Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Kluby CzW i prawo

Kluby CzW i prawo Kluby CzW w Polsce i za granicą, informacje na temat grupy inicjatywnej Klubu Czechosłowackiego Wilczaka, przepisy dotyczące rasy...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-09-2004, 17:24   #1
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

czy mamy o klubie tylko tu pisac czy na ogolnym?

nie ma w regulaminie nic o skladce Klubu na rzecz Zwiazku?
__________________
www.jantarowawataha.pl
Ori jest offline   Reply With Quote
Old 16-09-2004, 17:47   #2
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Quote:
Originally Posted by Ori
czy mamy o klubie tylko tu pisac czy na ogolnym?
lepiej sie ograniczyc do tego dzialu, bo lepiej aby nieprzyjazne czeskie sily o tym nie wiedzialy

Quote:
Originally Posted by Ori
nie ma w regulaminie nic o skladce Klubu na rzecz Zwiazku?
Nie, bo kazdy czlonek klubu MUSI byc juz czlonkiem ZKwP i oplacac regularnie skladke w ZKwP. Skladke klubowa trzeba oplacac DODATKOWO i to jaka bedzie jej wysokosc zalezy od tego, co sie ustali. Teoretycznie jak klub ma sponsorow, to mozna ustalic stawke np. 1zl/rocznie, ale praktycznie trzeba pamietac o tym, ze klub musi organizowac co pewien czas zebrania sprawozdawczo-wyborcze, co roku wystawe klubowa, wydawac klubowe czasopismo, a to wszystko kosztuje i powinno byc oplacane ze skladek. Klub z tego co wiem, to musi jedynie odprowadzic pewna sume za wystawe klubowa (a dokladnie za tytul CWC, ktory jest na niej przyznawany) do ZKwP.
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 16-09-2004, 18:39   #3
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

czyli mozemy zrobic tak ze te osoby ktore sa zgloszone fikcyjnie po prostu nie beda placic?
__________________
www.jantarowawataha.pl
Ori jest offline   Reply With Quote
Old 16-09-2004, 19:40   #4
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

nie bardzo... aby klub zostal uznany przez ZKwP to od momentu walnego zgromadzenie w ciagu 3 miesiecy musi wplynac przynajmniej 100 skladek czlonkowskich na konto bankowe klubu, wiec nie ma sensu bawic sie w fikcyjnych czlonkow, bo potrzebne sa realne pieniadze.
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 16-09-2004, 19:59   #5
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

Fikcyjni czyli bezwilczakowi! kto bedzie chcial placic jesli nie ma wilczaka na Klub? to jak zbierac tych ludzi, mowic im ze maja nam placic skladki????
__________________
www.jantarowawataha.pl
Ori jest offline   Reply With Quote
Old 16-09-2004, 20:14   #6
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

wlasnie to chcialem wyjasnic i dlatego jestem tak sceptycznie nastawiony do zakladania klubu - potrzebujemy 100 czlonkow, ktorzy gotowi sa zaplacic skladke... poza tym na Walnym zgromadzeniu tez musi byc chyba odpowiednia ilosc osob...

dlatego mowilem, ze krzyzowki Mutara moga niedozyc czasu, gdy zalozony zostanie klub.. potrzebujemy przynajmniej ze 2-3 razy wiecej wilczakow niz jest teraz... wydaje mi sie, ze jest to jedyne mozliwe wyjscie...
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 16-09-2004, 22:27   #7
romejo
Junior Member
 
romejo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Kraków
Posts: 53
Default

No to trza KOPULOWAC!!!!!!!!!
romejo jest offline   Reply With Quote
Old 16-09-2004, 22:44   #8
Adam SObolewski
Junior Member
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 41
Default

Sorry to ja wyrwałem się na forum ogólne, bo nie wiedziałem gdzie trzeba a Przemek z Gosią działają szybciej od moich myśli.

1. Kopulować to i tak trzba, bo nam społeczęstwo się starzeje........
2. czy gdzieś określona jest wysokość składki klubowej, czy to określa walne ??? Jeśli jest gdzieś określona że nie mniej niż .... to dobrze by było o tym wiedzieć, zanim zacznie się werbować ludzi.

