Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Z życia wzięte....

Z życia wzięte.... Opowiadania ku przestrodze dla przyszłych właścicieli wilczaków...czyli wszystko o charakterze CzW

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-11-2007, 19:23   #1
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default Wilk - jestem sobie bezpapierak, ale kochany jak kazdy CzW

Slowacja podzielila sie z nami swoimi skarbami...
Iran przesiaduje w magicznej Peronowce... a do mnie trafił nieoczekiwanie maly Wilk, bo tak sie nazywa... jest to synek Hrona Radov dvor i Iny Radov dvor, nie posiada jednak ppierow bo Hron nie ma jeszcze bonitacji, a matka byla poprostu roczna (tym to wlasnie zakoczyla swojego hodowce, ktory zawsze mial tak, iz sunie dostawaly cieczke w wieku 2 lat) suka takze bez hodowlanki. Choc maly nie ma papierow oficjalnie, posiada unikatowy i wspanialy rodowod, ale przede wszytkim jest WSPANIALY, nie dosc ze piekny (prawdziwy wilk) to jeszcze niezwykle madry, co od razu dalo sie zauwazyc. Ale wrocmy do poczatku. Jak to sie stalo ze trafil do mnie?


W piatek wieczor pojechalismy zobaczyc Irana,ale i przy okazji obejrzelismy rowniez milosc Narvanej - Hrona, a potem jakos wyszlo ze poszlismy obejrzec wszystkie, wowczas to zobaczylismy mojego Wilka. Niestety przebywal w strasznych warunkach, no bo po co sie przejmowac psem bez rodowodu, ktory moze byc tylko psem... Maly jest chudy jak patyk, zupelnie niesocjalizowany i nieprzyzwyczajony do milosci, ale choc byl ze mna tak krotko, to juz widze ze to wszytko da sie naprawic. Juz dzis podczas drogi powrotnej zachowywal sie zupelnie inaczej, a teraz chasa po podworku z uniesionym ogonkiem i prostym kregoslupem, bo tak to ciagle sie kulil ze strachu... To wspaniale uczucie patrzec na niego... No i tak o to Ishtarka juz nie jest moim jedynym wilczakiem, bedzie duzo pracy ale nie zaluje. Wiem ze zapewne rozpoczna sie niemile i docinkowe teksty, bo to przeciez bezpapierak.. Ale wkoncu taki tez bezpapierak wczoraj wygrala Klubowke Ale przede wszystkim jest kochajacym i potrzebujacy milosci psiakiem..

a oto i on :










Ishtar jest naprawde wyrozumiala dla niego On siedzi dokladnie na niej



Cala noc na dworcu,to tez nawet dobry sposob na socjalizacje i nie bylo tak zle..





__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."

Last edited by shaluka; 05-11-2007 at 20:00.
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2007, 20:02   #2
Konrad:)
Member
 
Konrad:)'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Warszawa
Posts: 747
Send a message via Skype™ to Konrad:)
Default

Quote:
Originally Posted by shaluka View Post
...Ale przede wszystkim jest kochajacym i potrzebujacy milosci psiakiem..
I za to Ciebie kochamy:grosscoo l
__________________
Eury z Peronówki
http://eury.zperonowki.com/
Konrad:) jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2007, 20:52   #3
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

Bardzo się cieszę bo nie tylko nam sadzi i nie tylko my podejmujemy szybkie decyzje
Bardzo ładny piesek trochę więcej jedzonka i będzie piękny
A jak tatko masz jeszcze gdzie mieszkać
__________________



Last edited by aneta1; 05-11-2007 at 20:53. Reason: błedy
aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2007, 21:06   #4
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Eurysie.. dziekuje Bardzo liczy sie dla mnie wasze zdanie.. Musicie go poznac jest naprawde wspanialy i juz... hasa z Balim za Ishtar jakby tu byl od zawsze!!
Aneta gdybys zobaczyla w jakich byl warunkach i przeleciala dlonia po jego grzbiecie( absolutnie wszytkie kosci sa wyczuwalne) to bys postapila tak samo. Juz dzis dostal trzy porcje jedzonka, staram sie by nie mial jakis problemow zoladkowych. Ale jedzenie poprostu znika! Postaram sie go zabrac do Poznania lub Kielc,bo to bedzie dobra socjalizacja dla niego. Jutro idziemy na miasto, poznac halasy, roznych ludzi i miejsca
Z ojcem sie jeszcze nie widzialam,ale juz popracowalm na podworku by maly mogl sobie bezpiecznie po nim chasac,by gdzie sjakies dziurki na ucieczke nie znalazl,choc nie ma wogole taki zapedow.. No ale jutro musze isc do szkoly wiec nie bedzie mnie do popoludnia i wole byc pewniejsza..
Rodziciel pewnie jak zawsze bedzie gadal,ale wkoncu juz niedlugo sie wyprowadzan z cala trojka..
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."

