Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Standard plemene a bonitace

Standard plemene a bonitace Jak by měl vypadat typický vlčák, poměřování a komentáře ke standardu plemene, informace o bonitacích a svodech...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 15-04-2010, 10:37   #61
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Lidi, já jsem nechtěla nikoho peskovat za něco, co tu napsal.

Jen jsem si vzpomněla, jak si každý v pět odpoledne stěžuje, že to ještě neskončilo a že už chce papíry a jet domů (a přitom sedí v klubovně v suchu, pije kafe, čaj, grog, zatímco my venku v dešti mrznem a na studený párek musíme půl hodiny čekat - pokud se nám vůbec podaří někoho ukecat, aby nám pro něj došel).

Já taky nejsem zastáncem nějakých tvrdých policajtských postupů, jenže s některými lidmi to bohužel jinak nejde. Samozřejmě máme zájem, aby lidi na svody a bonitace chodili, ale zas na druhou stranu by měli o to samé mít zájem i majitelé (chovatelé ho většinou mají). Klub se snaží v tomhle vyjít vstříc všelijak, ale úplně všechno taky nejde. Na podzim se třeba (mám dojem) čekalo na rozhodčí, nebo snad na veterináře, už nevím, ale co s tím dělat... Aspoň máme čisté svědomí, že jsme psy a psovody měli na místě včas.

Ideální situace by byla, kdyby bylo v sedm ráno na cvičáku nastoupeno 30 psovodů, 30 psů, každý v ruce papíry a buď průkazku nebo čtyři stovky. - To mluvím o těch třiceti, kteří se mi přihlásili. Kdybychom nemuseli vyplňovat nic dalšího, jen usedli a začli s měřením.
Jenže přijde osm dalších, kteří nevěděli, nečetli, nezeptali se, nechtělo se jim,..... A těm musíme ten papír taky vyplnit...

Teď mám přihlášených třicet psů, tak si spočítejte, kdyby každý ochotně stál a spolupracoval, tak ho změříme třeba za deset minut. To máme pět hodin plus následují ještě zkoušky povah. Když opravdu začne posuzování v 8:30, tak skončíme v ideálním případě kolem čtvrté, ale tomu sama moc nevěřím.
No a pak tu máme ještě schůzi, že.

Dva kruhy bohužel nebudou. Tenhle návrh už padl několikrát, ale má několik zádrhelů, takže zatím bohužel do praxe nepřešel. Musí se doladit.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010, 10:46   #62
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Omlouvám se jestli tu tato informace padla, ale - nějak mi uniklo jméno rozhodčího, který bude posuzovat bonitaci.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010, 12:09   #63
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Že by p. Šimáčková?
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010, 12:50   #64
A. Janska & Dante
Junior Member
 
A. Janska & Dante's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 17
Default

Omlouvam se, ale o jake predvyplnene papiry (pokud se jimi nemysli prihlaska do klubu) se jedna? Zrejme jsem to nejak prehlidla...
edit: Uz je mi to jasne, netreba reagovat

Last edited by A. Janska & Dante; 15-04-2010 at 13:14.
A. Janska & Dante jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010, 12:54   #65
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Lidi, já jsem nechtěla nikoho peskovat za něco, co tu napsal.

Jen jsem si vzpomněla, jak si každý v pět odpoledne stěžuje, že to ještě neskončilo a že už chce papíry a jet domů (a přitom sedí v klubovně v suchu, pije kafe, čaj, grog, zatímco my venku v dešti mrznem a na studený párek musíme půl hodiny čekat - pokud se nám vůbec podaří někoho ukecat, aby nám pro něj došel).

Já taky nejsem zastáncem nějakých tvrdých policajtských postupů, jenže s některými lidmi to bohužel jinak nejde. Samozřejmě máme zájem, aby lidi na svody a bonitace chodili, ale zas na druhou stranu by měli o to samé mít zájem i majitelé (chovatelé ho většinou mají). Klub se snaží v tomhle vyjít vstříc všelijak, ale úplně všechno taky nejde. Na podzim se třeba (mám dojem) čekalo na rozhodčí, nebo snad na veterináře, už nevím, ale co s tím dělat... Aspoň máme čisté svědomí, že jsme psy a psovody měli na místě včas.

