Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 07-02-2010, 22:18   #21
Pavel Závodník
Junior Member
 
Pavel Závodník's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Opava
Posts: 12
Unhappy Omluva

Omlouvám se za odkazy, bohužel jsem to nevěděl že zde nesmí být, ale je to nejspíš má vina. Dealer nejsem , jinak jsem si myslel že zminěnou firmu většina zná. Ještě jednou se velice omlouvám. Jinak přeji všem hodně úspěchů na svodech (bonitacích) a také výstavách. Pavel & Assyr
Pavel Závodník jest offline   Reply With Quote
Old 07-02-2010, 22:34   #22
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Pavle, to je OK. Jen tu nechceme reklamy, protože kdybychom jen malinko povolili, tak tu nebudete číst nic jiného, než reklamní nabídky, které se sem pohrnou a vlastní obsah se v nich ztratí..
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2010, 08:39   #23
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Problém je v tom, že mají maso dost drahé a pokud máš více psů, tak se to od nich prostě nevyplatí. Ty levnější výrobky v jejich sortimentu jsou vyráběné evidentně z tzv. konfiskátu. To znamená, že tam nejsou ty nejdůležitější složky potravy - vnitřnosti a krev. Takže musíš jejich levnější krmivo ještě hojně doplňovat drahými výživovými doplňky. To jen na okraj.
No nevím, ale levněji než od nich jsem maso nikde jinde nekoupila a rozhodně mi nepřijde špatné..krve, chrupavek a masa je tam fůra. Vnitřnosti se dají koupit extra a taky nejsou tak drahé.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2010, 08:44   #24
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

...nepočítám maso od Tebe, jelikož je pro mě nedostupné.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2010, 09:22   #25
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
No nevím, ale levněji než od nich jsem maso nikde jinde nekoupila a rozhodně mi nepřijde špatné..krve, chrupavek a masa je tam fůra. Vnitřnosti se dají koupit extra a taky nejsou tak drahé.
Tak pod tohle se můžu jen podepsat
Na Vetamixu odchovávám i svá štěňata a vyrostl na něm i můj "poník" (jak mu škodolibě říkají na cvičáku) a opravdu si nestěžuji...
Tvé poznámky, Pavle, bych řekla, byly kapku mimo...
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2010, 09:55   #26
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Helena View Post
Tak pod tohle se můžu jen podepsat
Na Vetamixu odchovávám i svá štěňata a vyrostl na něm i můj "poník" (jak mu škodolibě říkají na cvičáku) a opravdu si nestěžuji...
Tvé poznámky, Pavle, bych řekla, byly kapku mimo...
Taky si nemůžu ztěžovat. Beru sice hlavně maso od Anderlů ale vatamix také. Například zelené (neprané) dršťky se jinde koupit nedají.
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 08-02-2010 at 10:17.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2010, 10:10   #27
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
krve, chrupavek a masa je tam fůra. Vnitřnosti se dají koupit extra a taky nejsou tak drahé.
Krev tam není skoro žádná, protože Vetamix bere surovinu z jatek, kde se veškerá porážená zvířata vykrvují, to jen na okraj. Vnitřnosti se sice dají koupit extra, ale mrkni na ceny.

Quote:
Originally Posted by Helena View Post
Tvé poznámky, Pavle, bych řekla, byly kapku mimo...
Nevím proč ? Mimo byl příspěvek o Vetamixu s odkazy na obchod. Já jen reagoval. Proti Vetamixu nic nemám, kdo nemá jinou možnost, samozřejmě kupuje u nich. Jen upozorňuji na to, co v něm je a co není.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2010, 10:39   #28
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel Závodník View Post
Zdravím, myslím že většína z Vás zná firmu Vetamix. Pokud ne, tak mají v nabídce Telecí kusové a Telecí hrubomleté a spoustu dalšího masa. Objednávám již rok a třičtvrtě tedy od té doby co mám Assyra. S masem jsem velice spokojen a při objednání nad 50 kilo maso přivezou až domů. Takže informace předána a doufám že vyzkoušíte .
Pavel & Assyr

