Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-09-2009, 14:45   #61
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by jerabekj View Post
Každopádně jsem zaznamenal, a myslim že nebudu sám, že štěnda převážně koušou věci, kterých se nějakým způsobem pán často dotýká. Sluchátka, dálkové ovladače, oblečení, boty ...
Tak to by mě zajímalo, proč Darlinka, coby malé Dráčátko, jako první rozkousala moji tehdy jedinou orchidej. Týden jsem pak zděšená čekala, která z nich to dřív zabalí. Naštěstí to "rozchodily" obě, takže orchidej nejspíš není jedovatá a Darlinka má tuhý kořínek. (Ona si vůbec vybírala adrenalinové sporty: šňůru pod plnou palbou 220V a podobně.)
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 16-09-2009, 15:02   #62
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Tak to by mě zajímalo, proč Darlinka, coby malé Dráčátko, jako první rozkousala moji tehdy jedinou orchidej. Týden jsem pak zděšená čekala, která z nich to dřív zabalí. Naštěstí to "rozchodily" obě, takže orchidej nejspíš není jedovatá a Darlinka má tuhý kořínek. (Ona si vůbec vybírala adrenalinové sporty: šňůru pod plnou palbou 220V a podobně.)
No to je přece jasný ... jestli byla první, tak asi ještě nebyla zvyklá na Tvůj pach a nebyla na Tebe tak navázaná . Jinak Dakouš před pár dny sežvejkal venku tubu od Jesenky. Na povel ji sice pustil, ale o pár vteřin mne kámoška upozornila, že ještě něco žvejká a než jsem k němu došel, tak to polkl. Před pár dny vyzvracel docela slušnej kus mých trenek, které přes den žužlal . Nicméně proti Agoušovi, kterej mi onehdá načural do odkrytý lampy pouličního osvětlení ....
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 16-09-2009, 22:39   #63
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

tak momentalne mam tyzden doma asi 3rocneho psa, a statny sviatok+ja v praci=mestski policajti, ktorych zavolal nejaky sused, velmi dobre sa to zacina
kazdopadne dnesny den mam nahraty aspon audio, zajtra tiez nahram, v praci popocuvam.. len dufam, ze to bude dokaz na nasej strane a ze nie je hlucny vkuse cely den
na videu mam jeho prvy pobyt v klietke.. unik trval necele 3 minuty, potrebujem kovaca, aby tie dvierka zavaril naspat
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2009, 03:26   #64
Blodhgarm
Junior Member
 
Join Date: May 2009
Posts: 8
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
kořínek. (Ona si vůbec vybírala adrenalinové sporty: šňůru pod plnou palbou 220V a podobně.)
Arwen si ji napřed vždycky vytáhla ze zásuvky, asi podvědomě tušila, že by mohla dustat ránu Jednou mi takhle vytrhla prodlužovačku na které mám připojený komp, u kterého jsem zrovna seděl, a málem vytrhla i zásuvku ze zdi, ale prodlužka zůstala nepoškozená
Blodhgarm jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2009, 10:34   #65
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