A&D
Adam SObolewski jest offline   Reply With Quote
Old 16-09-2004, 23:00   #9
suru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań
Posts: 227
Default

pomyslmy,zeby nie rozbilo sie o kase..

klub w zasadzie jest nam potrzebny do "kontrolowania" (w pozytywnym znaczeniu) rozwoju rasy w PL,
logika podpowiada, ze wlascicel wilczaka zainteresowany rasa moze/chce placic 100% a entuzjasta 50% (wtedy przy ukladzie 50/50 koszt przechodzi na czeweczkarzy), gorzej jak kwota ma byc podobna skladce ZK
i gorzej jak martwych dusz jest wiecej..
wtedy potrzebne zrodlo zewnetrzne <= podmiotowosc prawna klubu dla takiej charytatywnosci (faktury, odpisy etc.)a na to potrzeba 20 osob i 0 skladek...
Quote:
Originally Posted by Przemek
aby klub zostal uznany przez ZKwP to od momentu walnego zgromadzenie w ciagu 3 miesiecy musi wplynac przynajmniej 100 skladek czlonkowskich na konto bankowe klubu
ja tu nie widze problemu, wszak przelewy nie musza byc z kont indywid. a poprostu z poczty, a to ze ze z jednej..kto patrzy na stemple...wplacac moze skarbnik w imieniu osob zebranych;
suru jest offline   Reply With Quote
Old 16-09-2004, 23:09   #10
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Wysokosc skladki ustala sie na Walnym Zgromadzeniu. Przykladowo nowo powstaly klub hovawartow ustalil ja na 20zl/rok. Nic nie wiem o tym, zeby byla ustalona dolna granica tej oplaty, ale nie moze byc ona jakos smiesznie niska, poniewaz wszystko musi zatwierdzic zarzad glowny zwiazku - na walne wysylaja swojego obserwatora. Jesli cos im podpadnie, to maja prawo nie wyrazic zgody na zalozenie klubu, wiec wielkie kombinatorstwo nie przejdzie. O

Quote:
Originally Posted by suru
ja tu nie widze problemu, wszak przelewy nie musza byc z kont indywid. a poprostu z poczty, a to ze ze z jednej..kto patrzy na stemple...wplacac moze skarbnik w imieniu osob zebranych;
raczej tak, ale te pieniadze musza juz tam zostac, bo kasa musi byc pod scisla kontrola...
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2004, 08:56   #11
Joanka
Junior Member
 
Joanka's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Jura Krakowsko-Częstochowska
Posts: 190
Default

Jesli dobrze licze to min. czlonkow 100 x powiedzmy jak u hovavartow 20 zl to cos okolo 2000 zl rocznego budzetu klubu?
Jesli w gre wchodzi taka kwota to moze sprobujmy ruszyc sponsorow, tak mysle sobie ze taka kwota (czy nawet ciutek wieksza) za powiedzmy np. mozliwosc wykorzystania wizerunku wilczaka w materialach reklamowych firmy, mozliwosc reklamowania tejze firmy za pomoca np, namiotu, koszulek, emblematow na wystawach, banerow na stronie czy tym podobnych to nie jest wysoki koszt. Najlepiej jesli w gre wchodzily by firmy, ktore cos wspolnego z wilkiem maja np. w nazwie.
Jakie znacie firmy ktore maja nazwy zwiazane z wilkiem? Ja znam producenta kotlow WOLF w Warszawie, producenta domow drewnianych WOLF System na Slasku no i Wolf..swagena
(oni to nawet maja model LUPO ). Mam znajomego w domkach, moge odswiezyc kontakt z kotlami, nie mam znajomych w VW, ktos ma takie kontakty? Bedzie latwiej negocjowac. Chetnie podejme sie rozmow z firmami.
A moze browar? Ktory to ostatnio uzywa wilka w reklamach? (nie mam telewizora wiec nie wiem )
Joanka jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2004, 10:44   #12
Adam SObolewski
Junior Member
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 41
Default

Cze
Pisałem, pisałem a potem wysłałem ico? I nic – nie wiem, co robię źle, jestem zły, ale od początku.

Zgadzam się z Przemkiem i Gosią, że o kombinowaniu ze składkami nie może być mowy!!!!!!
Składki muszą być obowiązujące wszystkich w takiej samej wysokości – i już!!!!
Nie łączyłbym też sprawy ewentualnego sponsoringu ze składkami, bo co jeśli klient zrezygnuje ze współpracy z nami???

