Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-02-2009, 08:54   #1
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default Arest King v nenáviděném kotci čeká až se proběhne Rocco

Napíše někdo, kdo si vezme psa, vyfotí a okomentuje "Arest King v nenáviděném kotci čeká až se proběhne Rocco" Vyhráváš první cenu... umíš psa uvěznit do nenáviděného kotce a přijdeš si sem rejpnout
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 09:08   #2
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Napíše někdo, kdo si vezme psa, vyfotí a okomentuje "Arest King v nenáviděném kotci čeká až se proběhne Rocco" Vyhráváš první cenu... umíš psa uvěznit do nenáviděného kotce a přijdeš si sem rejpnout
Hele a co by bylo větší týrání ? Nechat toho, co je v kotci zvyklý ať je zavřený pořád, aby ten co zvyklý není (a měl vždy kotec za trest) "netrpěl" nebo je nechat porvat ? Co ochránče týraných pejsků ? Píšeš o něčem, o čem nemáš ani páru, ale budiž ti odpuštěno.

Ale k tématu - co si myslet, když se kdosi na kontrole vrhu diví, že jsou štěńata v zimně venku ? To je taky jasný týrání, že ? Nebo že je fena v kondici a že se štěňata přikrmují masem a ne piškoty namočenými v mlíku.....No comment.
__________________
Rocco

rocco jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 09:40   #3
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Tak určitě bych udělal psovi z kotce vězení a přesně tak to prezentoval. Když chceš, uděláš mu z kotce domov, ale pochopitelně je jednodušší ho násilím zavřít a ještě se mu vysmát, že si druhej pes může běhat.
Vysvětlit psům, že vycházet spolu bude pro ně oba lepší jde podle mě většinou taky. Jen si dát tu práci a zkoušet to. Mně to zabralo jeden víkend a pokud nejde o žrádlo, tak s mým psem vychází i jezevčík, kterej měl vždycky celou zahradu sám pro sebe.
Možná je to jen o tom hledat k těm psům cestu a ne vždycky jednoho věznit. Třeba taky stačilo jinak je seznámit. Proč vlastně máš psy rváče? Proč nespolíhaj na to, že problémy řešíš ty?
Kdyby to v žádným případě jinak nešlo, tak určitě neokomentuju takhle fotku. Mám pocit, že Freeking byl moc hezkej pes na to, aby dožíval v arestu.

Tak já nevim jak ty, ale do dvou měsíců bych určitě štěňata venku zbytečně nenechával. Pokud je chci mít, měl bych jim snad udělat odpovídající prostředí doma. Nejen kvůli zimě, ale taky kvůli vztahu právě k člověku a civilizaci.
Můžeš jmenovat konkrétní případ, komu vadilo přikrmování kofolek masem?
Jinak mám pocit, že už jsme trochu offtopic.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 09:57   #4
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Tak určitě bych udělal psovi z kotce vězení a přesně tak to prezentoval. Když chceš, uděláš mu z kotce domov, ale pochopitelně je jednodušší ho násilím zavřít a ještě se mu vysmát, že si druhej pes může běhat.
Vysvětlit psům, že vycházet spolu bude pro ně oba lepší jde podle mě většinou taky. Jen si dát tu práci a zkoušet to. Mně to zabralo jeden víkend a pokud nejde o žrádlo, tak s mým psem vychází i jezevčík, kterej měl vždycky celou zahradu sám pro sebe.
Možná je to jen o tom hledat k těm psům cestu a ne vždycky jednoho věznit. Třeba taky stačilo jinak je seznámit. Proč vlastně máš psy rváče? Proč nespolíhaj na to, že problémy řešíš ty?
Kdyby to v žádným případě jinak nešlo, tak určitě neokomentuju takhle fotku. Mám pocit, že Freeking byl moc hezkej pes na to, aby dožíval v arestu.