vcera se z klece nedostala,nevim,co zleho se deje s baterkou v diktafonu,ale vydrzela jen hodinu a pul. Ale ozyvaly se naprosto neuveritelne skreky z klece,potom zvuky demolice plastove podlozky,funeni psa,jako kdyz jede masina,hrozne ji to totiz vycerpa a blbka si vylije vodu z misky,takze je po tu dobu bez vody.Takze kdyz jsem ji pustila,vypila asi dve misky vody a "umrela".Meli jsme ji vcera v hospode a tam spala jako by ji do vody hodil a dneska rano trochu kulhala na predni nozku,tak nevim,co se ji stalo.Je z toho niceni fakt unavena....ale nevyla pochopitelne,mela plnou tlamu prace
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2009, 12:11   #66
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Mackie - a jak je to s tema policajtama? oni musi prijet,kdyz je nekdo zavola a muzou ti vlizt do bytu a psa treba zabavit? Kdyz treba pes vyje cely den,tak je to sice dost neprijemne a sousedskym vztahum to nijak nesvedci,pokud se to neresi,ale v podstate,pokud nerve v noci,tak by se dalo na sousedy i vykaslat. {ja to teda neumim...} Myslite,ze vyti prekracuje nejake povolene zvukove limity?
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2009, 12:55   #67
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
vcera se z klece nedostala,nevim,co zleho se deje s baterkou v diktafonu,ale vydrzela jen hodinu a pul. Ale ozyvaly se naprosto neuveritelne skreky z klece,potom zvuky demolice plastove podlozky,funeni psa,jako kdyz jede masina,hrozne ji to totiz vycerpa a blbka si vylije vodu z misky,takze je po tu dobu bez vody.Takze kdyz jsem ji pustila,vypila asi dve misky vody a "umrela".Meli jsme ji vcera v hospode a tam spala jako by ji do vody hodil a dneska rano trochu kulhala na predni nozku,tak nevim,co se ji stalo.Je z toho niceni fakt unavena....ale nevyla pochopitelne,mela plnou tlamu prace
Jj, to je přesné, napřed jsem přestala Sofa přehazovat klec prostěradlem apod.-vždy ho vtáhla dovnitř a nacupovala.., pak zjistila, že překlápět misky je děsná sranda..už obě rozbila (velké těžké keram.misky), takže teď má vodu a žvanec v hrncích, a ve finále zjistila, že lino co jsem jí dala jako podlahu, se dá ohnout a bezvadně nakousíčkovat..takže to už tam taky nemá. Teď mám v plánu (teda až na to budu mít), udělat jí na podlahu něco jako plechovou "vanu"..kus plechu s ohnutými stranami, aby když něco vylije nebo vysype, to nebylo všude kolem a na to teprv nějaký pelíšek atd. Snad to zabere konečně.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2009, 12:57   #68
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ja ji tam budu asi neco davat schvalne,aby se zabavila cupovanim a dala pokoj. ted vychazeji zlate stranky,asi si je poridim loni se ji moc libily,ale toho bordelu
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2009, 14:09   #69
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
ja ji tam budu asi neco davat schvalne,aby se zabavila cupovanim a dala pokoj. ted vychazeji zlate stranky,asi si je poridim loni se ji moc libily,ale toho bordelu
Jo, s nepořádkem počítám každý den..dávám jí tam zatím aspoň deku, aby nebyla na tom pletivu, ale beztak ji každý den pravidělně akorát zvalchuje a pro mě nepochopitelným způsobem do té deky vylije tu vodu..na zemi jako takové většinou voda není, zato deka je super nacucaná. Měním aj hračky, ale když prostě nechce a chce řvát, tak řve..i když tam má kuře v misce..Zrovna dnes ráno zase soused významně poznamenával, jaký dělala bordel v úterý (při odchodu i příchodu bylo naprosté ticho)..tak ji asi taky zkusím nahrát..abych měla představu.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2009, 15:03   #70
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

Mellorn - no policajti prakticky nemozu nic. Pozreli si znamku, ze pes je nahlaseny, kedze ten hlucny je utulkovy, hned sa pytali, s kym spolupracujem, poradili mi, ze to treba riesit, lebo susedia mozu spisat peticiu a prakticky tam psa zakazat. Neviem ako je to s "obmedzovanim vlastnictva", kedze pes je stale vec, a hlavne co sa tyka peticie proti jednemu konkretnemu psovi, kedze ich tam je asi 5. Ide o tzv. obcianske spolunazivanie, ktore vo vyhlaskach je spomenute tusim aj v suvislosti s hlukom a psami, ale neviem, ci napr. v zakone nie je vlastnictvo veci lepsie osetrene. Kedze je to podnajom, nepredpokladam, ze sa prenajimatel s tym bude chciet vybavovat.
Mna na tom najviac zaraza to, ze moja suka kym sa skludnila tak knucala a zavijala tiez, bola som v dvoch podnajmoch, a tam si ma jednoducho ludia vymakli a najprv si zistovali co a jak a preco.. a tuto bol pes realne sam tusim 4 dni a hned to riesia takto.
Som v polovici audiozaznamu a za 4 hodiny v hrubom case cca 15 minut vyknukavania, tak toto nemienim vobec riesit.. dufam, ze to takto bude pokracovat, zatial je to v moj prospech.
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2009, 17:07   #71
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