Ideální situace by byla, kdyby bylo v sedm ráno na cvičáku nastoupeno 30 psovodů, 30 psů, každý v ruce papíry a buď průkazku nebo čtyři stovky. - To mluvím o těch třiceti, kteří se mi přihlásili. Kdybychom nemuseli vyplňovat nic dalšího, jen usedli a začli s měřením.
Jenže přijde osm dalších, kteří nevěděli, nečetli, nezeptali se, nechtělo se jim,..... A těm musíme ten papír taky vyplnit...

Teď mám přihlášených třicet psů, tak si spočítejte, kdyby každý ochotně stál a spolupracoval, tak ho změříme třeba za deset minut. To máme pět hodin plus následují ještě zkoušky povah. Když opravdu začne posuzování v 8:30, tak skončíme v ideálním případě kolem čtvrté, ale tomu sama moc nevěřím.
No a pak tu máme ještě schůzi, že.

Dva kruhy bohužel nebudou. Tenhle návrh už padl několikrát, ale má několik zádrhelů, takže zatím bohužel do praxe nepřešel. Musí se doladit.

Chápu nervozitu pořadatelů, na druhou stranu nevidím v několika pozdě příchozích problém. Ti, co přijdou první, jdou prostě první na řadu, klidně se může měřit a běžet svody..těm, kteří dorazí z jakýchkoliv příčin později, snadno určená osoba v klubovně vyplní kartu, zaplatí si a čekají. Bylo to tak vždy, jejich karty jsou vloženy prostě na konec, pod hromadu těch, co jsou již nastoupeni. Také se svody klidně a hned můžou zapisovat do výkonnostních knížek, kdo chce čekat na schůzi, tak si počká, kdo chce jet domů, tak ať jede. V nesmyslném natahování nevidím žádný smysl.
Žádné vyhodnocení stejně nikdy není...jen se čeká a u svodů je to opravdu o ničem.

