Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-10-2010, 22:36   #21
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Souhlas s Danielou. Tyhle texty v inzerátech patří možná do časopisů nebo na obecné kynologické nebo inzertní stránky. Na stránkách ČsV by mělo stačit, kdo je otcem a matkou vrhu.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 05-10-2010, 22:40   #22
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Ne ne Danielo, na Vás to vůbec myšleno nebylo. Chovatelka, jen říkala, že jí to bylo řečeno né zrovna hezkým způsobem, přitom to opravdu nemyslela špatně jen se snaží prodat štěňata a myslela že toto může být plus. Inzerát opravila, ale stále to neřeší ten problém, kvůli kterému jste toto téma založila. Vy ani tak neřešíte onen inzerát jako reolupy obecně. Omlouvíám se jestli jste to tak vycítila.

Jinak v ostatní s Vámi souhlasím.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2010, 00:01   #23
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Aha, tak to Monika asi myslí mě (proč nejmenuješ konkrétně?) - že jsem si jako admin dovolila poprosit o opravu nesprávně uvedených a formulovaných údajů a zároveň o úpravu textu (místo toho, abych inzerát rovnou pro porušení pravidel za nesprávně uvedené údaje smazala).
Tím poprosit myslím doslova a do písmene - hned v úvodu emailu je "prosím o opravu" a v závěru je poděkování za pochopení a brzkou nápravu.

Víc se k tomu už vyjadřovat nehodlám - původní příspěvek jsem napsala pouze proto, aby bylo jasné, že se děje snaha o nápravu a nezvedalo se kolem tohoto inzerátu zbytečné pozdvižení.

Pokud máte s mou osobou kdokoli jakýkoli problém, zkuste to řešit otevřeně přímo se mnou - ne neustálými zákulisními pomluvami. A pokud máte někdo chuť dohlížet na chod klubových stránek, mileráda Vám tuto činnost přenechám...

Helena Hubáčková
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2010, 07:55   #24
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Helenasotis View Post
A pokud máte někdo chuť dohlížet na chod klubových stránek, mileráda Vám tuto činnost přenechám...
Myslím Helčo, že v tomto směru Ti tady pšenka nepokvete
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2010, 08:29   #25
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

No ale stálo by za to tady občas zveřejnit, že se STÁLE hledá počítačově gramotný jedinec, který by s klubovými stránkami pomáhal. Teď přibyde přes zimu zase hromada nových majitelů, třeba se někdo najde. Já vím, trochu OT tady. Už končím......
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2010, 10:12   #26
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

OT: Hanka, buďte radi, že vôbec nejaké klubové stránky máte
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2010, 12:03   #27
bambas
Junior Member
 
bambas's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 119
Send a message via ICQ to bambas
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
No ale stálo by za to tady občas zveřejnit, že se STÁLE hledá počítačově gramotný jedinec, který by s klubovými stránkami pomáhal. Teď přibyde přes zimu zase hromada nových majitelů, třeba se někdo najde. Já vím, trochu OT tady. Už končím......
Sice nejsem clenem klubu, ale CSV doma mam a pokud chcete, nejak vam s tim pomohu. O co by se jednalo?
__________________
Lubomír
bambas jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2010, 13:07   #28
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Nebudu se k tomu zatím vyjadřovat veřejně.
NO každopádně se majitelka omlouvá, nechtěla to tak napsat - je ve všem NOVÁČEK!!!! Inzerát je upraven a tím to pro mě hasne.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2010, 19:43   #29
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Dlouho jsem přemýšlela, jestli toto téma vůbec veřejně otevírat, ale jeden z inzerátů vložených na Klubové stránky mě v podstatě přesvědčil.
Poslední dobou nabývám dojmu, že mít v rodokmenu jednoho z A Reolup je téměř ostuda. Proč?
Celý vrh A Reolup byl legendárním, jen kdyby bylo takových povedených vrhů více ... Termín "stará krev" slušně řečeno přivádí do rozpaků. Copak Reolupové nesou krev jinou? Vznikli snad z jiných, než "starých" československých vlčáků?
Dnešní čsv nesou pouze 2 samčí krevní linie - je to linie vlka a linie německého ovčáka. To jsou z genetického pohledu dvě původní "staré" samčí krve (linie), žádná jiná neexistuje.
Mohl by mi někdo objasnit co si mám pod pojmem stará krev představit? Je to něco jako před Reolupem a po Reolupovi .. ??? Reolup je nějaký mezník, který dodal našim psům nějakou novou krev, nové geny??? Zhoršil jí nějak???
Ahoj Danielo,

otevřel jsem si toto téma až teď a přiznám se, že nemám čas číst více než Tvůj první příspěvek, takže pokud se budu v něčem opakovat, omlouvám se. Psi kteří mají v otcovské linii psa Amura z Ďáblova kaňonu, jsou vedeni ve skupině označené číslem 6. Z potomků Amura z Ďáblova kaňonu se nejvíce uplatnili v chovu psi z vrhu "A" Reolup - proto se někdy celé této skupině říká "Reolupové".