Tak já nevim jak ty, ale do dvou měsíců bych určitě štěňata venku zbytečně nenechával. Pokud je chci mít, měl bych jim snad udělat odpovídající prostředí doma. Nejen kvůli zimě, ale taky kvůli vztahu právě k člověku a civilizaci.
Můžeš jmenovat konkrétní případ, komu vadilo přikrmování kofolek masem?
Jinak mám pocit, že už jsme trochu offtopic.
Jsi zatím dost naivní a fakt píšeš o něčem, o čem nemáš ani páru. Ale svými dedukcemi pobavit dokážeš.
__________________
Rocco

rocco jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 10:24   #5
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Ikdyby to tak nebylo, tak je rozhodně fajn, jak to prezentuješ. Určitě bych si domů vzal dva psy, aby jeden mohl běhat a druhej měl arest. Proč se to jinde dá zvládnout tak, že ty psi spolu vycházej?
Důkazem byla třeba smečka RD, kde byl Hanýs, Freddy a Baddy. Pochopitelně je jednodušší si říct, že to nejde než na tom zapracovat.
Já se zase směju nad tím, jak se někdo baví nad tím, že si vezme psa, aby si ho mohl zavřít do kotce a smát se mu.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 10:37   #6
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Ikdyby to tak nebylo, tak je rozhodně fajn, jak to prezentuješ. Určitě bych si domů vzal dva psy, aby jeden mohl běhat a druhej měl arest. Proč se to jinde dá zvládnout tak, že ty psi spolu vycházej?
Důkazem byla třeba smečka RD, kde byl Hanýs, Freddy a Baddy. Pochopitelně je jednodušší si říct, že to nejde než na tom zapracovat.
Já se zase směju nad tím, jak se někdo baví nad tím, že si vezme psa, aby si ho mohl zavřít do kotce a smát se mu.
Asi jim to neumím psychologicky vysvětlit a vymazat jim paměť jako RD a nemám tachyony a šitíčko.

Jinak jsi vedle, jak ta jedle . Hele jak někdo tak citlivej může mít takovej nick........
__________________
Rocco

rocco jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 10:51   #7
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Tady nejde o tachyony a šitíčko, ale o to, že nerozumíš svým psům a nejsi schopná jim vysvětlit, že ty rozhoduješ o tom, kdo ve smečce bude a jakou bude mít pozici. Radši buď hrdá na to, že si je můžeš zavřít do kotce a fotit.
Nejlíp je ještě jednou za tři dny nakrmit. Teď už to řešit nemusíš. King se má líp než v Arestu a Rocco si může volně běhat tak, jak sis představovala
Jasně, sem strašnej citlivka, ještě něco? Nezapoměň napadat mě, když mně se nelíbí to, jak se chováš ke psům.
Celkem na blití, když tohle je první, co člověku najde youtube.com na "československý vlčák":
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 11:12   #8
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Tady nejde o tachyony a šitíčko, ale o to, že nerozumíš svým psům a nejsi schopná jim vysvětlit, že ty rozhoduješ o tom, kdo ve smečce bude a jakou bude mít pozici. Radši buď hrdá na to, že si je můžeš zavřít do kotce a fotit.
Nejlíp je ještě jednou za tři dny nakrmit. Teď už to řešit nemusíš. King se má líp než v Arestu a Rocco si může volně běhat tak, jak sis představovala
Jasně, sem strašnej citlivka, ještě něco? Nezapoměň napadat mě, když mně se nelíbí to, jak se chováš ke psům.
Celkem na blití, když tohle je první, co člověku najde youtube.com na "československý vlčák":

Ty jsi opravdu mešuge . Zasvěceně psát a mluvit o něčem, o čem nevím téměř nic je doménou politiků a demagogů a jak je vidno i hrobařů .

