Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Tisk, televize a reklamy

Tisk, televize a reklamy Českoslovenští vlčáci v médiích, reklamě, videoklipech a televizi (kde hrají vlky nebo sami sebe). Články a programy o tomto plemeni...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13-04-2011, 11:39   #1
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default Reportáž o ČSV v bavorské TV

Tuhle neděli (17. 4.) v půl šesté večer bude na bavorské stanici BR3 v pořadu Euroblick reportáž o čévéčkách. Bude tam povídat pan Hartl (česky). Kdybyste to náhodou někdo chytal a měl možnost to nahrát, bylo by to super...

Jinak samozřejmě doporučuju aspoň ke shlédnutí.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2011, 11:57   #2
wolf
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 74
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Tuhle neděli (17. 4.) v půl šesté večer bude na bavorské stanici BR3 v pořadu Euroblick reportáž o čévéčkách. Bude tam povídat pan Hartl (česky). Kdybyste to náhodou někdo chytal a měl možnost to nahrát, bylo by to super...

Jinak samozřejmě doporučuju aspoň ke shlédnutí.
http://www.br-online.de/br-mediathek...questid=209512
wolf jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2011, 19:06   #3
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Pro rejpaly, kteří tam uvidí mne, blekotat německy - dělám občas pro BR produkci v ČR a bylo tomu tak i v tomto případě. Požádal jsem KCHČSV oficiálně o pomoc s reportáží, ale kromě kontaktu na pana Hartla jsem se ničeho jiného nedočkal. Takže vše jsem musel zařizovat sám a tedy sám tam i mluvit. Možná dobrý námět na schůzi a dotaz na předsedu KCHČSV ...
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2011, 19:16   #4
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Pro rejpaly, kteří tam uvidí mne a Darlinčinu "poslušnost": Strčte si nohu za krk...
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2011, 19:20   #5
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Pro rejpaly, kteří tam uvidí mne a Darlinčinu "poslušnost": Strčte si nohu za krk...
Přesně tak. Potřeboval jsem psovoda se psem, kteří cvičí, ale bohužel Klub nespolupracoval a ti, které jsem oslovil buďto nemohli nebo se mi přes příslib už neozvali. Takže bohužel propagace plemene a jeho výcviku zůstala na Lence a na mně. I když cvičící budoucí maminku v začínajícím 10. měsíci těhotenství, to asi v TV ještě neměli
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2011, 21:05   #6
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

V Roudnici bohužel nebudu. Ohledně reportáže... kontaktoval mě pan Thomas Kirschner, a to 24. 3. telefonicky, následně na moji žádost e-mailem. V naší korespondenci v průběhu dalších cca tří dnů jsem mu předal kontakty (Ing. Hartl, "Dědo" Rosík) a také seznam akcí, které je možné navštívit s nabídkou spolupráce. Řekl mi, že některé z nabídnutých akcí by mohly připadat v úvahu a být z jejich pohledu vhodné, a že v případě potřeby se ozve. Neozval.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2011, 02:17   #7
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
V Roudnici bohužel nebudu. Ohledně reportáže... kontaktoval mě pan Thomas Kirschner, a to 24. 3. telefonicky, následně na moji žádost e-mailem. V naší korespondenci v průběhu dalších cca tří dnů jsem mu předal kontakty (Ing. Hartl, "Dědo" Rosík) a také seznam akcí, které je možné navštívit s nabídkou spolupráce. Řekl mi, že některé z nabídnutých akcí by mohly připadat v úvahu a být z jejich pohledu vhodné, a že v případě potřeby se ozve. Neozval.

Karel
Karle, napsal jsem Ti to ve zprávě, ale rád bych aby to tedy bylo vysvětleno i tady.
Pan Kirschner nemá s reportáží nic společného, osobně jsem tohle jméno nikdy neslyšel a se štábem pořadu Euroblick spolupracuji už přes 4 roky. Štáb žádné kontakty ani tipy nedostal, takže za tím tuším nějakou nesmyslnou soukromou iniciativu. Já jsem Klub požádal zcela oficiálně a bohužel se mi, s výjimkou Evy Myslivečkové, žádné pomoci nedostalo. Nakonec jsme vše natáčeli velice improvizovaně na základě mých kontaktů a omezených možností. Například výcvik, o který měla BR eminentní zájem, jsme natáčeli na louce s Lenkou, Adrianem a jejich psy a u nás na zahradě s mým Danym. Všichni jsme se snažili, co jsme mohli a snad jsme ostudu neudělali, ale zcela jistě jsme neukázali to, co by ukázat šlo a obraz plemene mohl být zcela jistě mnohem výraznější. Ale posuďte v neděli sami ...
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2011, 07:43   #8
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