No tak dnešek vypadal následovně: ráno jsem nestíhal kolo ani běh, ale i tak jsme venku byli cca hodinu. Cvičili jsme, hráli jsme si a částečně byl i navolno. Pak dostal žrát a protože kňučel a já už neměl jogurt, dostal do misky pár kousků sušenýho masa. Před odchodem jsem mu zavelel na "pelech" (gauč v obyváku kde přez den spí), pomazlil se s nim a i když se tvářil nespokojeně, odešel jsem. Přes balkon jsem ho kontroloval a hned jak jsem vytáhl paty, sebral z domácího sluhy mikinu a odnesl ji do ložnice. Za cca 15 vteřin se ke sluhovi vrátil, ale pak se otočil, jednou táhle a hluboce zavyl a šel na gauč. Po příjezdu do práce (cca 20 min) jsem se připojil a nevěřil svým očím - v ložnici kde je kamera ležely všechno oblečení ze sluhy, z cca 150cm komody strhnul dečku, vzal kryt z tiskárny (opět - už ho několikrát kousal) a ještě tam byly takové černé kousky. Před chvílí jsem se dozvěděl, že ty kousky byly z krytu z repráku a dokonce se pokoušel prokousat ocelovou mřížku která kryje vejškáč. Gauč odstěhoval doprostřed obyváku a v kuchyni postahoval z obou stolů ubrusy tak, že věci ze stolů jako vařič atd. málem vzal s sebou. Přítelkyni došla trpělivost, obešla s nim ten bordel a dala mu co proto. Nakonec na ni začal vrčet, štěkat a cenit zuby, což je v jeho 11 měsících poprvé co to na někoho udělal. Naštěstí má moje lepší polovička pro strach uděláno, takže po něm skočila, povalila ho a podržela na zemi dokud se nepodvolil - asi se dostává do puberty.
... já až dorazim domu, tak půjdu očichat reprák, asi na něj zavrčim a nebudu si ho všímat ...
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2009, 17:11   #72
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

... ale pozitivní je aspoň to, že sušák na prádlo na pracovnim stole " Z A T Í M " funguje.
Ano, mohl bych udělat mříž na boudu pod patrem na spaní, ale nechci a doufám že to během měsíce či dvou odezní. Ono stejně ... ta bouda má dvě stěny z porobetonu (zeď do obyváku a do předsíně) a myslim, jak to tady čtu, že by mu nedalo moc práce se prohrabat ven pokud by ho to napadlo.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2009, 17:33   #73
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

me se teda taky nechce nechavat ji v obejvaku za zavrenyma dverma,protoze co udelala s tema v kuchyni,tak pokud by to dopadlo stejne,tak by nas pritel snad vyrazil.On ji ma sice rad a myslim,ze nemalo,ale jsou veci,ktere by ho namichly asi hodne.....Ja jsem ale toho nazoru,ze psa nekolik hodin po neplese nema smysl trestat,nespoji si to s tim,ze neco znicil,ale protoze se tvaris nastvane,tak to vypada,ze vi,za co je trestan,ale on jen reaguje na tve emoce.nejlepsi je ho pri tom nacapat,coz neni samozrejme jednoduche.takze proto i ta klec,ono ji totiz muze rupnout v kouli a rozhodne se,ze ted sezere secesni skrine a chodit domu s knedlikem v krku,co tam zase bude se mi nechce. Jasne,co byla navolno tak neznicila nic,ale ja v tomhle ceveckum bohuzel jaksi neverim.... chci ji mit radsi v tom aute, tam by byla sama i kratsi dobu....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2009, 17:43   #74
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

no,tak jsem se prave smskou dozvedela,protoze jsem jeste v praci, ze nic neprovedla.Oddychla jsem si.Akorat nasledoval dovete,krome toho,ze zdemolovala klec a zdrhla
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2009, 17:58   #75
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
Ja jsem ale toho nazoru,ze psa nekolik hodin po neplese nema smysl trestat,nespoji si to s tim,ze neco znicil,ale protoze se tvaris nastvane,tak to vypada,ze vi,za co je trestan,ale on jen reaguje na tve emoce.nejlepsi je ho pri tom nacapat,coz neni samozrejme jednoduche.