Kdybych dala na youtube vypuštění dvou dospělých dominantních psů, kteří se nesnáší a mají spolu dlouholetý konflikt, tak bys pak možná měl nad čím zvracet a mluvit o týrání. Věnuj se svému štěňátku (a jezevci) a až mu bude 8 let a pak možná 12, tak snad i pochopíš. Nároky 8 letého a 12-ti letého čévéčka jsou dost odlišné. A King byl opravdu spešl pes ve všech směrech, ale to ví jen lidé, kteří ho znali nejen z obrázků. Taky nepochybuju, že mu je teď líp, ale z jiných důvodů než ty.

Jsem zvědavá, jestli tvé představy o správném světě nevezmou při prvním problému za své.
__________________
Rocco

rocco jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 11:21   #9
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Tady nejde o tachyony a šitíčko, ale o to, že nerozumíš svým psům a nejsi schopná jim vysvětlit, že ty rozhoduješ o tom, kdo ve smečce bude a jakou bude mít pozici. Radši buď hrdá na to, že si je můžeš zavřít do kotce a fotit.
Nejlíp je ještě jednou za tři dny nakrmit. Teď už to řešit nemusíš. King se má líp než v Arestu a Rocco si může volně běhat tak, jak sis představovala
Jasně, sem strašnej citlivka, ještě něco? Nezapoměň napadat mě, když mně se nelíbí to, jak se chováš ke psům.
Celkem na blití, když tohle je první, co člověku najde youtube.com na "československý vlčák":
Asi by sis měl zjistit skutečnost, než začneš někoho odsuzovat. Díky Evě a "Suchdolským" měl King ještě dalšího 1/2 roku života. Mohl ses zapojit a pomoci. Jiřina
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 11:37   #10
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Mohl jsem se zapojit? Jsem asi jasnovidec? Koukni od kdy chodím sem a potom mi to vyčítej. Když vidím tu fotku a ten text, tak těžko můžu nějakou pozitivní skutečnost vidět.
Promiň, ale od někoho, kdo by mě zavřel do kotce a ještě se tím chlubil bych si asi život "prodloužit" nenechal. To bych radši umřel.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 12:17   #11
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Mohl jsem se zapojit? Jsem asi jasnovidec? Koukni od kdy chodím sem a potom mi to vyčítej. Když vidím tu fotku a ten text, tak těžko můžu nějakou pozitivní skutečnost vidět.
Promiň, ale od někoho, kdo by mě zavřel do kotce a ještě se tím chlubil bych si asi život "prodloužit" nenechal. To bych radši umřel.
Je opravdu vidět, že nevíš o čem je řeč. Když se zabil František,tak po něm King zůstal. Psalo se o tom na fóru, nemusel bys být jasnovidec. King nesnášel kotec a byl naprostý závislák na Františka. Eva se o Kinga starala za pomoci lidí ze Suchdola ( nechci nikoho opomenout, proto to píši takhle). Eva měla svého Rocca v kotci a King s ní byl v bytě, pokud nebyla v práci. Měla ho s sebou i v Jetřichovicích. V kotci byl opravdu jen po velmi nutnou dobu.
King už je opět "volný" - odešel 24.1.2009 půl roku po smrti svého pána.
Jiřina
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 12:20   #12
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Promiň, ale od někoho, kdo by mě zavřel do kotce a ještě se tím chlubil bych si asi život "prodloužit" nenechal. To bych radši umřel.
Můj soukromý názor je ten, že za tenhle Tvůj dovětek by ses měl Evě omluvit.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 14:54   #13
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

O tom jak se měl King v Suchdole jsem taky něco slyšel, ale radši to nechám plavat. Neviděl jsem na vlastní oči, nemůžu hodnotit.
Nemám se za co omlouvat. Pro mě je vlk a tím pádem částečně i ČVčko jakejsi symbol svobody a když ho někdo vyfotí v kotci a hodí k tomu takovej titulek, tak snad není normální.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 15:35   #14
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default To je snad vtip ne?!