Zastanówmy się raczej czy problem 100 osób i opłaty przez nich składki jest do rozwiązania.
Moja propozycja:
1.Ustalmy składki członkowskie PKCzW na wysokości 10zł
2. Ja jestem w stanie wyłożyć 300PLN, bo uważam, że cel jest warty wsparcia, następnie poszukam ludzi, którzy SA członkami PZwK i mają opłacone składki członkowskie, zaproponuję im członkowstwo w PKCzW, jeśli problem będzie się rozbijał o kasę to zaproponuję 50/50 a jak i to nie przyniesie rezultatu to wtedy za nich złoże i staną się tylko podpisem. W ten sposób mamy załatwione, co najmniej 30 osób.
3. Co roku jest spotkanie w Późnej, które kosztuje nas tylko po 30 zł, bo impreza jest przednia i tu pokłony Gosi i Przemkowi, którzy się na robili jak „osiołki’, żebyśmy dobrze się bawili.
Myślę, że te pieniądze można by było potraktować jako składki a spotkanie w Późnej jako spotkanie Klubu to w ten sposób 10osób x 30 zł = 300PLN i są załatwione kolejne 30 osób
4. Myślę, że pomiędzy nas znajdzie się z 10-ciu entuzjastów, którzy zapłacą 10 zł, co daje nam kolejne 10 osób
5. I jeśli problemem będzie znalezienie kolejnych 30 osób, w co mało wierzę, bo to przypada po 3 osoby na tzw. „entuzjastę”, to jest jeszcze jedna propozycja, ale najpierw jestem ciekaw, czy Waszym zdaniem jesteśmy w stanie założyć klub, czy nie????????

A&D
Adam SObolewski jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2004, 13:07   #13
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

tak tez myslalam o skladkach, kto moze to na poczatek wylozy skladke za "swoich" zgloszonych ( ja moge wylozyc za te osoby ktore beda w klubie odemnie a nie sa milosnikami wilczakow, jesli to bedzie np 10 zl) a za rok, dwa bedzie nas juz wystarczajaco duzo..
patrzac na ilosc suczek i chetnych do krycia powinnismy w rok, dwa sie uwinac

Klub oczywiscie ma duze szanse zeby powstac, po co by bylo gadac po proznicy...
__________________
www.jantarowawataha.pl
Ori jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2004, 18:54   #14
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Oto przykladowe stawki w innych klubach:

Klub Boksera = 50zl/rocznie
Klub Hovawarta = 20zl
Klub Polskiego Owczarka Niziennego = 30zl
Klub terrierow typu bull = 20zl
Klub basetta = 22zl
Klub jamnika = 40zl
Klub owczarka niemieckiego = 30zl

Ale co ciekawe klub jamnika i chyba PONa daje jeszcze mozliwosc oplacenia skladki partnerskiej, czyli za kilka osob zamieszkalych pod tym samym adresem trzeba np. zaplacic w klubie PONa 30zl + 6zl za kazda nastepna osobe, czyli zglaszajac 4-osobowa rodzine trzeba zaplacic tylko 48zl (oczywiscie wszyscy musza byc jednoczesnie czlonkami ZKwP).

Wydaje mi sie, ze 20zł byloby OK i nie narazilibysmy sie Zarzadowi Glownemu z taka stawka. Z 10zl moglyby byc problemy (nie znalazlem ani jednego klubu z tak niska stawka).

My z naszej strony mozemy zaoferowac, ze zaplacimy skladki za wszystkich polskich wlascicieli wilczakow z naszej hodowli (oczywiscie za wyjatkiem Eli i Daniel, bo oni juz hodowcy pelna geba ). Poza tym do klubu zapiszemy i oplacimy pierwsze dwa lata skladki dla nowych wlascicieli przyszlych szczeniat od nas. Tyle mozemy zrobic co do ludzi, ktorzy tematem raczej by sie zajmowali. BTW: to samo moga zrobic inni hodowcy wilczakow - wystarczy dodac odpowiedni punkt do umowy sprzedazy szczeniaka.
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2004, 21:57   #15
Ori
Senior Member
 
Ori's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Poznań, Poland
Posts: 1,471
Send a message via Skype™ to Ori
Default

dzieki bardzo za wyroznienie
__________________
www.jantarowawataha.pl
Ori jest offline   Reply With Quote
Old 18-09-2004, 07:19   #16
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

przeciez jak moglibysmy odebrac Wam ta przyjemnosc oplacenia skladki klubowej?
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2004, 09:07   #17
Adam SObolewski
Junior Member
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 41
Default

Zgadzam się, że płacenie za właścicieli CzW jest chyba pomylonym pomysłem, bo każdego Wilczaka powinno interesować rasa a i większe prawdopodobieństwo będzie, jeśli zapłaci nawet te 15, czy 20 zł, bo powinien się czuć związany i uczestniczyć w spotkaniach być osoba twórczą. Te pieniądze Przemku przeznaczyłbym raczej na opłaty za ludzi, których może nam brakować.

