Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 04-10-2011, 08:10   #41
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
Nic méně, pokud vím od jedné potkánařky právničky, jsou tyto smlouvy prakticky z právního hlediska zcela bezcenné. Nevím sice z jakého přesně důvodu, to mi nebylo vysvětleno a sama nejsem právník, ale prý je to tak.
No pokud má takový názor, asi by měla vrátit diplom. Kupní smlouva je normálně vymahatelná smlouva, jako každá jiná. Snadnost jejího vymáhání je, stejně jako u každé jiné smlouvy, závislá na tom, jak dobře je napsaná.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 04-10-2011, 11:00   #42
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

To nebude názorem, ale spíš zkušeností nebo vědomostí Asi to bude tak, že jednak, jak psala Jazzinka, to u toho potkana moc nemá smysl řešit... a jednak o tom, že údajně kupní smlouva nemůže ovlivňovat, co bude majitel s koupenou věcí (zvířetem) dělat... že prostě nemůže být ve smlouvě, že ho nesmí prodat dál, odchovávat na něm vrhy a tak podobně. Což je ale asi ten hlavní problém, co chce smlouvou chovatel ošetřit, ale pokud si to tam napíše, tak je smlouva neplatná. Teda asi určitě záleží JAK si to tam napíše, pokud se trochu vyzná a umí to nějak šikovně zaobalit, tak se to asi dá udělat tak, aby to bylo právně v pořádku Tak jako asi tak, co se řeší, mezi potkanáři... až tu slečnu potkám, tak se poptám, určitě mi to vysvětlí přesněji.
Nic méně by mě stále zajímalo, jestli už někdo někdy opravdu nějaké štěně právně zpátky vymáhal nebo tak něco, jestli to opravdu v praxi může fungovat
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 04-10-2011, 11:36   #43
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
No pokud má takový názor, asi by měla vrátit diplom. Kupní smlouva je normálně vymahatelná smlouva, jako každá jiná. Snadnost jejího vymáhání je, stejně jako u každé jiné smlouvy, závislá na tom, jak dobře je napsaná.
A když psa prodá a řene, že utekl? Nebo nakryje bezpapírákem a řekne že to byla nehoda? Tak co můžeš se sebelepší smlouvou?
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 04-10-2011, 12:32   #44
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Psal jsem už předtím, jestli někdo tak dokonalou smlouvu má, tak by si ji nemusel syslit, ale mohl by ji vrazit někam i pro ostatní
Vždyť je to pouze pro dobro těch zvířat a chovu jako takového.
No a to na co se ptala Kometa by mě zajímalo taky.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 05-10-2011, 11:27   #45
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Psal jsem už předtím, jestli někdo tak dokonalou smlouvu má, tak by si ji nemusel syslit, ale mohl by ji vrazit někam i pro ostatní
Vždyť je to pouze pro dobro těch zvířat a chovu jako takového.
No a to na co se ptala Kometa by mě zajímalo taky.
Myslím, že smlouvu, do které dal peníze a námahu, Ti nikdo nebude dávat zdarma na web. Ale možná je to téma pro Klub. Což kdybys na schůzi nebo na konferenci navrhl, aby Klub nechal zpracovat návrh smlouvy od advokáta a tu pak dal k dispozici členům ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 05-10-2011, 12:36   #46
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

To není problém, navrhnout to můžu. Jen sem myslel, že pokud už ji někdo má, mohl by ji dát jako inspiraci. Beztak si tam každej upraví co potřebuje.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 09-10-2011, 17:53   #47
Jana Zítková
z Podřipské samoty
 
Jana Zítková's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Roudnice nad Labem
Posts: 85
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Je toho více, ale určitě minimálně následující :
1. Minimálně 1x návštěva před odběrem štěněte u nás
2. Vyplnění podrobného dotazníku
3. Záloha
4. Smlouva
5. Osobní odběr

