Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > ČSV v nouzi

ČSV v nouzi ČSV hledající nový domov: psi s průkazem původu, ale také psi, co jako vlčáci vypadají, kteří na své nové pány čekají v útulcích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 18-02-2011, 11:21   #21
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Psi "MIX" jsem tam žádné nenašel a ani by se tam neměli objevovat. Pokud se něco takového stane, budu rád, když mne upozorníte. Psi "NON-FCI" jsou trochu jiný problém. Dlouho (roky) jsme diskutovali, zda budeme poskytovat prostor i chovatelům, keří chovají pod jinou organizací, než FCI. Nakonec jsme se shodli na tom, že ano. Jsou to stejní českoslovenští vlčáci jako ostatní. To, že podléhají jiným chovným podmínkám nic neznamená, protože ve většině zemí, kde se ČsV chovají pod FCI, žádné chovné podmínky neexistují, takže tito psi mají naprosto stejnou hodnotu.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 18-02-2011, 11:29   #22
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

do nedávna tam boli aj psy MIX. OK, keď náhodou, tak písnem správu. mne osobne to skutočne nevadí. len som si chcela ujasniť ako to funguje. dík za odpoveď.
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 18-02-2011, 11:44   #23
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Neboj, toho mám už zkouknutého (toho z Kadaně), je to cokoliv jen ne čsv, dokonce ani kříženec s ním
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 18-02-2011, 11:55   #24
LenkaR
Junior Member
 
LenkaR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 54
Send a message via ICQ to LenkaR Send a message via Skype™ to LenkaR
Default

Tak to jo,
jsme nemocní a malý se vzbudil v 6 ráno, tak jsem chtěla nějak užitečně využít čas, tak jsem projela web, no raději zbytečně než nedělat nic :-)
LenkaR jest offline   Reply With Quote
Old 18-02-2011, 13:52   #25
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Když jsem viděla že toto téma poskočilo, taky jsem poskočila.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 18-02-2011, 14:38   #26
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Jsou to stejní českoslovenští vlčáci jako ostatní. To, že podléhají jiným chovným podmínkám nic neznamená, protože ve většině zemí, kde se ČsV chovají pod FCI, žádné chovné podmínky neexistují, takže tito psi mají naprosto stejnou hodnotu.
Tak to je docela hustý kafe, řečeno dost nediplomaticky. Takže ostatní psi nemají hodnotu. Já jen doufám, že drtivá většina návštěvníků tohoto fóra má psy pro to, že je miluje a chová pro radost, že hlavní motivací není snaha "zachránit" plemeno hodnotným psem. To by teoreticky nechovní jedinci měli mít nižší hodnotu než chovní a tudíž by se nemuselo věnovat tolik prostoru jim pomoci. Nechci spustit diskusi na téma PP versus bez PP, jen trošku zamyšlení, jak občas někteří píší o živých tvorech.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 18-02-2011, 17:51   #27
SARKA
Arimminum Kennel
 
SARKA's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Rimini
Posts: 1,230
Send a message via Skype™ to SARKA
Default

