Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > _Administrace

_Administrace Otázky spojené s Wolfdog.org, databází a další technické záležitosti...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 02-02-2005, 22:38   #1
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default POZOR !!! ZMĚNY V REGISTRACÍCH NA WOLFDOG.ORG

Dnes 2.2.2005 došlo k útoku na naši internetovou databázi ČsV. Útočník přišel ze serveru spirit.bbx.altaircom.net, jehož majitelem je člen KCHČSV Michal Valášek. Útočník měl zjevně zájem pouze o adresy majitelů ČsV. Máme podezření, že získané údaje chce zneužít (p.Valášek je jeden z iniciátorů založení tzv. "pražské pobočky" KCHČSV).
Proto jsme se rozhodli ke zpřísnění podmínek registrací a přístupu k datům v naší databázi. V příštích dnech bude probíhat celková reorganizace databáze uživatelů, která se v první fázi dotkne asi 80% registrovaných uživatelů.
Bude rozšířen počet skupin registrovaných uživatelů ze 3 na 4. Pro skupinu administrátorů a registrovaných chovatelů se v drtivé většině nic nezmění. Ostatní, běžní registrovaní uživatelé budou automaticky zařazeni do skupiny s nejnižšími přístupovými právy (jen základní data v databázi, omezený pohyb v databázi, možnost psát komentáře a do fór). Pokud kdokoliv z těchto uživatelů bude mít zájem svá práva rozšířit, bude nutné o to požádat na emailu [email protected].
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 02-02-2005, 23:33   #2
oblivion
Junior Member
 
oblivion's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Plzeň
Posts: 86
Send a message via ICQ to oblivion
Default

jo jo, podobný dopad měly útoky z 2001.IX.11, omezení osobních práv, svobod a soukromí všech.. teroristi zkrátka vyhráli, i samotný strach je pro ně zadostiučiněním..
oblivion jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2005, 08:34   #3
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Ahoj Charlie,

Quote:
Originally Posted by oblivion
teroristi zkrátka vyhráli, i samotný strach je pro ně zadostiučiněním..
Nemůžu Ti dát v tomto za pravdu. K omezení nás nevede strach. Jen nechceme lumpům pomáhat v jejich lumpárnách.
Dali jsme možnost lidem aby využívali naši databázi. Ta neslouží žádným komerčním účelům ale jen a jen k tomu aby majitelé ČsV měli k sobě blíž a mohli lépe komunikovat. Současně tak i aby zájemci o plemeno si mohli snadněji vyhledat kontakty.
Jak je vidět, tak darebák se nenašel mezi nějakými cizími, anonymními "teroristy" ale mezi námi samotnými. Nevím, nevím, jak se budou členové dívat na zakládání nové pobočky Klubu, kde jeden z hlavních iniciátorů nejen, že v nedávné době celý Klub poplival ale teď už začal i krást ...
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2005, 08:57   #4
oblivion
Junior Member
 
oblivion's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Plzeň
Posts: 86
Send a message via ICQ to oblivion
Default

dobré ráno, pavle.. ten strach jsem myslel na skutečný teroristy, ne na tuto situaci..
ale paranoia stejně vždy víc omezí uživatele než útočníky..

ovšem onen útok lze vykládat i jako snahu, aby "majitelé ČsV měli k sobě blíž a mohli lépe komunikovat", jak píšeš, protože k tomu má nová pobočka mimo jiné sloužit, ne? (nevím sice, jak útok technicky vypadal, ale ač prostředky darebné, účel možná zlý nebyl, což to samozřejmě neomlouvá..)

jaká tedy budou práva 3. skupiny oproti té nejnižší? (ať zájemci vědí, oč žádají..)
oblivion jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2005, 09:11   #5
Ghost
Junior Member
 
Join Date: Jan 2004
Location: Praha-Východ
Posts: 74
Default

Oblivion se zeptal správně. Taky by mě zajímalo, jak se od sebe budou lišit 3. a 4. skupina. Nebo to bude tak, že každý individuálně požádá o co přesně by chtěl práva rozšířit?

Zdeněk "Ghost" Havlík
Ghost jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2005, 09:50   #6
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by oblivion
ovšem onen útok lze vykládat i jako snahu, aby "majitelé ČsV měli k sobě blíž a mohli lépe komunikovat", jak píšeš, protože k tomu má nová pobočka mimo jiné sloužit, ne?
Bohužel, jak jsem poznal blíže záměry zakladatelů nové pobočky, jde o zcela jiné cíle. A vůbec ne o vlčáky. Viz. diskuze na klubových stránkách.

