Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 09-05-2004, 16:30   #1
Jarča
Junior Member
 
Jarča's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 13
Default Granule - které značky se vám osvědčily?

Ahoj,

zajímaly by mne vaše zkušenosti s granulemi. Mám pesana starého necelých 7 měsíců. Granule má jako nouzovku, baští je, ale moc rád je nemá. Jinak dostává syrové maso a sem tam vařenou stravu s vitamínky. Když už ale ty granule sem tam musí, ráda bych mu dala něco, s čím jsou u ČSV dobré zkušenosti. Prosím, poraďte......

Díky moc. Jarča
Jarča jest offline   Reply With Quote
Old 09-05-2004, 16:48   #2
Jarča
Junior Member
 
Jarča's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 13
Default

Dodávám, že diskuzi čím krmit jsem si četla

Jarča
Jarča jest offline   Reply With Quote
Old 12-05-2004, 19:28   #3
Jana
Junior Member
 
Join Date: May 2004
Location: Plzen
Posts: 2
Default Granule

Ahoj, je pravda, že já jsem svého psa ze začátku krmila vším, aby byl zvyklý. Osvědčilo se mi to, protože teď skutečně žere všechno. Od masa vařeného, syrového až po granule.
Z těch se mi osvědčili granule K9 a Nutram. Granule zalívám vodou nebo vývarem. Vůbec se nerozpadají, dobře drží tvar, nejsou jako bahýnko a mýmu psovi chutnají.
Jana jest offline   Reply With Quote
Old 12-05-2004, 21:42   #4
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default Re: Granule - které značky se vám osvědčily?

Quote:
Originally Posted by Jarča
zajímaly by mne vaše zkušenosti s granulemi. Mám pesana starého necelých 7 měsíců. Granule má jako nouzovku, baští je, ale moc rád je nemá. Jinak dostává syrové maso a sem tam vařenou stravu s vitamínky. Když už ale ty granule sem tam musí, ráda bych mu dala něco, s čím jsou u ČSV dobré zkušenosti. Prosím, poraďte......
Pro naše plemeno potřebuješ dobré granule s dobrou kvalitou. Tedy žádný Chappi nebo Pedigree ale Hills, Eukanuba, Royal Canin, Nutro Choice, Purina Pro Plan atd. Pro ČSV bere se granule pro velké plemena, ktere chrani klouby (zahrnuje glykosamin a chondroitinsulfát). Pro Tvého psa nejlepší by bylo Junior Large Breed...
Naše obe feny dostavaly Eukanuba Puppy & Junior Large Breed. A od 2. roku Eukanuba Adult Maintenance Large Breed nebo Eukanuba Adult Performance (pro Jolly). A všechno je OK. Pes dostaval na začátku rýži a maso. Když jsme obdrželi jeho výsledek na DKK (HD-C), začalisme také krmit ho s granulemi (Eukanuba Adult Large Breed Light)...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 12-05-2004, 23:28   #5
Jarča
Junior Member
 
Jarča's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 13
Default

Díky všem za pomoc, dnes dopoledne jsem už stejně koupila Purinu Pro Plan Puppy Large Breed s kuřetem. Rozhodovala jsem se mezi ní, Royal Caninem a Eukanubou.

Dost jsem s snažila zjistit novinky na interetu a i z toho důvou jsem podala tuhle anketu, nakonec jsem si to na chatu i prodiskutovala, stejně tak jako s dovozci, kteří o zboží (vyjímečně) věděli dost a byli i nestranní, šlo o internetový obchod za dobré ceny s rozvozem. O krmivu vím dost, zajímalo mne a stále zajímá, jaké kdo má zkušenosti u ČSV

Royal ale prý poslední dobou trošku přesoluje, aby to pesanům chutnalo. Chtěla jsem ho, ale nakonec jsem se raděi rozhodla pro tu Purinu, na tu se "nadává" nejméně. Eukanubu zase prý někteří mlsouni nechtějí. Uvidím, co na to štěnidlo. Měla jsem vzorky a baštil, tak jsem vzala 15kg pytel.