http://www.wolfdog.org/ita/dbase/d11916.html

http://www.wolfdog.org/ces/dbase/d9961.html

Nasla jsem v databasi 2 cevecka,co znamena mix a co vykricnik.
Diky za odpoved.
__________________
Sarka Matrasova
www.lupocecoslovacco.it
SARKA jest offline   Reply With Quote
Old 18-02-2011, 18:41   #28
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Tak to je docela hustý kafe, řečeno dost nediplomaticky. Takže ostatní psi nemají hodnotu. Já jen doufám, že drtivá většina návštěvníků tohoto fóra má psy pro to, že je miluje a chová pro radost, že hlavní motivací není snaha "zachránit" plemeno hodnotným psem. To by teoreticky nechovní jedinci měli mít nižší hodnotu než chovní a tudíž by se nemuselo věnovat tolik prostoru jim pomoci. Nechci spustit diskusi na téma PP versus bez PP, jen trošku zamyšlení, jak občas někteří píší o živých tvorech.
Tohle je server pro a o psech s PP. Pokud se tady píše o "hodnotě psa", pak je tím myšlena jeho hodnota pro chov. Možná jsi trochu nepochopila pojmy, ale i nechovný pes s PP má pro chov hodnotu právě v tom, že je z nějakých důvodů nechovný a tím se příště může chov vyvarovat chyb v sestavování chovných párů nebo podobně. Nemá to tedy nic společného s láskou ke psům nebo podobně. Samozřejmě pro chov československých vlčáků mají kříženci bez PP naprosto nulovou hodnotu.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 18-02-2011, 22:48   #29
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by SARKA View Post
Tak to je nádhera, i když to čévéčko není.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 18-02-2011, 22:57   #30
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Tak to je nádhera, i když to čévéčko není.
Japato že ne? Rodiče nejsou čvčka? V rodokmenech se moc nevyznám, ale z molu es a arimminium, které jsem tam zahlédla, jsou docela známá jména. Kuju za vysvětlení, taky mi přijde nádherný, na všech fotkách, které má v galerii, najít to jen tak na Googlu, nenapadlo by mě, že je to pes.
Hm?
__________________
www.bran.estranky.cz

Last edited by Anathema; 18-02-2011 at 23:03.
Anathema jest offline   Reply With Quote
Old 18-02-2011, 23:46   #31
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Quote:
Originally Posted by Anathema View Post
Japato že ne? Rodiče nejsou čvčka? V rodokmenech se moc nevyznám, ale z molu es a arimminium, které jsem tam zahlédla, jsou docela známá jména. Kuju za vysvětlení, taky mi přijde nádherný, na všech fotkách, které má v galerii, najít to jen tak na Googlu, nenapadlo by mě, že je to pes.
Hm?
Někdy se údaje v rodokmenu nemusejí shodovat se skutečností...
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 19-02-2011, 02:16   #32
wolf
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 74
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Tak to je nádhera, i když to čévéčko není.
To je extra vyšší třída
wolf jest offline   Reply With Quote
Old 19-02-2011, 11:05   #33
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

Quote:
Originally Posted by Pouliche View Post
Někdy se údaje v rodokmenu nemusejí shodovat se skutečností...
Tedy jakože si někdo pořídí křížence a pak ho vydává za nějaké štěně čsv, nebo že rodiče nejsou takoví, jak je uváděno v plemenné knize? Jak se to potom řeší s dalším chovem, nedostanou se pak do něj kříženci, kteří jsou vydáváni za čistokrevné psy, nebo jsou majitelé těchto krasavců natolik etičtí, že by se je do chovu ani zařadit nesnažili?
__________________
www.bran.estranky.cz
Anathema jest offline   Reply With Quote
Old 19-02-2011, 12:52   #34
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Quote:
Originally Posted by Anathema View Post
Tedy jakože si někdo pořídí křížence a pak ho vydává za nějaké štěně čsv, nebo že rodiče nejsou takoví, jak je uváděno v plemenné knize? Jak se to potom řeší s dalším chovem, nedostanou se pak do něj kříženci, kteří jsou vydáváni za čistokrevné psy, nebo jsou majitelé těchto krasavců natolik etičtí, že by se je do chovu ani zařadit nesnažili?
Nejsem na tohle odborník , ale už se to tu někdy dřív řešilo trochu... "MIX" znamená, že se jedná o křížence ČSV (např, když v chovatelské stanice mají i jiné plemeno) a rodiče uvedeni v rodokmenu jsou zpochybněni. Všichni jejich potomci pak mají také tady v databázi stejné označení. Pokud vím, tak čévéčka pocházející z českého chovu, bývají důvěryhodná.
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 19-02-2011, 12:56   #35
nanno
ChS Tichý stín
 
nanno's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Location: Kopřivnice - Mniši
Posts: 65
Send a message via ICQ to nanno Send a message via Skype™ to nanno
Default