Last edited by shaluka; 05-11-2007 at 21:15.
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2007, 21:09   #5
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

SUPER! trzymaj sie
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2007, 21:33   #6
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Psiak super
Wydaje sie duzy - szkoda, ze tak malo zdjec
Aparat w dlon i rob u siebie.

Masz jakies plany co do psiaka czy bedzie tylko kanapowcem?
Bez papierow raczej repem nie bedzie, wystawy tez odpadaja
Nie wiem tez jak jest ze szkoleniami, egzaminami i zawodami. Trzeba miec rodowod?

P.S. Bedzie z Toba na Litwie?
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2007, 21:38   #7
maria_i_wilk
Junior Member
 
maria_i_wilk's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 387
Default

Quote:
Originally Posted by shaluka View Post
[...] wowczas to zobaczylismy mojego Wilka.
Gratuluje Wilka!
A co do zachowań...
To co pokazałaś na zdjęciach dało mi do myślenia. Bo na zdjęciach twojego wilka WIDAĆ to, o czym pisali autorzy z Wolf Parku, że
"[Wilki]Powinny byc wychowywane co najmniej dwa zwierzeta razem. Bedac wysoko socjalnymi zwierzetami potrzebuja towarzystwa swojego gatunku. Wilki i mieszance wychowywane w izolacji od swych wlasnych pobratymcow czesto wykazuja roznorodne problemy zachowawcze i anomalie."

Powodzenia! Oczywiście nie dlatego, że masz naprawdę wilka, bo to przecież wilczak ;o), ale dlatego, że brak oswojenia wygląda trochę jak zachowanie typowe u dzikich zwierząt. Relacjonuj.
Poniżej dodaję linki do tłumaczenie Moniki Stawowczyk i mojego na temat zachowań wolfdoga lub wilka trzymanego w niewoli, oraz obowiązków, jakie nakłada na właścicieli przetrzymywanie tych zwierząt w znacznym ograniczeniu przestrzeni. (To podaję dla ciekawości, a nie jako polecenie stosowania się do ich zaleceń wobec twojego Wilka! ;o)

http://dogobserver.com/hybrydy_wolf_park.htm
i
http://dogobserver.com/broszura.htm

maria i wufi

Last edited by maria_i_wilk; 05-11-2007 at 21:42.
maria_i_wilk jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2007, 21:44   #8
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Gratuluje decyzji, ciesze sie, ze piesek znalazl cieply dom... Strasznie kochamy takie bezpapierowe wilczaki...Papierowe zreszta tez moga byc

Serdecznie pozdrawiam wszystkich z bardzo glosnego dzis Albionu.... cala noc beda sztuczne ognie...
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2007, 21:48   #9
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Shaluka, cudnie żeś przygarnęła Wilka Niech Ci się dobrze chowa
Że bez papierów to nieistotne- w końcu wzięłas go do kochania i uradowałaś mu życie dla niego samego a nie w celach hodowlanych
Pewnie duuzo pracy przed Wami ale z całym stadem dacie na pewno radę. Powodzenia i trzymamy kciuki.
BTW- cos mi sie skręca w środku jak ktos, kto mieni sie hodowcą (pomijam już nazwisko) w taki sposób traktuje psy, ZGROZA !
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2007, 22:12   #10
Louve
Wilcza Saga
 
Louve's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Częstochowa/Rzeszów
Posts: 809
Default

Gratulacje i powodzenia!!!
I dobrze, że bez papierów!!! - nikt się nie będzie czepiał, bo gdyby nie ty to....

P.S. Jakbyś była w Kielcach to się spotkamy...(nareszcie)
__________________
Bo to wszystko... to takie przesadnie wyraźnie poplątane jest!