chci ji mit radsi v tom aute, tam by byla sama i kratsi dobu....
mellorn:
1) můžeš mít pravdu, ale já mám kušenost jinou a to jak u Agyra tak u Dakouše. Oba věděli, když něco provedli ... jak jinak si vysvětlit to, že intenzita vítání se vždy lišila podle toho jestli byl doma bordel nebo ne, aniž bych já se tvářil jakkoliv zle. Naopak s Agyrem to bylo tak, že jsem přišel domů a z toho jak se tvářil jsem věděl co najdu v bytě. Vždycky když to bylo nejhorší, Agyr přišel do předsíně, ohnutej do oblouku a ocas mezi nohama. Naopak pokud bylo vše OK, radostně mne vítal.

2) Jestli jsem Tě pochopil s tou klecí v autě přes den, tak bych se toho bál:
a) musíš nechat pootevřená okýnka a kdo se bude bát psa v kleci. Navíc, bych se bál toho, že pes z bytu by bez pohybu v holé kleci mohl "nastydnout" ČéVéčko neČéVéčko.
b) co by se asi stalo, kdyby Ti v autě zdrhla z klece? Slyšel jsem historku, kdy chlapík byl v práci a nechal takhle štěndo ve fungl novym Patrolu. Sice bez klece, ale jak vidno klec neni pro Tvoje zlato problém . Když ho o pár hodin později přišel vyvenčit, měl rozcupovaná sedadla a zlikvidovaný volant...
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 18-09-2009, 08:00   #76
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

[quote=jerabekj;237021]mellorn:
1) můžeš mít pravdu, ale já mám kušenost jinou a to jak u Agyra tak u Dakouše. Oba věděli, když něco provedli ... jak jinak si vysvětlit to, že intenzita vítání se vždy lišila podle toho jestli byl doma bordel nebo ne, aniž bych já se tvářil jakkoliv zle. Naopak s Agyrem to bylo tak, že jsem přišel domů a z toho jak se tvářil jsem věděl co najdu v bytě. Vždycky když to bylo nejhorší, Agyr přišel do předsíně, ohnutej do oblouku a ocas mezi nohama. Naopak pokud bylo vše OK, radostně mne vítal.quote]
..mám uplně stejnou zkušenost.
Z auta bych měla taky strach..Slyšela jsem, jak majitelka dvou ČSV šla s jedním vystavovat, druhého nechala v autě s pootevřeným okýnkem. Když se vrátila, bylo už pozdě:-( Taky si myslim, že se určitě najde někdo "tuze všímavý" a udá tě za týrání zvířat. A podobně se najde určitě dost blbců, kteří budou na psa přes sklo ťukat a dělat opičky atd. a budou mít srandu z toho, jak tam pes štěká apod. Cvičitelům ze cvičáku takhle psi zničili celý kufr (a to maj auto dost přizpůsobené pro psy), protože nějaký debil na ně takhle klepal a měl srandu z toho, jak se tam rozčilují.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 18-09-2009, 15:41   #77
Blodhgarm
Junior Member
 
Join Date: May 2009
Posts: 8
Default

To s tím autem fakt není dobrý nápad...

Buď ji tam bude někdo provokovat, nebo Tě udá za týrání zvířat, nebo, což je nejpravděpodobnější, Ti během oblíbené půlhodinky zdrhne z klece a auto budeš moct odvést na vrakáč jako totálku
Blodhgarm jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2009, 13:33   #78
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