A úplně na začátku, pokud začne smlouvat o ceně, tak tím skončil.
2. Vyplnění podrobného dotazníku: jak takový dotazník má vypadat? Můžu ho někde legálně zkopírovat nebo si nějaký existující upravit podle sebe?
Co by v něm mělo být?
Díky!
Jana Zítková jest offline   Reply With Quote
Old 09-10-2011, 18:37   #48
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Jana Zítková View Post
2. Vyplnění podrobného dotazníku: jak takový dotazník má vypadat? Můžu ho někde legálně zkopírovat nebo si nějaký existující upravit podle sebe?
Co by v něm mělo být?
Díky!
To je vše na Tobě. To není žádný předpis nebo právní dokument, který má nějakou přesnou formu. Ten si musí vytvořit každý sám podle toho, co chce o svých budoucích majitelích vědět.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 09-10-2011, 18:44   #49
Jana Zítková
z Podřipské samoty
 
Jana Zítková's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Roudnice nad Labem
Posts: 85
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
To je vše na Tobě. To není žádný předpis nebo právní dokument, který má nějakou přesnou formu. Ten si musí vytvořit každý sám podle toho, co chce o svých budoucích majitelích vědět.
To vím Myslím spíš co by tam tak mělo být? Jaké tam dát otázky, aby se poznalo jestli je ten konkrétní zájemce vhodný nebo ne...
Samozřejmě by bylo jednoduché ho někde "ukradnout", ale to nechci.
Jana Zítková jest offline   Reply With Quote
Old 10-10-2011, 11:57   #50
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Jana Zítková View Post
To vím Myslím spíš co by tam tak mělo být? Jaké tam dát otázky, aby se poznalo jestli je ten konkrétní zájemce vhodný nebo ne...
Samozřejmě by bylo jednoduché ho někde "ukradnout", ale to nechci.
Záleží na Tobě, co je pro Tebe u nového majitele důležité ? Na to se ho přesně ptej. A já tam měl vždycky ještě i nějaké otázečky, které mi vyfiltrovaly neseriózní zájemce. To chce se zamyslet a napsat si to
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 10-10-2011, 12:20   #51
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Pavle bomba... honosíš se tady jak máš vychytanej systém, výbornej dotazník a neprůstřelnou smlouvu, ale čerstvím chovatelům napíše omáčku o ničem... na tohle by člověk průměrný inteligence přišel sám. Ten kdo by chtěl chovat seriozně a nejlíp jak se dá se u tebe prostě pomoci nebo inspirace, která ti vůbec nic neudělá prostě nedovolá. Jak má Jana vědět na čem jí má záležet, aby dobře vybrala nové majitele? Jak má vědět jak to vybalancovat, aby všechny štěnda udala? To mi přijde asi taková pomoc jako vrazit dítěti v první třídě slabikář a snaž se...
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 10-10-2011, 22:52   #52
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Jana Zítková View Post
To vím Myslím spíš co by tam tak mělo být? Jaké tam dát otázky, aby se poznalo jestli je ten konkrétní zájemce vhodný nebo ne...
Samozřejmě by bylo jednoduché ho někde "ukradnout", ale to nechci.
Žádný dotazník který odhalí toho pravého zájemce neexistuje. Já mám po 5ti vrzích jasnou představu, jak s novými zájemci jednat. Odrazovat, odrazovat, odrazovat ... kdo vydrží, je možná ten pravý.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2011, 01:00   #53
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Žádný dotazník který odhalí toho pravého zájemce neexistuje. Já mám po 5ti vrzích jasnou představu, jak s novými zájemci jednat. Odrazovat, odrazovat, odrazovat ... kdo vydrží, je možná ten pravý.
Tvoje možná je špatně... měla bys to přehodnotit a mít to stoprocentní
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2011, 04:49   #54
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Žádný dotazník který odhalí toho pravého zájemce neexistuje.
Ano, žádný dotazník a ani smlouvy neexistují.
Pokud někomu stačí sliby ("Slibem nezarmoutíš," že :0) a podepsaný "cár papíru," který má pramalou cenu), nic nelze namítat.

Nikdo Vám nemůže dát záruku na svůj vlastní život, zdraví, rodinou a finanční pohodu, na své vlastní schopnosti a zaručit, že se bude o svého psa zodpovědně a kvalitně starat po celý jeho život.