Monika
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/

Last edited by Monika; 15-04-2010 at 12:56.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010, 15:25   #66
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Karty se vyplňují elektronicky, takže si dotyčný bude muset počkat (a ostatní s ním), proto chci, aby se jich co nejvíc přihlásilo předem a měli už karty připravené. Mně je to nakonec fuk, jestli je vyplním v pátek a zabiju s tím volné odpoledne, nebo jestli je budu vyplňovat na místě a budu mít v pátek čas na procházku.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010, 15:28   #67
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Ještě mě napadlo, že bychom mohli odbonitovat ty, co se přihlásili předem, pustit je v klidu domů a pak bychom teprve dovyplnili a dobonitovali ty pozdě přihlášené/příchozí. To by bylo na podzim přihlášek předem....
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010, 15:30   #68
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Ještě mě napadlo, že bychom mohli odbonitovat ty, co se přihlásili předem, pustit je v klidu domů a pak bychom teprve dovyplnili a dobonitovali ty pozdě přihlášené/příchozí. To by bylo na podzim přihlášek předem....
GOOD IDEA! XD
jenže na schůzi se bude čekat stejně
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010, 15:42   #69
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Schůzi přesunem úplně na jindy, aby bylo jasně vidět komu jde jen o to jedno. (Myslím buď jen o bonitaci nebo jen o schůzi.)
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010, 17:34   #70
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Letos je schůze volební, tzn., že by na ní mělo počkat maximum členů klubu. Buď aby do vedení klubu zvolili své favority nebo aby aspoň viděli osobně všechny lidi, kteří v novém či staronovém vedení budou. Je to jako s volbami do sněmovny: lidi k volbám nechodí, ale potom čtyři roky kritizují co že to máme ve vedení......
Takže teď bude mít každý šanci ovlivnit chod klubu.
Proto s tím prosím počítejte a udělejte si v sobotu čas.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2010, 16:43   #71
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Letos je schůze volební, tzn., že by na ní mělo počkat maximum členů klubu. Buď aby do vedení klubu zvolili své favority nebo aby aspoň viděli osobně všechny lidi, kteří v novém či staronovém vedení budou. Je to jako s volbami do sněmovny: lidi k volbám nechodí, ale potom čtyři roky kritizují co že to máme ve vedení......
Takže teď bude mít každý šanci ovlivnit chod klubu.
Proto s tím prosím počítejte a udělejte si v sobotu čas.
Včera jsem na bonitaci v Roudnici v zápalu focení někde odložila kalendář čsv a časopis (italský), nenašel se?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2010, 20:22   #72
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Jestli je tvůj, tak ležel v kanceláři na stole. Ale asi se zeptej Hanky Křížové....
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 20-04-2010, 13:30   #73
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Bohuzel se mi na bonitaci nepodarilo dorazit,nahla indispozice,takze to nechavam na podzim,ev dalsi jaro.
Ale byla tam jedna kamaradka,jenz cevecko sice nevlastni,ale sympatizuje a ta byla zdesena z pristupu nekterych majitelu,kteri sve psi fyzicky bili a rvali na ne.Konkretne mi vypravela o jedne mlade cca rocni cubicce,ktera dostala od sveho majitele pesti mezi oci.muzete mi to nekdo prosim potvrdit nebo vyvratit? A jestlize je to pravda,proc nikdo nezakrocil?Biti psa prece neni normalni....a na takovehle akci by me to obzvlast mrzelo to videt...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 20-04-2010, 13:54   #74
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Tak nic takového jsem já osobně neviděla. Ale doufám, že tvá kamarádka dělá rozdíl mezi bezdůvodným bitím a výchovou. Nerada bych se třeba dozvěděla, že někdo (nejen tvá kámoška) považuje za týrání třeba zakleknutí a znehybnění psa, které konkrétně na mém psovi provozoval Peter van Erne. Jinak si bohužel umím spoustu pitomců, co psa zmlátí, představit... Ale jak říkám, neviděla jsem..
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 20-04-2010, 14:08   #75
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Ani já jsem si ničeho nepřístojného nevšimla a to sem tam celej den lítala od skupince psů, k jiné skupince a snažila se seznámit a umazlit co největší počet čsv
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 20-04-2010, 14:18   #76
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Tak nic takového jsem já osobně neviděla. Ale doufám, že tvá kamarádka dělá rozdíl mezi bezdůvodným bitím a výchovou. Nerada bych se třeba dozvěděla, že někdo (nejen tvá kámoška) považuje za týrání třeba zakleknutí a znehybnění psa, které konkrétně na mém psovi provozoval Peter van Erne. Jinak si bohužel umím spoustu pitomců, co psa zmlátí, představit... Ale jak říkám, neviděla jsem..
tak to zadny strachy,zakleknuti psa zna....ja ji nemam duvod neverit,ale zase nebyla jsem tam,ze jo.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 20-04-2010, 14:22   #77
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Musím se připojit k již vyslovenému, na bonitaci jsem se pohybovala celý den bez přestávky a neviděla jsem nic co by překračovalo mez "vyříkání kompetencí". A byla jsem jednou ráda, že nejsem za jediného exota, co na svém psovi klečí. XD
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 20-04-2010, 14:51   #78
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Elsia&Benjamin View Post
Musím se připojit k již vyslovenému, na bonitaci jsem se pohybovala celý den bez přestávky a neviděla jsem nic co by překračovalo mez "vyříkání kompetencí". A byla jsem jednou ráda, že nejsem za jediného exota, co na svém psovi klečí. XD
to mi povídej, zas si říkám, že mám normální čubu a žádnýho extra vrčivýho magora člověku ta skutečnost pozvedla morálku
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 20-04-2010, 17:24   #79
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
tak to zadny strachy,zakleknuti psa zna....ja ji nemam duvod neverit,ale zase nebyla jsem tam,ze jo.
Nebyl jsem tam sice od rána, ale tohle jsem nikde tedy nezaznamenal. Myslím, že byla na úplně jiné bnitaci, protože takové chování by jistě více lidí zaznamenalo nehledě na to, žeby takový majitel byl okamžitě buďto důrazně upozorněn na nevhodné chování nebo rovnou vykázán.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 21-04-2010, 07:09   #80
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nebyl jsem tam sice od rána, ale tohle jsem nikde tedy nezaznamenal. Myslím, že byla na úplně jiné bnitaci, protože takové chování by jistě více lidí zaznamenalo nehledě na to, žeby takový majitel byl okamžitě buďto důrazně upozorněn na nevhodné chování nebo rovnou vykázán.
jina bonitace to nebyla. byla tuto sobotu v roudnici.ale ocividne nikdo nic nevidel.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org