Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Spotkania i podróże

Spotkania i podróże Spotkania - te duże i te maleńkie, oficjalne i prywatne. Ważne by psy się wyszalały.... Jak i gdzie jechać z psem na wakacje...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 17-11-2004, 18:46   #1
leśniczyna
Member
 
leśniczyna's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Location: Wejherowo
Posts: 517
Default Czy wilczak jest rasą uznawaną w Kanadzie?

Planuję wyjazd do Kanady, a chcę posiadać wilczaka Czy można je tam wystawiać i hodować? Czy możliwy jest do znalezienia dobry reproduktor?

leśniczyna
leśniczyna jest offline   Reply With Quote
Old 17-11-2004, 19:08   #2
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default Re: Czy wilczak jest rasą uznawaną w Kanadzie?

Quote:
Originally Posted by leśniczyna
Planuję wyjazd do Kanady, a chcę posiadać wilczaka Czy można je tam wystawiać i hodować?
Z tego co wiem, to hodowac mozna. A czy wystawiac... Problem w tym, ze w Kanadzie trzeba wszystko zaczynac "od konca". Rasa ta nie jest jeszcze uznana. Ale aby ja uznac potrzebna jest odpowiednia ilosc psow tej rasy i to koniecznie niespokrewnionych ze soba. Aby do tego doszlo trzeba je hodowac. Czyli szczeniakom musza dawac jakies papiery.
Najlepiej napisac do Daniela Charbonneau (wlasnie czeka na pierwszy miot CzW w Kanadzie) i bardzo sie angazuje w dzialalnosc dla tej rasy...

Quote:
Originally Posted by leśniczyna
Czy możliwy jest do znalezienia dobry reproduktor?
W Kanadzie? Z tych co sie pokazuja to jedynym jest Monkey od Úhoště. Pasowalyby do niego wszystkie suczki ze Slowacji....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 17-11-2004, 19:28   #3
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default :)

:-) Dziękuję! Dopiero teraz przeczytałam odpowiedź na poprzedni temat, gdzie była odpowiedź dotycząca tych psów. Do Kanady miałam jechać w 2006., ale chyba będzie to już w przyszłym roku. W Kanadzie zostanę co najmniej 6 lat - może to pomoże rozsławić tę rasę? Tylko jest pewien problem - jeśli kupie wilczaka przed wyjazdem, który jest planowany na wrzesień - lipiec, to mogę nie zdążyć załatwic formalności, które w niektórych krajach trwają do 2 miesięcy (jeszcze nie wiem, jak jest w Kanadzie). Zresztą wiadomo, że sprawa zorganizowania się na miejscu jest skomplikowana i wymaga czasu, nie wiem, czy odpowiedni okres dla szczeniaka. Z drugiej strony, jesli przyjade do Polski w 2006, to na krótki okres czau i nie uda się załatwić potrzebnych dokumentów... proszę o radę.
Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 17-11-2004, 21:51   #4
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default vlcak v Kanade

Pokud vím, v Kanade jsou dva vlčáci. S importem nebyl žádný problém. O registraci plemene se nyní snaží majitelka Monkeyho od Úhoště. Teď po něm budou v Kanadě štěňata, ale pes nemá RTG DKK.
Hanka -chovatelská stanice od Úhoště
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 18-11-2004, 19:07   #5
leśniczyna
Member
 
leśniczyna's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Location: Wejherowo
Posts: 517
Default Jak to zorganizować? - wyjazd do Kanady

Za granicie można wywozić szczeniaka po ukończeniu przez niego 5 - 6 mis., ze względu na szczepienia ochronne i 30 dniowy okres, który ma minąc między zakończeniem ich a wyjazdem. Problem tylko w tym, że psa moge kupić w czerwcu/lipcu, a nie chcę sbyć zmuszona do kupienia psa, który wtedy iśe urodził, bez prawa wyboru. Z drugiej strony mogę kupić psa z hodowli kanadyjskiej, ale to bez sensu, bo nie będę mogla założyć hodowli, skoro jest tylko 1 para w Kanadzie. Nie będę mogła wrócićdo Polski na tak długi okres czasu, jak3 - 4 miesiące, by kupić psa.
Podpowiedzcie najlepsze rozwiązanie.

leśniczyna
leśniczyna jest offline   Reply With Quote
Old 18-11-2004, 22:30   #6
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

wydaje sie ze jednak najlepiej by bylo postarac sie kupic szczeniaczka wczesniej, moze jakos dasz rade?
lepiej nie ryzykowac ze nie zdazysz...

no jeszcze mozesz kupic juz upatrzonego starszego, np polrocznego, ale takie wyjscie odradzam, zreszta za duzo sie traci

nie ma sensu brac w Kanadzie, lepiej zawiezc tam swieza krew

ja slyszalam ze mozna wozic pieska juz jak ma ponad 3 miesiace, ale na pewno to nie wiem
__________________
www.jantarowawataha.pl
Ori jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 00:46   #7
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default Re: Jak to zorganizować?