Mít v rodokmenu "Reolupy" rozhodně není žádná ostuda nebo něco závadného - byli to psi kteří byli a jejich potomci určitě budou pro chov ČSV bezesporu přínosem. Sdílím Tvůj názor na obrat "stará krev bez Reolupů".... stejně dobře by se dalo říci "stará krev Reolupů" .

Jediné co lze říci je to, jestli je krev Reolupů v rodokmenu toho kterého psa vedena nebo ne. V současnosti jsou psi rozděleni do 8-mi skupin, navzájem více či méně provázaných. I v rodokmenech spousty psů z jiných skupin, než je skupina 6 tak najdeme krev "Reolupů", stejně tak jako psi ve skupině 6 mají v rodokmenu samozřejmě krev např. Repa z PS...

Tohle všechno Danielo samozřejmě víš, píšu to sem spíše pro začínající a zájemce o plemeno jako reakci na trošku nešťastnou a jistě také nechtěnou formulaci v jednom z inzerátů.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 06-10-2010, 23:27   #30
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
Ahoj Danielo,

otevřel jsem si toto téma až teď a přiznám se, že nemám čas číst více než Tvůj první příspěvek, takže pokud se budu v něčem opakovat, omlouvám se. Psi kteří mají v otcovské linii psa Amura z Ďáblova kaňonu, jsou vedeni ve skupině označené číslem 6. Z potomků Amura z Ďáblova kaňonu se nejvíce uplatnili v chovu psi z vrhu "A" Reolup - proto se někdy celé této skupině říká "Reolupové".

Mít v rodokmenu "Reolupy" rozhodně není žádná ostuda nebo něco závadného - byli to psi kteří byli a jejich potomci určitě budou pro chov ČSV bezesporu přínosem. Sdílím Tvůj názor na obrat "stará krev bez Reolupů".... stejně dobře by se dalo říci "stará krev Reolupů" .

Jediné co lze říci je to, jestli je krev Reolupů v rodokmenu toho kterého psa vedena nebo ne. V současnosti jsou psi rozděleni do 8-mi skupin, navzájem více či méně provázaných. I v rodokmenech spousty psů z jiných skupin, než je skupina 6 tak najdeme krev "Reolupů", stejně tak jako psi ve skupině 6 mají v rodokmenu samozřejmě krev např. Repa z PS...

Tohle všechno Danielo samozřejmě víš, píšu to sem spíše pro začínající a zájemce o plemeno jako reakci na trošku nešťastnou a jistě také nechtěnou formulaci v jednom z inzerátů.

Karel

Vrátím se na začátek.
Jisté začínající chovatelce podal kdosi zavádějící informaci a ona ji v dobré víře použila, aniž by vůbec tušila, že píše nesmysl. "Nesmysl" a další mnohé, se bohužel klubem šíří a nejsou žádnou vzácností. Stačí si prolistovat stránky majitelů ČSV a nebo se "začátečníky" prohodit pár slov. Speciálně paní Matušincová by si měla dávat pozor nato, co říká a komu to říká. Ze svého postu by si podobná "přihlouplá" a nebo jiné psy shazující vyjádření vůbec neměla dovolit.

Linie máme jen dvě (zmínila již Daniela) Repovu - vedoucí krev Šarika - ta je nejrozšířenější a Lordovu (vedoucí krev Ajaxe vom alten Pleen)
Krev Repa z PS je hojně zastoupena v celé populaci ČSV a nikomu nechybí!
Prosím všechny majitele, aby si dohledali rodokmeny svých ČSV třeba do 8 - 10 generace a udělali si jasno.
Krev Repa "ředíme" také krví Kazana či Nuka a rozdělní zvířat do skupin by se mělo držet pravidel, byť pružných. K výpočtu a pro ověření by mohl sloužit např. program pro Major percentage of blood contributors, aby zvířata ve skupinách byla opravdu nositeli krve, kterou reprezentují.
S rozdělením do skupin ne ve všem totiž souhlasím, někteří psi jsou prostě zařazeni špatně, někteří do skupiny jednoduše vůbec nepatří, protože danou krev nenesou. Ale to již bylo probíráno......

