Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výstavy psů

Výstavy psů Naše úspěchy na výstavách, jak ČSV připravit na výstavu, jak ho vystavovat...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-07-2006, 12:01   #1
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Ahoj Dane,
teď bude v Jevišovicích "vlčácká" výstava. Mělo by tam všechno být tak jak má. Pokud přijedou i cizinci, tak by měli vidět, že především v zemi (ích) původu opravdu dbáme na to, aby vlčák byl tím, čím být má. K čemu nám budou špičkoví čeští psi, italští či němečtí šampióni, kteří se v kruhu budou mačkat k pánovi či k sobě? Myslíte, že to před výstavou dá někdo rozhodčímu přečíst? ) Pokud by takoví psi náhodou vyhráli- najde se někdo, kdo podá protest a bude striktně vyžadovat dodržení standartu?
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2006, 12:49   #2
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Samozřejmě, že lze dát protest ale je třeba to vytknout rozhodčímu a jedná se nikoliv o protest (protestovat proti posouzení nelze) ale musí to být stížnost na nekompetenci rozhodčího k jeho národní organizaci. Konzultoval jsem tuhle věc s ČMKU a tato forma stížnosti je možná.
Ale já bych spíše žádal důslednou veterinární kontrolu, zda některým psům před výstavou nebyly podány uklidňující látky. Sám vím, že někteří dnes hodně známí chovatelé i ve třídě šampiónů vystavují psy, kteří jsou před výstavou dopováni aby vše ustáli.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2006, 14:20   #3
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

Jestli Pavle neklameš, nebo se nesnažíš záměrně "na někoho " upozornit (myslím že nedávno něco v tomto směru v některém z témat zaznělo právě od Tebe), u Tebe je potřeba občas hledat význam mezi řádky, tak pak je to na pováženou, ale taková kontrola předem asi není možná.
Do Jevišovic jedu i s Alfinem, bohužel vystavovat nebudem, díky mé nedbalosti jsme nestihli termín přihlášek (ostuda), ale těším se na tu podívanou (61 čsv) - bomba,
zdravím, Dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 21-07-2006, 18:43   #4
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Dane,
i já budu v Jevišovicích a také jako divák, protože nemám koho vystavovat. Ale Danýska beru s sebou. Takže se budu také těšit .
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 18-08-2006, 12:17   #5
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
Quote:
Originally Posted by Hanka
Tak to jsem velmi zvědavá, kolik čsv bude vyřazeno nebo jestli tuhle změnu jako klub "tiše přejdeme".
Tipuji si, že budou posouzeni a ohodnoceni i plazící se čsv. Strašně ráda bych se spletla.
Hanko, tohle platí odvždy, protože takoví psi neodpovídají standardu. To, že nejsou často vylučováni je dáno jen a jen diletantismem některých rozhodčích nebo jejich tzv. "tolerantností" ("... přece když sem jedou lidi několik stovek kilometrů na výstavu, tak je nevyhodím ...").
Taková je skutečnost a tohle se bohužel mnohdy týká i některých klubových rozhodčí, kteří by měli být ti nejpřísnější. Jednoznačně pes, který nastupuje do kruhu s ocasem na břiše by měl automaticky kruh opustit. Když pro nic jiného, tak pro porušení Zákona na ochranu zvířat, protože to je zcela neúčelné stresování zvířete.
Pavle,víš,co je zajímavé?Že tys výborný teoritik hlavně.Kdepak jsi byl,když psi podobného chování,jak výše popisuješ,dostali ne klubovce nejen výbornou,ale ještě zasáhli do celkového pořadí?
Ve Vaší skvělé a cíleně zaměřené fotoreportáži tyto psi nenajdeš,proč asi??? Že by šlo o psy tvých kamarádů,či představitelů Klubu?Nebo,že by Vašemu ostřížímu a spravdelivému fotografickému oku tito psi jakoby náhodou unikli?Není mým záměrem někoho cíleně poškodit,tak jak jste to předvedli Vy,ale pokud si zde chcete hrát na objektivitu - tak tady jí máte.
Rozmýšlela jsem jesti tento příspěvek odeslat,protože vím,že může uškodit "nezúčastněným",ale v rámci objektivity to udělám.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 18-08-2006, 13:34   #6
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Ahoj Šediváku, byli tam takoví? byla jsem nakonec na dovolené, takže jsem v Jevišovicích nebyla. Nikomu bych nenadržovala a opravdu mě zajímá, jestli tam byli příp. zvítězili psi, kteří by kvůli plachosti měli být diskvalifikováni.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 18-08-2006, 14:35   #7
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Ahoj Hanko,
já opravdu nechci nikomu uškodit a proto nebudu jmenovat.Na výstavě bylo více psů,kteří projevovali vůči rozhodčímu plachost a stavěli se s ocasem mezi nohama.Tito psi nebyli na prvních místech,ale na místě následujícím.Psů plašících se před rozhodčím bylo více,než zahrnuje fotoreportáž,kterou opravdu považuji za velice trapnou.Pokud někdo cíleně vyfotí psa s jasným záměrem uškodit majiteli,je to pro mě nepochopitelné.A to je hlavní,co mě na celé věci zaráží.
Jistě - tvůrci tohoto serveru mají nejspíš neomezenou moc,však soudnost a objektivitu jaksi postrádají.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 18-08-2006, 15:01   #8
Jana_Schubertova
stín vlka
 
