Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wystawy

Wystawy Nasze sukcesy wystawowe, jak przygotować CzW, jak wystawiać....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-07-2010, 15:18   #61
anetawron
Licho nie śpi...
 
anetawron's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Kanie
Posts: 490
Send a message via ICQ to anetawron
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
ale w pewnym momencie to przestaje byc zabawne... Jedzie czlowiek czasem kilkaset kilometrow, placi kupe kasy, a potem dostaje sie ocene po ktorej widac, ze sedzia wzorca rasy w zyciu na oczy nie wiedzial....
Nikt nie wymaga, aby sedziowie znali kazdy kruczek i kazdy trend w rasie, ale ich obowiazkiem jest znajomosc podstaw.
Nie sposób nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, a "najzabawniejsze" dla mnie jest porównywanie wzorca z naszymi niektórymi opisami z wystaw - i wady typu: za jasne oko, za płytka klatka, zbyt suczy i delikatny w ruchu, za wysoko noszony ogon (Licho z innymi facetami w ringu)...
Wszystkie mają wady ale skoro oko ma być wg wzorca jasne to czemu w opisie uznane jest za jasne takie, ktore lepsze byłoby jeszcze jaśniejsze?

Również z niecierpliwością czekamy na wyniki i w związku z pogodą nie żałujemy, że nie mogliśmy być...
anetawron jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 16:08   #62
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by anetawron View Post
zbyt suczy (ciach)
Ten zarzut akurat może się zdarzyć, czasem naprawdę ciężko odróżnić psa od suki, a dymorfizm płciowy w wilczakach jest przecież pożądany. Może być też wtopa, jesli sędzia ocenia tak psa w klasie młodzieży, w końcu klasyczna, szeroka, samcza głowa nie pojawia się w wieku 15 miesięcy...
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 16:22   #63
anetawron
Licho nie śpi...
 
anetawron's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Kanie
Posts: 490
Send a message via ICQ to anetawron
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Ten zarzut akurat może się zdarzyć, czasem naprawdę ciężko odróżnić psa od suki, a dymorfizm płciowy w wilczakach jest przecież pożądany. Może być też wtopa, jesli sędzia ocenia tak psa w klasie młodzieży, w końcu klasyczna, szeroka, samcza głowa nie pojawia się w wieku 15 miesięcy...
akurat w tym wypadku sędziemu chodziło o "suczość i delikatność w ruchu" cokolwiek miał na myśli... a to, że jako młodziak był oceniany jako mało samczy to też był standart... przecież tak naprawdę jak skończył 3 lata zimą to dopiero od wiosny widzę, że mam wilczaka już fizycznie uformowanego do końca...
anetawron jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 16:29   #64
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by anetawron View Post
a to, że jako młodziak był oceniany jako mało samczy to też był standart... przecież tak naprawdę dopiero jak skończył 3 lata zimą to dopiero od wiosny widzę, że mam wilczaka już fizycznie uformowanego do końca...
To kolejny temat z sędziowskich zakamarków umysłu. Doskonale, samczo wyglądający czw w klasie młodzieży, na ogół jako dorosły przypomina czołg, ew. molosa I to powinien wiedzieć każdy sędzia, który widział więcej niż 2 wilczaki. Czasem niestety jest tak, że doskonały, mało jeszcze rozwinięty młodzian leci w dół bo "ma czas"...na co? Przeciez on teraz wygląda doskonale, jak na swój wiek! Tego nie rozumiem. Po to sa klasy szczeniąt i młodzieży aby oceniać psy na ich etapie rozwoju, a nie porównywać do dorosłych. Wdrażanie bajki o brzydkim kaczątku jest zwyczajnie śmieszne.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 16:44   #65
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

suprise suprise!
Quote:
A co do Pana Sędziego to nie zrobił na mnie zbyt dobrego wrażenia... Kazał biegać psom po kilka razy, przyglądał się i przyglądał, trzeba też było pokazać mu zgryz
Na wystawach to wlasnie cos takiego sie robi, tak wyglada wystawianie?

Rozumiem ze byl upal i psy dostaly w tylek, ale raczej ciezko ocenic bez oceniania. Jasne, mozna komentowac ocene i sedziego nie bedac na wystawie, no ale jednak to cos innego.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 17:02   #66
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Ten zarzut akurat może się zdarzyć, czasem naprawdę ciężko odróżnić psa od suki, a dymorfizm płciowy w wilczakach jest przecież pożądany.
Zgadza sie.... Smieszne jest to, ze opisy "zbyt suczy" dostaja zwykle psy, podczas, gdy to wlasnie glownie SUKI maja problemy, bo sa zbyt samcze.....
Czasem same psy nie sa w stanie poznac, ze stoi przed nimi suczka.....


Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
To kolejny temat z sędziowskich zakamarków umysłu. Doskonale, samczo wyglądający czw w klasie młodzieży, na ogół jako dorosły przypomina czołg, ew. molosa.
I dlatego mamy tyle na wystawach (pseudo)championow, ktore nie tylko sa eleganckie jak traktor, ale jeszcze energii maja tyle co bardziej umeczony weteran (normalnego) wilczaka....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP

Last edited by z Peronówki; 11-07-2010 at 17:05.
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 17:09   #67
Karina
wilczakowa mamuśka ;)
 
Karina's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Łódź
Posts: 497
Send a message via Skype™ to Karina
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
suprise suprise!

Na wystawach to wlasnie cos takiego sie robi, tak wyglada wystawianie?

Rozumiem ze byl upal i psy dostaly w tylek, ale raczej ciezko ocenic bez oceniania. Jasne, mozna komentowac ocene i sedziego nie bedac na wystawie, no ale jednak to cos innego.
Mhm, no cóż, to moja 3 wystawa więc już jakieś minimalne porównanie do poprzednich sędziów/sędzinek mam. I właśnie o ten gorąc mi chodzi, mógł być bardziej wyrozumiały i myślę że nie miałby problemów z ocenieniem psów jakby było mniej kółek czy poprzez zobaczenie ząbków w szeroko otwartej wilczakowej paszczy.
__________________
Munia - Munia z rodu Potworas
Karina jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 17:14   #68
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Byly dzisiaj naprawde trudne warunki - juz o 10 upal lal sie z nieba... Ja z Biesem nie wytrzymalismy dlugo - i tak bylismy tylko sie pogapic
Chcialam wszystkim obecnym na WAT-cie wilczakowcom podziekowac za cierpliwosc do mojego namolnego smarka, chociaz pewnie dal sie niejednemu psiurowi/suczce we znaki swoim podlizywaniem. On jest szalenie towarzyski, a mnie cieszy, ze ma okazje posocjalizowac sie z innymi wilczakami, bo to zupelnie inna jakosc kontaktow jest...
anula jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 17:18   #69
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Karina, nie do końca masz rację. Zgryzu nie zobaczysz przy otwartej paszczy, niestety, a to obowiązek sędziego. Wiem, że jest nieludzko gorąco, ale wilczak to m.in. ruch i świętym prawem sędziego jest ten ruch móc ocenić. Bywało tak, że pot się z nas lal strumieniami (wspominam taki upalny Kraków, kiedy po wystawie Magda ratowała nas wodą z węża ogrodowego), ale zawsze lepiej jest zejść ze świadomością, że sędzia porządnie się przyłożył do oceny niż, że odbębnił sprawę "po łebkach". Może właśnie na swoich pierwszych wystawach trafiłaś na nie dość porządne sędziowanie? Ale tutaj (z tego, co piszesz) sędzia w niczym nie jest winien Nie odnoszę się do werdyktów sędziowskich, tylko do sposobu oceniania i to z relacji
Pamiętajmy, że wilczaki to modele "trudne do zamęczenia", nawet 35 stopni Celsjusza nie wyłącza ich z życia, bez przesady
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 11-07-2010 at 17:20. Reason: literówki
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 17:19   #70
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by Karina View Post
Mhm, no cóż, to moja 3 wystawa więc już jakieś minimalne porównanie do poprzednich sędziów/sędzinek mam. I właśnie o ten gorąc mi chodzi, mógł być bardziej wyrozumiały i myślę że nie miałby problemów z ocenieniem psów jakby było mniej kółek czy poprzez zobaczenie ząbków w szeroko otwartej wilczakowej paszczy.
Mhmmm, Karina, tu ja się nie zgodzę..... Nawet najpiękniejszy wilczak będzie prezentował się źle jak mu pogoda nie pasuje, a jeżeli sędzia widzi, że wzorcowy wilczak prezentuje się jakoś "nie tak", to będzie starał się bieganiem rozruszać zwierzaka/ki żeby faktycznie upewnić się w przekonaniu, że typował/oceniał słusznie
Mhmmm, może to akurat nie pasuje do tej konkretnej wystawki, ale
w większości (zależy co dla kogo jest wzorcowe) tak jest.
Dla mnie dodatkowe punkty mają sędziowie, którzy widząc, że wilczak jest wyrywny *tak jak np. Unka kiedyś (czyli ciągnięcie), to podczas biegania dają szyk przestawny, czyli zwierzątko, które jest zbyt wyrywne stawiają na przodzie stawki i wtedy oceniają bieg wszystkich, szkoda, że to rzadkość
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 17:20   #71
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

"On jest szalenie towarzyski"
Tylko się z tego ciesz!!!
I oby mu tak zostało!
...
Agnieszko, możemy pomarzyć, by trafiać tylko na "ludzkich" i znających ocenianą rasę sędziów...