Quote:
Originally Posted by oblivion
jaká tedy budou práva 3. skupiny oproti té nejnižší? (ať zájemci vědí, oč žádají..)
Diskutovali jsme o tom včera docela dlouhou dobu. Nakonec se "vykrystalizoval" návrh :

1. Neregistrovaní uživatelé - omezený přístup do databáze, zobrazované jen základní údaje, nemožnost psát komentáře a příspěvky do diskuzí

2. Registrovaní uživatelé - méně omezený přístup do databáze, zobrazované jen základní údaje, možnost psát komentáře a příspěvky do diskuzí

3. Registrovaní uživatelé identifikovaní - všechna práva, která doposud měli všichni registrovaní uživatelé

4. Registrovaní chovatelé

5. Administrátoři

Skupin 4. a 5. se změny nijak nedotknou a podmínky pro zařazení do těchto skupin a jejich práva se nijak nezmění.

Při registraci se lze automaticky registrovat pouze do 2. skupiny. Registraci do ostatních skupin provádí pouze administrátoři manuálně podle přesně stanovených podmínek. Pro zařazení do 3. skupiny bude třeba plná a administrátorem ověřená identifikace registrovaného (min. skutečné jméno, město, stát, email). Ovšem i tady bude administrátor posuzovat, zda takového uživatele do 3. skupiny zařadit, či nikoliv. Samozřejmě lidé, kteří již v minulosti se např. snažili náš server poškodit, nebudou ani při plné identifikaci do této skupiny zařazeni.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2005, 10:22   #7
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
Samozřejmě lidé, kteří již v minulosti se např. snažili náš server poškodit, nebudou ani při plné identifikaci do této skupiny zařazeni.
Sice nevím,co všechno zahrnuje slovo"poškodit server",ale
myslíš např.:"Kdo nedrží .... a krok,má utrum"?
Není to právě ta věc,kterou sám u druhých nejvíce kritizuješ?
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2005, 11:57   #8
Gara Jaka
Junior Member
 
Gara Jaka's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Mlékosrby
Posts: 15
Default

Ono ani tak nejde o držení úst a chůze ,jako spíš o zcela pochopitelnou ochranu serveru.Ten,kdo má firemní server v zaměstnání,tak velmi dobře ví,že se bez přesné identifikace prostě nepřihlásí.A navíc,pokud zde chci diskutovat,tak své názory přece nebudu schovávat pod roušku anonymity,ale klidně se pod ně podepíšu!Ale možná se pletu,možná nejsou všichni stejní........ Tomáš
Gara Jaka jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2005, 15:27   #9
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Tomáši, pokud ti jde konkrétně o mne, občas se zde podepisuji,tak to nepovažuji pokaždé za nutné. Daniela.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2005, 15:32   #10
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by sedivak
ale myslíš např.:"Kdo nedrží .... a krok,má utrum"?
Není to právě ta věc,kterou sám u druhých nejvíce kritizuješ?
Danielo,
myslím, že sis spletla náš server s někým jiným ??? To, že zamezíme přístup darebákům, kteří z našeho serveru kradou data je zcela normální a nevidím na tom nic výjimečného (možná lidé, kteří se s těmito darebáky spojují a pro které tato data kradou, mi budou jistě oponovat).
A jedna důležitá věc. My nejsme ani žádný státní server ani žádná organizace. Jsme soukromý projekt a skutečně, pokud bychom chtěli, budeme udělovat registrace jen podle toho, jak se nám kdo líbí. Zatím ale, jak je vidět i z případu dotyčného lumpa, dáváme možnost každému (a to zdůrazňuji úplně každému) se u nás zaregistrovat a využívat výhod tohoto serveru. Dotyčný se totiž u nás normálně zaregistroval a svého registrovaného přístupu zneužil.
Mezi registrovanými je i mnoho těch, se kterými nemáme shodné názory nebo i dokonce těch, kteří nás odsuzují a pomlouvají. Zcela jasným příkladem je Ing. Soukupová, která zelená vzteky, když jen slyší název našeho serveru nebo naše jména. A představ si to, ona je u nás registrovanou chovatelkou, to znamená, že kromě možnosti zasahovat do obsahu serveru, má přístup ke všem informacím. A druhým případem jsi třeba právě Ty. Je otázkou tří kliknutí myší a už nebudeš moci na tento můj příspěvek odpovědět, protože bude Tvoje registrace prostě zrušena. Ale proč bychom to dělali ?
Na našem serveru dáváme zaznít všem názorům i když my, jako administrátoři, s nimi třeba nesouhlasíme. Nikoho nenavrhujeme na vyloučení, nikomu registraci nerušíme.
Ale lumpy a darebáky, kteří se snaží náš server poškodit nebo se snaží z něj ukrást data, takovým registraci prostě zrušíme. Zkus se spíše Ty zamyslet, zda s těmito lidmi nejsi na jedné lodi ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2005, 16:46   #11
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Pavle, tak zkouším,zda jsi za mé "prohřešky" třikrát kliknul myší.