Snahy, některá zvířata "vynášet" a jiná "perzekuovat," jen na základě domněnek, něčí bujné fantazie či nenávisti, by "vedení chovu" v ČR mělo opravdu zapomenout.

Ano, všichni chovatelé, tím myslím opravdu všichni a poradce chovu nevyjímaje, máme své oblíbence. Typy, které se nám líbí, něco, co by jsme ve svém chovu chtěli mít a za čím jdeme, co hledáme. Způsobů je několik, cesta jen jedna - "jen československý vlčák."


Monika
wolfdogs.cz
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/

Last edited by Monika; 06-10-2010 at 23:32.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2010, 09:14   #31
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Monika View Post
"Nesmysl" a další mnohé, se bohužel klubem šíří a nejsou žádnou vzácností. Stačí si prolistovat stránky majitelů ČSV a nebo se "začátečníky" prohodit pár slov.

Snahy, některá zvířata "vynášet" a jiná "perzekuovat," jen na základě domněnek, něčí bujné fantazie či nenávisti, by "vedení chovu" v ČR mělo opravdu zapomenout.
Nelze než s většinou souhlasit. Ovšem zrovna od Tebe Moniko, to moc nesedí. Pamatuji, jak dost dlouho visel na stránkách chovatelské stanice Arimminum text, že chovatelská stanice je v kontaktu s nejlepší světovou chovatelskou stanicí ČsV "z Molu Es". Tehdy začínající chovatelce zřejmě někdo dal taky záměrně zkreslenou informaci ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2010, 09:44   #32
madonna
cskuklik
 
Join Date: Nov 2007
Location: Kuklík
Posts: 34
Send a message via Skype™ to madonna
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Proto tady u nás není možné zadávat žádné texty k inzerátu. Dělá to jen a jen zlou krev.

No to je sice velice chvályhodné a chytré pokud vůbec inzerát zveřejnítejá zadala inzerát asi 20krát od konečného krytí mé feny Uny Tossy z Molu Es a toť od 3.9.2010 a stále se inzerát neobjevila přibylo mnoho inzerce,nevím zdali je to záměr,ale ráda bych věděla na čem jsem,s wolfdogem spolupracuji,přidávám info o vrzích a fotografie tak nevim čim jsem se provinila,asi tím že mám dvě feny z CHS z Molu Es??nic jiného mě nenapadá!Omlouvám se že odbočuji od tématu ale na mé maily ohledně dotazu také nikdo neodpovídá tak jsem to byla nucena zveřejnit.
Jarka Mrkosová

www.cskuklik.cz
madonna jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2010, 10:07   #33
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by madonna View Post
No to je sice velice chvályhodné a chytré pokud vůbec inzerát zveřejnítejá zadala inzerát asi 20krát od konečného krytí mé feny Uny Tossy z Molu Es a toť od 3.9.2010 a stále se inzerát neobjevila přibylo mnoho inzerce,nevím zdali je to záměr,ale ráda bych věděla na čem jsem,s wolfdogem spolupracuji,přidávám info o vrzích a fotografie tak nevim čim jsem se provinila,asi tím že mám dvě feny z CHS z Molu Es??nic jiného mě nenapadá!Omlouvám se že odbočuji od tématu ale na mé maily ohledně dotazu také nikdo neodpovídá tak jsem to byla nucena zveřejnit.
Jarka Mrkosová

www.cskuklik.cz
Tady vše probíhá naprosto transparentně a objektivně. Je úplně jedno, z jaké chovatelské stanice kdo má psy. U chovatelské stanice Kuklík chybí informace o vrhu "B" (ty co jsou v databázi nám poslali majitelé štěňat a nikoliv chovatel). To je celé, nic jiného v tom nehledejte, protože v tom nic jiného není.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2010, 10:35   #34
madonna
cskuklik
 
