Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > _Administracja

_Administracja Pytania związane z działaniem Wolfdoga, bazą danych i innymi sprawami technicznymi....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 09-02-2009, 17:18   #1
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default Lista hodowli

Biorąc pod uwagę charakter stron wolfdoga to inicjatywa doskonała. Ja bym się jeszcze zastanowiła nad samą listą hodowli, w tej chwili jest nieco zamieszania bo więcej na liście zarejestrowanych przydomków niż HODOWLI. A hodowla musi mieć chyba sukę hodowlaną (czytaj: z uprawnieniami wg przepisów ZkwP).. idąc tą drogą to sama sobie za chwilę zarejstruję przydomek hodowlany (OK - jeszcze mnie nie pogięło)..ale bałagan w ZkwP i brak weryfikacji nie musi się powielać(vide: nazwa rasy)...
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 20:43   #2
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Ja jestem jak najbardziej za.
W koncu to darmowa reklama i psy powinny spelniac podstawowe kryteria wyznaczane przez portal, na ktorym sie reklamuja.

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Ja bym się jeszcze zastanowiła nad samą listą hodowli, w tej chwili jest nieco zamieszania bo więcej na liście zarejestrowanych przydomków niż HODOWLI. A hodowla musi mieć chyba sukę hodowlaną (czytaj: z uprawnieniami wg przepisów ZkwP)
Idac ta droga powinno sie zdjac miedzy innymi hodowle Galicyjski Wilk, bo nie ma w niej w tej chwili suki hodowlanej, a zostawic np. Słowicze Gniazdo, z ktorego miotow jak nie ma, tak nie ma. Wymaga to ciaglego pilnowania, bo za chwile w wiekszosci hodowli przydomkowych, suki dorosna i zrobia sie hodowlane. Bedzie trzeba sie bawic w dodawanie od nowa. Poza tym duzo jest hodowli, w ktorych sa suki hodowlane, a i tak nic sie nie dzieje. I co z nimi? Tez wprowadzaja zamet.

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Ja poszedł bym dalej i zmodyfikował również baze danych.
Mozna by zaznaczać jaki pies nie ma jeszcze prześwietlenia w bardzo wyraźny sposób. ( PIES JESZCZE NIEBADANY )
Oczywiście jeśli już dawno je powinien mieć.
Moze to zmusiło by właścicieli do takich badań.
Nic nie zmusi wlascicieli do badan.
Rownie dobrze mozna zaznaczac psy bez biegu i bez bonitacji.
Dopoki nie bedzie w Polsce nakazu zrobienia badan (i calej reszty) - ludzie nadal nie beda ich robic pod tym pretekstem. Nie jestesmy niestety Slowacja.

Quote:
Originally Posted by OneUnited View Post
Skoro tak ładnie rozwinięty mamy temat to jeszcze proponował bym Bazę danych Uczciwych jak też nie uczciwych HODOWCÓW. Aby tak sobie każdy mógł zapoznać się gdzie i od kogo zakupić upragnionego Wilczaka
No to raczej nie wypali.
Kto mialby taka baze zakladac? Zawsze bedzie posadzanie o stronniczosc i falszywe oskarzenia.
Jedyne na co mozna liczyc to rady i plotki... i samemu sie do nich ustosunkowywac.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 20:48   #3
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by OneUnited View Post
Skoro tak ładnie rozwinięty mamy temat to jeszcze proponował bym Bazę danych Uczciwych jak też nie uczciwych HODOWCÓW. Aby tak sobie każdy mógł zapoznać się gdzie i od kogo zakupić upragnionego Wilczaka
Przykro mi ale kryteria oceny nie były by w żaden sposób obiektywne i nie były by w stanie pokazać czegokolwiek.
Ocena powinna należeć do kupującego , a my możemy mu dostarczyć tylko pewnych wskazówek i informacji. To jakiej dana osoba dokona oceny nie powinno być tematem forum, a tym bardziej wyszczególnione w bazie danych.


Quote:
Originally Posted by Gaga
Ale to by było jakieś dziwne wytykanie palcami. zauważ, że w "metryce" tabelkowej psa masz datę urodzenia, więc to żaden problem policzyć w jakim wieku jest pies, który nie ma badania.