Jana_Schubertova's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Vlčnov
Posts: 56
Send a message via ICQ to Jana_Schubertova
Default

Ahoj, nedovolím si tvrdit kdo diskvalifikován být měl či neměl. Soudím, že rozhodčí je dostatečně kompetentní posoudit sám... Nicméně souhlasím s Danielou, že 'fotoreportáž' je opravdu zaměřená jenom na to, ukázat nejisté psy v co nejhorším světle. Nejedná se o snahu přiblížit výstavu těm, kdo tam nebyli, ale o zachycení nejméně lichotivých momentů z celého dne! Jana
Jana_Schubertova jest offline   Reply With Quote
Old 18-08-2006, 17:25   #9
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by Jana_Schubertova
Nejedná se o snahu přiblížit výstavu těm, kdo tam nebyli, ale o zachycení nejméně lichotivých momentů z celého dne! Jana
Souhlasim s tebou Jani. Na vystave jsem nebyla ale podle tech fotek mam dojem, ze tam zadny normalni pes snad ani nebyl. Coz je dost nepravdepodobne, kdyz tam melo byt pres sedesat psu.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 18-08-2006, 18:39   #10
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Potom je otázka, co s tím. Pokud garant plemene nastaví takovou laťku jako je teď, tedy že to nevadí a takoví psi se budou posuzovat jako by se nechumelilo a takhle má vlastně vlčák vypadat, tak je to postupný konec plemene, protože takovýho psa si moc lidí neznalých plemene nekoupí. Sami bychom přeci měli mít zájem na tom, aby se na výstavách ukazovala zvířata sebevědomá a schopná se nechat posoudit. Boj se psem v kruhu, jestli si nechá nebo nenechá sáhnout do huby je trapný. Sám majitel by měl popřemýšlet, jestli takového psa ukazovat na veřejnosti.
Nevím, kolik takových tam bylo. Ale neměl by tam být žádný. já vím, tohle byla výstava vlčáků a všichni víme jací jsou nebo by mohli být. Ale jsou i jiné výstavy, kde je více plemen a také více diváků. proč jim nabízet pohled na ustrašená zvířata?
Na těch fotkách jsou jen plachá zvířata, to je špatný. Víc lidí nefotilo?
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 18-08-2006, 21:19   #11
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Jana_Schubertova
Ahoj, nedovolím si tvrdit kdo diskvalifikován být měl či neměl. Soudím, že rozhodčí je dostatečně kompetentní posoudit sám...
Jistě, s tím souhlasím,ani mým záměrem nebylo posuzovat,kdo měl či neměl být diskvalifikován.Neodpustím si ale tuto poznámku:Zvíře,prchající během celého předvedení z kruhu,nemá co zasahovat do pořadí tří,či čtyř nejlepších předsavitelů plemene,ať už zvíře předvádí třeba sám pán Bůh.Stejne tak zvíře projevující přehnanou agresivitu vůči ostatním psům,by nemělo stát na předních pozicích.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 18-08-2006, 21:36   #12
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Jana_Schubertova
Nicméně souhlasím s Danielou, že 'fotoreportáž' je opravdu zaměřená jenom na to, ukázat nejisté psy v co nejhorším světle.
Hm,jenomže ne všechny nejisté ...ale pouze ty vybrané,u kterých se toto chování náramně "hodilo do krámu".Pokud by ve fotoreportáži (když už byla takhle přiblble pojata) figurovala všechna nejistá či plachá zvířata na výstavě předvedená,neřeknu snad ani popel,i když pravda, záměr takové fotoreportáže bych stejně nechápala.
Kdo viděl výstavu na vlastní oči, jistě ví, na která zvířata a hlavně proč fotograf jaksi pozapoměl a kterým naopak velice ochotně a rád ublížil.
Zlo se zlem neoplácí, ale v tomto případě budu trochu zlá(i když jen popisně),jako tvůrce fotek.I já mám vyfocenou Alistar Wolf z Peronowki z hrůtou v očích při kontrole zubů, a s ocasem mezi nohama(ve třídě šampionů).Nevidím ale jediný rozumný důvod,proč takovéto fotografie zveřejňovat a konkrétní osobě tímto ubližovat.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 19-08-2006, 14:33   #13
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by sedivak
Kdepak jsi byl,když psi podobného chování,jak výše popisuješ,dostali ne klubovce nejen výbornou,ale ještě zasáhli do celkového pořadí?
Nevím teď, o jaké klubovce mluvíš ? Jak si všichni mohli všimnout, poslední roky se výstav neúčastním. Zaprvé nemám co vystavovat (Nancy je stará, Dany nemá jedno varle a Alfa má po úrazu a operaci deformovanou nohu) a zadruhé jsem ze stavu výstav, jejich posuzování a především z toho, co kvůli titulům jsou lidé schopni dělat, znechucen.
Do Jevišovic jsem přijel především proto, že tam byli přihlášeni majitelé a funkcionáři německého klubu, se kterými vedeme nekonečnou diskuzi o povahách našich psů. Přijel jsem se tedy podívat především na jejich psy a ukázat jim povahu mého psa.
V Německu totiž v současnosti jsou naprosto spokojeni s tím, pokud čévéčko je plaché nebo alespoň bázlivé. Neustále kritizují náš a slovenský povahový test a říkají, že jím vychováváme zvířata k agresivitě ke člověku (viz německé fórum).