Join Date: Nov 2007
Location: Kuklík
Posts: 34
Send a message via Skype™ to madonna
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Tady vše probíhá naprosto transparentně a objektivně. Je úplně jedno, z jaké chovatelské stanice kdo má psy. U chovatelské stanice Kuklík chybí informace o vrhu "B" (ty co jsou v databázi nám poslali majitelé štěňat a nikoliv chovatel). To je celé, nic jiného v tom nehledejte, protože v tom nic jiného není.
To je zajímavé,jelikož jediný kdo ví o wolfdog je pani Eva s Brophym která spolupracuje jinak veškeré info je ode mne,a nevim co tedy ještě chcete abych přidala?adresu majitele,číslo zápisu,napište podmínky a já se přizpůsobím
madonna jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2010, 11:13   #35
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nelze než s většinou souhlasit. Ovšem zrovna od Tebe Moniko, to moc nesedí. Pamatuji, jak dost dlouho visel na stránkách chovatelské stanice Arimminum text, že chovatelská stanice je v kontaktu s nejlepší světovou chovatelskou stanicí ČsV "z Molu Es". Tehdy začínající chovatelce zřejmě někdo dal taky záměrně zkreslenou informaci ?
ha, ha, ha... Tobě ta tvá "blbost" kvete v každém věku, viď a počítám, že už neodkvete, budeš úžasnej senior...

...možná, ale nechci ti radit chytrolínku, by si se mohl zeptat chovatelky "Arimminum," kde na ty "moudra" přišla.
Na mých stránkách těžko.

Monika
http://www.wolfdogs.cz/
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2010, 11:41   #36
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by madonna View Post
To je zajímavé,jelikož jediný kdo ví o wolfdog je pani Eva s Brophym která spolupracuje jinak veškeré info je ode mne,a nevim co tedy ještě chcete abych přidala?adresu majitele,číslo zápisu,napište podmínky a já se přizpůsobím
Nemá smysl tady rozpitvávat. Jinak podmínky inzerce u nás jsou jasné a najdete je tady - http://www.wolfdog.org/php/modules.p...g=ces&a=litter. Podívejte se do databáze, jaké údaje tam jsou a jaké ne u Vašich 2 vrhů.
Jednoduše chybějící údaje pošlete na mail [email protected] (abyste nemusela posílat formulářem každého psa zvlášť) a je to vyřešeno.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2010, 12:26   #37
Pavol1217
Junior Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Dubnica nad Váhom
Posts: 105
Default

[
Linie máme jen dvě (zmínila již Daniela) Repovu - vedoucí krev Šarika - ta je nejrozšířenější a Lordovu (vedoucí krev Ajaxe vom alten Pleen)
Krev Repa z PS je hojně zastoupena v celé populaci ČSV a nikomu nechybí!

Su si tu vsetci tak istí, ze Repova krv nikomu "nechybí"?
Pavol1217 jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2010, 12:45   #38
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Já Pavle doufám, že tady v Česku asi snad ne. My máme ve skupinách založených na Repovi možná kolem 50ti (?) chovných psů (samců). Nemám aktuální informace po poslední podzimní bonitaci a ještě jedna bude, tak on ten počet takový + - bude.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2010, 12:56   #39
skvost12345
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 13
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Já Pavle doufám, že tady v Česku asi snad ne. My máme ve skupinách založených na Repovi možná kolem 50ti (?) chovných psů (samců). Nemám aktuální informace po poslední podzimní bonitaci a ještě jedna bude, tak on ten počet takový + - bude.

len na margo tohto v podstate suhlasim, len podla mojho nazoru ta jeho krv ze uz tak rozriedena, ze to v podstate uz ani nie je jeho krv...
skvost12345 jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2010, 12:58   #40
catrin
Junior Member
 
Join Date: Oct 2010
Location: podbořany
Posts: 1
Default Omluva

Dobrý den,píšu asi po druhé,ale nějak se mi deří to sem nějak dostat :-) tak snad ted.Rozpoutala se tady zajímavá debata,a mě to fakt mrzí,nechtěla sem se někoho dotknout,a určitě sem nechtěla říct že by ostatní měli hafany na prd,to mě nenapadlo že by to pro cizí lidi mělo takovej dopad.Všem se omlouvám moc,už si budu dávat bacha na hubu :-)pač já sem tvor ,kterej píše co si myslí,a názory ostátních ráda přijmu,vezmu si z nich to co mě zaujme,a těch názoru sem vyslechla mnoho,ale netušila sem že to má i jiné stránky.Prosím vás,nikdo mě netloukl do hlavy abych byla snad pyšná na to že mám psa bez repu,ale když sme se bavili dělala sem si z toho srandu,neberu to tak vážně.A navíc sem netušila že je to jakože tabu,ale nemá cenu to pořád rozmazávat,mě to trošku unavuje,a blíží se vánoce nový rok,tak myslete na něco pozityvnějšího :-) fakt se nezlobte sem BLBEC :-)ale stejně moje fena vám ještě ukáže :-) vtip
catrin jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org