Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 08-02-2011, 15:36   #21
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by pato_garzik View Post

..zajímalo by mě, jak byste to udělali, kdybyste jeli na týden - 14dní na dovolenou - jen vlakem, s tím, že si vše nesete na zádech, do krajin, kde není ani človíčka.

a co takto "lovna zver"? :-))
Jo, to by bylo ideální. Ale vzhledem k početnosti myslivců, bych raději nechala svého "vlka" o hladu :-(. Stačí, že nám ona lovná zvěř chodí na zahradu na kompost! Ale nedej bože, kdybych si chtěla ohradit pozemek. To ne! To nesmim, páč zviřátka chuďátka by neměla co papat!
...hmm, leda, že by se ze mě stal taky myslivec. Abych to mohla konečně všechno legálně usměrnit. Ale to už jsem trochu OT.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 15:36   #22
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

..zajímalo by mě, jak byste to udělali, kdybyste jeli na týden - 14dní na dovolenou - jen vlakem, s tím, že si vše nesete na zádech, do krajin, kde není ani človíčka.
V okamžiku, kdy má člověk auto, není problém..
.

môj pes má z granulí a z konzerv 200% hnačku a čo vtedy? neznesie žiadne. chvala bohu auto mám a vždy sa dá spraviť vychádzka - tak ako v Havranove 8,5km najbližšie potraviny a v rámci prechádzky sme zašli do mäsiarstva... keď sa chce, tak sa dá. jednoducho grnaule ani konzervy ani salámy ani nič dávať nemôžem... pes sa mi s prepáčením zoserie z podoby.
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 15:45   #23
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by leila View Post
..zajímalo by mě, jak byste to udělali, kdybyste jeli na týden - 14dní na dovolenou - jen vlakem, s tím, že si vše nesete na zádech, do krajin, kde není ani človíčka.
V okamžiku, kdy má člověk auto, není problém..
.

môj pes má z granulí a z konzerv 200% hnačku a čo vtedy? neznesie žiadne. chvala bohu auto mám a vždy sa dá spraviť vychádzka - tak ako v Havranove 8,5km najbližšie potraviny a v rámci prechádzky sme zašli do mäsiarstva... keď sa chce, tak sa dá. jednoducho grnaule ani konzervy ani salámy ani nič dávať nemôžem... pes sa mi s prepáčením zoserie z podoby.
v tom případě by byl můj pes opravdu o hladu. Resp. zkusila bych sušené maso, které zmiňovala Mellorn. Na dovolené jsme byli na Slovensku, ale co se obchodů týče, nešlo o 8,5km vzdálenou masnu. Oblast, kterou jsme si vybrali, byla vskutku bez lidu, tedy i bez jakéhokoliv obchodu, natož masny. Jídlo jsme vezli z ČR a za celý týden jsme nekoupili nic k jídlu pro nás (vyjma jednu hospodu téměř na konci pobytu), natož pro psa.
Opravdu nemám problém někam dojít..ale musí být kam.
Granulí jsme zkoušeli asi 5značek..? Naštěstí ani z jedné neměla čuba nikdy takové "výsledky" jako z konzervy. Ale samozřejmě každý pes je jiný.
Jen se mi nelíbí, jak se zde často uvádí jediné správné řešení, ale někdy to prostě nejde. Toť vše, co jsem tím chtěla naznačit
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 16:03   #24
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Někdo hold chodí na třeba týdenní nebo delší čundry "na těžko" (chápej s veškerou výbavou na spaní, vaření, jídlo,...) do hor a liduprázdných oblastí, (kde o vybavení místních obchůdků mírně řečeno pochybuju, obzvlašt pokud ty krajiny nejsou české nebo slovenské ale třeba více na východ) a kde by sice lovná zvěř samozřejmě byla, ale to jako bylo myšlené asi jako vtip, že??? protože nevím jak jinak by dotyčný chtěl dovolit psovi lovit na dovolené a pak mu vysvětlit že za barákem na procházce se neloví a nebo ho za barákem nemoci pustit z vodítka protože pes nerozlišuje jestli je na dovolené nebo na procházce za barákem kde ale lovná zvěř je taky..
A někdo hold na jedno nebo dvou denní výlety kde to jídlo pro psa utáhneš a ani se nestihne zkazit nebo hold počká v termoboxu nebo v lednici v autě nebo chatě..
Představa že k plné krosně na záda přiděláš ještě termobox je fakt unášející!!!! Ta mi fakt nedala nezareagovat..
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 16:04   #25
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

