Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > ČSV v nouzi

ČSV v nouzi ČSV hledající nový domov: psi s průkazem původu, ale také psi, co jako vlčáci vypadají, kteří na své nové pány čekají v útulcích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 20-02-2011, 15:03   #41
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Čévéčkáři jsou extra "udrbaný národ" takže se o každém zpochybnění původu hned mluví. Jisté ale je, že některým majitelům zvířat u kterých je veřejností zpochybňován původ to vadí do té míry, že žádají genetické testy. Když jim chovatel jejich štěněte odmítne poskytnout vzorky od rodičů nevyznívá to úplně v jeho prospěch. Maternita a paternita je nejjednodušším řešení jak zjistit skutečné rodiče, existují ale i jiné možnosti. Nebudu tu psát žádná konkrétní jména, ani názvy chovatelských stanic, ale několik dotazů týkajících se možnosti ověření původu jsem dostala. V krvi dnešních čsv koluje krev i jiných než původně použitých vlků, a německých ovčáků a není nikde psáno, že zvířata z takových spojení musí být méně kvalitní. Já osobně jsem ale zastáncem toho, že by člověk měl být seznámen s tím, co si za své peníze kupuje (když už to není v pp) aby pak nemusel hledat jiná zoufalá řešení, jak to zjistit.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2011, 16:38   #42
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Toto téma se už probíralo i u fotky jednoho zajímavého psa na FB. Mě docela zarazilo, že většina těchto zvířat (pro mě tedy absolutně krásných), má stejný rodokmen jako ti naši - samozřejmě soudím podle uvedeného rodokmenu. Jejich rodokmen se skládá z "našich" českých psů. Proč tedy jsou tato zvířata tak odlišná byť krásná s velmi výrazným vlčím fenotypem (nikoliv podobný dnešním čsv).? Odkud takový exteriér tato zvířata narozdíl od těch našich získala? Nechápu jak najednou může po "normálních" rodičích vyskočit takový jedinec. Podle mě není také správné mít u některých psů "MIX" vykřičníky apod. To, že jsou jiní a podle "rodokmenu" by být neměli asi vidíme, ale nikdo to zpochybňovat nemůže.
Mě se tato zvířata moc líbí, ale opravdu asi s ČSV nic moc společného nemají. Bohužel je to slepá ulička a myslím, že většina majitelů ani neví, že si nekupují to co si myslí po rodičích x a y.
Škoda. Ale psát ke psům různé poznámky bez důkazů není správné.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2011, 18:24   #43
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Mě docela zarazilo, že většina těchto zvířat (pro mě tedy absolutně krásných)
Ano, většinou jsou velice krásní a mají zvláštní charisma.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2011, 21:13   #44
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Nejsem ten,kdo na WD ty poznámky MIX přidává,takže Vám těžko odpovím. Tedy si buď přečtěte anglickou diskuzi,kde se toto probírá nebo se zeptejte přímo admina. On jistě ví,proč k někomu tyhle poznámky píše.
Já mám čerstvou zkušenost od majitele mého štěněte.Před časem si dovezl dospělou fenku čsv s PP, dle inzerátu vhodnou na výcvik.Z velmi známé CHS na západ od nás. Protože bydlí přes půl světa daleko od fenky,nechal si ji poslat. To co přijelo rozhodně nebyl čsv a už vůbec ne vhodný na výcvik.Prakticky to je tak strašně plaché zvíře, že prožije zbytek života v kotci,protože vše ostatní ji děsí. Dle DNA testu to je kříženec čsv s čímsi.
Těchto kříženců je víc a víc.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2011, 22:06   #45
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Nejsem ten,kdo na WD ty poznámky MIX přidává,takže Vám těžko odpovím. Tedy si buď přečtěte anglickou diskuzi,kde se toto probírá nebo se zeptejte přímo admina. On jistě ví,proč k někomu tyhle poznámky píše.
Já mám čerstvou zkušenost od majitele mého štěněte.Před časem si dovezl dospělou fenku čsv s PP, dle inzerátu vhodnou na výcvik.Z velmi známé CHS na západ od nás. Protože bydlí přes půl světa daleko od fenky,nechal si ji poslat. To co přijelo rozhodně nebyl čsv a už vůbec ne vhodný na výcvik.Prakticky to je tak strašně plaché zvíře, že prožije zbytek života v kotci,protože vše ostatní ji děsí. Dle DNA testu to je kříženec čsv s čímsi.
Těchto kříženců je víc a víc.
Hm...
Ten "Někdo" si kupuje, nechá si poslat dospělou fenu ČSV, aniž jí viděl, znal, otestoval vlohy.... na výcvik???? Tak to musí být zvlášť velký "odborník" a o jeho "příčetnosti" mám velké pochybnosti, stejně tak, jako o testech DNA.

