Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Žijeme s vlčákem...

Žijeme s vlčákem... Příběhy jako varování pro budoucí majitele ČSV... vše o povaze československých vlčáků

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-05-2010, 12:44   #1
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default Kde Váš vlčák žije? kotec, dům, postel ???

Ahojky, napadlo mě docela se pozeptat kde kdo chová své vlčáky?
Zda pouze v kotci/zahrada nebo kotec/dům i zahrada, místnost v domě, v bytě v posteli atd. Pro své psy mám kotce. Zavírám je tam pouze na dobu nutnou, jinak s námi obývají dům a zahradu. Takže pokoud potřebuji něco zařídit mám je tam. Svoji starší fenu jsem zavírala i na noc, byla s námi dokud jsme nešli spát a pak šla se žrádlem do kotce. Po porodu a při odchovu byla s námi v domě, nechali jsme si štěně a pak jsme je po nějakém čase chtěli dát obě zase do kotců. Naše malá 6 měsíců, docela pobyt v kotci prvních 10 dní zvládala (trošku pokňukla a nic, ráno jsem je zase kolem půl 7 pouštěla), ale teď jsme byli na výstavě a spala s námi, byla tedy v kotci a pak spala s námi v chatce a teď hysterčí a v kotci být na noc nechce, vzhledem k tomu, že hysterčila docela dlouho, počkala jsem až se trošku uklidní (abych tam nešla v tu nejhorší dobu) a pak pro ni šla, jelikož bylo už půl 1 v noci a nedalo se to vydržet, odřela si celou nohu a 6x se pozvracela. Zajímá mě jak to máte ostatní ? Jestli pes spí doma, nebo jak.? Líbí se mi, že mohou přes den za námi domů, odpočívají s námi, ale chtěla jsem aby šli večer, až jdeme i my spát do kotce - dostanou tam žrádlo + nějakou kost,žebro na hraní a ráno je zase pouštím. Obávám, se, že jsem to tou výstavou pokazila tedy tím, jak jsem ji měla v kotci, tam samozřejmě kňourala jako všichni ostatní a pak si ji vzala do chatky. Jak ji mám zase naučit, aby v pohodě spala v kotci, sama tam není vedle má maminu? Napadlo, mě, že bych ji tedy teď nechala na noc doma a postupně bych ji přes den zase učila a pak ji tam zase zkusila např. za týden zavřít. Jídlo dostává jen tam a na dlouhé procházky taky chodíme, nvím co děláme špatně. Nikdo nespí a rveve mi to srdce, když tam tak vyvádí a mám strach, že si něco udělá viz odřená celá noha o kraj boudy a pořád skáče nahoru a domlů což pro klouby taky není nejlepší, taky nevím, jak se na to budou tvářit všichni sousedé, aby jim to za chvíli nevadilo.
Zajímá mě tedy, jak a kde jsou Vaši psi? pes noc/den atd.
Jak jste navykali na kotec ? (Máma naší malé si v pohodě zvykla), jak říkám, žrádlo dostává pouze tam. Ze začátku jsem tam s ní přes den bývala a pak teprve jsem ji tam přes den nechávala beze mě, mám to tak zase udělat, nebo ji nechávat na noc spát doma. ? jo ještě špatnou zkušenost nemá, vrací se tam ráda a nechá se zavřít, když nastartuji auto, řadši zaletí do boudy, než aby se mnou někam jela. Včera se v pohodě nažrala okousala i žebro, ale pak začala. Předtím spávala s námi v pokoji, né v posteli, ale na pelíšku na zemi, a někdy brzy ráno šla na balkón a někdy tam i několik hodin v noci spala. Mamina přechod ven zvládla zcela v pohodě, jen to naše štěně. Myslela jsem, že to pro ně bude nejlepší když můžou být od ráno cca 6:30 do 10-11:00 s námi a pak jen přespí v kotci, kde vidí c se děje atd. Ale malá je asi jiného názoru.
Díky za rady a zkušenosti.

