Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-10-2011, 19:49   #1
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default Drbání

Mám takový dotaz. Můj pes je krmen masem + všechno možné kolem (zelenina, ovoce, vajíčka, jogurty, tvaroh, ovsené vločky...) + lososový olej + kvasnice. Dostáva to, co dostával od štěnětě (teď je mu asi 1 tričtvrtě roku). Někdy ale máva období, že u něj pozoruji "nadměrné" drbání, jakoby se drbal více a houževnatěji než normálně. Nikde nemá vypadanou srst, ani vyrážky, blchy jsem taky nenašla a začervenané podrážděné místa má jenom tam, kde se často drbe - logicky (hlavně pod předními packami).
Chci se zeptat, jestli někdo nepozoroval u svého psa něco podobné, třeba po nějakem jídle nebo tak nějak.
Díky
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 21:01   #2
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Tyger View Post
Mám takový dotaz. Můj pes je krmen masem + všechno možné kolem (zelenina, ovoce, vajíčka, jogurty, tvaroh, ovsené vločky...) + lososový olej + kvasnice. Dostáva to, co dostával od štěnětě (teď je mu asi 1 tričtvrtě roku). Někdy ale máva období, že u něj pozoruji "nadměrné" drbání, jakoby se drbal více a houževnatěji než normálně. Nikde nemá vypadanou srst, ani vyrážky, blchy jsem taky nenašla a začervenané podrážděné místa má jenom tam, kde se často drbe - logicky (hlavně pod předními packami).
Chci se zeptat, jestli někdo nepozoroval u svého psa něco podobné, třeba po nějakem jídle nebo tak nějak.
Díky
Ukaž to veterináři a zeptej se jestli by to nemohl být demodex.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 23:06   #3
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Ukaž to veterináři a zeptej se jestli by to nemohl být demodex.
A co je demodex?
Díky.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 06:12   #4
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Ja jsem taky u feny zazila jednou obdobi zvyseneho drbani, taky jsem to tady myslim resila, nakonec jsem na veterinu nesla, taky to vypadalo,ze se vlastne nic nedeje, akorat jsem si koupila opravdu hypoalergenni sampon a mozna to pomohlo anebo to taky zmizelo samo od sebe, nevim. A muze byt na neco alergicky, to bys asi musela zkouset a pozorovat.Btw, ja myslela, ze demodex muze mit jen stene nebo mlady pes, ze to ziska od matky. Ve starsim veku, uz by ho chytit nemel, ale mozna se pletu, kazdopadne demodex je hrozny svinstvo.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 07:25   #5
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default

Pár mojich odchovanců to řešilo také. Já to tenkrát myslím konzultovala s Luckou Novoveskou, a nějak jsme se dopracovali k následujícím možnostem: vnější parazit (blecha...), vnitřní parazit (je třeba odčervit), nějaká kožní choroba, alergie na žrádlo (nějaký druh granulí), alergie na něco jiného (např. pelech z umělých vláken apod.). Jeden majitel nechával udělat rozbor srsti (nebo kůže nebo co) a tenkrát měl málo (nebo moc) fosforu nebo tak něco. Kurnik to je pěkná věta. Odborníci mě ukamenují...
No každopádně pomohla úprava stravy a přidání nějakých živin.
__________________
Michaela Stalmacherová
CHS Steelmaker
Mist jest offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 10:44   #6
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Demodex je kožní parazit a sám od sebe svědění nezpůsobuje. Za to můžou až bakterie, které se pustí do míst, kde vypadává srst.

Podobné zvýšené drbání míváme v období línání. Myslím, že to může být třeba i suchou kůží...

Jako štěně se tedy extrémně drbal po nedobrovolném koupání v potoce, kam spadl - nebyla v něm zrovna nejčistší voda a to řešil veterinář nějakou injekcí.
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 28-10-2011, 21:01   #7
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

My řešili asi tři týdny zpátky přesně to samé, taky se začal najednou mnohem víc drbat, aniž bychom zjistili příčinu. Taktéž krmíme masem a zeleninou, nevšimli jsme si žádných změn v kožichu, taky měl jen několik stroupků v místech, kde se drbal (hlavně pod krkem). Nakonec jsem koupila nějaký sajrajt na odblešení, že to zkusíme a uvidíme, pokud to nezabere, tak budeme řešit dál... a během pár dní drbání přestalo. Takže nejspíš přece jen potkal nějakou blešku, jestli to nebyla náhoda, že to zrovna přestalo samo
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org