Rozhodně dám vědět. Děkujeme za pomoc,

Jarča a Vlček
Jarča jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2004, 09:20   #6
Medcin
Junior Member
 
Join Date: Dec 2003
Location: Všenory
Posts: 14
Send a message via ICQ to Medcin
Default

Štěněti jsme (na doporučení chovatele) kupovali krmivo BOSCH - ale je to už 11 let a to krmivo jsem už nikde neviděl.
Medcin jest offline   Reply With Quote
Old 18-05-2004, 07:20   #7
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Medcin
Štěněti jsme (na doporučení chovatele) kupovali krmivo BOSCH - ale je to už 11 let a to krmivo jsem už nikde neviděl.
Krmiva Bosch ani nikde vidět nemůžeš, protože jsou distribuována pouze sítí přímých prodejců. Proto je v obchodech nemůžeš najít. I já jsem z neznalosti krmil zpočátku chemicky vyráběnými krmivy a právě značkou Bosch. Pamatuji si, že jsem pro něj musel jezdit přímo do skladu prodejce (teď už, samozřejmě, své psy průmyslovými krmivy nekrmím).

Pavel
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 19-05-2004, 23:16   #8
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Ja jsem na Ciru zkousela K9, Nutram, Prism a nakonec pokud vubec, zrala nejlip obycejne Chicopee. Takze zadne supergranule, ale bezna stredni trida suchych krmiv. Je fakt, ze jako stene ale vyrostla na mase, a po roce marnych pokusu s granulema jsme se rychle a radi vratili k masu. Tedka zere denne neco pod 1 kg syroveho masa, vetsinou kureci droby, a je v pohode.
Mirka
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2004, 13:57   #9
oblivion
Junior Member
 
oblivion's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Plzeň
Posts: 86
Send a message via ICQ to oblivion
Default

ad bosch: to je zvlastni, u nas ho v jednom malym zverimexu maji..

pokud jsou cvcka tak odolny, tak opravdu zadny supergranule nepotrebuji.. snad jen tucnejsi pro jejich vyssi spotrebu energie.. ale samozrejme ze cim min chemie pro zvire neuvykle civilizaci, tim lip..
oblivion jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2004, 16:37   #10
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Myslim ze oblivion ma pravdu, az snad na to, ze je dobre ustriehnut zastupenie karbohydratov, citala som mudre clanky, ako su castou pricinou neziaduceho spravania psov (najma v bytoch zavretych).
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 15-05-2006, 10:13   #11
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

Na výstavě jsme vyhráli granule DELIKAN SUPRA - ADULT. Zkoušeli jsme několik druhů granulí, vždy s menšími či většími problémy s průjmem. Tyhle psovi moc chutnají, žádný průjem, pravidelná tuhá stolice a pes je v super náladě a kondici, mohu jen doporučit. Máte někdo podobnou zkušenost. Ahoj Dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 15-05-2006, 11:00   #12
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Já kupuji italský Trainier se žraločí chrupavkou. Jsou podle věku - mimina, puberťáci a dospělí. Konzervovány jsou vitamíny, bez chemie. Jiřina
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 15-05-2006, 12:27   #13
Bellinka
Junior Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 16
Default troška do mlýna

Já z vlastní zkušenosti mohu Bosch doporučit - je to kvalitní žrádlo a na čvčka plně dostačující. Jeho kvalita oproti roku 2004 výrazně stoupla. Proplanem, Hillsem, Eukanubou nebo Royalem nemáte sice co zkazit, ale zaplatíte výrazně více, než dostáváte. Pro mne osobně je symbil kvalitního a cenově přijatelného krmiva právě Nutram, který oosobně řadím mezi špičku a za super cenu. Jeho jedinou nevýhodou je nižší chutnost, ale to by zřavým vlčákům nemělo tolik vadit. Akorát pozor na jednu věc - v krmivech je velmi často označeno, že krmiva mají glukosamin a chondroitin. Co tam, ale není často uvedeno, kolik toho tam je!A to nemluvím o tom, že množství, které tam dávají, tak je stejně nedostačující, takže se Alavisu(chondroprotektivům)stejně nevyhnete. Takže z vlastní zkušenosti doporučím Proplan, Nutram, Bosch, a třeba krmivo Troll, které je děláno z ryb, a které málokdo zná, ale je velmi kvalitní...Trainer má super konzervy, ty tak voní, že bych zřal i já!
Bellinka jest offline   Reply With Quote
Old 15-05-2006, 12:41   #14
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Osobně granulím nevěřím, ale občas jsou potřeba. Jelikož do tohoto problému (komerční krmení) docela vidím, tak pár připomínek.
Kvalita se vždy neodráží v ceně. Nesmyslná preference zahraničních značek = drahých. Některé české firmy vyrábí srovnatelné (a dle mého názoru i složením lepší) granule než "renomované" zahraniční značky - např. Fitmin, Brit... Ona cena surovin, pracovní síly, propagace a značky se musí někde projevit a opravdu to neznamená, že když za 15 kg granulí zaplatíte 800, tak mu dáte méně než když mu koupíte "super" krmení za 1500...ale není nad "smradlavou" klasiku