mě by spíš zajimalo,kdo a jake důkazy jsou proti te feně že neni čistokrevná?
To jsi potom muže jen tak někdo pomyslet že tam to je křiženec tak mu dáme za jmeno MIX?musí se to snad někde dokazat a doložit že to není jen doměnka nebo spekulace.zajimalo by mě pokud,by jsi někdo koupil štěně od te feny jestli by se mohlo u nás uchovnit?Když budou vyřizeny PP.děkuji Hynek
nanno jest offline   Reply With Quote
Old 19-02-2011, 20:10   #36
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Bohužel, takové důkazy v ruce nikdo mít nebude, protože těžko si majitel takového křížence nechá udělat DNA testy, aby se ukázalo, že jeho čsv není čistokrevné. Nicméně o těchto CHS se to ví, že kříží. A není to je Frank a Suski, je jich více. Mnohem více inofrmací je především na anglickém fóru, tam se to čas od času probírá.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 19-02-2011, 23:26   #37
nanno
ChS Tichý stín
 
nanno's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Location: Kopřivnice - Mniši
Posts: 65
Send a message via ICQ to nanno Send a message via Skype™ to nanno
Default

tak že u určiteho psa nebo feny muže jít i za doměnku?nebo jak je známo o pomluvy když někdo závidí.a s tím uchovněním mi někdo odpoví?děkuji
nanno jest offline   Reply With Quote
Old 19-02-2011, 23:32   #38
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Bohužel, takové důkazy v ruce nikdo mít nebude, protože těžko si majitel takového křížence nechá udělat DNA testy, aby se ukázalo, že jeho čsv není čistokrevné. Nicméně o těchto CHS se to ví, že kříží. A není to je Frank a Suski, je jich více. Mnohem více inofrmací je především na anglickém fóru, tam se to čas od času probírá.
Vážení účastníci tohoto nedůvěryhodného fóra.
Wolfdog.org není žádný oficiální klub a ani mezinárodní organizaci FCI zastupujícího médium! Inteligentní člověk toto ví, do podobných diskusí se nezapojuje a diskuze na toto téma ZDE nevede.
Pisatelé a administrátoři by však měli velmi pečlivě vážit, pod co se podepisují. Označovat některá zvířata za "mix" bez toho, že mám v rukou důkazy je pomluva, protiprávní jednání a poškozování dobrého jméno chovatele.
Něktará ČSV se zdaleka svým typem nepřibližují standardu ČSV, jako zde označená zvířata.
Některá ČSV lze bez nadsázky označit za atypy, mutanty a vady nesoucí degeneráty, některým nesouhlasí původ, někteří jsou pro další chov nevyhovující a přesto se na nich "chová" pod záštitou řízeného chovu a vidinou světlých zítřků. Největší "množírna" je v současné době ČR...Co z těch spojení bude? Jaký má chovatel cíl?? Kam ta zvířata půjdou? Ví to vůbec někdo??

Ale to administrátorům wolfdogu nevadí. Ti shání především drby a je naprosto jedno, co je podložené a co smyšlené.
Jako kvočny, kterým se hodí zrní...jen když je do čeho klovat, že.

...a tak, nudící se "přátelé" klovejte a zobejte.....ko,ko,ko dák??
Těším se na příspěvky Všeználků a Neználků zvláště, ty mě fakt baví!

Monika
http://www.wolfdogs.cz/
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/

Last edited by Monika; 19-02-2011 at 23:39.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2011, 00:45   #39
Solveig
Junior Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 25
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Nicméně o těchto CHS se to ví, že kříží.
A JAK se to ví? To by mě vážně zajímalo, JAK? Opravdu, ví se to, protože existují nějaké důkazy? Asi ne, výše píšete, že důkazy nejsou. Tak jak teda? To se ptám úplně vážně, protože mi prostě přijde divný jenom na základě fotky prohlásit, že "tohle" a "tohle" není čsv. Nějak mi to hlava nebere a ráda bych se to dozvěděla. Díky za odpověď.
Solveig jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2011, 00:53   #40
nanno
ChS Tichý stín
 
nanno's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Location: Kopřivnice - Mniši
Posts: 65
Send a message via ICQ to nanno Send a message via Skype™ to nanno
Default

to jsou správné otázky a také by mne zajímaly odpovědi.mimo i to konkrétně s uchovněním.
nanno jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org