Louve jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2007, 22:25   #11
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Gaga masz racje,ale co poradzic,ja sie przerazilam jak zobaczylam jakie tam panuja warunki,sadzialm ze takie cos jest niedopuszczalne! Ale coz.. zycie jest jednak podle w kazdym calu Maly juz zajal swoje miesce w moim sercu,juz nawet mialam propozcje odkupienia go,ale nie oddam go za zadne skarby swiata!
Mario on naprawde ma sobie wiecej z wilka niz sie wydaje.. nawet juz widze ze jesli uda mi sie odpowiednio go wyprowadzic to bedzie najwierniejszy psiak.. jest cudowny..
Ania w jego przypadku jest mozliowosc wyrobienia papierow,poniewaz sa znani i pewni rodzice, nie ma jakis wyraznych wad i wogole. Np. sunia ktora byla teraz na klubowce rowniez byla z miotu gdzie psiak uciekl do suni i ja pokryl, zeby zdobyc rodowod( niestety w takim nie sa podawani rodzice ani przodkowie,ale bez problemu mozna to sprawdzic w bazie) wymagane jest przeswietlenie na dysplazje ( musi byc wynik A,oraz specjalna wystawa,gdzie jest osobno,dokladnie ogladany i sprawdzany i jesli to wszytko wychodzi pozytownie wowczas mozna otrzymac tak jakby rodowod,dzieki czemu mozna go normalnie wystawiac i nawet sprawic by stal sie reproduktorem,wlasnie niedawno sie o tym dowiedzialam,juz po podjeciu decyzji ze go biore. Dla mnie wazny jest on, planuje z nim zaczac treningi posluszenstwa,jakies agility,ale to domowe,bo na razie podroze odpadaja,nie chce go az tak stresowac,wszytko trzeba malymi kroczkami.. Ale przede wszytkim on ,jak i cala reszta jest dla mnie do kochania Zreszta zobaczymy hak to bedzie,pewne jest jedno : rozstawac to sie z nim nie bede A i na Litwe,jesli jzu do tego czasu nie bedzie sie tak stresowal podrozami w samochodzie to go zabiore.
Mowie wam,choc iem ze sie powtarzam.. on jest niesamowity,ma naprawde wielkiego ducha,ktorego mozna dostrzec w tych pragnacych zaufac oczach... Choc jest maly to naprawde potrafi zaimponowac.. Wywarl na mnei niesamowite wrazenie..i choc planowalam zakup drugiego wilczaka,rodowodowego,to teraz raczej jest to nie mozliwe( czas,pracy przy psiakach,kazdy wkoncu potrzebuje opowiedniej dawki milosci i wogole,a Wilk to juz wogole) to nie zaluje.. Ale pewnie mnie rozumiecie
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2007, 22:37   #12
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

hmmm, jakos dziwne? i gdzie on bedzie repem?
u nas na Litwie to nie bedzie nigdy, bo nie ma pelnego rodowodu i jiesli bedzie mial puste nikt nie bedzie jiego trzymac za repa.
myszle ze w SK i CZ tez, w Pl tez bo to kraj FCI a tam sa takie same reguly to gdzie? w Wlosech tak samo jak ...Mutara?

hmm co do grudnia? a gdzie bedzies spala? hotel mas zarezerwowany?
p.s.
jiesli juz bylo tak latwo wyrobic rodowod to mysle ze juz by jiego mial u hodowcy.
Ja to byla bylam zadowolona ze mam fainego kumpla i nie poslam by droga wlochow o ktorych co gadami?
__________________

Last edited by wolfin; 05-11-2007 at 22:46. Reason: bledy i p.s.
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2007, 22:42   #13
AngelsDream
Wiewiórka Wredna
 
AngelsDream's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Warszawa
Posts: 877
Send Message via Gadu Gadu to AngelsDream
Default