Ahojky, ano zmíněná firma je jedním z nejlepších dodavatelů masa. Hold když chce psa krmit dobrým masem mušíš si připlatit a tak to je. Nechávala jsem si dělat u firmy (která se zabývá rozbory potravin-sídlí na veterině) v brně rozbor hrubomletého hovězího a pár dalších výrobků a výsledky byly dobré. "Drahé" co není pro naše psy drahé ? pokud je to samozřejmě kvalitní. Toto maso opravdu chutná i těm psům co nesežerou vše a vybírají si a to hodně. Mají i nově hovězí kosti. Jde mi spíše o celé zvíře to bohužel zatím nedodávají i když u ních platí náš zákazník náš pán. Pro uspokojení těch co chtějí krmit masem a nechtějí do toho dávat hodně peněz přece musí mít nějaké levnější výrobky - které samozřejmě budou odpovídat kvalita=cena. Kdyby jste chtěl kdokoliv poradit ohledně tohoto masa (odebírám už 4 roky a maximální spokojenost) - ozvěte se na email já Vám toho řeknu více tady by to bylo jako vždy smazáno.
Opět poznámky Jak jinak
Jak je vidět krmí s ním opět většina své psy (i poníky) a já i když mám jiné možnosti radš si objednám zde. Jak říkám psům chutná, štěňata na něm taky vyrostla a nechtějí nic jiného.

Last edited by Stela; 08-02-2010 at 13:49.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2010, 11:56   #29
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Krev tam není skoro žádná, protože Vetamix bere surovinu z jatek, kde se veškerá porážená zvířata vykrvují, to jen na okraj. Vnitřnosti se sice dají koupit extra, ale mrkni na ceny.
...množství krve - i z jednoho skeletu koupeného v klasické masně je po jednom dni v lednici krve, že se nestačím divit, kde se to tam vzalo. A to obecně ptáci zas tak moc krve nemají. Když rozdělám mleté hovězí, té krve mi opravdu taky nepřipadá zrovna málo.
Nevím, kolik by sis jí představoval/den, aby to bylo dostatečné. To neber jako útok, ale prostý dotaz.
Ty ceny znám. A nepřipadá mi to tak strašné, v porovnání s jinými dodavateli,nebo cenou pro lidi.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2010, 11:59   #30
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Mají i nově hovězí kosti.
...ty se mi občas podaří "vychytat" v místní masně, kde mi je i nařežou. Sofa je má tuze ráda, pořádně ji to zabaví a hlavně si s nimi hraje, i když už v nich není morek.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2010, 12:07   #31
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Já od nich taky beru a jsem VELMI spokojená. Ale proč píšu: oni přivezou i půlku krávy. Nebo ti jde vysloveně o to, aby tam byly i vnitřnosti v "původním" stavu?
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2010, 13:44   #32
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Já od nich taky beru a jsem VELMI spokojená. Ale proč píšu: oni přivezou i půlku krávy. Nebo ti jde vysloveně o to, aby tam byly i vnitřnosti v "původním" stavu?
Nene klidně to může být půlka (masa s kostmi), je pravda, že jsem se jich ještě neptala, jestli by to šlo zařídit. Spíš mě šlo o celé zvířátko - teda né zrovna půlku krávy tu do mrazáku nenarvu . Jako třeba půlka telátka, nebo jehně. Spíš jsem myslela, jestli to někdo neodebírá přímo z chovu taková zvířata. Maso mám všeho druhu - tedy to mleté nebo kusové od vetamixu. Kosti mám taky domluvené u Steinhausera (někdy má i maso) vnitřnosti kupuji stejně zvlášť, kdysi nám kamarád myslivec nechal odrostlého koloucha, kůži jsme stáhli a srnče rozpůlila no a fena byla nadšená - mohla si maso obírat sama. To mě spíše zajímalo, na krmení je fajn to mleté, ale jako mňmka na obírání by to bylo dobrý. Holky by se aspoň pořádně zabavily.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2010, 13:47   #33
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
...ty se mi občas podaří "vychytat" v místní masně, kde mi je i nařežou. Sofa je má tuze ráda, pořádně ji to zabaví a hlavně si s nimi hraje, i když už v nich není morek.
Teď už je má vetamix v nabídce - hovězí kost morková, hov.žebra, hovězí oháňka - vše mohu doporučit moc chutná.
Řidiči si stěžuj, že prý vozí mamuty...
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2010, 14:26   #34
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
...množství krve - i z jednoho skeletu koupeného v klasické masně je po jednom dni v lednici krve, že se nestačím divit, kde se to tam vzalo. A to obecně ptáci zas tak moc krve nemají. Když rozdělám mleté hovězí, té krve mi opravdu taky nepřipadá zrovna málo.
Nevím, kolik by sis jí představoval/den, aby to bylo dostatečné. To neber jako útok, ale prostý dotaz.
Je vidět, že jsi nikdy nebyla na zabíjačce . V mase, poraženého na jatkách zůstává jen nepatrný zlomek krve. To, co Ti teče do lednice, je obarvená voda. Pokud by v mase zůstávala krev, zkazilo by se velmi rychle.