Last edited by Stela; 10-05-2010 at 12:53.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2010, 13:22   #2
Dušan
Junior Member
 
Dušan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Veselí nad Moravou
Posts: 65
Default

Ahoj, dřív (před cca 13-17 lety), když jsem měl první čévéčka, všechna spala venku v kotci. Po čase mě sousedé málem ukamenovali. Teď mám 7mi měsíční štěně. Přes noc je většinou venku v kotci. Jen když slídí ježci nebo prší, zavírám ji dovnitř do zahradního domku, protože na ježky řve neúnavně celé hodiny, i když je odnesu pryč, a v dešti zase kňučí, nelíbí se jí to. Zavírání se jí samozřejmě nelíbí, ale nemíním ji prosit ani přemlouvat. Rázné a důrazné TICHO! většinou zabere. Pokud ne, vletím do domku a znovu ji okřiknu, tentokrát sice tiše, ale "zlověstně )". No a pak zavřu dveře a chvíli čekám. Když začne zase vyvádět, ječet nebo brát dveře útokem, hned vletím dovnitř a to už sama ví, že je opravdu zle. Je potřeba občas i pořádný lepanec za uši. Pes musí vědět, že se mu to nevyplatí. Zkoušel jsem různé pozitivní motivační prvky (žrádlo dovnitř, nejoblíbenější hračky, kosti na hryzání, pochvaly, atd).
Dušan jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2010, 13:26   #3
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

odmalinka mam arwen v byte,privezla jsem si ji,zarekla se,ze do postele ne,ale po druhe skoro probdele noci jsem vymekla a vzala ji tam. takze spala se mnou do nejakeho cca roku a pul. pak jsem se rozesla s byvalym pritelem,prestehovala se k nynejsimu a ten rozhodl,ze pes do postele ne.vsude jinde klidne,ale postel je tabu. a kupodivu arwen to pochopila a asi jednou nebo dvakrat jsme ji "vyhodili" a uz se tam ani nesnazi cpat,proste ma svuj pelisek u nas v loznici.ale pochopila to tak rychle asi diky tomu,ze prisla do ciziho,pokud by se pritel stehoval ke me,vysvetlovala bych ji to asi hur.ja bych asi,kdybych mela barak a zahradu stejne nenechavala psa v kotci v noci,bylo by mi lito,ze neni se svou smeckou,kam patri.pres den asi jo,pokud by to byl nejaky ultrademolator
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2010, 14:02   #4
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Já se kvůli psům zadlužila a koupila jsem si domeček se zahradou. Během měsíce se ukázalo, že jsem si vlastně půjčila na boudu. Venku jsou jen když já nejsem doma. A aby se vešli i do ložnice, mám tam postel navíc :-)
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2010, 14:06   #5
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

I já mám psa přes noc v kotci, jinak je celý den s námi. Beru ji všude sebou a přes den je v kotci jen na dobu nezbytně nutnou. Sice vždy po žrádle ještě chvilku brečí,ale po nějakejch 10minutách je potichu až do rána. V kotci ji mám od 4 měsíce, do té doby spala se mnou v pokoji na křesle. V posteli se mnou odmítala spát a odmítá dodnes. Jinak, když sme někde u někoho na návštěvě, spí se mnou v pokoji. Ale s návratem domů a tím i do kotce problém nemá. Když ale měla hysterické období, tak jsem ji pokoušela co nejvíc unavit a k jídlu přidala pořádnou kost.. To pak neměla na brečení čas. Vrhla se na kost a nejspíš hned poté usla.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2010, 14:09   #6
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
Já se kvůli psům zadlužila a koupila jsem si domeček se zahradou. Během měsíce se ukázalo, že jsem si vlastně půjčila na boudu. Venku jsou jen když já nejsem doma. A aby se vešli i do ložnice, mám tam postel navíc :-)
ja si to tak planuju taky,ale zatim jsem si kvuli psovi koupila "jen" auto
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2010, 14:17   #7
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
Já se kvůli psům zadlužila a koupila jsem si domeček se zahradou. Během měsíce se ukázalo, že jsem si vlastně půjčila na boudu. Venku jsou jen když já nejsem doma. A aby se vešli i do ložnice, mám tam postel navíc :-)
môj prípad, budúci rok ideme kupovať dom - kvôli psom