Quote:
Originally Posted by leśniczyna
Za granicie można wywozić szczeniaka po ukończeniu przez niego 5 - 6 mis., ze względu na szczepienia ochronne i 30 dniowy okres, który ma minąc między zakończeniem ich a wyjazdem.
Nie jest tak zle. Jesli wymagane jest szczepienie na wscieklizne, to psiak musialby miec 3 miesiace, bo szczepienie na wscieklizne jest wazne dopiero, gdy pies skonczy 2 miesiace. Potem 30 dni i juz mozna oficjalnie wyjechac. Dlatego np. tyle czasu siedzial u na Balrog. Ale na przyklad Ali laciala samolotem (i to na pokladzie), gdy miala 8 tygodni i jedynie podstawowe szczepienia (czyli bez wscieklizny).

Do Kanady szczeniaka wysylala Hana i tez nie bylo zadnych problemow. Mozna sie jej spytac o szczegoly....
Poniewaz Europa jest uwazana za teren, gdzie wystepuje wscieklizna to potrzebne bedzie:
- zaswiadczenie od weta, ze pies nie jest chory (urzedowe swiadectwo zdrowia), ale:
Note: Rabies vaccination or certification is not required if the dogs are less than three (3) months of age.
Czyli trzeba sie zapytac co beda chcieli za papiery dla takiego szczeniaka. Bo na pewno bedziecie mieli ksiazeczke zdrowia. Ciekawe tylko, czy potrzeba bedzie cos jeszcze...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 00:50   #8
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Aha, po przylocie do Kanady trzeba jeszcze zaplacic "inspection fee", czyli jesli pies jest szczepiony na wscieklizne i ma wszystkie papiery bedzie to $30 + podatek. Jesli jest bez szczepien (szczeniak), to trzeba bedzie zaplacic $55 + podatek.
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 10:04   #9
leśniczyna
Member
 
leśniczyna's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Location: Wejherowo
Posts: 517
Default hmm

hmm ciekawe rzeczy mi tu piszecie.. czemu zawsze tak jest, że hodowcy wiedzą wiecej i mająświeższe informacje, niż to jest umieszczane w różnych miejscach..
leśniczyna jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 20:16   #10
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default Re: hmm

Quote:
Originally Posted by leśniczyna
hmm ciekawe rzeczy mi tu piszecie.. czemu zawsze tak jest, że hodowcy wiedzą wiecej i mająświeższe informacje, niż to jest umieszczane w różnych miejscach..
Informacje to jedna. Rzeczywistosc to cos innego. Warto sie podatkowo popytac na polskim lotnisku, no i jeszcze u Kanadyjczykow. Bo moze potrzebne (wedlug nich) jest cos, o czym sie nie pisze.

Czasem niestety sluzba celna (itp) jest niedoinfromowana. Np. ktoregos razu, gdy wracalismy z Niemiec, sprawdzajaca papiery Polka stwierdzila, ze wedlug przepisow nie moze nas puscic, bo pies musi byc na granicy przebadany przez weterynarza. Nie pytaj skad to wziela, ale nie dalo sie jej przetlumaczyc, ze to bzdura. Chciala wyslac na do oddalonego o 70 km Swiecka (pomijajac juz oplaty za takie badanie). Udalo sie nam wymigac powolujac sie na VIP-VETa. Ale czasem trafi sie taki niedouczony beton i ...klapa.

Lepije wiec miec ze soba jeszcze jakies dwa papierki z kolorowymi pieczatkami, niz utknac przez brak jakiegos swistka...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 20:17   #11
Agnieszka
Distinguished Member
 
Agnieszka's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Location: Supraśl/Poznań
Posts: 2,513
Default

Agnieszka jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2004, 21:22   #12
Ynk
"Tata" Demolki :-)
 
Ynk's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Location: Wejherowo
Posts: 335
Default

Małgosiu, a co ja będe potrzebowac by zabrac swa dziewczynke od Milana przez granicę?

Ynk
Ynk jest offline   Reply With Quote
Old 21-11-2004, 17:47   #13
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Ynk
Małgosiu, a co ja będe potrzebowac by zabrac swa dziewczynke od Milana przez granicę?
Wylacznie ksiazeczke zdrowia z zaswiadczeniem od weta. Ale o to bedzie sie juz martwil Milan...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org