Monika
http://www.wolfdogs.cz/
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2011, 22:37   #46
Solveig
Junior Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 25
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Nejsem ten,kdo na WD ty poznámky MIX přidává,takže Vám těžko odpovím.
Já jsem se ale neptala na poznámky "mix". Psala jste, že se to o některých stanicích ví, tak přece také musíte vědět, jak se to ví. To je to, co jsem chtěla vědět. Jestli jsou teda nějaké důkazy, když to tvrdíte.

Že si někdo nechá poslat přes půl světa - to jako z USA?? - dospělou fenu na výcvik, je pro mě neuvěřitelný. A k těm testům - jelikož nejsem genetik, tak se musím zeptat. Z testů DNA se dá poznat, jestli je nějaké zvíře čistokrevné čsv? Určitě se dá poznat, jestli rodiče z rodokmenu sedí, pokud se jim udělají testy, ale fakt lze určit, že to byl mix čsv s "něčím"? To by se ale taky mělo dát poznat, s čím. Zejména pokud to bylo s vlkem. Kdyby je křížili s mopsy, asi by nevypadali tak nádherně...
Solveig jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2011, 23:07   #47
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Dle DNA testu to je kříženec čsv s čímsi.
A víš kdo test dělal a jaký konkrétně?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2011, 23:14   #48
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Solveig View Post
Určitě se dá poznat, jestli rodiče z rodokmenu sedí, pokud se jim udělají testy, ale fakt lze určit, že to byl mix čsv s "něčím"?
Když nejsou k dispozici rodiče, mohou být k dispozici prarodiče, sourozenci atd.
To "něco" se ale určuje těžko.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 21-02-2011, 08:50   #49
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Pro Solveig:
bylo to jeho první čsv. Bohužel, dřív než objevil, že existují tyto stránky. Prostě si nechal špatně poradit. Pro nás to je snadné, tady se najde spousta informací. Ale zkuste být z cizí země, kde čévéčka nejsou a bez wolfdogu hledat nějaké informace. Teď už to ví taky.
Ostatně- není to nic vyjímečného. I teď si někteří chudáci kupují čévéčko (v Itálii, Francii, Holandksu, atd atd ) a netuší, že to jsou kříženci. Nemusíme chodit daleko- viz. naše české Mutary. Mají pěkné rodokmeny čsv.
Jinak s jedním z těchto chovatelů se znám osobně, taky jsem se ptala proč to dělá a jestli se mu nelíbí naše plemeno takové jaké je, že do toho musí cosi míchat.
Pro Danielu: napíšu Ti privátně jestli chceš víc info. Jo, dělal oficiální testy.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 21-02-2011, 09:10   #50
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Kříženci existují a každý příčetný člověk je schopen si to přiznat.
Já si myslím, že pokud budou splňovat sdandard jak exteriérový, tak povahový, mohou být pro naše psy dokonce hodně prospěšní. Problém je ale s údaji v rodokmenu. Když si je koupí člověk, který opravdu vůbec neví, je v podstatě podveden.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 21-02-2011, 09:37   #51
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Kříženci existují a každý příčetný člověk je schopen si to přiznat.
Já si myslím, že pokud budou splňovat sdandard jak exteriérový, tak povahový, mohou být pro naše psy dokonce hodně prospěšní. Problém je ale s údaji v rodokmenu. Když si je koupí člověk, který opravdu vůbec neví, je v podstatě podveden.
Souhlasím, že by mohli být prospěchem, ale jak píšete muselo by se o nich vědět a dále s nimi jako s takovými zváířaty zacházet. Takto si myslíme, že ona matka je nebo není matkou (otec otcem) podle fenotypu očividně ne, ale nic s tím nenaděláme pokud ji má v rodokmenu. "Musíme" tomu věřit a brát to tak. Je to škoda.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 21-02-2011, 09:59   #52
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Souhlasím, že by mohli být prospěchem, ale jak píšete muselo by se o nich vědět a dále s nimi jako s takovými zváířaty zacházet. Takto si myslíme, že ona matka je nebo není matkou (otec otcem) podle fenotypu očividně ne, ale nic s tím nenaděláme pokud ji má v rodokmenu. "Musíme" tomu věřit a brát to tak. Je to škoda.
Věřit tomu nemusíme, ale to je asi tak všechno
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 21-02-2011, 18:31   #53
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Pro Solveig:
Ale zkuste být z cizí země, kde čévéčka nejsou a bez wolfdogu hledat nějaké informace. Teď už to ví taky.
Ostatně- není to nic vyjímečného. I teď si někteří chudáci kupují čévéčko (v Itálii, Francii, Holandksu, atd atd ) a netuší, že to jsou kříženci. Nemusíme chodit daleko- viz. naše české Mutary. Mají pěkné rodokmeny čsv.
Bohužel, stále existují lidé, kteří nechápou systém Registrů FCI a to je a byl případ "Mutar"!
Tak s takovými lidmi se opravdu nedá nic dělat a kdyby tihle lidé byli u vzniku ČSV a počátcích křížení - plemeno by vůbec neexistovalo!
Občas je třeba se "vymknout" udělat krok kupředu, bez jistého výsledku. Tak vznikla a vznikají všechna plemena, na jejichž začátku vždy někdo děsně křičí a mluví o čistotě rasy.
A Registry?? Ty má většina plemen otevřené a pro mnohá plemena jsou žiivotně důležité!!
Lidé, kteří muví o "čistotě rasy" asi nikdy nepochopí, že nic takového neexistuje.
Plemena psů, koní ale i skotu....atd. atd. mají svůj standard a to je to, čeho je třeba se držet.
Některá ČSV vypadají jako "karikatury" ČSV, s chybějícími zuby, vadami skusu, konstituce, s kudrlinkami...s ridgy, s reprodukčními poruchami, nesou řadu vad. Je to vpořádku a jsou to stále ČSV??