PS. Boshe už seženete celkem běžně.
rocco jest offline   Reply With Quote
Old 15-05-2006, 12:46   #15
petosan
Junior Member
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 18
Default

Zdravím,
My neustále hledáme granule, které by našemu pejskovi vyhovovaly. To téma už tady bylo - asi alergik, měl kromě průjmu i kožní problémy, krmili jsme nyní čistě filé+rýže, nyní přidáváme Purina Pro Plan losos-rýže. Vypadá to nadějně.
Můžete doporučit něco odzkoušeného, resp. druh granulé pro alergiky, které na podobné problémy zabraly?
Díky
petosan jest offline   Reply With Quote
Old 15-05-2006, 14:02   #16
Bellinka
Junior Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 16
Default

Petosane, já můžu ještě doporučit Mastery Hypoalergenní řada - kachna s rýží, nebo tak nějak se to jměnuje a pak doporučím Trainer - hypoalergenní řadu...S oběma měli naši přátelé, jinak velmi citliví na krmení, super výsledky!Akorát cenově to není žádná slává, ale furt je to stejné jako Proplanka losos:-)
Bellinka jest offline   Reply With Quote
Old 15-05-2006, 14:11   #17
Bellinka
Junior Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 16
Default

Quote:
Originally Posted by rocco
Osobně granulím nevěřím, ale občas jsou potřeba. Jelikož do tohoto problému (komerční krmení) docela vidím, tak pár připomínek.
Kvalita se vždy neodráží v ceně. Nesmyslná preference zahraničních značek = drahých. Některé české firmy vyrábí srovnatelné (a dle mého názoru i složením lepší) granule než "renomované" zahraniční značky - např. Fitmin, Brit... Ona cena surovin, pracovní síly, propagace a značky se musí někde projevit a opravdu to neznamená, že když za 15 kg granulí zaplatíte 800, tak mu dáte méně než když mu koupíte "super" krmení za 1500...ale není nad "smradlavou" klasiku

PS. Boshe už seženete celkem běžně.

No, Rocco, já nemohu souhlasit s Tebou ve všem...Zapomněla jsi na jednu cennou věc - a to cena výzkumů a dopravy. Purina, Iams, Hills a Royal Canin mají vlastní laboratoře, které neustále vyvíjejí a zdokonalují potřeby zvířat. Bohužel se to někde projeví a nezřídkakdy k tomu používají i zvířata = psy na pokusy. České výrobky nejsou špatné, ale když už bych doporučoval, tak Calibru, ale to už je bohužel jiná cenová kategorie....
Bellinka jest offline   Reply With Quote
Old 15-05-2006, 17:44   #18
hybl
Junior Member
 
Join Date: Apr 2005
Location: Tvorovice
Posts: 19
Send a message via ICQ to hybl Send a message via Skype™ to hybl
Default

Maxima jsem do roku krmil granulemi Bento Cronen grow maxi se syrovým hovězím a RTG nám vyšel A0/0 tak asi jsem dělal dobře :P
hybl jest offline   Reply With Quote
Old 15-05-2006, 17:49   #19
hybl
Junior Member
 
Join Date: Apr 2005
Location: Tvorovice
Posts: 19
Send a message via ICQ to hybl Send a message via Skype™ to hybl
Default

omlouvám se za tu hrubku syrovým, znáte to
hybl jest offline   Reply With Quote
Old 16-05-2006, 07:46   #20
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Trainer konzervy neznám, ale oni voní i ty granule, jsou krásně mastný, nerozpadají se a nedělaj kaši , když se zalejou.
Krmit konzervou se docela bojím - kamarád si tak otrávil štěně brazilské fily
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org