Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-05-2010, 07:09   #21
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Ahoj, pokud štěně není tlusté, tak je normální, že i kdyby už mělo konečnou výšku(což většinou nemá ani v 5 ani v 6 měsících), tak bude pořád vážit méně než v dospělosti, protože i po té se bude ještě dodělávat, třeba dotvářet hmotu(svalovou), poroste hlava.
Je to normální a je to tak i u jiných velkých ras.
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 11-05-2010, 08:20   #22
Ajry
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 71
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
Ahoj,

chtěla jsem se zeptat, zda je normální, že skoro v pěti měsících váží moje čubinka jen 17 kilo? Není vůbec hubená či vychrtlá, naopak jí dávám žrádlo, jakoby už vážila aspoň 20 kilo.

Počítala jsem, že pes roste hlavně do půl roka, takže jsem si myslela, že v pěti měsících už by mohla mít teda tak 25 kilo (s tím, že dospělá bude vážit kolem 30ti)
17 kilo je naprosto v pohode. Do vysky poroste nejmene do 7 az 8 mesicu, takzeje casu az az. Vzdyt ji byly 4 mesice, ci 4,5 cca. To se ti zda malo 17 kg? Po tech 8 mesicich pak bude jeste mohutnet, v 8 bude vysoka a hubena pak zesiluje. Nevidela jsi jak vypadaji vlci adolescenti?( nebo i jakykoliv jiny savec adolescent)... Jeji mama ma 33-34 Kg a to pri svych 67 cm je dost mohutna, rozhodne ne hubena. Drac ma ted cca 20 Kg a to je samec. Nechavej tomu vetsi volny prubeh, zadna krec. Jen naokraj, pises ze kdyz das 1 Kg masa tak se steneti muze neco stat, jak to myslis, moc tomu nerozumim? Taky s tim fosforem moc nechapu. Dik za odpoved, zdravi vas Asa. Snad me to priste vyjde, mel jsem naky zakazky o vikendu, nezvladal jsem.
Ajry jest offline   Reply With Quote
Old 11-05-2010, 11:03   #23
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Děkuji za odpovědi, hodně mě to zajímalo, protože kolikrát jsem tu četla, že nějaké štěně vážilo stejně a to mělo jen 3 měsíce :-)

Ajry - jasně, až se bude hodit, tak prostě cinkni :-)

S tím maskem - 100gr má cca 200mg fosforu. Kosti (kuřecí) na 100 gr maj 7 gr vápníku a cca odhadem 2 gr fosforu. Z toho počítám poměr, který by měl být vápník: fosfor cca 1,3-2:1.

Takže by se to se svalovinou nemělo přehánět, já dávám asi dva díly masitých kostí na jeden díl svaloviny a vychází mi vše pěkně.

Uznávám, že ted vypadám asi jako pošuk, ale prostě jdu na věci racionálněji, aspoň mám jistotu, že má třeba dost vápníku (už jí rostou druhý zoubky!)
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 11-05-2010, 11:30   #24
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

No ja to nevážím vůbec, prostě dám co mám a v množství které se mi zdá přiměřené (i když podle mého drobce to přiměřené není nikdy
myslím ale že z dlouhodobého hlediska má všechno co by měl, možná jenom delší čas neměl vnitřnosti... musím dneska koupit. A asi bych ho měla konečně i zvížit ař mám přehled i já. Má 3 měsíce a nejaký týden, no jedna pani se mně minule snažila přesvědčit, že musí mít nejmíň 4 No holt, je to "drobeček"...
a raste mu první nový zub!!
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 11-05-2010, 12:25   #25
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Docela úleva, co?:-D Tajně doufám, že po přezubení přestane piraňa tolik hryzat

Už se mě při pohledu na ruce a nohy ptali, zda mě někdo netýrá
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 11-05-2010, 12:50   #26
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

jo, tyra.. vlastni pes
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 12-05-2010, 17:03   #27
Beruska
Junior Member
 
Beruska's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 47
Send a message via ICQ to Beruska Send a message via Skype™ to Beruska
Default

K těm odhadům co se týče hmotnosti dospělého jedince, mám fenku 65 cm v kohoutku (5,5 roku)-rozhodně není žádný drobek, a její optimalní váha je 29 kg. Neznám moc fenek, které by měly přes 30 kg (pokud nepočítám ty "dobře" živené). A jak bylo řečeno, štěně roste minimálně do 1,5 roku a pak ještě nabírá na mohutnosti (rozšiřuje se hrudník, zvětšuje se hlava). Celková hmotnost také záleží na síle kostry. Takže pokud neplánujete mít sloníka, tak je váha O.K. Jen mě zaráží, kolik toho ti vaši mrňousové spořádají. My si momentálně vystačíme s 200g granulek na den.
Beruska jest offline   Reply With Quote
Old 12-05-2010, 17:11   #28
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

ja osobne jsi myslim, ze je docel avelkej rozdil, jestli jde o vahu granul nebo suroveho masa
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 12-05-2010, 19:51   #29
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

To jsem ráda, že to je OK :-)

Jo my krmíme právě přirozeně, tak pak je toho hodně. Momentálně žere půl kila masa denně, tak 250 gr kostí (čistých) a k tomu ještě obídek a svačinky a zeleninka... Ale teda je v růstu, dospělej pes by měl určitě tak o třetinu minimálně méně...
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 12-05-2010, 20:43   #30
Spajna
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Location: Palkovice,okr. Frýdek-Místek
Posts: 56
Default

Jak jim dáváte tu zeleninu a jakou? Naše Chelsea to nechce žrát ani za boha. Leda malinké množství v mletém mase, jinak většinou vyzobe kusy masa a nic jiného ji nezajímá
Spajna jest offline   Reply With Quote
Old 12-05-2010, 22:08   #31
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

V podstatě všechnu - nejvíc natrhaný salát, pak nastrouhaná mrkev, rajče, okurka, paprika, špenát...