...jo a aj kvôli nám
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2010, 15:03   #8
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Benko s náma žije v bytě, smí všude, jen kuchyň zavíráme na noc aby si nedělal sámošku ze skříněk. Spinká nejčastěji na svém gauči - ale až od doby, co mu dělá problém se s člověkem v posteli srovnat. Jinak když má pocit že by to šlo, neváhá se rozvalit coby antikoncepční pejsek mezi mnou a přítelem. Je pořád s námi, zavíráme ho jen u přítele v práci do odkladačky, na cvičáku do odkladačky, na stáji do boxu - vše zvládá v klidu. Ovšem Ben není moc reprezentativní vzorek populace čsv - většinu nových věcí přijímá s postojem mouchy sežerte si mě neboli salám-banán.
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2010, 15:46   #9
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Když jsem si brala štěndo (mimochodem žilo v bytě), tak byla ještě docela zima a sníh, takže bylo samozřejmě uvnitř i ve dne a chodila jsem jen na procházky. Už druhou noc jsem ji ale na noc zavřela do vedlejší místnosti, aby si na zavírání zvykla.
Potom se oteplilo a už byla přes den na zahradě, ale v noci furt u mě. V tu dobu jsme jí taky začali dělat kotec. Podle mě je hodně důležité, aby z kotce měl pes výhled alespoň na vchodové dveře do domu, jinak mu tam nebude dobře (u nás výhled má, byť horší, protože boudu jsme kvůli prostoru šoupli před kotec)
Jinak na kotec se zvykalo tak, že jsem ji krmila jen tam. Uměla na povel "na místo" vběhnout do kotce, až teprve za odměnu dostala misku. Taky jsme jí tam hodili matraci, na které ráda leží. Přes den jsme jí tam sm tam zavřeli, ale jen vždy na pár minut. Potom jsem s ní v kotci i dvakrát přespala. No a teprve pak jsem jí tam začala zavírat na noc s tím, že tam vždycky dostane večerní žrádlo a na hryzání třeba morkovou kost. Přes den ji ale nikdy nezavíráme, leda na pár minut když třeba přijíždí auto.

PS. Přes den máme psa na zahradě, domů se ještě dere, ale už nesmí. Osobně to nepovažuju za ideální, ale na ty dva roky, kdy ještě budu ybdlet v cizím, se budu muset přizpůsobit, no. Navíc topíme dřevem, pes se uvnitř přehříval. A klouzavý parkety taky nic pro něj.
Do postele bych ale stejně psa nechtěla, sice když spolu spíme třeba pod stanem, tak ej to zlatíčko největší, ale jaksi...jak tu někdo psal, antikoncepčního pejska bych nerada :-D

Last edited by Bára; 10-05-2010 at 15:48.
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2010, 17:09   #10
Ghost
Junior Member
 
Join Date: Jan 2004
Location: Praha-Východ
Posts: 74
Default

Máme na zahradě kotec, ale Odin je v něm jen tehdy, když nejsme doma. Jinak je pořád s námi v domě (žena už dávno rezignovala na boj s psími chlupy). Hafan má v domě několik oblíbených míst, na která se přesunuje podle toho, kde se zrovna nachází zbytek "smečky" (rozuměj rodiny). Vlastně v každé místnosti má svoje místo, které si sám vybral. Ale to místo je vždycky na zemi, jinam nesmí. Ví to a respektuje třeba i matraci položenou na podlahu. Spí u mě na zemi hned vedle postele, aby to měl blízko pro drbání.
Ghost jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2010, 17:27   #11
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