Gaga jasne, ze można sobie policzyć i potem zapomnieć. Każdy właściciel był by osobiście zobligowany aby takie badanie zrobić aby chociażby nie było mu wstyd, ze 2 letni pies dostał w bazie taki wpis bo my zapomnieliśmy zrobić badanie albo dać jego wyniki. Takie jest moje zdanie.

Quote:
Originally Posted by sssmok
Nic nie zmusi wlascicieli do badan.
Rownie dobrze mozna zaznaczac psy bez biegu i bez bonitacji.
Dopoki nie bedzie w Polsce nakazu zrobienia badan (i calej reszty) - ludzie nadal nie beda ich robic pod tym pretekstem. Nie jestesmy niestety Slowacja.
Wiesz czasami wstyd i presja jest o wiele skuteczniejsza niż przepisy.

Last edited by wilczakrew; 09-02-2009 at 20:54.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 21:04   #4
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Wiesz czasami wstyd i presja jest o wiele skuteczniejsza niż przepisy.
Niestety nie zawsze - na niektorych to zupelnie nie dziala
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 21:13   #5
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Gaga jasne, ze można sobie policzyć i potem zapomnieć. Każdy właściciel był by osobiście zobligowany aby takie badanie zrobić aby chociażby nie było mu wstyd, ze 2 letni pies dostał w bazie taki wpis bo my zapomnieliśmy zrobić badanie albo dać jego wyniki. Takie jest moje zdanie.
dlaczego zapominać? jeśli temat albo raczej konkretny pies jest obiektem Twojego zainteresowania to sprawdzasz i już. Pamiętasz (jeśli faktycznie Cię on interesuje) albo zapominasz ale zawsze możesz wrócić i sprawdzić ponownie
Natomiast brak badania u 2-letniego psa nie musi oznaczać zaniedbania właściciela. Potrafię sobie wyobrazić, że pies np choruje i w tym okresie nie było możliwości prześwietlenia mu stawów.


Quote:
Originally Posted by sssmok
Idac ta droga powinno sie zdjac miedzy innymi hodowle Galicyjski Wilk, bo nie ma w niej w tej chwili suki hodowlanej, a zostawic np. Słowicze Gniazdo, z ktorego miotow jak nie ma, tak nie ma. Wymaga to ciaglego pilnowania, bo za chwile w wiekszosci hodowli przydomkowych, suki dorosna i zrobia sie hodowlane. Bedzie trzeba sie bawic w dodawanie od nowa. Poza tym duzo jest hodowli, w ktorych sa suki hodowlane, a i tak nic sie nie dzieje. I co z nimi? Tez wprowadzaja zamet.
Na tym, zdaje się polega aktualizacja bazy . Że "nieczynne" hodowle znikają z listy, podobnie jak te, które nie są jeszcze hodowlami. Nie analizowałabym tu akurat żadnej konkretnej hodowli, właśnie żeby uniknąć "kumoterstwa", baza nie jest niczyją znajomą, jest zbiorem obiektywnych danych i jesli jako taka ma służyć poszukującym, powinna mieć jasne zasady.Pytanie jest tylko o techniczne mozliwości aktualizacji. I na tym zyskują jedni a tracą inni


Quote:
Nic nie zmusi wlascicieli do badan.
Rownie dobrze mozna zaznaczac psy bez biegu i bez bonitacji.
O ile wiem, waga tych rzeczy nie jest jednakowa. Chyba, że sie mylę? Może nie chodzi o zmuszanie a dotarcie do świadomości, że badanie nie jest potrzebne aby nasz piesek krył a suka urodziła, nie jest tez potrzebne do wypełnienia tabelki. Jest sprawdzianem stanu zdrowia naszego psa, wskazówką co możemy z nim robić, jak odżywiać, trenować itp. Wydźwięk hodowlany to ostatni z punktów, choć jak widać powinnam napisać "powinien być ostatnim punktem..."