tak zatim se to vyviji tak,ze jsme koupili ty laktacni feromony,ktere maji uklidnovat,soupla jsem to v patek do zasuvky a v sobotu jsme vyrazili na olbrimi nakup potravin.arwenka byla sama doma asi tak 5 hodin a po prehrani zaznamu,ktery mel 3 hodiny se ozvalo parkrat zavyti a potom bylo kupodivu ticho.ani se mi tomu nechtelo verit,protoze holcicka vi,kdy je sobota a kdy pracovni den a pokud vyrazime v sobotu bez ni,bere to jako strasnou zradu. z te klece se dostala tak,ze ohnula draty na bocni strane,proste je nejak shrnula tak,ze si udelala otvor,kterym prolezla,nechapu jak,byl tak maly,ze tam stezi prostrcila hlavu. co se tyka zaznamu.nevite,jestli je ten zvuk toho vyti realny? je to totiz docela slusny kraval,tak si rikam,jestli to je v realu jeste hlasitejsi nez na zaznamu,tak to potes...do toho auta ji davat nebudu,je to sice kangoo a ma tmave skla,takze ji tam nikdo neuvidi,ale lidi jsou ruzni,vzdyt ja ji nenechavam ani pred zadnym obchodem...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2009, 15:15   #79
pato_garzik
Junior Member
 
pato_garzik's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Bratislava
Posts: 71
Send a message via Skype™ to pato_garzik
Default CSV v aute

vlciak v aute je ako spatne nacasovana bomba - niekedy nic a niekedy je auto nepojazdne. Freiku sme uz preto premenovali z Maly Bysterec na Maly Houdiny
volakedy som mal specialne pre nu upraveny zigulak sedan- bez zadnej sedacky s podlahou a kompletnym tapacirovanim a s deliacou stenou za prednymi sedackami. Velmi sa jej tam pacilo, rada sa tam vozila ale raz sme ju nechali v aute samu pred restauraciou a ked sme sa vratili spodok deliacej steny odtrhnuty (preglejka - hore bola drotena mreza) a kedze za deliacou stenou bola sedacka tak do sedacky vyhryzena diera a psisko sa veselo skeri na soferovej sedacke. Teraz mam v mondeu kombiku vzadu v kufri velku preglejkovu bednu hore s drotenou mrezou - pre Frei zatial v pohode ale mala Bruinen (ked mala cca 2-3 mesiace) bez problemov preliezla sparami medzi mrezou a sklom. tak som tam dorobil "usi" do L - prekryvalo to sparu medzi bednou a bokom auta a medzi mrezou a sklom. Raz na chalupe tesne pred odchodom to krpate trojmesacne stena uz nevedelo co vyviest - permanentne sa cedila k susedom popod plot a potom sa vyskierala a ine blbosti stvarala. tak sme ju na chvilu strcili samu do "zabezpeceneho" auta. Za 15 minut co tam bola sama dokazala to "ucho" na jednej strane vyhnut, vypacit a odtrhnut z kovoveho vinkla co to drzal pohromade a veselo skakala z prednej sedacky na zadnu. Najlepsie auto na psa je asi felicia VAN - Freike sa tam vzdy pacilo najviac (a hlavne tam nemala velmi co rozoberat) - vzadu obrovske okno tak sa rada predvadzala a robila opicky na okoloiducich. do pickupu sa jej uz tak velmi nechcelo - asi preto ze mal chladiarensku budu a vnutri bola tma.
A zabudol som ze Sasi na fiate (tiez ma vzadu taku bednu s mrezou) psisko z nudy odtrhlo plastovy kryt pod zadnymi dverami a s elektrikarskou presnostou precviklo kable k zadnym svetlam
Takze so samotnym vlciakom v aute velmi opatrne!!!
pato_garzik jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2009, 20:35   #80
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Quote:
Originally Posted by pato_garzik View Post
A zabudol som ze Sasi na fiate (tiez ma vzadu taku bednu s mrezou) psisko z nudy odtrhlo plastovy kryt pod zadnymi dverami a s elektrikarskou presnostou precviklo kable k zadnym svetlam
Keby len kable prekusla, tak v poho (sak mi to ma kto opravit), ale ona si aj kufor zvnutra otvorila (kufor NEMA otvaratko zvnutra, jej sa podarilo prestrcenym prstekom uvolnit zapadku). Nastastie naokolo ziadna doprava a hned som ju zbadala, ale keby to bolo na odpocivadle pri dialnici, tak neviem neviem.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org