Quote:
Originally Posted by sedivak
Ve Vaší skvělé a cíleně zaměřené fotoreportáži tyto psi nenajdeš,proč asi??? Že by šlo o psy tvých kamarádů,či představitelů Klubu?Nebo,že by Vašemu ostřížímu a spravdelivému fotografickému oku tito psi jakoby náhodou unikli?
Fotografoval jsem skutečně pouze psy, kteří byli nějak problémoví v kruhu. A bylo to zcela záměrné. Protože jsem současně diskutoval především právě s německými vystavovateli, samozřejmě jsem tím pádem nestihl všechny. A co se týká Tvého podezření, že jsem nechtěl poškodit své přátele, nenech se vysmát. Fotil jsem prostě psy a bylo mi jedno, od koho nebo čí jsou. Příkladem mohou být mí přátelé a chovatelé Karel Skoupý (z Údol ticha) nebo Jana Schubertová (Stín vlka) jejichž psi jsou na fotkách také.

Quote:
Originally Posted by sedivak
I já mám vyfocenou Alistar Wolf z Peronowki z hrůtou v očích při kontrole zubů, a s ocasem mezi nohama(ve třídě šampionů).Nevidím ale jediný rozumný důvod,proč takovéto fotografie zveřejňovat a konkrétní osobě tímto ubližovat.
To je Tvé rozhodnutí. Ano, vím, že i Alistair se bojí ale bohužel ji vyfocenou nemám, protože jsem v době, kdy se posuzovala, nebyl u kruhu. Ale klidně ji můžeš poslat, nemáme žádný problém s tím, ji tam umístit, stejně jako s fotkami jiných psů, ať už se báli nebo ne. A co se týká toho "ubližování osobě", tenhle server není o lidech ale především o psech. A za úkol má co nejobjektivněji informovat o plemeni a jeho stavu. Mně je skutečně zcela fuk, koho který pes je. Pokud se na výstavě bojí, někoho napadne nebo naopak získá úspěchy, mělo by to u nás být zveřejněno.
Myslím, že Tvá kritika především plyne z toho, že Tvá fena byla zachycena, jak se bojí. Ale nikdo Tě nepoškozuje, ona se tak skutečně v kruhu chovala, to viděli všichni kolem. Když se k ní rozhodčí zepředu blížil, tak se staženým ocasem couvala a Ty jsi ji tahala vodítkem zpět, přesně jak to je na snímku. Žádné fotomontáže to nejsou, na všech snímcích je jen to, co se skutečně dělo.