Tak já Ti teda taky něco řeknu. King se měl na Suchdole dobře. Eva pro něj dělala první i poslední, aby se měl King co nejlépe. Jestli někdo snáší nebo nesnáší kotec je věcí výchovy. Zastávám názor, že ve 12 letech výrazně měnit zvyky psa, pokud to vyloženě není bezpodmínečně nutné, není potřeba, je to pro psa stres (což King měl velký a já smekám,jak to Eva a King zvládli), ale pes se musí přizpůsobit. Polemiky o tom, kde je psovi lépe, zda v kotci nebo doma s rodinou nechme stranou, protože je to mnoho úhlů pohledu.
Psát ale o Rudovi Desenském, a jeho smečce a dát to navíc jako vzor, je pro mne ovšem vrcholná kravina. Každý zkušený kynolog nebo člověk, který kdy se psy dělal, pokládá jeho metody za výsměch a výsledky jeho práce každý zná. A jen hlupák si může brát jeho a jeho psy za vzor. Nemluvě o tom, že to je člověk, který nepracuje, a z dotací jeho přisluhovačů se platí Vlčáry, kde on žije. Takže výsledky jeho práce na to, že defacto se psy žije a nedělá nic jiného, jsou taky k ničemu. To jsme ale opravdu hodně off topic. Nevím, jak dlouho se mezi čsv a vůbec mezi psy vyskytuješ, ale soudím dle toho, co píšeš, že moc dlouho ne. Až pochopíš etologii a spoustu věcí kolem ní, můžeš napsat více. Od člověka, který sympatizuje s RD jsem ani nic jiného nečekal....
Navíc, mne daleko více připadá jako týrání situace, která u Vlčárech panuje, daleko více mi připadá jako týrání dávat dospělého psa čs. vlčáka k vlku do výběhu, nebo podmínky, ve kterých jsou psi na Vlčárech drženi. Více k tomu není co dodávat.
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 15:42   #15
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Jsem ráda, že má i Jeník stejný názor. To je přesně o tom. Že by se mohlo pomoct na to je potřeba být jasnovidec, ale že se měl špatně, tak to už se ví i bez telepatie.
Kdyby se se mnou něco stalo, byla bych ráda, kdyby se mým psům takhle pomohlo. No snad to nebude třeba, ale člověk nikdy neví.
Zdravím Jeníku Jiřina
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 15:49   #16
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
Jsem ráda, že má i Jeník stejný názor. To je přesně o tom. Že by se mohlo pomoct na to je potřeba být jasnovidec, ale že se měl špatně, tak to už se ví i bez telepatie.
Zdravím Jeníku Jiřina
Nazdárek Jiřinko, já jsem tady dlouho nebyl jako přispěvovatel, četl jsem si zajímavosti, ale když se objeví lidská hloupost, je nutné proti ní bojovat. Mám obchod s chovatelskými potřebami, Eva u mne nakupovala věci pro Kinga i Rocca, aby se kluci měli co nejlíp. Štve mne, když vidím, jak se někdo do někoho naváží, který se snaží pouze se svými psy bavit, starat se o ně.
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 16:08   #17
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Omlouvám se, pes ze Suchdola, o kterém se mluvilo nebyl King... Mluvilo se tu o něm v jiném tématu, ale nikdo nenapsal veřejně, co to bylo za psa a kdo byl jeho majitelem. Proto jsem si to spojil s Kingem, když jsem viděl tu fotku a komentář a věděl jsem, že je to ze Suchdola.
Stejně mi ale přijde poněkud zvrhlý vyfotit znuděný ČVčko v kotci a hrdě prohlašovat, že má arest než se druhej pes vyběhá. Kdyby tam byl jinej komentář, asi bych to pochopil, ale představovat kotec jako vězení? Můj pes tam chodí rád, protože je to pro něj domov. Místo, kde se nažere a kde odpočívá.
RD je kontroverzní osobnost. Jsou lidi, kteří ho mají rádi a věří jeho metodám a jsou lidi, kteří ho rádi nemají a budou na něj házet špínu za každou cenu. Jeníku ty ho znáš, že ho můžeš soudit? Kdo je podle tebe teda zkušený kynolog? Co je špatnýho na tom nechat ČVčka ve výběhu u vlka? Na Vlčárech se ti nelíbí co? Když ti výsledky jeho práce přijdou špatný, tak bych chtěl moc vidět tvoje psy.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 16:19   #18
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Jenik - tak jsem teda asi taky hlupák,protože k Rudovi jezdím už docela dlouho a kdyby mi čuba fungovala aspoň z poloviny tak,jak fungují jeho čuby jemu,byla bych šťastná. Urážet umí opravdu každý,nevím,jestli soudíš z jedné reportáže na nově,nebo jsi na Vysočině opravdu byl,ale spíše to první,protože to co jsi napsal nemůže napsat někdo,kdo tamní situaci zná. Reaguju proto,protože mě teda taky štve,když někdo říká o lidech,kterých si vážím a vím,co pro psy dělají ,s prominutím takové kraviny. /opravdu se mi je nechce citovat)Nebýt RD,tak dost psů by už dostalo poslední injekci,takhle dostali další šanci,když se je potom povedlo dobře umístit.Stejně jako tě naštval Undertakrův příspěvek vůči Evě, naštval mě ten tvůj.Případ Rocca neznám,nesleduju,neviděla jsem a doufám,že se to tady nezvrhne v OT debatu,ale prostě mi to nedalo....Už se vyjadřovat nebudu,tímto končím.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 16:59   #19
Tyna
Junior Member
 