Last edited by Puchatek; 11-07-2010 at 17:24.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 17:23   #72
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by GRABA View Post
Dla mnie dodatkowe punkty mają sędziowie, którzy widząc, że wilczak jest wyrywny *tak jak np. Unka kiedyś (czyli ciągnięcie), to podczas biegania dają szyk przestawny, czyli zwierzątko, które jest zbyt wyrywne stawiają na przodzie stawki i wtedy oceniają bieg wszystkich, szkoda, że to rzadkość
Oj szkoda, nam się nigdy nie trafiło:P A ze dwa razy przy uzasadnieniu oceny usłyszałam, że "przerżnęliśmy BOBa za brykanie"
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 17:34   #73
Kamoszka
Ardal Conall
 
Kamoszka's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Września
Posts: 309
Send a message via Skype™ to Kamoszka
Default

GRATULACJE dla Maxa!!! Tatuś powrócił w wielkim stylu, a dzisiejszy wynik zapowiada, że nieźle nawojuje w ringach. TRZYMAMY ZA SŁOWO!!!
Wielkie brawa także dla Enfys!!!
a o reszcie mi nie wiadomo
Brawa za wytrwałość w takim upale - w domu nie idzie wytrzymać, a co dopiero na dworze. Współczuje i podziwiam.
Żałujemy, że przegapiliśmy tę wystawę, bo towarzystwo fajne się zjechało. No i przegapiliśmy okazję do spotkania Ardala z Tatą. Ale cała nasza czwórka trzymała kciuki i jest - Wielki Max i jego wielkie zwycięstwo!!!
GRATULACJE!!!!!!!!!!!
__________________
Choćbyś życie swe włożył w wilka wychowanie, szkoda trudu; wilk wilkiem i tak pozostanie.
Kamoszka jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 17:38   #74
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Aaaaaaaa szczegóły?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 17:45   #75
Kamoszka
Ardal Conall
 
Kamoszka's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Września
Posts: 309
Send a message via Skype™ to Kamoszka
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Aaaaaaaa szczegóły?
O Max'ie wiem, że w "małym" ringu zgarnął wszystko, a w BISach weteranów stanął na 3 lokacie!!!!!!!!!
__________________
Choćbyś życie swe włożył w wilka wychowanie, szkoda trudu; wilk wilkiem i tak pozostanie.
Kamoszka jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 17:47   #76
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Znaczy BOB i III-BIS weteranów?
O ! I teraz wiemy czego GRATULUJEMY
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 17:54   #77
Kamoszka
Ardal Conall
 
Kamoszka's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Września
Posts: 309
Send a message via Skype™ to Kamoszka
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Znaczy BOB i III-BIS weteranów?
O ! I teraz wiemy czego GRATULUJEMY
Nie inaczej

Ardal, goń Tatę, goń!!!
__________________
Choćbyś życie swe włożył w wilka wychowanie, szkoda trudu; wilk wilkiem i tak pozostanie.
Kamoszka jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 17:55   #78
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

No to DUŻE brawka dla Maksia
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 18:22   #79
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Puchatek View Post
"On jest szalenie towarzyski"
Tylko się z tego ciesz!!!
I oby mu tak zostało!
...
Agnieszko, możemy pomarzyć, by trafiać tylko na "ludzkich" i znających ocenianą rasę sędziów...
jest i takich troche sedzia w Wawie zerkam ze sedziowal dobrze- wybral wszystkie takie same psy - to ... typ ma tylko czy ten

my wczoraj tez ma mielismi wilczaki z mala klata, zlym katowaniem i z zla sierscia
ale Harka ma 30 !!!! BOB oraz weteran BIS III a w grupie IV ot babcia daje
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2010, 18:57   #80
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
jest i takich troche sedzia w Wawie zerkam ze sedziowal dobrze- wybral wszystkie takie same psy - to ... typ ma tylko czy ten

my wczoraj tez ma mielismi wilczaki z mala klata, zlym katowaniem i z zla sierscia
ale Harka ma 30 !!!! BOB oraz weteran BIS III a w grupie IV ot babcia daje
Gratulacje dla weteranki! Rano miałam nawet ambitny plan jechać kibicować, ale ten upał...
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org