Stela - celá velká zvířata legálně neseženeš, protože podle zákona musí být porážena pouze na jatkách. Takže jedině přes známé nebo z neregistrovaných (a tedy nelegálních) chovů.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2010, 15:02   #35
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Ty kosti moc "terno" nejsou. Dvě za 30Kč. To v Globusu mají ohromnej balík velkých kostí za 21Kč, někdy menší balík za 5Kč. Tedy aspoň v chomutovským. Vždycky naláduju košík, že ho ani uřídit nemůžu
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2010, 15:15   #36
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
...množství krve - i z jednoho skeletu koupeného v klasické masně je po jednom dni v lednici krve, že se nestačím divit, kde se to tam vzalo. A to obecně ptáci zas tak moc krve nemají. Když rozdělám mleté hovězí, té krve mi opravdu taky nepřipadá zrovna málo.
Obávám se, že to, co ti z masa vyteče (ta růžová voda), není krev, ale šťáva z masa. Krev se na porážce ze zvířete vypouští, je to to první, co se s ním dělá, ještě před stažením. Zvíře je z velké části voda - stejně jako člověk, jak jistě víš - a ta se z masa uvolňuje. Krev bys našla jedině v žilách jako sražené chuchvalce temně červené nebo spíš černé barvy.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2010, 15:17   #37
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
Ty kosti moc "terno" nejsou. Dvě za 30Kč. To v Globusu mají ohromnej balík velkých kostí za 21Kč, někdy menší balík za 5Kč. Tedy aspoň v chomutovským. Vždycky naláduju košík, že ho ani uřídit nemůžu
Taky tam na ně chodím, jenže ty jsou (aspoň u nás) vepřové. Ale hovězí se nechají objednat a když si řekneš, tak ti je dají i vcelku (bohužel bez hlavic). Za pár kaček, to je pravda.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2010, 16:10   #38
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Je vidět, že jsi nikdy nebyla na zabíjačce . V mase, poraženého na jatkách zůstává jen nepatrný zlomek krve. To, co Ti teče do lednice, je obarvená voda. Pokud by v mase zůstávala krev, zkazilo by se velmi rychle.
A to potřebné množství krve?
A odpusť si, prosím,psaní stylem: "Je vidět, že jsi nikdy neviděla/nebyla/neznáš" atd., ju?
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2010, 16:11   #39
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Taky tam na ně chodím, jenže ty jsou (aspoň u nás) vepřové. Ale hovězí se nechají objednat a když si řekneš, tak ti je dají i vcelku (bohužel bez hlavic). Za pár kaček, to je pravda.
U nás je dají za pakatel a právě ty velké hlavice, ale i nařezané morkové bez hlavic. Problém je akorát vychytat ten správný čas..aby tam kosti už byly, byly nařezané, ale ještě ne rozprodané nebo odvezené.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 08-02-2010, 18:02   #40
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
A odpusť si, prosím,psaní stylem: "Je vidět, že jsi nikdy neviděla/nebyla/neznáš" atd., ju?
Kdybys někdy byla na zabijačce, tak bys věděla to, co píše Marianka.W. Prace se omráčí a pak se hned otevře krční tepna aby vyteklo co nejvíce krve. Na jatkách to chodí podobně. Nesmíš se chytat každé věty, byla myšlena jen skutečně tak, jak byla napsána. Že jsi neviděla zabíjačku nebo že nenavštívila jatka, to přece není nic zlého ...
Pavel jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org