A&D
Adam SObolewski jest offline   Reply With Quote
Old 21-09-2004, 18:32   #18
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Adam
Te pieniądze Przemku przeznaczyłbym raczej na opłaty za ludzi, których może nam brakować.
No, nie wiem....

Taka taktyke stosuje np. Pavel - oplaca czlonkostwo wszystkim wlascicielom szczeniakow. Dostaja potem z klubu gazete, gdzie sa informowani o spotkaniach, wystawach, czy o tym, co sie dzieje w klubie. Jesli sa zainteresowani, to biora udzial. Ale co najwazniejsze - maja kontakt z rasa, a potem, czyli po dwoch latach decuja, czy beda nadal czlonkami, czy nie. I wlasnie na osobach od wilczakow zalezy nam najwiecej, bo to oni robia, ze klub °ZYJE° - to oni sa podstawa.

Co do oplat za innych ludzi, jest to wazna sprawa. Ale jest to wylacznie sprawa oplaty na wstepie - po to, by zalozyc klub. Jednak oni nam potem nic a nic nie pomoga. Bo ja np. pomoge zalozyc klub bergamasco, ale na tym koniec. Ta rasa kompletnie mnie nie interesuje i nie bede dla nich pisac artykulow, jezdzic na wystawy, czy przygotowywac przeglad hodowlany.

Czyli jesli mialabym wybierac miedzy oplata, za osobe ktora ma wilczaka lub chce go miec, a kims calkiem niezwiazanym, to decyzja jest prosta... Oczywiscie osoba :napalona: na nasza rase sama sie zapisze juz na poczatku. Ale naszym glownym zadaniem jest wciagniecie takze osob, ktore CzW maja, ale kontakt o wiele mniejszy...lub czasem co tu gadac zaden...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 26-09-2004, 23:20   #19
Adam SObolewski
Junior Member
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 41
Default

Quote:
Taka taktyke stosuje np. Pavel - oplaca czlonkostwo wszystkim wlascicielom szczeniakow. Dostaja potem z klubu gazete, gdzie sa informowani o spotkaniach, wystawach, czy o tym, co sie dzieje w klubie. Jesli sa zainteresowani, to biora udzial. Ale co najwazniejsze - maja kontakt z rasa, a potem, czyli po dwoch latach decuja, czy beda nadal czlonkami, czy nie. I wlasnie na osobach od wilczakow zalezy nam najwiecej, bo to oni robia, ze klub °ZYJE° - to oni sa podstawa
zgadzam się że podstawą i sensem istnienia klubu CzW są właściciele wilczaków, którym na sercu było by fakt zachowania rasy a ideałem największa liczba osób chcąca czynnie uczestniczyć w pracach klubu. Ale w fazie twożenia klubu, potrzebni są nam osoby, które oprucz składki, przyjada jeszcze na spotkanie klubu, przynajmniej pierwsze i znowu powiem, że ideałem było by gdyby te osoby to właściciele, lub potencjalni właściciele CzW.

Martwi mnie natomiast fakt, iż jakoś temat zaczął się i nastąpiła cisza…………………, czy nikogo to nie interesuje???

Gosiu na stronie dotyczącej WWW podaj adresy, lub gotowe karty zgłoszeniowe i zacznij rozdzielać pracę tym co są zainteresowani, tak jak dziś rozmawialiśmy, ja jestem gotów czekam na sygnał

A&D
Adam SObolewski jest offline   Reply With Quote
Old 27-09-2004, 18:56   #20
Sebastian
Member
 
Sebastian's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Wejherowo blisko morza, Kaszuby
Posts: 716
Send a message via Skype™ to Sebastian Send Message via Gadu Gadu to Sebastian
Default

My rowniez jesteśmy ready ups tzn. chciałem powiedzieć gotowi bo to przecież polskie forum . Tylko proszę mi nie zarzucać rasizmu
__________________
http://harry.wolfdog.org
Sebastian jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org