Gratuluję psiaka

Czy ktoś laikowi może wyjaśnić: co to jest tak jakby rodowód? Bo ja zawsze myślałam, że albo rodowód jest albo go nie ma. Nawet u szczurów tak jest.
__________________
(...)W kwestie mroczne i ogromne
Słodka świata treść wycieka:
Wszystko wina to człowieka(...)
AngelsDream jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2007, 22:44   #14
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Nie rozumiem, ze nie ma kary dla ludzi za takie podłe traktowanie zwierząt. W życiu tego nie zrozumiem
Z tego co piszesz, pies musio byc super skoro po takich warunkach zycia tak szybko sie adaptuje do nowych To napawa optymizmem Na agility i inne cuda to macie czas - spokojnie Najpierw musisz mu poukladac swiat od nowa, Ishtarka pomoze, w koncu zadne inne stowrzenie nie zrozumie tak dobrze wilczaka jak drugi wilczak


Co do robienia papierow- hmm, osobiscie bym odpuscila. To nie jest czysta wpadka. Sprawa sliska etycznie, chyba ze nasz Zk pojdzie na KW z badaniami DNA itp.
Ale! Nie mowmy o tym. W koncu mamy swieto z nowego, uratowanego czlonka rodziny i ja sie bardzo, bardzo ciesze, ze jestescie razem
Trzymamy kciuki i wymiziaj mlodego
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2007, 22:46   #15
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Nocleg juz mam zalatwiony.
Co do reproduktoratu to sie nie boj, nie planuje tego, ja go wzielam po to by byl ze mna i mial normalny dom,z mozliwoscia do prawdziwego dziecinstwa,bo choc to psiak to dziecinstwo tez ma. Bali jak probowal go zachecic do zabawy,to maly nawet nie wiedzial o co chodzi! Dla mnie jest wazny psiak i jego serduszko,a nie to ile ma doskonalych,czy tytulow.Owszem to jest mile ale to nie o to chodzi..
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2007, 22:53   #16
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Gaga,juz wymiziany i jak wczesniej juz wpomnialam planuje wszytko zrobic powolutku,malymi kroczkami by Wilk sie nie zrazil Ja mam troche wyzsze aspiracje od glupiej gonitwy za slawa czy tytulami itd, dla mnie moje psiaki i tak sa najwaspanialsze,bo dla mnie tak naprawde najwazniejszy jest charakter,choc przynaje ze jak np. Ishtarka wygrywa, czy Bali to jest mi baaaardzo milo,ale naprawde nie o to chodzi.Mi wieksza radosc sprawiaja ich postepy,tak jak np. wpominalam o postepach Wilka.. Swietnie jest go tak miziac za uchem i patrzec jak juz nie jest sztywny,tylko autentycznie zaczyna sie wtulac w dlon... )))
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2007, 22:54   #17
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by shaluka View Post
... w jego przypadku jest mozliowosc wyrobienia papierow,poniewaz sa znani i pewni rodzice, nie ma jakis wyraznych wad i wogole. Np. sunia ktora byla teraz na klubowce rowniez byla z miotu gdzie psiak uciekl do suni i ja pokryl, zeby zdobyc rodowod( niestety w takim nie sa podawani rodzice ani przodkowie,ale bez problemu mozna to sprawdzic w bazie) wymagane jest przeswietlenie na dysplazje ( musi byc wynik A,oraz specjalna wystawa,gdzie jest osobno,dokladnie ogladany i sprawdzany i jesli to wszytko wychodzi pozytownie wowczas mozna otrzymac tak jakby rodowod,dzieki czemu mozna go normalnie wystawiac i nawet sprawic by stal sie reproduktorem,wlasnie niedawno sie o tym dowiedzialam,juz po podjeciu decyzji ze go biore. [/font]
hmmm??? to jak?
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2007, 22:54   #18
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Jak sie mlody otrzaska to Ci dadza w trojke do wiwatu Drzyjcie narody
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2007, 22:55   #19
Louve
Wilcza Saga
 
Louve's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Częstochowa/Rzeszów
Posts: 809
Default

Cora pierwszy raz gdy spotkała się z psami to też nie wiedziała o co im chodzi
__________________
Bo to wszystko... to takie przesadnie wyraźnie poplątane jest!


Louve jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2007, 22:57   #20
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by shaluka View Post
Swietnie jest go tak miziac za uchem i patrzec jak juz nie jest sztywny,tylko autentycznie zaczyna sie wtulac w dlon... )))
No bo wiesz,,,, psy wilczaki sa straaaaasznie przytulasne Az strach pomyslec, co bedzie jak mlody zacznie nadrabiac stracony czas, ogrzewanie bedziesz mogla na zime wylaczyc
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org