A wolfdog.org?? - to je přece "drbárna."
To přeci není zdroj relevantních informací, nikdo takové totiž nedodává!
A ti, kdož svůj rozhled opírají jen o toto médium, byť populární, jsou odsouzeni k nevědomosti.
Mnoho informací a i zásadních, zde chybí.
Zde nejvíce záleží na tom, jak se brazilský admin vyspí, kdo je mu sympatický, komu doplní fotku (kterou někde ukradl ) titul či zkoušku (když chce...)..a nebo vykřičníl!

Hezký zbytek dne přeje
Monika
http://www.wolfdogs.cz/
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 22-02-2011, 10:58   #54
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Muraty bych zrovna na povrch netahala. Ty byly zlegalizovány nejhorším možných způsobem. Bohužel hlavně pro ně. Já osobně si vážím přístupu chovatelské stanice Foresta Incantata, ta jediná dodržuje pravidla.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 22-02-2011, 14:37   #55
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Muraty bych zrovna na povrch netahala. Ty byly zlegalizovány nejhorším možných způsobem. Bohužel hlavně pro ně. Já osobně si vážím přístupu chovatelské stanice Foresta Incantata, ta jediná dodržuje pravidla.
Mutary sem zatáhl někdo úplně jiný.
Ano i já si vážím přístupu Andrey Pecharové a zajímá mne to, co dělá, byť ani její práce není oceněna, spíš právě naopak.
S některými omezenými lidmi se "nenechá dělat nic." jak jsem psala. Rozum a vzdělání jim nato nestačí.