Když to nejí, tak bych to zkusila rozmixovat a třeba ochutit (já dávám stejně vždycky do zeleniny olej, tak třeba lososový-je hodně aromatický) Nebo pak třeba mírně podusit, přelít šťávou z masa...Nebo to promíchat se sladkým ovocem trochu, pokud jí alespoň to.

Když by ani tohle nejedla, tak na webu (myslím,že Baron) prodávají různé doplňky od CdVet, které mohou aspoň částečně zeleninu nahradit (třeba Mikrominerál tuším) Jo a neprané dršťky mají taky hodně vitaminů a minerálu a někde jsem četla, že někdo je někdy dává i místo zeleniny....
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 12-05-2010, 22:47   #32
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

ten muj drobec pochopil ze nema navybranou a musi jist vsechno co mu dam tim padem kdyz dostane misu plnu jenom zeleniny, tak ji proste spraska... zelenina pak v posledni dobe jenom nakrajena na kousicky, jedine mrkev jeste nastrouham, i kdyz vecsinou zeleninu ji necim ochutim, olej vzdy, al epak bud pridam vejce, cottage cheese, normalnej syr a nebo jeste take pomlete piliny (tusim z pamlsku) od Vetamixu a kdyz ma tedy ovocnej obed, tak jablko, banan, hrozno (pomaranc mu nechuti), nekdy s vlockama nebo zas cottage cheese, nastrouhane a dochucene medem, kdyz mam, a jogurtem - to bych rekla mu docela chuti, jelikoz jogurty zboznuje a je schpen po ne strcit hlavu i do kose
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 12-05-2010, 22:51   #33
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Já dělám taky někdy k obědu takový ovocný míchanice...rozmačkaný banán, kiwi, jablko, někdy i trocha dužiny z pomeranče, do toho kydnu žloutek, jogurt, někdy i rozvařenou rýži...¨

S tím hroznem opatrně, ve větších dávkách je jedovaté (resp. už na něj pár psům zkolabovaly ledviny)!
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 13-05-2010, 10:12   #34
Ajry
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 71
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
To jsem ráda, že to je OK :-)

Jo my krmíme právě přirozeně, tak pak je toho hodně. Momentálně žere půl kila masa denně, tak 250 gr kostí (čistých) a k tomu ještě obídek a svačinky a zeleninka... Ale teda je v růstu, dospělej pes by měl určitě tak o třetinu minimálně méně...
Tak to jsi vedle....
Bez zateze davam 1kg koristi/den. Pri zatezi 1,2-1,5Kg suce a 1,5-2Kg Ajricovy. No kdybych jim dal min tak pak bud si neco ukradnou nebo slupnou neco hoooodne nevonyho...

Jinak zatim nic neprislo postou.V pa odpoledne jedu kolem Dobrise, muzu se zastavit?
Ajry jest offline   Reply With Quote
Old 13-05-2010, 10:17   #35
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

s tim hroznem se o sveho drobce vubec nebojim, ma ho asi tak vyjimecne jako ja jelikoz na moje pomery je zatim prece jen kousek drahe, mela jsem ho tenhle rok, co mam maleho, jenom 2x a to dostal jenom par bobul... vim ze hrozno ve velkem mnozstvi muze ublizit, takze si to strazim...
jinak jak je to s rajcatama? nekde jsem citala, ze by jich moc jist nemeli, ale ten muj je zboznuje (predevcirem mi roztrhal kvuli nim pytlik) a o cherry ani nemluvne
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 13-05-2010, 10:23   #36
Ajry
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 71
Default

jinak jak je to s rajcatama? nekde jsem cital, ze by jich moc jist nemeli, ale ten muj je zboznuje (predevcirem mi roztrhal kvuli nim pytlik) ...

Tak to asi dost bolelo, co?
Ajry jest offline   Reply With Quote
Old 13-05-2010, 10:43   #37
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

asi jsem mela dobrou naladu, moc to nebolelo jsi myslim... kdybych mela taku jako zvycajne, bolelo by to hooodne
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 13-05-2010, 11:24   #38
Ajry
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 71
Default

Quote:
Originally Posted by Tyger View Post
asi jsem mela dobrou naladu, moc to nebolelo jsi myslim... kdybych mela taku jako zvycajne, bolelo by to hooodne
No puvodne jsem myslel, ze jsi male ne female. To by pak bolelo dost, co?
Ajry jest offline   Reply With Quote
Old 13-05-2010, 11:40   #39
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by Ajry View Post
jinak jak je to s rajcatama? nekde jsem cital, ze by jich moc jist nemeli, ale ten muj je zboznuje (predevcirem mi roztrhal kvuli nim pytlik) ...

Tak to asi dost bolelo, co?
lilkovity rostliny by prej nemeli.ale seznam doporucenych ovoci a zelenin je prave v takove utle knizce o prirozene strave.ale me cuba nezere z tehle veci nic,tak futruju chlorellou.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 13-05-2010, 11:52   #40
Ajry
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 71
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
lilkovity rostliny by prej nemeli.ale seznam doporucenych ovoci a zelenin je prave v takove utle knizce o prirozene strave.ale me cuba nezere z tehle veci nic,tak futruju chlorellou.

Upresni ten seznam, o te knize mne neni nic znamo.

Hele Desnu jsme s E zatim nezajistili, jsme desny lajdaci, ale urcite tam musime co nejdriv vyrazit+survival v lese pro dalsi dny potesi nas.No zceknu jeho strany, at se netrefime do shopingcentr soboty. To by nas zabilo.
Ajry jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org