Quote:
Nie jestesmy niestety Slowacja.
Ja akurat nie żałuję .....
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 22:00   #6
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Na tym, zdaje się polega aktualizacja bazy . Że "nieczynne" hodowle znikają z listy, podobnie jak te, które nie są jeszcze hodowlami. Nie analizowałabym tu akurat żadnej konkretnej hodowli, właśnie żeby uniknąć "kumoterstwa", baza nie jest niczyją znajomą, jest zbiorem obiektywnych danych i jesli jako taka ma służyć poszukującym, powinna mieć jasne zasady.Pytanie jest tylko o techniczne mozliwości aktualizacji. I na tym zyskują jedni a tracą inni
Analizuje konkretna hodowle, bo jest tutaj dobrym przykladem.
Dla mnie nadal nie ma to sensu. Jesli ktos szuka miotu to zajrzy na liste na glownej stronie. Sama lista hodowli jest informacyjna. Jesli ktos jest zainteresowany konkretami to wejdzie na www lub napisze maila. Prawda jest taka, ze jak sie nie ma suki hodowlanej to taka reklama i tak nie jest potrzebna, bo miotow nie ma. Pomaga jedynie ludziom zorientowac sie kiedy moga sie czegos spodziewac po interesujacych ich psach - widzianych np. na wystawie. Przy obecnej czestotliwosci aktualizacji bazy danych, ja bym dala spokoj.

Ale jesli zdjecie nieczynnych hodowli ma pomoc w utrzymaniu ładu to nadal pytam, jak rozwiazac sprawe czynnych hodowli, ktore maja suke hodowlana, ale nie hoduja. Tak samo wprowadzaja zamet. Tak naprawde powinny zostac tylko hodowle aktywne caly czas.


Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
O ile wiem, waga tych rzeczy nie jest jednakowa. Chyba, że sie mylę? Może nie chodzi o zmuszanie a dotarcie do świadomości, że badanie nie jest potrzebne aby nasz piesek krył a suka urodziła, nie jest tez potrzebne do wypełnienia tabelki. Jest sprawdzianem stanu zdrowia naszego psa, wskazówką co możemy z nim robić, jak odżywiać, trenować itp. Wydźwięk hodowlany to ostatni z punktów, choć jak widać powinnam napisać "powinien być ostatnim punktem..."
Owszem waga nie jest jednakowa - ja pisze jednak o zaznaczaniu ludzi w bazie, a nie o ogolnych rozwazaniach nad robieniem badan. Dla mnie nie ma wiekszego sensu zaznaczenie kogos na czerwono, bo pies nie ma HD. To tylko wskazowka dla innych, a w zaden sposob nie uswiadamia wlascicieli o tym o czym piszesz. Uzmyslowi im to juz predzej jakas mailowa broszurka na ten temat. Poza tym kazdy kto oglada karte danego psa i tak widzi czy bylo badanie czy nie.


Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Ja akurat nie żałuję .....
No ja zaluje, ze nie ma u nas takich przepisow, bo wszyscy musieliby zrobic badania HD, bonitacje i bieg - i nie byloby takiej sytuacji jak teraz, ze mozna kryc wszystko wszystkim - byle mialo 3 wystawy.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 22:07   #7
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
Widzisz piszę o czymś takim bo zostałem oszukany i taki był mój pierwszy kontakt z HODOWCĄ . Wpłaciłem pieniądze i nie mam ani kasy ani psa .
Jak to możliwe?

Quote:
No ja zaluje, ze nie ma u nas takich przepisow, bo wszyscy musieliby zrobic badania HD, bonitacje i bieg - i nie byloby takiej sytuacji jak teraz, ze mozna kryc wszystko wszystkim - byle mialo 3 wystawy.
Pozostaje czekać aż spełnisz to wszystko. Bo trochę buńczucznie to zabrzmiało.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 22:12   #8
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Pozostaje czekać aż spełnisz to wszystko. Bo trochę buńczucznie to zabrzmiało.
Zabrzmialo jak zabrzmialo.
Ja uwazam, ze takie przepisy sa ok. Wtedy jest o tyle latwiej, ze faktycznie musisz cos zrobic, bo klub czy zwiazek wisi Ci nad glowa.
Mi osobiscie nigdzie sie nie spieszy.
Mam jeszcze sporo czasu na badania, bonitacje etc. I bede sie starac wszystkie te warunki spelnic, zanim zaczne hodowac
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 22:37   #9
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
Analizuje konkretna hodowle, bo jest tutaj dobrym przykladem.
A ja nie czuję upoważniona do analizowania sytuacji hodowli Magdy