Monika
http://www.wolfdogs.cz/
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 22-02-2011, 15:30   #56
Dušan
Junior Member
 
Dušan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Veselí nad Moravou
Posts: 65
Default

Quote:
Originally Posted by Monika View Post
Mutary sem zatáhl někdo úplně jiný.
Ano i já si vážím přístupu Andrey Pecharové a zajímá mne to, co dělá, byť ani její práce není oceněna, spíš právě naopak.


Monika
http://www.wolfdogs.cz/
Zajímalo by mě, jestli se sledují Mutary (jejich vrhy, pokud nějaké byly) z hlediska jejich pozitivního i negativního přínosu do chovu, pokud se tím někdo zabývá...např. vliv jejich čerstvé krve, exteriér, povaha...jestli existuje nějaká studie, která se tím zabývá, jestli bylo něco zveřejněno, jestli se toto vůbec sleduje nebo jaký je prostě stav. Ví o tom někdo něco?
Dušan jest offline   Reply With Quote
Old 22-02-2011, 15:40   #57
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by Dušan View Post
Zajímalo by mě, jestli se sledují Mutary (jejich vrhy, pokud nějaké byly) z hlediska jejich pozitivního i negativního přínosu do chovu, pokud se tím někdo zabývá...
]Nikdo nesleduje. Protože má to stejný význam jako sledování "pozitivního i negativního přínosu Saarloosu do chovu CSV"... Stručně řečeno: to nemá smysl....
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 22-02-2011, 15:51   #58
Dušan
Junior Member
 
Dušan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Veselí nad Moravou
Posts: 65
Default

Quote:
Originally Posted by Margo View Post
]Nikdo nesleduje. Protože má to stejný význam jako sledování "pozitivního i negativního přínosu Saarloosu do chovu CSV"... Stručně řečeno: to nemá smysl....
Nejsem člen klubu, nemám klubové informace, pouze ty z klub. webu. O křížení Saarl. s čsv slyším teda poprvé.
Dušan jest offline   Reply With Quote
Old 22-02-2011, 15:57   #59
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Monika View Post
Mutary sem zatáhl někdo úplně jiný.
Ano i já si vážím přístupu Andrey Pecharové a zajímá mne to, co dělá, byť ani její práce není oceněna, spíš právě naopak.
S některými omezenými lidmi se "nenechá dělat nic." jak jsem psala. Rozum a vzdělání jim nato nestačí.

Monika
http://www.wolfdogs.cz/
Práce Andrey je možná zatím nedoceněná, ale také nedocenitelná. (Tuhle větu si nedávejte do překladače ) Každopádně kdo bude mít v rodokmenu psy z chovatelské stanice Foresta Incantata, ví na čem je a nemusí se ničeho bát.
Co se přístupu ostatních chovatelů, kteří dělají podobné exterimenty, týče, tak jejich zásluhou se brzy dopracujeme k situaci, která nastala v chovu německých ovčáků. Budeme dělat povině paternitu před prodejem štěňat.
To, že se někteří majitelé dožadují krevních testů svých štěňat zakoupených v jiných a často velice známých chovatelský stanicích mi příjde jako dost zoufalá situace. Vůbec mi to nepřípadá směšné. Protože oni se do tohoto koloběhu dostávají bez vlastního přičinění, nechtěně.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 22-02-2011, 15:57   #60
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by Monika View Post
Občas je třeba se "vymknout" udělat krok kupředu, bez jistého výsledku. Tak vznikla a vznikají všechna plemena, na jejichž začátku vždy někdo děsně křičí a mluví o čistotě rasy.
Jedna otázka: jaký smysl má pro Tebe chovat CSV A Saarloosy? Proc take neudelas "krok kupredu"? Proč nenechas registrovat svého Saarloosa Bowa v Itálii? Fabio Ti pomůže - budes mit chovnego "vlčáka" a potom take u sebe v chovu novou krev...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org