No mě se pan Kirschner představil jako člověk z české pobočky redakce ARD, která s BR na reportáži formou zajišťování kontaktů a materiálů spolupracuje. Zajímal se o kontakty, fotky a filmové materiály (zvláště ty staré ze začátků u Pohraniční stráže). Kontakty jsem mu předal, stejně tak informaci, že nějaké fotografie (ale není jich moc) mám vypůjčené u sebe od pana Hartla, navíc jsem mu nabídl - jak jsem už napsal - možnost natáčení na klubových akcích. Pan Kirchner mluvil i s panem Hartlem, o čemž mě e-mailem následně informoval s tím, že si s ním už domluvil schůzku. Dále se neozval.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2011, 11:58   #9
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Karle, napsal jsem Ti to ve zprávě, ale rád bych aby to tedy bylo vysvětleno i tady.
Pan Kirschner nemá s reportáží nic společného, osobně jsem tohle jméno nikdy neslyšel a se štábem pořadu Euroblick spolupracuji už přes 4 roky. Štáb žádné kontakty ani tipy nedostal, takže za tím tuším nějakou nesmyslnou soukromou iniciativu. Já jsem Klub požádal zcela oficiálně a bohužel se mi, s výjimkou Evy Myslivečkové, žádné pomoci nedostalo. Nakonec jsme vše natáčeli velice improvizovaně na základě mých kontaktů a omezených možností. Například výcvik, o který měla BR eminentní zájem, jsme natáčeli na louce s Lenkou, Adrianem a jejich psy a u nás na zahradě s mým Danym. Všichni jsme se snažili, co jsme mohli a snad jsme ostudu neudělali, ale zcela jistě jsme neukázali to, co by ukázat šlo a obraz plemene mohl být zcela jistě mnohem výraznější. Ale posuďte v neděli sami ...
Proč jsi nepožádal přímo lidi, kteří s čsv cvičí?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2011, 12:51   #10
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Příspěvek byl odstraněn autorem z důvodu nechuti "hnát to vejš". Můj soukromý dojem z pár lidí není třeba brát jako "dost závažnou informaci" a zase sklouznout k ventilaci osobních averzí. Pracujte, zachraňujte, hádajte se kdo co udělal nebo neudělal a kdo je důležitější střed vesmíru. Klub není politika. Trochu nadhledu a nebrat se tak děsně vážně by občas neškodilo. Konec.

Last edited by Vlkodlak; 14-04-2011 at 15:04.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2011, 13:58   #11
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
... Nějak mám pocit, že současný "klub" je pár lidí, kteří se touží zviditelnit na úkor plemene. Zaštiťují se záchranou plemene, prácí pro klub a přitom tak ani moc o pomoc nestojí, protože to by se ukázalo, že nejsou nepostradatelní...
Pavel si stěžuje, že klub nespolupracoval, nikoliv že se zviditelňoval. Prosím o konkrétní příklad, jak a kdo konkrétně se snaží zviditelnit - cituji - "na úkor plemene". Je to pro mě celkem dost závažná informace.

Za konkrétní odpověď předem děkuji.
Karel Skoupý
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2011, 14:03   #12
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Proč jsi nepožádal přímo lidi, kteří s čsv cvičí?
No právě, že jsem nějakou dobu čekal na odpověď Klubu a pak jsem některé narychlo oslovil. Bohužel buďto nemohli nebo pomoc přislíbili a pak se už neozvali .

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Pořad ještě nikdo neviděl, natož komentoval a už se zde bráníte proti případné kritice. Tak buď jste to udělali špatně a nemělo to jít do vysílání a nebo si za svým výtvorem stůjte.
Jak sis jistě všiml, tak na konci je smajlík. Za reportáží si stojím, jen jsem si povzdechl, že Klub přes mou snahu nijak nepomohl.

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Nějak mám pocit, že současný "klub" je pár lidí, kteří se touží zviditelnit na úkor plemene. Zaštiťují se záchranou plemene, prácí pro klub a přitom tak ani moc o pomoc nestojí, protože to by se ukázalo, že nejsou nepostradatelní.
Tak tohle bych tedy neřekl. Možná tomu tak v minulosti bylo, ale myslím, že pro současné vedení tohle tedy určitě neplatí.