No my nyní žijeme u přítelových rodičů a doteď (cca před 14-ti dny) spali s námi v pokoji - přes den leží někdy na zahradě, na verandě, na schodech, v obyváku, nebo na balkóně. Nejčastěji spí u nás v pokoji, zde mají na zemi pelechy a starší a někdy i malá lehává na boční "psí" posteli. Když je na posteli přehoz jdou si lehnout i na ni. Do postele nebo spíše k posteli se příjdou pomazlit. Venku máme u baráku kotec, není ideální, ale stačí. V září se budeme stěhovat do vlastního. Tady bych ráda, aby psi obývali více méně přízemí, nahoře bude ložnice a pokoje, takže bych byla ráda, kdyby byli dole, bude tam obyvák s kuchyní, a hlavně ´"pracovna" kam jim hodlám umístit válendu, na spaní. Pořád se mi zdállo lepšíl, když spí venku, jelikož jim není takové vedro a mají přehled. Pořád nevím, přítel je pro kotec já částečně také pes si mě více váží atd. Tak ji asi zase postupně začnu před den zvykat a možná jak psala Bára tam s nimi i párkrát přespím, aby věděla, že je to pouze místo odpočinku. Mrzelo by mě, kdyby se jí tam nelíbilo. Taky se jí snažím utahat, ale to přece nejde pokaždé čím je starší tím je to horší.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2010, 19:28   #12
luculda
Junior Member
 
luculda's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 46
Send a message via Skype™ to luculda
Default

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Ahojky, napadlo mě docela se pozeptat kde kdo chová své vlčáky?
Zda pouze v kotci/zahrada nebo kotec/dům i zahrada, místnost v domě, v bytě v posteli atd. Pro své psy mám kotce. Zavírám je tam pouze na dobu nutnou, jinak s námi obývají dům a zahradu. Takže pokoud potřebuji něco zařídit mám je tam. Svoji starší fenu jsem zavírala i na noc, byla s námi dokud jsme nešli spát a pak šla se žrádlem do kotce. Po porodu a při odchovu byla s námi v domě, nechali jsme si štěně a pak jsme je po nějakém čase chtěli dát obě zase do kotců. Naše malá 6 měsíců, docela pobyt v kotci prvních 10 dní zvládala (trošku pokňukla a nic, ráno jsem je zase kolem půl 7 pouštěla), ale teď jsme byli na výstavě a spala s námi, byla tedy v kotci a pak spala s námi v chatce a teď hysterčí a v kotci být na noc nechce, vzhledem k tomu, že hysterčila docela dlouho, počkala jsem až se trošku uklidní (abych tam nešla v tu nejhorší dobu) a pak pro ni šla, jelikož bylo už půl 1 v noci a nedalo se to vydržet, odřela si celou nohu a 6x se pozvracela. Zajímá mě jak to máte ostatní ? Jestli pes spí doma, nebo jak.? Líbí se mi, že mohou přes den za námi domů, odpočívají s námi, ale chtěla jsem aby šli večer, až jdeme i my spát do kotce - dostanou tam žrádlo + nějakou kost,žebro na hraní a ráno je zase pouštím. Obávám, se, že jsem to tou výstavou pokazila tedy tím, jak jsem ji měla v kotci, tam samozřejmě kňourala jako všichni ostatní a pak si ji vzala do chatky. Jak ji mám zase naučit, aby v pohodě spala v kotci, sama tam není vedle má maminu? Napadlo, mě, že bych ji tedy teď nechala na noc doma a postupně bych ji přes den zase učila a pak ji tam zase zkusila např. za týden zavřít. Jídlo dostává jen tam a na dlouhé procházky taky chodíme, nvím co děláme špatně. Nikdo nespí a rveve mi to srdce, když tam tak vyvádí a mám strach, že si něco udělá viz odřená celá noha o kraj boudy a pořád skáče nahoru a domlů což pro klouby taky není nejlepší, taky nevím, jak se na to budou tvářit všichni sousedé, aby jim to za chvíli nevadilo.
Zajímá mě tedy, jak a kde jsou Vaši psi? pes noc/den atd.
Jak jste navykali na kotec ? (Máma naší malé si v pohodě zvykla), jak říkám, žrádlo dostává pouze tam. Ze začátku jsem tam s ní přes den bývala a pak teprve jsem ji tam přes den nechávala beze mě, mám to tak zase udělat, nebo ji nechávat na noc spát doma. ? jo ještě špatnou zkušenost nemá, vrací se tam ráda a nechá se zavřít, když nastartuji auto, řadši zaletí do boudy, než aby se mnou někam jela. Včera se v pohodě nažrala okousala i žebro, ale pak začala. Předtím spávala s námi v pokoji, né v posteli, ale na pelíšku na zemi, a někdy brzy ráno šla na balkón a někdy tam i několik hodin v noci spala. Mamina přechod ven zvládla zcela v pohodě, jen to naše štěně. Myslela jsem, že to pro ně bude nejlepší když můžou být od ráno cca 6:30 do 10-11:00 s námi a pak jen přespí v kotci, kde vidí c se děje atd. Ale malá je asi jiného názoru.
Díky za rady a zkušenosti.