Quote:
Jesli ktos szuka miotu to zajrzy na liste na glownej stronie. Sama lista hodowli jest informacyjna.
O hodowli mówimy wtedy, gdy coś WYHODOWAŁA. Przydomek hodowlany to jeszcze nie hodowla. Możemy więc dzielić hodowle, które od dłuższego czasu nie miały żadnych miotów - i tu pytanie o weryfikację czy daną hodowlę zostawić na liście czy przesunąć do tych "nieczynnych". Pozostałe- z oczywistych przyczyn są na liście.



Quote:
Owszem waga nie jest jednakowa - ja pisze jednak o zaznaczaniu ludzi w bazie
?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 23:00   #10
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
O hodowli mówimy wtedy, gdy coś WYHODOWAŁA. Przydomek hodowlany to jeszcze nie hodowla.
To jest oczywiste.
Co nie zmienia faktu, ze moze cos wyhodowac w niedalekiej przyszlosci. Chyba, ze z zalozenia ma byc to na razie tylko hodowla przydomkowa. Szczeniaka zazwyczaj szuka sie duzo wczesniej zanim pojawia sie mioty, a czasami zanim psy stana sie hodowlane i po prostu sie czeka.


Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Możemy więc dzielić hodowle, które od dłuższego czasu nie miały żadnych miotów - i tu pytanie o weryfikację czy daną hodowlę zostawić na liście czy przesunąć do tych "nieczynnych".
O to wlasnie pytam.


Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
?
Odnioslam sie do pomyslu zaznaczania psow nieprzebadanych w bazie, a nie do sensu robienia badan i uswiadamiania ludzi.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Last edited by sssmok; 09-02-2009 at 23:10.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 23:25   #11
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
To jest oczywiste.
Co nie zmienia faktu, ze moze cos wyhodowac w niedalekiej przyszlosci.
ja w niedalekiej przyszłości może będę królową angielską. na razie NIE JESTEM.. więc póki co nie jestem na liście pretendentów do tronu.

Quote:
Chyba, ze z zalozenia ma byc to na razie tylko hodowla przydomkowa.

co to jest hodowla przydomkowa? Hoduje przydomki?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 23:37   #12
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
To jest oczywiste.
Co nie zmienia faktu, ze moze cos wyhodowac w niedalekiej przyszlosci. Chyba, ze z zalozenia ma byc to na razie tylko hodowla przydomkowa. Szczeniaka zazwyczaj szuka sie duzo wczesniej zanim pojawia sie mioty, a czasami zanim psy stana sie hodowlane i po prostu sie czeka.
Opowiem ze swojego przykładu jak szukałem szczeniaka.

Pierwszym krokiem było szukanie jakie sa hodowle w Polsce. Bardzo się ucieszyłem, ze jest ich kilkanaście. Zaczolem jak zwykle od końca i wiadomo co jest na końcu ( wynika to z ułozenia alfabetycznego )
To był pierwszy kontakt z hodowcą.( wysłany mail )
Potem zaczołem przeglądać następne hodowle i przy którejś z kolei byłem lekko podirytowany. Zwłaszcza przy tych co mieli młode suki i brak szczeniaków. Zmusiło mnie to do przejscia na hodowle zagraniczne.
Niedawno dostałem ciekawego maila - Proszę o pomoc w sprawie wyboru hodowli bo ja przeglądam strony i nie mogę znaleźć informacji o miotach. Tam sa hodowle co jeszcze nie mają szczeniaków.
Pewnie ta osoba miała inne kryterium wyszukiwania i leciała po tych nazwach co jej się podobały i rozczarowanie.

W pewnym sensie hodowla co nie miała nigdy szczeniaków nie jest hodowlą. Z drugiej strony cieżko jest to rozgraniczyć.
Wtedy należało by zrobić podział względem wypuszczonych miotów i ich braku. Było by to w pewnym sensie faworyzowanie.
Można zrobić podział na przydomkowe i te przyszłosciowe.

Ja jednak jestem za tym aby baza została tak jak jest.