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Věřte tomu nebo ne, ale jeden televizní dokument "obraz plemene" moc zásadně nedělá. Lidé, kteří se o psi zajímají, dokážou posoudit a hledat informace i jinde. Nepejskařská veřejnost to přejde jako jeden z dokumentů o zvířatech-méně či více povedený. Takže natáčet pořad o pejscích, navíc v desátém měsíci těhotenství je činnost záslužná a obdivuhodná, ale vesmír na tom nestojí. Stále je to především činnost rize dobrovolná.
No v ČR a u odborné veřejnosti zcela jistě nikoliv. Ale dokument se bude vysílat v německé televizi a pro laickou veřejnost a ta si udělá obrázek i z krátkého šotu. Navíc spousta našich chovatelů prodává svá štěňata do německy mluvících zemí a jak jistě potvrdí, tak zájemců, kteří si dopředu prostudují všechny dostupné materiály o plemeni je skutečně jen mizivé procento. Takže v tomto smyslu je každá byť jen zmínka o plemeni ve sdělovacích prostředcích velice důležitá.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2011, 13:24   #13
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Koukám, že se to tu zase pěkně rozjelo...

Předně, svoje těhotenství rozhodně nepovažuji za handicap, umím si celkem dobře zhodnotit co zvládnu a co ne. (Což si ale spousta nezainteresovaných lidí nemyslí, takže pro ty možná bude cvičící holka "s bubnem" poněkud kuriózní.)

Kvalitu výkonu svého i čuby jsem taky schopná posoudit. Je mi jasné, že to, s čím jsem spokojená já, nebude stačit ani na nejhorší platné umístění u zkoušek a najde se spousta lidí, kteří řeknou: Jak to cvičí? Takhle se to nedělá, to je hrůza. Na druhou stranu na tom je vidět, že se s čévéčkem cvičit dá, že čévéčko není nevychovatelný tvor (což je neuvěřitelně pevně zakořeněný předsudek) a že se to dá zvládnout i v těhotenství. Já nepotřebuju, aby mi čuba předsedala v na centimetr vymezeném prostoru a reagovala přesně dvě sekundy po povelu, stačí mi, že vím, že poslechne, když to potřebuju a to jsem chtěla ukázat. Rejpalům, kteří potřebují právě tu přesnost a dokonalost patřila ta poznámka (a potrefeným kejhajícím husám).

Na to, jak moc je nebo není důležité propagovat naše plemeno se budou názory asi vždy různit. Někomu vyhovuje a je rád, že má doma "raritu", kterou nikdo moc nezná a je za kinga, že tohle "nezvladatelné a nevychovatelné" plemeno zvládá vychovat. Někdo si myslí, že by čévéček nemělo nijak zvlášť přibývat a že by mělo zůstat vzácným plemenem pro "vyvolené". Já si myslím, že by lidé měli vědět, že kromě českého piva a křišťálu máme i tohle krásné a neobvyklé zvíře a že by se ho neměli bát, protože vypadá jako vlk. Proto se smečkou chodíme mezi lidi, vysvětlujeme, odpovídáme, necháváme fotit, pořád dokola opakujeme to samé v nejrůznějších jazycích a mimo jiné taháme psiska (a vlky) do televize. Možná tomu nebudete věřit, ale skoro vždycky zadarmo a s povděkem, že je tam vůbec někdo chce. Děláme to z přesvědčení, že je to potřeba, prospěšné a pomůže to vlčákům i vlkům k pochopení u lidí a k usnadnění jejich i našeho života. To, že se o tenhle "úspěch" chceme podělit mi připadá naprosto lidské a přirozené.

Jestli si kdokoliv myslí, že řídit klub je hrozně jednoduché a všichni to děláme jen proto, abychom si honili trička, může si to jít zkusit. Zorganizovat bonitaci, klubovou výstavu či podobně triviální záležitost, to je brnkačka. Nikdo z nás nemá větší starost, než jak dát najevo, že on je ten jediný a správný, kdo by to měl dělat. Nikdo z nás nemá větší potěšení, než vysvětlovat na schůzi (když už na ni někdo přijde), že a proč to či ono nejde a proč je něco jiného potřeba udělat takhle a ne jinak. Nikdo z nás nemá na sobotu lepší program, než vstávat ráno v pět, celý den strávit na povětří a domů se vrátit za tmy s rukama u kolen a bolavýma zádama a hlavou. Děláme to jen proto, abychom byli vidět, že to děláme a jestli vlčáci skončí v propadlišti historie, to máme u análu. Teď si uvědomuju, že v té reportáži nebude nikde titulek, že to jsem já a Darlinka. Musím s tím něco udělat...