Ahoj,
tak moji kluci jsou totální byťáci. Bydlí se mnou v jednom velkém bytě s koupelnou. Takže na mě pořád vidí a stejně se přesouvají. Do postele nesmí, v noci jsou okolo postele (někteří i pod). Kdybych měla baráček stejně bych je měla doma i v noci, jak by chtěli a když bych byla v práci tak bych je zavřela do nějaké místnosti. Mám totiž strach aby jim třeba někdo něco nehodil, nevylekal a tak. Je mi to příjemné, když jsou se mnou. Jsme jedna velká smečka, když chci pošlu je na místo když ne tak se zdržují okolo mě. Myslím si, že když má pes možnost být doma i venku, tak když je mu horko, tak si prostě jde ven n. mu to za tonestojí a „potí“ se doma za tu cenu že je se mnou.
S tím kotcem bych to asi moc neprotahovala, pokud byla zvyklá být v kotci a zvládala to, tak bych to neprodlužovala. Prostě bych ji unavila (nejen fyzicky), nakrmila, dala kost, řekla něco jako „dobrou noc“ a prostě odešla. Před tím bych se snažila kotec upravit tak aby bylo co nejméně příležitostí se zranit. Upozornila a poprosila sousedy o trpělivost, že ji učíte na kotec, obrnila se sama trpělivostí a prostě nepolevila, ikdyby padaly trakaře. Jak už se do toho jednou dám, nesmím polevit, ani žádné okřikování prostě IGNORACE nevyššího kalibru :-)Já jsem takhle učila Kamču, byl to děs ale za 3 dny to pochopil a držel klapačku :-) Pak sice z klece vyrostl (asi ve 4m), ale to je jiná kapitola.a to začal teprve „kdo z koho“. Po náročných 2 letech se to ale docela dá.
Myslím si, že u čsv musí být člověk opravdu extrémně důsledný, proto bych ji šupla do kotce co nejdřív ať si rychle vzpomene. Navíc tam má maminu, takže sama tam není. Zůstat někde sám je snad nejhorší fobie, co čsv mají, neboť i moji psi s tím občas vyrukují. Stačí abych šla jen s jedním a ostatní nechala doma (děje se to denně a fakt jen na 5 minut) stejně asi tak 1 minutu volají. Pak jsou zticha, ale neodpustí si to.
Kotec zhledávám jako obrovskou výhodu, když pes vyrůstá, neboť můj zdemolovaný byt by mohl vyprávět. Myslím si, že každé čsv musí od malinka trénovat, být někde sám i když ho třeba nechci nikde nechávat. Vždy se to může hodit, v podstatě to patří do základní výbavy u socializace štěněte. Kolikrát mě lidi nadávali, když jsem trénovala s tím ubohým vlčetem u obchodu, na nádraží, apod. Ale fakt se to vyplatí.


Takže tak ...


