czy wilczakowcy z wyimaginowanym wilczakiem też się nadają?
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013
makota jest offline   Reply With Quote
Old 13-05-2012, 23:50   #56
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Trzeba byc tylko zarejestrowanym w Zwiazku, psa nie trzeba miec
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 14-05-2012, 07:54   #57
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Quote:
Originally Posted by makota View Post
Czy wilczakowcy z wyimaginowanym wilczakiem też się nadają?
Nadaja sie i to jak najbardziej!! Tylko muszą byc zarejesterowani w Związku Kynologicznym i miec opłacone składki!!!
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 14-05-2012, 10:25   #58
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default


Quote:
Originally Posted by makota View Post
Czy wilczakowcy z wyimaginowanym wilczakiem też się nadają?

To się nazywa determinacja!!!!!!!!!!!
Lubię to!!!
Makota -Jesteś Zuch! /wiedziałam, że skrywasz Ducha Wielkiego... wystarczy spojrzeć na podpis.../

/Oby tak dalej
/Nie żal tych siedmiu dyszek, gdy w perspektywie tęczowe wilczaki z krwią jamnika -dobrze mu się kontuje, szpica -prawidłowiejszy sierp ogoniasty, i krowy -mleko daje.../

Last edited by Puchatek; 14-05-2012 at 10:27.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2012, 22:17   #59
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Wybaczcie spoznienie, ale jedyne czego teraz nie mam to czas... Skany polaczkowatej telenoweli "Pan G. i spolka" mialy byc w sobote, ale ... los plata figle...
Zgodnie z obietnica wrzucam skany, czyli piekny dowod jak pan G. jest w stanie posunac sie do oszustwa wlasnego Zwiazku Kynologicznego. Kopie wyslal tez do.... FCI. Mozliwe, ze i do siedziby Watykanu, ale akurat potwierdzenia tego faktu nie posiadam...













Co do reszty tematu to odpowiedzi beda jutro... Dzis zostawiam Wam lekture...


BTW: Drogi Panie Grzegorzu - nikt nie zabrania panu pisac! Jak dla mnie moze Pan napisac nawet trylogie. Ja prosze tylko o jedno: aby Pan nie klamal. I to w zywe oczy. Odpowiedz bedzie i kopie dostanie takze klub rasy...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP

Last edited by z Peronówki; 30-07-2012 at 23:10.
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 30-07-2012, 23:05   #60
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Jeszcze jedno:

Tekst Pani Eli:
"I jeszcze uściślenie: Grzegorz (wilczakrew) nie jest członkiem KAWu i nigdy nie był.
Dołączył jedynie do akcji zbierania deklaracji do Klubu Rasy w PL.
Skąd czerpią informacje "mądrzy" z WD - z własnej wyobraźni
"

Nie czerpie z wyobrazni, tylko z zasad dzialania Grzeska, ktore mozna ladnie udowodnic. Pisanie, ze Grzes sie w to nie miesza to szydzenie z inteligencji innych hodowcow - jasne, tak samo nie mieszal sie w organizowanie pierwszej GI i organizowanie klubu. Nic nie robil, do niczego sie nie mieszal, ale posadke prezesa szykowal dla siebie....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org