Jinak k té poznámce o jedné lodi:Ve všech diskuzích jsem sama za sebe i když mé názory bývají totožné s "druhou stranou barikády".Což jsou pravděpodobně také moje největší prohřešky.
Pokud chceš dávat prostor pouze lidem,kteří ti notují,myslím,že se pro mnohé stane tento server nezajímavým.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2005, 18:52   #12
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by sedivak
Pokud chceš dávat prostor pouze lidem,kteří ti notují,myslím,že se pro mnohé stane tento server nezajímavým.
Danielo, vidím že začínáš trpět také tou nemocí, která se nějak mezi některými šíří, kdy neslyší, nevidí a stále jen opakují tvrzení, které nás staví do špatného světla. Prosím čti mé příspěvky !!! Dáváme prostor všem, jak je vidět. Pokud by tomu tak nebylo, již dávno by se zde neobjevovaly např. i Tvoje příspěvky.
To, že je náš server pro takovou spoustu lidí zajímavým, je některým lidem trnem v oku. Ale nesnaž se tady navodit dojem, že chceme kohosi diskriminovat. Tak to není.
Ale jak jsem napsal, darebáky mezi sebou nechceme a těm prostě přístup odepřeme.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2005, 19:26   #13
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Pavle,začínám si čím dál více uvědomovat,jak mocné je internet médium.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2005, 22:10   #14
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Danielo, nějak jsem nepochopil smysl Tvého konstatování a co má společného s mým předchozím komentářem.

Pro informaci. Dosud bylo do nové skupiny s původními přístupovými právy přesunuto již přes 50 registrovaných uživatelů. Stačí napsat na [email protected] a vyžádat si podmínky registrace.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2005, 22:55   #15
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

To je mi líto,žes nepochopil,protože je to pravděpodobně to poslední,co jsme si na tomto foru řekli.
Aneb,pokud napíšu na "plnou hubu" co jsem myslela - na 100% mě odklikneš.
Z čehoš pro mne plyne jedno - pokud se musím obávat vyjádřit svůj názor,nebudu říkat nic.A to hlavně z toho důvodu,že bych nerada přišla o přístup do databáze.Tím pádem se na tomto fóru loučím.Daniela.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2005, 23:16   #16
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by sedivak
Z čehoš pro mne plyne jedno - pokud se musím obávat vyjádřit svůj názor,nebudu říkat nic.A to hlavně z toho důvodu,že bych nerada přišla o přístup do databáze.Tím pádem se na tomto fóru loučím.Daniela.
Danielo, jak jsem řekl, tak se i stalo. Neustále se budeš snažit vyvolávat pocit, že za názory budeme někoho omezovat. Nikoliv, máš velkou smůlu. Registrovaným uživatelem zůstáváš a navíc jsi byla přesunuta do kategorie uživatelů identifikovaných i když jsi svými názory zcela mimo a snažíš se nám nasadit psí hlavu.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2005, 08:30   #17
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Já teda nevím, nechci podceňovat inteligenci Daniely, že není schopna pochopit, že může psát co chce a přístup jí odepřen nebude - a proto si myslím, že to jen pochopit nechce. Něco jiného je krádež dat. Danielo, představ si, že budeš mít nějakou známou, které dáš klíče od bytu, aby Ti chodila venčit psa, když budeš třeba muset jít do špitálu. Pak se vrátíš a zjistíš, že Ti zmizelo z hrnečku na polici třeba 10000,-. Myslím, že jí ty klíče sebereš a už jí je nevrátíš. A to je tenhle případ - garantuju Ti že to pochopí i můj pětiletý syn. Ahoj, Karel Skoupý (aby bylo jasno kdo je "alexa", i když pokud na "alexa" klikneš, tak si to jednoduše zjistíš).
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2005, 10:14   #18
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

Ahoj vážení, Danielo máš pravdu internet je velmi mocný komunikační nástroj, který Pavel díky své schopnosti prosté argumentace velmi dobře využívá k prosazení svého, ale je na tom něco špatného? Jinak myslím, a to nepatřím ani na jednu stranu pomyslné barikády, že v tomto případě si nezatáhla za dobrý konec, protože z Pavlových příspěvků naopak jasně plyne, že projevit svůj názor(jakýkoliv) tady může každý i ty a "na plnou hubu"
Hezký den Vám a Vašim vlkům, Dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2005, 11:24   #19
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Odstraněno autorem
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2005, 13:08   #20
Gara Jaka
Junior Member
 
Gara Jaka's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Mlékosrby
Posts: 15
Default

A já už se bál,že nám tady bude chybět "hlásná trouba"..........
Gara Jaka jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org