ja nehovorím o žiadnej dogme, len vravím, že kombinovať BARF a granule sa dlhodobo neodporúča, tak ako písal zadávateľ, že by to striedal. potom však napísal v ďalšom riadku, že ide o dovolenku. osobne som hovorila o striedaní dennom.
čo sa týka výletov, bohužiaľ, sušené mäso by u nás asi mohlo byť, ale na 2 týždne pobaliť seba a aj psisko tak, aby boli všetci najedení a ísť bez auta, neprežijeme nikto
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 16:11   #26
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by leila View Post
čo sa týka výletov, bohužiaľ, sušené mäso by u nás asi mohlo byť, ale na 2 týždne pobaliť seba a aj psisko tak, aby boli všetci najedení a ísť bez auta, neprežijeme nikto
..no, u nás by to asi jinak nešlo. Buď granule, nebo suši maso (nevím, kolik váží..ale zas je výživově vydatnější..?). Tak či tak je to kompromis. Hold, čuba si svoje nesla sama.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 16:12   #27
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

no,pokud bych mela psa,ktery mi po konzervach,granulich nebo susenym bleje a prujmuje a snese jen syrove,tak holt si naplanuju asi dovolenou bliz civilizaci nekam,kde se da do 10-15km dojit do nejakeho obchodu.Taky nemyslim,ze by u nas nebo na Slovensku bylo moc takovych mist uplne mimo.No,me by se docela libilo 14 dni cundrovat nekde treba v rumunskych horach,ale neumim si predstavit kdybych vlacela byt jen lehke granule na 14 dni.Kdyz uz ne tezke,tak by to bylo objemne. A jidlo a obleceni pro lidi,no bylo by toho dost....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 16:14   #28
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Janiz: jo, přesně tak nějak jsem to myslela...původně jsme měli jet i na Ukrajinu, ale nakonec to nedopadlo. Tam už vůbec nevim, jak by to bylo, nejen se žrádlem pro psa. Je tam prý dost potulných psích smeček..které nejsou zrovna přítulné..
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 16:15   #29
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

veď práve, 14 dní mimo, aj keď si pes nesie svoje, toš hovorím, neprežili by sme...
naša dovolenka pozostáva z výcvikového tábora a to je asi tak všetko ani ja a ani priateľ nemôžeme odísť z práce kedy chceme. takže ani dovolenka na 14dní mimo civilizáciu nehrozí...
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 16:19   #30
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
Taky nemyslim,ze by u nas nebo na Slovensku bylo moc takovych mist uplne mimo.No,me by se docela libilo 14 dni cundrovat nekde treba v rumunskych horach,ale neumim si predstavit kdybych vlacela byt jen lehke granule na 14 dni.Kdyz uz ne tezke,tak by to bylo objemne. A jidlo a obleceni pro lidi,no bylo by toho dost....
My to tak vybírali záměrně, aby se psy mohli taky vyběhat a nemuseli být stále jen na vodítku kvůli davům turistů. Těch granulí jsme neměli málo..ale zvládli jsme to, i když toho bylo dost a můžu s čistým svědomím říct, že jsme si to skutečně užili (v pozitivním slova smyslu) a to všichni.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 16:37   #31
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Ještě tedy něco k původnímu tématu, štěňata samozřejmě mohou i syrové maso od odstavu a velmi ho vítají!
Naše holky taky nejsou zrovny snášenlivé ke všem typům žrádla, hlavně jde tedy o ten výsledný produkt.
Myslím že nejvíc důležité je krmit vyváženě štěňata a psi v době růstu! Tam bych třeba ke granulím raději nic nepřimíchávala stejně jako bych do vavážený dávky Bafu necpala granule
Naše holky v dospělosti žerou osvědčené značky granulí a čas od času přidáváme maso a něco k tomu(nestřídáme!! jen část dávky granulí nahradíme), kosti nebo žužliny dostávaj když jdeme do práce.
Někdo samozřejmě bude tvrdit že to neni vyvážené, ale kdo nikdy svýmu psovi k jeho denní dávce nic nepřidal??? a není to pravidlem a funguje to. Myslím že jde hodně o to vyzkoušet co komu vyhovuje.
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 16:53   #32
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

to skúšanie by som ale nechala na obdobie, kedy pes už nerastie. experimentovať v strave v dobe rastu by mohlo mať fatálne následky - to len aby bolo povedané, i keď je to jasné...
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 17:06   #33
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Ono to právě bylo povedané..
Quote:
Myslím že nejvíc důležité je krmit vyváženě štěňata a psi v době růstu! Tam bych třeba ke granulím raději nic nepřimíchávala stejně jako bych do vavážený dávky Bafu necpala granule
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 17:17   #34
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Janiz: s tím naprosto souhlasím.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 18:28   #35
Oskarek
Junior Member
 
Oskarek's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Senov
Posts: 49
Default