A jestli budu zítra místo bonitace v porodnici, uvidíme, jak moc jsem nebo nejsem postradatelná...
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2011, 14:38   #14
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ja se vyjadrim jen k jednomu. Ja osobne si myslim,ze je jen dobre,ze CV nema jen tak kazdy a ze jsou v podstate trosku raritou. A nejak zvlast bych je nepropagovala.Nejedna se mi o to,ze bych si myslela,jak nejsem dobra,ze "zvladnu" vlkoida,ale o to,ze to nejhorsi,co se muze jakemukoliv plemeni stat je,ze se stane modnim a popularnim.Coz vede uplne jasne k nekontrolovatelnemu mnozitestvi.Pokud se me nekdo zepta,co je to za psa apod,rada odpovim,ale kazdymu ho nedoporucim.Stejne tak,pokud ma zajem, vysvetlim vznik plemene. Kdo presto tohle plemeno chce,tak si informace urcite najde.Drive nebo pozdeji ho to navede treba na tyhle stranky....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2011, 15:24   #15
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
Pokud se me nekdo zepta,co je to za psa apod,rada odpovim,ale kazdymu ho nedoporucim.Stejne tak,pokud ma zajem, vysvetlim vznik plemene. Kdo presto tohle plemeno chce,tak si informace urcite najde.Drive nebo pozdeji ho to navede treba na tyhle stranky....
A o to právě v reportáži jde. Proto jsme také byli u Rudolfa Desenského, který tam mluví o tom, jak si lidi pořídí čévéčko jen proto, že se jim exteriérově líbí a pak ho nezvládají. V reportáži nejde o propagaci typu "kupujte, kupujte, dají se levně sehnat a hodí se pro každého" ale naopak vysvětlit, že na jednu stranu to nejí nebezpečná šelma a na druhou stranu to není pes pro každého. V Německu s tím totiž jsou docela problémy. proto je tam takové množství plachých a nezvládnutých čévéček. A nutno otevřeně říci, že stále ještě většina pochází od českých nebo slovenských chovatelů
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2011, 15:43   #16
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

...a o to samé jde i nám, když o tom vyprávíme lidem na ulici.Já si taky nemyslím, že by vlčáka měl mít každý frajírek. Stejně tak si to nemyslím o jiných plemenech. Ale zas mě mrzí, když vidím matku s dítětem, která ho odtahuje z cesty a zděšeně mu vypráví něco o nebezpečí. Nemyslím si, že by pár pořadů v televizi způsobilo vlčáckou horečku.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2011, 16:55   #17
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Me mrzi,ze ten porad neuvidim,protoze nemame televizi a muj notebook zase nema zvukovku,tak mozna nekdy....ze si lidi vybiraji psa i kvuli vzhledu mi neprijde tak divny,ono,kdo se chce 15 let koukat na nejakou priserku,ze jo,ale ze ho vybiraji JEN podle vzhledu je spatne.Nedelam si iluze,ze ta reportaz oslovi nejake masy,ale kdyby to odradilo jednoho jedineho cloveka,urcite mela smysl. Ale na druhou stranu,ti,kterym zustala existence CV utajena si ho trebas na druhou stranu poridi,protoze:"Koukej,mamo,to je ale krasnej pes,toho bychom si mohli poridit na zahradu,ze jo?"Co se k tomu v te TV povida,jde jednim uchem tam a druhym ven....Ale jo,asi se shodneme na tom,ze umirnena propagace plemene neni na skodu....
btw,Lenko,kdyz jdete s tema ctyrma,tak to opravdu budi respekt...ale myslim,ze zdesene matky budou povazovat za nebezpeci jakehokoliv psa,maji-li z nich samy strach....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2011, 17:16   #18
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
...Ale na druhou stranu,ti,kterym zustala existence CV utajena si ho trebas na druhou stranu poridi,protoze:"Koukej,mamo,to je ale krasnej pes,toho bychom si mohli poridit na zahradu,ze jo?"Co se k tomu v te TV povida,jde jednim uchem tam a druhym ven......

Pokud takovému člověku unikne veškerá informace a zůstane mu jen ten vizuální dojem, je to práce pro chovatele, aby takového člověka rozpoznal a buď si s ním dal tu práci a zasvětil ho do problému a donutil ho znovu to rozhodnutí zhodnotit a nebo, pokud se ta práce nepodaří, takovému člověku prostě psa nedal. Už proto, že u takového člověka se jeho štěně nebude mít dobře. Je bohužel dost takových, kteří to prodají komukoliv kdo zaplatí, ale já stále věřím tomu, že většina taková není a že jim na štěstí jejich odchovů záleží.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2011, 17:37   #19
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

taky v to pevne verim....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2011, 23:52   #20
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Je bohužel dost takových, kteří to prodají komukoliv kdo zaplatí, ale já stále věřím tomu, že většina taková není a že jim na štěstí jejich odchovů záleží.
Bohužel ke mně se dostávají informace spíše o těch špatných případech. A mám pocit, že jejich počet roste
Pavel jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org