Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-10-2010, 21:30   #21
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Czertice View Post

Jinak plavací terapie pro tlusté majitele čsv u nás funguje výborně, vlezu do vody, Rakša po chvíli plave za mnou, já pak plavu jak o život, páč nechci bejt podrápaná... kam se na takovou motivaci hrabou buřtíky... zničená se na břeh drápu já a Rakša mírně zadýchaná má dobrý pocit, že udělala něco pro mé zdraví. Ještě že už máme podzim a do rybníka ani pes nevleze
Taky sme v létě často plavali, sice mě párkrát málem utopila( vody se bojím a lezu tam jen kvůli ní). Bohužel jediná z naší plavací dvojice jsem byla unavená já. A to i přesto, že mi nosila klacky, plavala pro kameny nebo pamlsky třeba hodinu, pak ztrácela zájem o mě, ale snažila se lovit i cizí plavce nebo rybáře.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2010, 08:05   #22
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nejsem veterinář, ale myslím, že záleží především na tom, za co ty čtyřka má ? Pokud má mělké kloubní jamky, pak určitě nasvalení pomůže. V dalších případech si nedovedu představit, k čemu mohou silnější svaly pomoci ?
ja mam info od Duchka,ktery rentgeny posuzoval a ten mi pravil,ze klouby skoro vystupuji z jamek a ze ma pocinajici artrozu. za rok az dva chci udelat kontrolni rentgeny,jaka je situace a udelat i DLK,to jsme ted nedelali.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2010, 08:06   #23
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by Czertice View Post
Zrovna nedávno jsem si četla článek o tom samém od Mirky Rodriguez: http://www.mirkawolf.com/joomla/inde...2-hydrotherapy

Jinak plavací terapie pro tlusté majitele čsv u nás funguje výborně, vlezu do vody, Rakša po chvíli plave za mnou, já pak plavu jak o život, páč nechci bejt podrápaná... kam se na takovou motivaci hrabou buřtíky... zničená se na břeh drápu já a Rakša mírně zadýchaná má dobrý pocit, že udělala něco pro mé zdraví. Ještě že už máme podzim a do rybníka ani pes nevleze
ten velkej bazen v tom clanku je super,to by se mi taky libilo,kdybych tam mohla bejt s ni.ale nevim,jestli by makala stejne jako v ty maly bedne...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2010, 08:20   #24
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
ten velkej bazen v tom clanku je super,to by se mi taky libilo,kdybych tam mohla bejt s ni.ale nevim,jestli by makala stejne jako v ty maly bedne...
To velky je snad vířivka, takže to asi bude spíš na relaxaci psa po "práci".
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2010, 09:05   #25
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Helenasotis View Post
Jiřko, pro lidi jsou veřejný bazény
no jo, ale bez pohyblivého pásu :-))))))
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2010, 11:30   #26
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Czertice View Post
Jinak plavací terapie pro tlusté majitele čsv u nás funguje výborně, vlezu do vody, Rakša po chvíli plave za mnou, já pak plavu jak o život, páč nechci bejt podrápaná... kam se na takovou motivaci hrabou buřtíky... zničená se na břeh drápu já a Rakša mírně zadýchaná má dobrý pocit, že udělala něco pro mé zdraví. Ještě že už máme podzim a do rybníka ani pes nevleze
Tak tohle znám, když jsem učila lézt do vody (ne plavat, to uměla sama) Darlinku. Musela jsem se tvářit, že jí uplavu, jinak by ji tam nikdo nedostal. No a podrápaná jsem pak byla furt, když ke mně doplavala a "skočila" mi do náruče.

Ale jestli potřebuješ plavat v rybníce i v zimě (třeba uprostřed ledna), tak stačí říct - půjčíme ti Sigrid. Ta magorka leze do vody dobrovolně kdykoliv a tváří se při tom blaženě i když jí pak visí z břicha rampouchy.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2010, 16:19   #27
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Ale jestli potřebuješ plavat v rybníce i v zimě (třeba uprostřed ledna), tak stačí říct - půjčíme ti Sigrid. Ta magorka leze do vody dobrovolně kdykoliv a tváří se při tom blaženě i když jí pak visí z břicha rampouchy.
A jsteš si stoprocentně jistá, že ti nepodšoupli maskovanýho labradora? Nicméně děkuji za tuto lákavou nabídku... aquaterapie není nikdy dost...
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2010, 16:58   #28
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

No, něco maskovanýho to bude, protože tak střelenýho psa jsem ještě neviděla. Ale všechny příznaky sedí na čévéčko, i když u většiny příslušníků se nevyskytují všechny dohromady...
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2010, 13:32   #29
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Taky jsem na jaře málem zkoušel tenhle extrémní sport Pes mi běhal po roztávajícím ledě a výborně se bavil... do chvíle než se to pod ním propadlo. Pak děsná hysterie, koukal na mě jako kdy už pro něj dojdu, tak jsem šel na cestu pro šutr, kterým bych mu to uboural směrem ke břehu. Když jsem zmizel za kopečkem, hafan zapojil mozeček a ledoborec dorazil ke břehu živ a zdráv. A po oklepání chytil rapla ještě lepšího než jindy a běhal, běhal a běhal
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 24-11-2010, 12:15   #30
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

My jsme začínali ve stavu, kdy se mi pes ani nepřiblížil k vodě, aby si neomočil drápek. Pak postupně jsme na to šli přes brodění, plavání u břehu a nakonec jsem jí začala uplavávat od břehu. To nasadila hysterický výraz, nicméně jako správnej závislák plavala se mnou.