Takze u stenata mozem krmit kvalitnymi granulami, varenym masom kostami, zeleninou, ryzou atd? Moze sa kombinovat varene maso a zelenina s granulami?
Moze mi prosim niekdo doporucit granule pre stena s ktorymi mate dobre skusenosti?
Vdaka
Oskarek jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 19:41   #36
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Oskarek View Post
Takze u stenata mozem krmit kvalitnymi granulami, varenym masom kostami, zeleninou, ryzou atd? Moze sa kombinovat varene maso a zelenina s granulami?
Moze mi prosim niekdo doporucit granule pre stena s ktorymi mate dobre skusenosti?
Vdaka
Co je to za nesmysl, krmit vařeným masem a kostmi ??? Krm buďto masem syrovým, nebo ho nepoužívej vůbec. Kombinace vařené maso+granule je to nejhorší, co můžeš udělat. A vařené kosti je úplný nesmysl. Ty jsou většinou pro psa nestravitelné a především varem ztvrdnou, takže je pes buďto vůbec nerozkouše, nebo se tříští do ostrých úlomků. A to je původem pověry, že psi nesmí drůbeží kosti. Ty, když jsou syrové, tak jsou v pohodě, ale když se uvaří, tříští se na velice ostré, tvrdé a tenké třísky. Buďto krm přirozenou stravou (syrové maso, kosti, vejce, zelenina, ovoce popř. přílohy) nebo průmyslovými krmivy. Nevymýšlej nějaké kombinace, které jsou nesmyslné a mohou psa jen poškodit, pokud nemáš o krmení hlubší znalosti (a to zjevně nemáš).
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 19:41   #37
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Štěněti bych to právě nemíchala, buď kvalitní granule, nejlépe superpremiové kde už neni nutné nic přidávat a nebo doma připravovaná strava, (vařená nebo syrová) vyvážená a příslušnými minerálními a kloubními doplňky.
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 20:37   #38
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

My krmíme Brana granulemi Orijen, měly by obsahovat 70% masa a 30% zeleniny + ovoce, žádné obiloviny. Výrobce tvrdí, že nepoužívá mražené suroviny a všechny jsou potravinářské kvality. Získali také nějaká ocenění, ale pravda, nění to úplně nejlevnější. 13kg pytel nás stál cca 1500 a za 3 týdny ho sežral už třetinu (má teď 9 týdnů). Počítám, že v dospělosti mu vystačí cca na měsíc, ale to pak asi přejdeme na Acanu, je to stejný výrobce, jen o třídu nižší a levnější granule, obsahují už trochu obilovin, ale stále by to mělo být velmi kvalitní krmivo.
Na přilepšenou dáváme štěndovi syrové kuřecí krky, stojí to pár kaček a zvykne si trávit drůneží kosti a kousek syrového vepřového z ořezu od řezníka, taky pár kaček, ale abychom mu nenarušovali krmnou dávku, tak to má spíš jen tak na mls, nic podstatného a ne každý den.
Granule trochu vlhčím vodou, suché je nechce, ale namočené ano (tyto granule se nikdy úplně nerozmočí a změknou až po nějaké té hodince, takže je chroupe i namočené, jen se mu to asi lépe polyká a také pak jídlo víc voní).
Granule jsem párkrát zalila vývarem ze zeleniny nebo masa (můžeš i z polévky, pokud ji okořeníš a osolíš až potom, co odebereš část pro psa), jenomže pak toho sežere opravdu hodně
Brácha má německého ovčáka a krmí K9, spousta chovatelů s tím má dobré zkušenosti a myslím, že 12kg pytel stojí okolo 800? Možná se pletu.
Od chovatelky máme doporučeny Orijen a těch se ještě pár měsíců budeme určitě držet.
Jinak nedávám žádný tvaroh ani bílý jogurt, protože se z toho Bran vždycky po.... a kdo to má pak uklízet
Těch granulí mu dávám v podstatě tolik kolik chce a tlustý není, prospívá moc pěkně. Takže určitě doporučuju. Navíc díky výživné hodnotě není potřeba jich dávat moc, 29kg vážící Brenna (Branova mamča) sní denně jen cca 200g, tedy má těch 13kg na dva měsíce. Uvidíme, jak žravý bude ten náš výlupek.
__________________
www.bran.estranky.cz

Last edited by Anathema; 08-02-2011 at 20:41.
Anathema jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 20:42   #39
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Zrovna o Acane jsem od lidi,co krmi granulemi neslysela nic dobryho.Nastesti nemusim granule resit,ono to syrovy vyjde stejne mnohem levneji...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2011, 21:20   #40
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
Zrovna o Acane jsem od lidi,co krmi granulemi neslysela nic dobryho.Nastesti nemusim granule resit,ono to syrovy vyjde stejne mnohem levneji...
No jo, ale ne každý má prostor na uskladnění syrového masa pro velkého psa. Taky bych tomu dala přednost, také protože jsou naše měsíční příjmy hodně nízké. Faktem je, že krmení granulemi je pohodlnější a méně prostorově a časově náročné, leč ne úplně přirozené.
Nu a jen tak mimochodem, o československém vlčáku většinou člověk taky neslyší nic dobrýho
__________________
www.bran.estranky.cz
Anathema jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org