Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Kluby CzW i prawo

Kluby CzW i prawo Kluby CzW w Polsce i za granicą, informacje na temat grupy inicjatywnej Klubu Czechosłowackiego Wilczaka, przepisy dotyczące rasy...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 08-03-2010, 22:54   #101
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Witek powinien być usatysfakcjonowany, dzięki Daniel, wiedziałam do kogo się udać ;P
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2010, 13:47   #102
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Fakt, dziekuje Danielu teraz jest wsio jasne.
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2010, 16:00   #103
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Przed spotkanie warto by było sobie chociaż to przeczytać i sporządzić rachunek sumienia.

http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Statut_ZKwP.pdf

§ 15
Członek Związku jest zobowiązany:
1) przestrzegać postanowień Statutu i wydanych na jego podstawie regulaminów i uchwał związkowych,
2) sumiennie wykonywać zadania, które zostaną mu powierzone przezwładze Związku,
3) współdziałać z władzami i organami Związku, brać czynny udział w pracach Związku
w realizowaniu statutowych i regulaminowych zadań,
4) popierać wiedzę i praktykę kynologiczną przez czynny udział w szkoleniach i imprezach
organi zowanych przez Związek,
5) stać na straży dobrego imienia Związku,
6) płacić regularnie składki członkowskie, podstawową, obowiązującą wszyst kich członków Związku,
oraz klubowe, wnoszone przezosoby, które zadeklarowa y udział w działalności Klubu.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 19-04-2010, 14:23   #104
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Ja przypominam, ze zbliza sie termin spotkania powolujacego GI - czas sie nie zmienia (po wystawie w Lodzi, 01.05.2010). Miejsce bedzie podane odpowiednio wczesniej...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 26-04-2010, 12:35   #105
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Ja obecnie wybywam - spotykamy sie w Lodzi na wystawie... Kto bedzie chcial pracowac w GI niech wpadnie - po ocenie pojdziemy przedyskutowac szczegoly... Z reszta widzimy sie na Kaszubach...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 26-04-2010, 13:05   #106
Khan
Junior Member
 
Khan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Łódź
Posts: 149
Default

Ponieważ do dzisiaj nie otrzymałem od inicjatorów spotkania potwierdzenia zaproponowanego przeze mnie miejsca, ze względów organizacyjnych staje się to nieaktualne.
Khan jest offline   Reply With Quote
Old 24-06-2010, 17:32   #107
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Rusza zbieranie deklaracji czlonkowskich przez Grupe Inicjatywna.

Tutaj http://czw.pl/wstap-do-klubu/ mozecie zapoznac sie z listem intencyjnym i trescia deklaracji. Znajdziecie tez wersje do druku i opis co i jak.

Bardziej szczegolowy watek dotyczacy deklaracji znajdziecie na forum czw.pl -> http://czw.pl/forum/viewtopic.php?pid=74#p74