Tyna's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Jihlava
Posts: 88
Send a message via Skype™ to Tyna
Default

Tak původně jsem si říkala, že snad ani nemá smysl reagovat, protože RadeKKK tu už všechno hezky napsala... ale přeci jen mi to nedá. Kloubouk dolů před každým, kdo se o takového psa je schopen postarat. A každý pomlouvač, ať si nejdřív zamete před vlastním prahem a hlavně nešíří info z doslechu. A jak už tu jednou bylo napsáno, kéž by o mojí smečku bylo takhle jednou postaráno...
__________________
Martina
Tyna jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2009, 17:51   #20
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Undertaker
Jeden pes z té Rudovy skvěle fungující smečky ve Švýcarsku málem zabil člověka. Práce s dospělými dominantními čévéčky je daleko složitější než se psy jiných plemen. Lámání a násilí (byť i psychické) není psychologie. Proto je mi jasné, že pokud bys chtěl smečkovat Rocca s Kingem (zřejmě domluvou???), nevíš vůbec o čem mluvíš. Rudovu smečku jsem viděla na vlastní oči a nechtěj abych se vyjadřovala z pohledu člověka, který nevidí jen to, co mu někdo druhý nakuká.
King byl hodně rozmazlený pes, fixovaný na svého pána. Kotec ve kterém trávil čas, když byla Eva v práci, byl jeho starý původní kotec, do kterého byl zavíraný i když žil František. Neměl kotec rád, to bylo známé. Takového závisláka si člověk vychová snadno, náprava je ale hodně složitá a v tak úctihodném věku jako byl King, nemožná. Možná máš nějaký jiný nápad, kam zavřít psa, který zničí vše co mu stojí v cestě k pánovi či "ke svobodě" a je schopen vyskočit i z okna patrového domu? Sem s ním.
Co se Rudovy práce týče rozhodně nechci tvrdit že je v kynologickém světě zbytečný. Spoustu psů u něj skutečně najde poslední útočiště a to i psů, kteří nemají v podstatě žádný problém. Jsou ale i psi se kterými si neví rady. I od něj se chodí na poslední injekci. Nedělej z něj prosím Boha.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org