Mějte se moc hezky a držím palce


Bye Lucy@kluci
luculda jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2010, 19:52   #13
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Psy mám proto, aby s námi žili. Takže jsou venku na zahradě, uvnitř domu, někdy spí venku, někdy s námi v posteli. Nikdy jsem nevyužíval psí hotely nebo podobná zařízení, protože s námi jezdí i na dovolenou. Prostě jsme jedna smečka.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2010, 20:56   #14
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

no já bych brala mít obldu furt u sebe i v noci, le bohužel žiji s otcem a dokud jsem doma, musí bejt po jeho, o to radši mám akce, kde mám psa i v noci u sebe, bohužel ani tak nechce se mnou bejt v posteli. Ani milé lákání nepomáhá. Mám asi divnýho psa.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2010, 21:27   #15
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Taky bych to brala a taky to tak jednou bude. Podle mě pes je smečkový zvíře a kor ČV samotou trpí. Když je venku, tak pak je to o to víc na pánovi, aby se tam taky vyskytoval co nejvíc. Já si třeba beru noťas a net ven, na noťasu strávím hodně času a takhle ho trávím i s pejskem.
Mnohem příjemnější by mi ale bylo nestěhovat se furt ven chladno/nechladno.
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2010, 21:41   #16
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
Taky bych to brala a taky to tak jednou bude. Podle mě pes je smečkový zvíře a kor ČV samotou trpí. Když je venku, tak pak je to o to víc na pánovi, aby se tam taky vyskytoval co nejvíc. Já si třeba beru noťas a net ven, na noťasu strávím hodně času a takhle ho trávím i s pejskem.
Mnohem příjemnější by mi ale bylo nestěhovat se furt ven chladno/nechladno.
tak já mám psa doma, cca od 7h od rána do 23h večer, v kotci vážně jen spí a dostává jídlo
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2010, 21:44   #17
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

To závidím, taky to tak jednou chci. Myslím si, že to je ideál pro obě strany. Zatím prostě pracuju a učím se venku, chodíme denně na spoustu procházek a během dne i když jsem doma tak za ní furt chodím a hrajeme si. Nezdá se aspoň, že strádá, když přijdeme, svalí se spíš na matraci a chrní
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2010, 22:24   #18
Lucan
Member
 
Lucan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 34
Send a message via ICQ to Lucan
Default

Chilli se narodila ve venkovním studeném kotci. Příjezdem ke mě domu ji bylo opravdu teplo a nad ránem mi ji bylo líto, tak jsem ji odnesl ven na dvůr do slámy. Ani neprotestovala, byla ráda. Brali jsme ji domu, ale za chvíli stála u dveří že chce ven a po posledním krmení mě ani nedoprovázela do domu. Občas si ji bereme na noc dovnitř a sem tam mě stejně budí, že chce nad ránem ven. Má domácí pelech u postele, který neopouští. Do postele nevleze, ale olíže na pozdrav kam dosáhne, nebo na chvilinku, protože to dostala povelem "ke mě".
Na dvoře je v klidu pokud jsme doma. Když nejsme tak od souseda víme, že pláče asi tak minutu a pak už normálka. Do kotce ji zavírám v nutných případech. Neutíká, hlídá, nechá se ovládnout hlasem zbytku smečky. Doma jsme zavedli pravidla na komunikaci se psem, seznámili jsme s nimi i zbytek rodiny a pes to bere za samozřejmé. Snažíme se z ní nedělat závisláka, protože je to naše prdelka.
Lucan jest offline   Reply With Quote
Old 11-05-2010, 09:44   #19
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Já právě nevím co pro ně bude lepší jestli bývat na noc v kotci a nebo s námi v domě, zase to beru tak, že budeme v zimě topit a tak jim asi nejlépe nebude tak nevím. Venku budou mít kotce 3x3, teda dohromady 6x3 metrů, tudíš prostoru dostatek a uvidí na celou zahradu. Zatím mají kotce u a za barákem, vídí jen kousek, ale jak říkám starší si zvykla pěkně. Tak mám dilema.
Taky když budeme mít nějakou akci, nebo půjdeme večer na pivo, tak je budu v půlce noci brát z kotců domů? Asi si vezmu starou matraci a budu s nimi spávat dole aby si pořádně zvykla.

Last edited by Stela; 11-05-2010 at 11:01.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 11-05-2010, 14:18   #20
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ale stejne se mi po tom spolecnym spani trochu styska,ne ze ne. ona teda desne kope,rozvaluje se a strka mi packy na hlavu a je ji to uplne fuk...ale clovek musi delat kompromisy,to se neda nic delat...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org