Kazdy kto zdecyduje sie budowac z nami Klub Rasy Ceskoslovensky Vlcak i podpisze deklaracje - MUSI nalezec do Zwiazku Kynologicznego w Polsce i mieć opłaconą składkę członkowską. Nie musi za to mieć CzW
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Last edited by sssmok; 24-06-2010 at 17:44.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 24-06-2010, 20:32   #108
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Szanowni Państwo
Jesteśmy grupą hodowców i właścicieli psów rasy Ceskoslovenský Vlcak, którą cieszy, a zarazem niepokoi rosnąca popularność rasy.
List ten jest wynikiem naszego współdziałania mającego na celu zebranie jak największej liczby hodowców, właścicieli i miłośników rasy Ceskoslovenský Vlcak, chcących dzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniem, na temat tych wspaniałych psów i chcących wspólnie z nami wystąpić do Związku Kynologicznego w Polsce z inicjatywą utworzenia Klubu rasy Ceskoslovenský Vlcak w Polsce.
Główne cele, dla realizacji których pragniemy powołać klub:
  1. Promowanie hodowli pod kątem doskonałego zdrowia, psychiki, eksterieru oraz użytkowości.
  2. Integracja środowiska hodowców, właścicieli i miłośników: wymiana wiedzy i doświadczeń.
  3. Propagowanie idei RASOWY = Rodowodowy, czyli rodowód jako dokument potwierdzający pochodzenia psa, jednocześnie przeciwstawiając się niekontrolowanemu i wyłącznie nastawionemu na zysk rozmnażaniu psów.
  4. Propagowanie użytkowości psów Ceskoslovenský Vlcak jako psów wszechstronnie pracujących i wspieranie wszelkich form aktywności z CSV.
  5. Działalność informacyjną i edukacyjną, poprzez serwisy informacyjne, wydawnictwa drukowane oraz spotkania z rasą.
Klub jest otwarty dla wszystkich hodowców, właścicieli i miłośników rasy CSV.
Celem powołania Grupy Inicjatywnej jest przeprowadzeniem działań poprzedzających formalne założenie KLUBU:
  1. Przeprowadzenie akcji informacyjnej, połączonej z zebraniem minimum 100 deklaracji członkowskich.
  2. Zarejestrowanie Klubu w Związku Kynologicznym.
  3. Organizacja pierwszego Zebrania Walnego.
Na wszelkie dalsze działania Klubu czyli m.in. określenie przynależności oddziałowej, zasad działania klubu w oparciu o statut ZKwP, kształtu i kodeksu etycznego będą miały wpływ wszystkie osoby, które zadeklarują chęć uczestnictwa w Klubie poprzez podpisanie deklaracji członkowskiej.
Podpisanie deklaracji zobowiązuje do uiszczenia składki w wyznaczonym terminie.
Z poważaniem
Grupa Inicjatywna Klubu rasy Ceskoslovenský Vlcak w Polsce
  • Daniel Ziemnicki
  • Anna Gałązka
  • Dorota Puch
  • Alicja Kraska
  • Małgorzata Peron
  • Witold Góralczyk
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 10-09-2010, 22:43   #109
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default



Przypominam, ze z Klubem to nie przejdzie.
Czekamy, wiec na kolejne Wasze deklaracje.
Nie odkladajcie tego na pozniej, bo zapomnicie
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 10-09-2010, 22:49   #110
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

No widzisz, ja właśnie dziś walczyłam z dostępem na stronkę klubową.
Coś mi nie działa, a ponowa zmiana hasła mimo, że jest przyjęta, to i tak nie stanowi podstawy logowania, zatem sama nie wiem co jest grane
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 15-09-2010, 14:06   #111
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
Nie odkladajcie tego na pozniej, bo zapomnicie
No ja zapomniałam, ale już wysłałam
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 08-08-2011, 21:47   #112
Northmaniack
Junior Member
 
Northmaniack's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Gdańsk
Posts: 41
Default



Mały archeologiczny wykop.

Jaki jest aktualny stan rzeczy ??
Idea powstania klubu zginęła gdzieś w odmętach zapracowanej codzienności ?
Może działalność klubu przeniosła się w jakieś tajne miejsce ? Bo na pewno nie na czw.pl I po prostu ktoś zapomniał tutaj napisać, bo powszechnie o tym wiadomo ?? ;]
A może nadal trwa zbieranie deklaracji ? Jeśli tak to ile już ich jest ?
Northmaniack jest offline   Reply With Quote
Old 08-08-2011, 23:31   #113
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

W tempie w jakim przybywa zainteresowanych temat można odkopać za jakieś 8-lat
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 09-08-2011, 08:51   #114
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

I dobrze!
(a dlaczego-pisałam od paru lat)
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 11:45   #115
Elentia
Junior Member
 
Elentia's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Rataje /Wrocław
Posts: 137
Default

To teraz ja odkopuje....

