Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 19-05-2010, 17:12   #81
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

jeste mne ted napadla asi primitivni otazka ale... kdyz davate okurku - se slupkou nebo bez?
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 25-05-2010, 22:41   #82
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Všechno ovoce i zeleninu dávám se slupkou. Dokonce naše Alfinka miluje slupky od melounu víc, než vlastní meloun )))
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 26-05-2010, 00:55   #83
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Taky slupky..prý je to to nejzdravější z ovoce a zeleniny, ale to tedy nevím zda je mýtus nebo fakt :-D
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 26-05-2010, 09:42   #84
Ajry
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 71
Default

Quote:
Originally Posted by Dayen View Post
Možná, že by stačila obyčejná opthalmo framykoin mastička do očí tři dny 3x denně a hned. To jsem všem majitelům radila preventivně při případném slzení očí už při odběru štěňátka. Mohly jste to mít s očima stejně jako všechna ostatní má štěnda - tedy bez problému.

Arwen totiž neměla kde co. Pokud vím, měla invaginaci střev s velmi tragickým průběhem, ale za tu nemůže nikdo, není to dědičné ani ovlivnitelné.

Moc mne totiž mrzí, když ji tu popisuješ takto. Arwen má před sebou pravděpodobně dlouhý a veselý život. Nehledej problémy, měj prostě radost, že se to přestálo a už je dobře.
Ahoj, no vim, ze Arwen ma displasku napr, tam si myslim , ze by nejaka dedicna predispozice byt mohla.
Ajry jest offline   Reply With Quote
Old 26-05-2010, 09:44   #85
Ajry
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 71
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
Taky slupky..prý je to to nejzdravější z ovoce a zeleniny, ale to tedy nevím zda je mýtus nebo fakt :-D
Ovsem pokud neni zelenina chemicky osetrena proti skudcum....
Ajry jest offline   Reply With Quote
Old 26-05-2010, 11:49   #86
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

No tak pokud je chemicky ošetřená, musí to u ní být napsáno.
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 07-06-2010, 14:54   #87
suuva
Junior Member
 
suuva's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Dublin
Posts: 21
Default

Napsala bych to do sekce "cim krmit" ale nedari se mi to tema otevrit, nicmene stenete se to tyka, takze to patri i sem. Vedel by nekdo, jestli muze steneti (4 mesice) nejak skodit, kdyz pokazde pri mem odchodu do prace (4 dny v tydnu) dostava praseci ucho? Stendo to uzasne odvadi od myslenek na narky. Je to takove to zpracovane tvrde ucho z pet shopu.

Dalsi vec, ktera mi trochu dela starost je to, ze jak krmim barfem, desne ji chutna, coz je parada, ale prijde mi, ze kosti kouse jen aby se nereklo. Napr. kureci stehno rozkousne tak 3x - 4x a po par vterinach ji zmizi v brisku. Zkousela jsem ji kureci kridla napred drzet, kdyz jsem jima zacinala krmit, ale ono to celkem klouze a ke konci uz se to neda udrzet . Problemy zatim ale nebyly ze by se davila nebo tak, jen jednou asi dost trpela kdyz z ni ta kost lezla druhou stranou ). Sice byla natravena a mekka, ale i tak...
Je to normalni a v poradku kdyz to nerozkousou napadrt?
suuva jest offline   Reply With Quote
Old 07-06-2010, 16:54   #88
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by suuva View Post
Napsala bych to do sekce "cim krmit" ale nedari se mi to tema otevrit, nicmene stenete se to tyka, takze to patri i sem. Vedel by nekdo, jestli muze steneti (4 mesice) nejak skodit, kdyz pokazde pri mem odchodu do prace (4 dny v tydnu) dostava praseci ucho? Stendo to uzasne odvadi od myslenek na narky. Je to takove to zpracovane tvrde ucho z pet shopu.
Ahoj,
Sofě jsem také dřív dávala hodně prasečí ouška a jiné podobné smrdutosti, jelikož ji to při mém odchodu krátkodobě zabavilo. Nepozorovala jsem žádné škodlivé účinky. Dnes už se musí jó nudit, aby se do takového ucha pustila. Ve zverimexu mne upozorňovaly na případné průjmy pouze v případě velkých hovězích kostí - takových těch mamutích, co po ožužlání neskutečně páchnou. Ty by se jim, podle info od prodejců, neměly nechávat k dispozisi neustále. Nicméně Sofa je s chutí ožírala když se nudila a nikdy jsem žádné trávicí potíže nepozorovala. Pravda, Sofa si dělá sama dobrovolné pauzy..nežužle od rána do večera.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 07-06-2010, 23:34   #89
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Tak v tý mý kosti mizí taky docela rychle...

Co zkusit nasekat ty kosti, myslíš, že by to nepomohlo?