Każdy ma dowolnosć jej przeglądania.

Bo nikt nie wybiera szczeniaka po hodowli tylko patrzy jakie dana hodowla ma psy i co się komu podoba.

Ja miałem zupełnie inne kryteria zakupu szczeniaka i dlatego nie kupiłem go w Polsce.

Raczej nie ma to większego znaczenia czy hodowle zostaną rozgraniczone na te duze , srednie, małe i te co jeszcze nie mają szczeniaków.

Last edited by wilczakrew; 09-02-2009 at 23:42.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 23:38   #13
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
ja w niedalekiej przyszłości może będę królową angielską. na razie NIE JESTEM.. więc póki co nie jestem na liście pretendentów do tronu.
I chwala Bogu

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
co to jest hodowla przydomkowa? Hoduje przydomki?
No tak jakby, bo nie ma nic innego do hodowania

P.S. Nie ma to jak czepianie sie slowek
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 23:42   #14
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default Lista hodowli

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Bo nikt nie wybiera szczeniaka po hodowli tylko patrzy jakie dana hodowla ma psy i co się komu podoba.
Raczej nie ma to większego znaczenia czy hodowle zostaną rozgraniczone na te duze , srednie, małe i te co jeszcze nie mają szczeniaków.
No wlasnie. Bez wgladu w psy ciezko cos wybrac.
Inna sprawa, ze jak do nas dzwonia ludzie w sprawie szczeniaka, to dajemy info o aktualnych miotach w innych hodowlach
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 23:46   #15
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post

Ja jednak jestem za tym aby baza została tak jak jest.

Bo nikt nie wybiera szczeniaka po hodowli tylko patrzy jakie dana hodowla ma psy i co się komu podoba.
Raczej nie ma to większego znaczenia czy hodowle zostaną rozgraniczone na te duze , srednie, małe i te co jeszcze nie mają szczeniaków.
Dla mnie baza tez może zostać w takiej postaci, ja sobie poradzę bez udogodnień Pytanie tylko na ile będzie pomocna nowym...
Wyraziłam jedynie moje zdanie. Nic więcej. Z jednym się nie zgadzam: "te, co jeszcze nie maja szczeniaków" to nie są hodowle !!!
Chodząc na kurs prawa jazdy nie jestem jeszcze kierowcą bo temat znam z teorii. Oczywiście, jeśli twórcy bazy uznają, że młodym, "przyszłym" hodowlom warto dać na krechę reklamę - OK. Zawsze ktoś może znaleźć plusy i minusy takiej sytuacji. Ja się odnoszę do powstałych, istniejących zasad. I wg nich, przydomek i pobożne życzenia to jeszcze nie hodowla. W obecnej sytuacji naprawde mogę zarejestrowac przydomek i wskoczyc na listę "hodowli w Pl"...pytanie tylko co taki nowicjusz pomyśli o wiarygodności bazy, gdy na pytanie o szczeniaki dostanie odpiowiedź "ale my nie mamy suki hodowlanej".. z kilku miejsc . Rzetelna baza czy......
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 23:48   #16
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
I chwala Bogu
prawda? jestem tego samego zdania



Quote:
No tak jakby, bo nie ma nic innego do hodowania

P.S. Nie ma to jak czepianie sie slowek
Ok, ja się czepiam. a Ty odpowiesz?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 10-02-2009, 00:03   #17
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Ok, ja się czepiam. a Ty odpowiesz?
A i owszem - to sie nazywa skrot myslowy
Hodowla przydomkowa - czyli tak naprawde ktos kto ma tylko zarezerwowany przydomek i zadnych planow na przyszlosc
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 10-02-2009, 00:10   #18
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

czyli postulujesz kolejną kategorię ?
Ciekawe...ciekawe...
chyba wolfdog powinien zostać okrzyknięty prekursorem (jeśli coś takiego powstanie)
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 10-02-2009, 00:54   #19
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Akurat kolejna aktualizacja bazy danych zbiegla sie w czasie DOKLADNIE z tym tematem i wyszlo jak wyszlo...