Byl jsem po dlouhé době se podívat na výstavě ČsV a musím říci, že jsem byl velice zklamán. Bylo tam sice mnoho (většina) normálních psů ale počet problémových zvířat byl zarážející. Nechci se vyjadřovat k posouzení, protože nejsem rozhodčí a nepřísluší mi to. Ale sám jsem viděl minimálně 3-4 zvířata, která porušovala výstavní řád (neukázala zuby, napadala opakovaně ostatní) a měla tak být diskvalifikována. Takové množství na výstavu ani v tom nejzákladnějším nepřipravených čévéček jsem skutečně u nás ještě neviděl.

Pavel

PS : Pokud máte fotky (v rozumném množství) z Jevišovic, pošlete je, budou přednostně zařazeny do galerie.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 19-08-2006, 18:13   #14
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
Fotografoval jsem skutečně pouze psy, kteří byli nějak problémoví v kruhu.
.
Ne,fototgrafoval jsi pouze tebou vybrané psy, kteří měli nějaký problém v kruhu.Psy svých přátel (dobře víš o jaké konkrétní psy se jedná)jsi buď vůbec nefoti,nebo nezveřejnil,to opravdu nevím,nesledovala jsem tě.Je pochopitelné,že jim nechceš dělat antireklamu.
Tebou vybrané psy jsi fotil jen v jejich nejslabších chvilkách,pokud stáli v klidu a uvolněně,nezajímali tě.A věř mi že téměř každé čévéčko lze vyfotit v jistém okamžiku v nelichotivé pozici.Stačí si počkat.
Co se týče mé feny,nikde nepíšu,že by se rozhodčího nebála.Vím,že jí pan Dóra nesedí,vím to z jiných výstav.

Co se týče německých psů-nebyli horší,než psi čeští,ani v exteriéru,ani v povahách.Co se týče exteriéru přijeli dokonce velice pěkní psi.
Tvoje fotoreportáž je v jistých konkrétních připadech vyloženě jednostraně a účelově zaměřena,a nevykládej mi prosím pohádky,jsem už na to poněkud stará....
Nebudu zveřejňovat fotku ani Alistair,ani jiného bojícího se psa,který ve Tvé galerii nefiguruje.Nemám to zapotřebí.

A ještě mi odpověz na tuto otázku:Může si majitel vložit do "Vaší"databáze sám fotografii svého psa,dle svého vlastního uvážení?Nebo o výběru fotografií rozhodujete pouze Vy,tedy v případě,že si je sami osobně nenafotíte.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 19-08-2006, 21:14   #15
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
Fotografoval jsem skutečně pouze psy, kteří byli nějak problémoví v kruhu. A bylo to zcela záměrné. Protože jsem současně diskutoval především právě s německými vystavovateli, samozřejmě jsem tím pádem nestihl všechny.
Ještě znovu se k tomuto vrátím.Jsem přesvědčená,že fotografie konkrétně mé feny nejsou z tvé "dílny".Fotil jsi jí také ,ano, ale z jiného úhlu pohledu.Myslím,že je to dílo Přemka,ale nechci se hádat.
Co vím ale určitě,že jistému plachému zvířeti vystavovanému také ve třídě otevřené, jsi se snažil namísto pohotového focení pomoci odpoutáním pozornosti od rozhodčího.Připadalo mi to přirozené a správné,šlo o zvíře tvé kamarádky.Potom ale nelži,žes fotil pouze ty psy,které jsi stihl.Není to pravda.
Ostatním se omlouvám za podrobné pitvání Pavlových polopravd.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 19-08-2006, 21:17   #16
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Oprava,šlo o mezitřídu.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 20-08-2006, 08:05   #17
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Milá Danielo,

Quote:
Originally Posted by sedivak
Jsem přesvědčená,že fotografie konkrétně mé feny nejsou z tvé "dílny".Fotil jsi jí také ,ano, ale z jiného úhlu pohledu.Myslím,že je to dílo Přemka,ale nechci se hádat.
Hmm, vidím, že asi skutečně nemá smysl s Tebou moc disktovat. Diskutuješ zde o detailech, a ani si na nšě nepamatuješ. Fotky jsou ode mne. Przemek je fotit nemohl, protože v Jevišovicích vůbec neby.