Trochu jinak:Ze "zapálených" se stávají odpůrci a kritici....z těch, co chtěli psa jen "na zahradu" se stávají nadšenci, propagátoři a vystavovatelé....


"Všechno okolo jsou prázdné řeči - tlachání o ničem a vše ukáže jen čas." Na to přijde každý chovatel, dřív a nebo později.

Monika
http://www.wolfdogs.cz/
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2011, 08:06   #55
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Pavle bomba... honosíš se tady jak máš vychytanej systém, výbornej dotazník a neprůstřelnou smlouvu, ale čerstvím chovatelům napíše omáčku o ničem...
Romane, proč bych měl dávat ostatním zadara to, co jsem si u advokáta a překladatele zaplatil ? Majitelé mých štěňat to samozřejmě k dispozici mají. Ty taky nebudeš bněkomu cizímu půjčovat své nové auto jen proto, že je to taky příznivce značky.

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Žádný dotazník který odhalí toho pravého zájemce neexistuje. Já mám po 5ti vrzích jasnou představu, jak s novými zájemci jednat. Odrazovat, odrazovat, odrazovat ... kdo vydrží, je možná ten pravý.
Přesně to je ten přístup, který vyznávám i já. K odrazování slouží i ten dotazník a hlavně osobní setkání a rozhovor se zájemcem před závazným rezervováním štěněte.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2011, 08:09   #56
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Odrazovat, odrazovat, odrazovat ... kdo vydrží, je možná ten pravý.
To si myslím také, nicméně často se mi stává, že ať řeknu cokoliv, tak slyším jen "ale vždyť to dělá každé štěně...jo, to je přesně jako ten náš.." apod.
Asi nedokážu dostatečně jasně specifikovat specifika plemene..nebo druhá strana nechce poslouchat, nebo obojí.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2011, 08:27   #57
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
To si myslím také, nicméně často se mi stává, že ať řeknu cokoliv, tak slyším jen "ale vždyť to dělá každé štěně..
Nedělá. Štěňata čévéček jsou prostě jiná a vždycky dovedou překvapit. Svou živelností, svou žravostí nebo naopak uzavřeníms se do sebe a půstem, svým specifickým chováním - vrčením, kousáním ... tím, že když něco opravdu nechtějí udělat a člověk nevymyslím, jak to udělat aby to oni udělat chtěli, přecházejí rychle do konfliktu atd. Jsou prostě jiní a není možné je dávat lidem kteří očekávají štěně které bude jako to jejich. Já si s každým vrhem říkám, že je poslední.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2011, 08:55   #58
Jana Zítková
z Podřipské samoty
 
Jana Zítková's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Roudnice nad Labem
Posts: 85
Default

Nehádejte se tady furt
Jo a nejsme tak uplně cizí, jsme po Datovi a po Nancy
__________________

Chovatelská stanice z Podřipské samoty
http://www.zpodripskesamoty.cz
www.facebook.com/CeskoslovenskyVlcakZPodripskeSamoty
Jana Zítková jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2011, 10:34   #59
Jana_Schubertova
stín vlka
 
Jana_Schubertova's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Vlčnov
Posts: 56
Send a message via ICQ to Jana_Schubertova
Default

Quote:
Originally Posted by Monika View Post
"Všechno okolo jsou prázdné řeči - tlachání o ničem a vše ukáže jen čas." Na to přijde každý chovatel, dřív a nebo později.
S Monikou bezvýhradně souhlasím a po té, co jsem na to přišla já, pořídila jsem si psa...
Jana_Schubertova jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2011, 10:59   #60
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by Jana Zítková View Post
Nehádejte se tady furt
Jo a nejsme tak uplně cizí, jsme po Datovi a po Nancy
No vidíš... můžeš napsat Evě co má Data

Pavle myslím si, že tobě to neuškodí, tu smlouvu ti už nikdo nevezme a mohlo by to pomoct ostatním a HLAVNĚ těm psům, aby se nedostali kam nemaj. Srovnávat to s novým autem mi přijde ustřelený úplně mimo.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org