czy ta inicjatywa jeszcze istnieje? bo dzisiaj zobaczyłam kolejną.. jaki jest sens powstawania następnych jak pierwsza nie doszła do skutku (zainteresowanych było mało) jestem w temacie świeża, ale rozuemiem ze pierwsza z druga nie am nic wspólengo, opócz celu
Elentia jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 12:35   #116
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Będziemy mieli urodzaj klubów
A poważnie, z jednej strony żenujące, że ważniejsze okazuje się z kim, a nie co (niestety moje czarne prognozy nadal są aktualne), z drugiej-jeśli ktoś zabiera się za jakikolwiek projekt, to powinien ten projekt koordynować, promować i rozwijać. Potencjalni chętni muszą widzieć, że sprawa żyje, że ludzie żyją sprawą i to ma ich zachęcić do współuczestnictwa. Na razie wygląda to tak, że na gruncie sporów ktoś się szarpnął i wyskoczył pierwszy z zalążkiem inicjatywy, po czym sprawa umarła. Teraz mamy ponowny zryw z drugiej strony (fakt istnienia tych stron świadczy dobitnie o tym, że nieważne górnolotne cele, a tylko to kto będzie na świeczniku, bo dlaczego żadna ze stron nie podjęła rozmów o zbieraniu deklaracji, promocji idei, z druga stroną?). Finał dość przewidywalny.
W międzyczasie przybyło wielu nowych właścicieli wilczaków, smutne, że nikomu z GI nie chciało się przypomnieć tematu i zachęcić do przystąpienia do projektu.
To dziecko samo się nie urodzi i samo nie wychowa
A mój wniosek jest taki: nadal środowisko nie jest gotowe w swej świadomości na powstanie klubu.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 28-09-2011 at 12:38.
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 14:42   #117
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by DanielZ View Post
Szanowni Państwo
Jesteśmy grupą hodowców i właścicieli psów rasy Ceskoslovenský Vlcak, którą cieszy, a zarazem niepokoi rosnąca popularność rasy.
List ten jest wynikiem naszego współdziałania mającego na celu zebranie jak największej liczby hodowców, właścicieli i miłośników rasy Ceskoslovenský Vlcak, chcących dzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniem, na temat tych wspaniałych psów i chcących wspólnie z nami wystąpić do Związku Kynologicznego w Polsce z inicjatywą utworzenia Klubu rasy Ceskoslovenský Vlcak w Polsce.
Główne cele, dla realizacji których pragniemy powołać klub:
  1. Promowanie hodowli pod kątem doskonałego zdrowia, psychiki, eksterieru oraz użytkowości.
  2. Integracja środowiska hodowców, właścicieli i miłośników: wymiana wiedzy i doświadczeń.
  3. Propagowanie idei RASOWY = Rodowodowy, czyli rodowód jako dokument potwierdzający pochodzenia psa, jednocześnie przeciwstawiając się niekontrolowanemu i wyłącznie nastawionemu na zysk rozmnażaniu psów.
  4. Propagowanie użytkowości psów Ceskoslovenský Vlcak jako psów wszechstronnie pracujących i wspieranie wszelkich form aktywności z CSV.
  5. Działalność informacyjną i edukacyjną, poprzez serwisy informacyjne, wydawnictwa drukowane oraz spotkania z rasą.
Klub jest otwarty dla wszystkich hodowców, właścicieli i miłośników rasy CSV.
Celem powołania Grupy Inicjatywnej jest przeprowadzeniem działań poprzedzających formalne założenie KLUBU:
  1. Przeprowadzenie akcji informacyjnej, połączonej z zebraniem minimum 100 deklaracji członkowskich.
  2. Zarejestrowanie Klubu w Związku Kynologicznym.
  3. Organizacja pierwszego Zebrania Walnego.
Na wszelkie dalsze działania Klubu czyli m.in. określenie przynależności oddziałowej, zasad działania klubu w oparciu o statut ZKwP, kształtu i kodeksu etycznego będą miały wpływ wszystkie osoby, które zadeklarują chęć uczestnictwa w Klubie poprzez podpisanie deklaracji członkowskiej.
Podpisanie deklaracji zobowiązuje do uiszczenia składki w wyznaczonym terminie.
Z poważaniem
Grupa Inicjatywna Klubu rasy Ceskoslovenský Vlcak w Polsce
  • Daniel Ziemnicki
  • Anna Gałązka
  • Dorota Puch
  • Alicja Kraska
  • Małgorzata Peron
  • Witold Góralczyk
Wydaje mi się, że Klub wcale nie jest potrzebny.
Główne cele, w sumie, realizuje wolfdog.org i środowisko.
Nie drukuje się, co prawda, materiałów informacyjnych, ale są koszulki
i naklejki. Jest świetnie zorganizowane środowisko, full spotkań /szkoleniowych i towarzyskich/, duży udział na wystawach. Brak klubu też nam nie blokuje drogi do udziału w wystawach klubowych /czy to polski ewenement? /
To na cholerę jeszcze Klub?
Patrząc na to jak działa GI /w tym pisząca*/, można sobie wyobrazić, jak będzie działał Klub: po dwóch miesiącach ZKwP nas rozwiąże!
Poza tym, gdyby sami prężnie działający Hodowcy chcieli zaistnienia Klubu, a Opiekunowie byli zdeterminowani, to już dawno Klub by był...