Dneska vleze do čehokoliv co připomíná vodu a blaženě si mručí, jak to je super rochnit se ve vodě Když mi s úprkem běhává do Vltavy zrovna v době, kdy se mi ale vůbec nehodí mít mokrýho psa, tak skoro lituju, jakýho vodomila jsem si to vychovala.

Jinak drápat se jí na mě chtělo taky, ale vždycky jsem jí postříkala nebo pořádně naštvaně odsunula a už to nedělá. Já jí to vynahrazuji u břehu. Když už můžu stát na dně, tak jí beru do náruče a vozím, to miluje
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 24-11-2010, 13:40   #31
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post

Ale jestli potřebuješ plavat v rybníce i v zimě (třeba uprostřed ledna), tak stačí říct - půjčíme ti Sigrid. Ta magorka leze do vody dobrovolně kdykoliv a tváří se při tom blaženě i když jí pak visí z břicha rampouchy.
Tak to si můžete půjčit i Sofu. S oblibou lanaří do ledové vody i ostatní psy všech plemen, jejichž páníci z toho nejsou zrovna nadšeni.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 24-11-2010, 13:49   #32
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
Jinak drápat se jí na mě chtělo taky, ale vždycky jsem jí postříkala nebo pořádně naštvaně odsunula a už to nedělá. Já jí to vynahrazuji u břehu. Když už můžu stát na dně, tak jí beru do náruče a vozím, to miluje
to vozeni jsem jeste nezkousela,to by se arwen mohlo libit taky.Ale do leta je casu dost. Dneska spadla na naplavce u zeleznicniho mostu do vody.Brrr.Sice neni mraz,ale me stacilo se na ni jenom koukat a byla mi zima. Schazela se po schudkach napit a najednou tam byla uplne,tak asi uklouzla.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 24-11-2010, 13:55   #33
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ale jeste k tematu Aquaterapie. Po deseti lekcich byla Arwen pochvalena,ze se ji uz ty nozky tak nekvrdlaj a hezky je nasvalila. tak v tom musime pokracovat.Ale ted je tak hnusne pocasi ,ze se opravdu premaham s ni vubec nekam jit.Ale co se da delat....
OT -jak se tvari vasi psi,kdyz s nimi treba dva dny nikam nejdete,jen vyvencit? At uz z duvodu nemoci nebo nekdy lenosti. Ja kdyz ji dam takhle den volna,tak rano ,jakod dnes je vzhuru od pul ctvrte a ruzne pobiha po byte,cimz me budi.Ve ctyri jsem to uz nevydrzela a sla jsem s ni na tu naplavku. Myslela jsem,ze se ji treba chce,viteco. Ale slecna by to urcite jeste chvili vydrzela....Potvora
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 24-11-2010, 15:13   #34
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Tak to si můžete půjčit i Sofu. S oblibou lanaří do ledové vody i ostatní psy všech plemen, jejichž páníci z toho nejsou zrovna nadšeni.
Tak to já naopak vždycky doufám, že ostatní psi Rakšu do vody nalákají, páč sama od sebe tam obvykle nevleze.
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 24-11-2010, 15:21   #35
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
...ze se ji uz ty nozky tak nekvrdlaj a hezky je nasvalila.
To je skvělé, držím palce ať to tak zůstane.

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
jak se tvari vasi psi,kdyz s nimi treba dva dny nikam nejdete,jen vyvencit?
Teď máme na zahradě psice dvě a já vynechávám jednu vycházku když je fakt hnusně, ale aspoň jednou denně prostě jdeme, ony se na to tak šíleně těší. Za oknem koukají, jestli už se oblíkáme... pak venku skáčou člověku až nad hlavu a na vycházky vyrážím už totálně zbahněná od těch dvou blátotlaček, i pejskaři se posmívaj))

Už aby mrzlo...
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 24-11-2010, 15:33   #36
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Czertice View Post
Tak to já naopak vždycky doufám, že ostatní psi Rakšu do vody nalákají, páč sama od sebe tam obvykle nevleze.
Sofa se dřív vyhýbala i kalužím, ale po jednom hlídání u Adriana, a následném shození do rybníka ze stromu kolegovou fenou, je z ní vzorový vodomil :-)
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 24-11-2010, 18:19   #37
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
OT -jak se tvari vasi psi,kdyz s nimi treba dva dny nikam nejdete,jen vyvencit?
No u nás je výhoda ta zahrada, zaleze si do křoví a člověk o ní ani neví. Ale je fakt že jsem pak ráda, když máme možnost jít venčit s nějakým psem, co mi ji pořádně proběhne.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 25-11-2010, 11:21   #38
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Třeba se Arwence fakt chtělo plavat :-))

Když nejdu se psem na dlouhou procházku a jen venčíme, tak se mi zdá v pohodě....doma třeba kuchá plyšáky či plastové lahve, co jí za tímto účelem dáváme. Nebo s náma "tančí":-D Tak asi není moc hyperaktiv, nevím
Bára jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org