Ze sortimentu zverimexu máme nejradši kromě Vetamixu oháňky...Jenže nám to na zabavení vystačí tak maximálně čtvrt hodinky a pak už se chceme pusinkovat a okusovat s ostatníma
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 08-06-2010, 00:01   #90
suuva
Junior Member
 
suuva's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Dublin
Posts: 21
Default

Quote:
Co zkusit nasekat ty kosti, myslíš, že by to nepomohlo?
ja nevim no, to pak nebude kousat vubec a zhltne to ve vterine. Ale jestli to pro ni neni dobry a mela by vic kousat, tak je asi sekat zacnu. Zas ale pak ty hrany jsou dost ostry... ... ze by granule?
suuva jest offline   Reply With Quote
Old 08-06-2010, 08:09   #91
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by suuva View Post
ja nevim no, to pak nebude kousat vubec a zhltne to ve vterine. Ale jestli to pro ni neni dobry a mela by vic kousat, tak je asi sekat zacnu. Zas ale pak ty hrany jsou dost ostry... ... ze by granule?
Štěňata zvyklá od malička na kosti nemívají problémy s jejich trávením, proto se trochu divím problémům při vyprazdňování. Krmení Barfem je přirozené a pokud se krmná dávka vhodně složí, neměl by nastat žádný problém. Píšeš že kosti málo kouše? Já mám zkušenosti, že co se dostane do žaludku a neuvízne někde v krku, psi ztráví bez problémů. Jsou ale od malička na syrovém.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 08-06-2010, 10:38   #92
Garfield
Guest
 
Posts: n/a
Default

Ahoj,
obecně samotné kosti způsobují zácpu. Aby je pes dokazál lépe rozložit, stačí přidat nějaký pro psa vhodný olej např. lososový, slunečnicový, lněný ... To samé platí u vitaminů rozpustných v tucích
  Reply With Quote
Old 08-06-2010, 11:46   #93
suuva
Junior Member
 
suuva's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Dublin
Posts: 21
Default

ona je taky zvykla od malicka na prirozenou stravu, takze i kosti. obcas do davky pridam olivovy nebo slunecnicovy olej. budu ho teda pridavat ke kostem pokazde. coz ted pri prezuboani bude muset byt casto. Diky za radu.
suuva jest offline   Reply With Quote
Old 08-06-2010, 12:41   #94
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by suuva View Post
ona je taky zvykla od malicka na prirozenou stravu, takze i kosti. obcas do davky pridam olivovy nebo slunecnicovy olej. budu ho teda pridavat ke kostem pokazde. coz ted pri prezuboani bude muset byt casto. Diky za radu.
Místo oleje můžeš dát trochu vnitřností, nebo svalovinu. Ale i olej je ok.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 10-06-2010, 00:11   #95
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Třeba si jen myslíš, že to žere rychle, ale ve skutečnosti jí normálně :-) Tak jí natoč. Nebo odkud si? Že bychom si daly závod v pojídání kostí - teda ne my, naši psi

Ale taky mi připadá zvláštní ten problém s vyprazdňováním. Kolik tak dáváš kostí denně a kolik ostatního? A nedáváš třeba moc krků? S těmi někdy bývá problém.

Já jsem teď při přezubování čubě dávala dokonce i čistý ořezaný kosti, aby měla dost vápníku. Zvýšila jsem samozřejmě přísun masa..a bez problémů.
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 10-06-2010, 01:42   #96
suuva
Junior Member
 
suuva's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Dublin
Posts: 21
Default

Ona ma stolici v poradku, ale stalo se, ze obsahovala i kus kosti (drubezi stehno), ktera nebyla uplne ztravena, a tak mela trochu problem to vytlacit. Jednou pry i zaknucela pri vyprazdnovani, to u toho byl muj pritel. Taky kost. Jinak ji zda se nic nechybi, stalo se to vsehovsudy 2x. Ty kosti dostava i s masem (stehna, kridla). A treba kridlo schroupne parkrat u rameniho kloubu, ale od pulky ke spicce to vicemene necha sklouznout do krku , jenze to nevyzvrati a nezpracuje znova. U zradla ji nikdo neterorizuje s pokusy o sebrani misky, ze by hltala ze strachu ze o pochoutku prijde. Prvni dokonce vyzere zeleninu (podusena a rozmleta) a pak se teprve pusti do masa (takove zlaticko ). Krky jsem zatim nesehnala, zijeme v Irsku a z reznika se mi dari vymamit vnitrnosti (hlavne srdce a jatra), veprova zebra, popr. jehneci krk, coz stejne jen ozuzla, sezrat ty obratle nezvladne. Takze dostavala 2 kureci kridla rano, pak vnitrnosti s masem a 3. krmeni jen svalovinu. Ted dostava navic i stehna. Ty vetsi kosti ma jen obcas a spis navic ke krmne davce, protoze je stejne jenom zuzla a ja nemam robot abych to drtila. Taky ji obcas davam podmasli kvuli vapniku.
suuva jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org