I w związku z powyższym, oficjalnie rezygnuję z uczestnictwa w GI.

Proszę o zastąpienie mnie Osobą, której się chce i czuje, że warto.

Pozostaję z szacunkiem
-Dorota Puch
...
*-Chyba mnie Jezus opuścił w momencie wyrażenie zgody na bycie w GI...
Sorry, nie mam na to czasu i głupio robić za bezproduktywnego członka... choćby i w tak szlachetnym Gronie.

Last edited by Puchatek; 28-09-2011 at 14:47.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 15:30   #118
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Sama mialam ochote zrobic to samo co Puchatek juz jakis czas temu.
Ostatnio byly rozmowy na temat Klubu z 'obozem przeciwnym', ale ograniczylo sie tylko do zapewnien, ze najwazniejsza jest sprawa, potem pytan ile mamy deklaracji (nie dostalam zgody na podawanie tej liczby, jesli ktos chce wiedziec dlaczego, niech pisze do Daniela). Ostatecznie zostalismy zmieszani z blotem na innym forum, a teraz pojawila sie kolejna grupa inicjatywna. Wiec jest jak zwykle

Powiem tak - w GI jest duzo osob, ktore moglyby zbierac deklaracje. Ja zaoferowalam sie do prowadzenia strony, bo jak wiadomo nie skacze po wystawach. Czesc deklaracji zbieralam w Poznej, czesc przyszla do mnie droga pocztowa, ale nadal jest ich za malo. Wydaje mi sie, ze to nie tylko my powinnismy naklaniac w kolko ludzi i im tlumaczyc o co chodzi. Zaangazowanie jest potrzebne z obu stron. Wiele osob obiecalo podpisac i wyslac do mnie deklaracje - i ja nadal czekam. Odzew byl wielki - tylko co z tego jesli ludzie nie chca/zapominaja wypelnic i wyslac jednego papierka. Ja przymuszac nikogo nie bede...
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 15:42   #119
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Elentia View Post
To teraz ja odkopuje....

czy ta inicjatywa jeszcze istnieje? bo dzisiaj zobaczyłam kolejną.. jaki jest sens powstawania następnych jak pierwsza nie doszła do skutku (zainteresowanych było mało)

Nie wiem, o jaką "kolejną" inicjatywę chodzi /długo przebywałam w "niebycie" i nie orientuję się, kto komu znów "przywalił"*/, ale może pora, by przestać patrzeć na ugrupowanie chcące stworzyć Klub. Wiem, że to trudne, ale może nasi >Najważniejsi w Rasie< znowu spróbowali by się dogadać, jeśli uważają, że Klub ma sens istnienia...może tym razem skutecznie- czyli bez udziału "ekspertów".
Póki wszyscy liczący się Hodowcy nie dadzą swojego akcesu, dalej będziemy trwać w zawieszeniu...

...
*Sssmoku-daj znać "o co kaman" z tym błotem...
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 16:46   #120
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
Powiem tak - w GI jest duzo osob, ktore moglyby zbierac deklaracje. Ja zaoferowalam sie do prowadzenia strony, bo jak wiadomo nie skacze po wystawach. Czesc deklaracji zbieralam w Poznej, czesc przyszla do mnie droga pocztowa, ale nadal jest ich za malo. Wydaje mi sie, ze to nie tylko my powinnismy naklaniac w kolko ludzi i im tlumaczyc o co chodzi. Zaangazowanie jest potrzebne z obu stron. Wiele osob obiecalo podpisac i wyslac do mnie deklaracje - i ja nadal czekam. Odzew byl wielki - tylko co z tego jesli ludzie nie chca/zapominaja wypelnic i wyslac jednego papierka. Ja przymuszac nikogo nie bede...
O rany, a ja myślałam, że jednak odzew był spory - jak zwykle naiwna.
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org