Dlatego male wytlumaczenie - sprawa hodowli byla juz rozwiazana marcu 2007:

Przebudowa i kilka rzeczy o Wolfdogu....
Quote:
- SPIS HODOWLI
Kolejna sprawa i kolejna teoria spiskowa - czyli szukanie problemu tam, gdzie go nie ma... Czesc osob potrafila o to zapytac i dostala odpowiedz, a czesc (i co dziwne starzy uzytkownicy Wolfdoga, ktorzy wiedza jak sie z nami konktaktowac) wypisuja teksty o rzekomymn przesladowaniu ich osoby... A sprawa jest prosta - tak jak pisalam trwa przebudowa Wolfdoga. Pierwsze zmiany zaszly wlasnie w spisie hodowcow, gdzie od pewnego czasu pojawiaja sie informacje jedynie o AKTYWNYCH hodowlach - czyli hodowlach posiadajacych suczki z uprawnieniami hodowlanymi. Pozwolilo to usunac hodowle, ktore maja np suczki zbyt stare lub przestaly juz hodowac choc nadal posiadaja wilczaki. Jesli w hodowli, ktorej nie ma na spisie pojawi sie suczka hodowlana to trafia ona AUTOMATYCZNIE (bez naszego udzialu) na spis... A komputer nie sprawdza przydomkow i kraju zamieszkania hodowcy. Dziala prosto: jest suczka hodowlana - jest hodowla na liscie, nie ma suczki hodowlanej, nie ma hodowli na liscie....
Przez jakis czas opcja nie dziala. Ale ostatnio bylo na wolfdogu kilka poprawek (poprawione sa nazwy krajow, przyporzadkowanie hodowli, listy reproduktorow). Przy okazji poprawione jest tez to...
Akurat o taka poprawke walczyli glownie wlasciciele z Wloch, Czech, czy Slowacji, gdzie lista hodowcow stala sie ogromna (bo nieaktywnych hodowli zebralo sie tam przez lata mase).

To ze z listy poznikala czesc hodowli nie ma zadnego zwiazku z tym tematem, ale z aktualizacja bazy danych.

Spis hodowli jest robiony automatycznie na podstawie danych o hodowlanych sukach. Jesli w hodowli jest min. jedna suka hodowlana to pojawia sie ona na liscie. Jesli suczka umiera, konczy 9 lat, jest wysterylizowana lub z innego powodu nieplodna traci status suczki hodowlanej. Taka hodowla znika z listy.
Chodzi o to, aby na liscie byli jedynie hodowcy, ktorzy MOGA miec miot (gdyby chcieli).
Usuwamy tez informacje o hodowlach, ktore co prawda maja jeszcze psy hodowlane, ale nie zajmuja sie juz hodowla CzW (i o tym nas poinformowali).
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 10-02-2009, 02:03   #20
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

To ja jako osoba będąca od niedawna na WD i dopiero rozglądająca się za psem mogę tylko napisać, że przeszukując bazę ucieszyłam się, że mamy aż 19 hodowli w Polsce.
Po chwili zapał ostygł, kiedy okazało się, że odnośniki do stron internetowych nie są podlinkowane (hodowle te nie mają swojej strony z zapowiedziami miotów). Potem zauważyłam, że tylko kilka z tych hodowli to HODOWLE czyli miejsce, gdzie przychodzą na świat szczenięta.
I tutaj całą sprawę tak na prawdę ratuje baza WD- przy każdym opisie hodowli (właściele, adres, kontakt) są psy, które posiada dana hodowla. Tu można zobaczyć czy wychodzą z hodowli szczenięta, sprawdzić upatrzoną sukę czy jest przebadana pod kątem dysplazji i po rodowodach można fajnie sobie poskakać po wszystkich przodkach.
Baza na WD to na prawdę fantastyczna sprawa- i nie uważam, żeby była potrzeba segregowania hodowli. Baza jest na tyle przejrzysta i dobrze zorganizowana, że chcącemu na prawdę nie sprawia kłopotu wyszukanie hodowli, w których są regularnie szczenięta, a psy mają prześwietlenie w kierunku HD.
Oczywiście piszę tu tyko o hodowlach polskich.
Jedyne co mogę zasugerować to prosić hodowców o częstsze aktualizacje stron domowych dotyczące planowanych KRYĆ.
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org