Quote:
Originally Posted by sedivak
Co vím ale určitě,že jistému plachému zvířeti vystavovanému také ve třídě otevřené, jsi se snažil namísto pohotového focení pomoci odpoutáním pozornosti od rozhodčího.Připadalo mi to přirozené a správné,šlo o zvíře tvé kamarádky.Potom ale nelži,žes fotil pouze ty psy,které jsi stihl.Není to pravda.
Proč nejmenuješ ? Byla to Gejša z Vlčí chaloupky, o které je známo, jak se bojí. Ale na výstavě jsem na ní neměl co fotit, protože ocas mezi nohy neschovávala. Volal jsem na ni nikoliv abych odpoutal její pozornost od rozhodčího (to je nesmysl, protože kdyby se k ní rozhodčí přiblížil zezadu a ona to zaregistrovala pozdě, bylo by to ještě horší) ale aby zvedla uši.

Quote:
Originally Posted by sedivak
Co se týče mé feny,nikde nepíšu,že by se rozhodčího nebála.Vím,že jí pan Dóra nesedí,vím to z jiných výstav.
Hmm, a čím jsem ji tedy poškodil, když přiznáváš, že jí rozhodčí "nesedí" ?

Quote:
Originally Posted by sedivak
Co se týče německých psů-nebyli horší,než psi čeští,ani v exteriéru,ani v povahách.Co se týče exteriéru přijeli dokonce velice pěkní psi.
Proč sem motáš německé psy ? Já jsem nenapsal, že byli horší.

Quote:
Originally Posted by sedivak
Tvoje fotoreportáž je v jistých konkrétních připadech vyloženě jednostraně a účelově zaměřena,
Danielo, musíš si nejprve ujasnit, o čem mluvíš. Já jsem žádnou fotoreportáž nezveřejnil. Jen jsem přidal mé fotografie do galerie, jako to může udělat kdokoliv jiný.
O Tvé doměnce, že jsem nefotil přátele a jejich psi, jsem myslím v minulém příspěvku napsal dostatek faktů, ze kterých je jasné, že tomu tak není.
Nevím, proč kolem toho rozpoutáváš opět vleklou diskuzi ? Nikoho jsem nepoškodil. Všechna zvířata, která jsou na fotkách se chovala bázlivě, nemusel jsem čekat na vteřinku, kdy náhodou budou mít ocas mezi nohama. Není účelem naší galerie někoho poškozovat ale ukázat pravý stav věcí.

Quote:
Originally Posted by sedivak
Ostatním se omlouvám za podrobné pitvání Pavlových polopravd.
Polopravdy a doměnky tady šíříš pouze a jen Ty.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 20-08-2006, 10:14   #18
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Učelem Váší galerie nebylo ukázat pravdu objektivně.A na tom trvám.Dohadovat se o detailech opravdu nemá cenu.Jinak souhlasím s tím,že tato diskuze je dál bezpředmětná.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 20-08-2006, 21:17   #19
Jana_Schubertova
stín vlka
 
Jana_Schubertova's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Vlčnov
Posts: 56
Send a message via ICQ to Jana_Schubertova
Default

Ahoj, tak tedy, mně šlo o slovní vyjádření této skutečnosti:

Besta Stín vlka
a

Ave Tajga Arimminium.
Obě fotografie pořízeny na téže výstavě, o několik minut jindy, než fotografie v galerii, obě feny stále v kruhu,...
Čili, z mého pohledu shrnuto: 'Kdo chce psa bít, hůl si vždy najde' . Kdo chce pochopit - pochopil, kdo ne.... Jana
Jana_Schubertova jest offline   Reply With Quote
Old 20-08-2006, 21:26   #20
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Jano dík.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org