Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Kluby CzW i prawo

Kluby CzW i prawo Kluby CzW w Polsce i za granicą, informacje na temat grupy inicjatywnej Klubu Czechosłowackiego Wilczaka, przepisy dotyczące rasy...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 09-05-2010, 13:16   #1
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default "Powolanie klubu rasy"

Dopiero co wrocilam z trzytygodniowej "wilczakowej" trasy i odespalam przygody zafundowane nam przez Paule i nie wierze wlasnym oczom....

Kazdy z Was zna tematy dotyczace proby stworzenia klubu, od ktorych roi sie na forum. Wiadomo juz, ze udalo sie stworzyc grupe inicjatywna. O wszystkim wlasciciele informowani sa na ogolnodostepnym forum o rasie, jak i na stronie GI (http://www.czw.pl/).... I nie bylo zadnych "rewolucji"....

Tzn by nie bylo gdyby nie ten nasz plotkarski zaklamany swiatek wypaczajacy kazda informacje...
Jestem zdania, ze sprawdza sie zasada, "ze dlugo powtarzane klamstwo staje sie prawda" i dlatego uwazam, ze takie klamstwa nalezy dementowac juz na poczatku.... Stad moja odpowiedz....


Najpierw dowiedzialam sie, ze w Polsce powstal Klub Rasy. Zrodlem tych informacji byla strona hodowli Jantarowa wataha. Bylo i jest to JEDYNE zrodlo nieprawdziwych informacji na temat powstania jakiegos klubu CzW w Polsce:
http://ww.wilczaki.eu/forum/viewtopic.php?p=1564&sid=cb4cc19412a9f76a4128ec820 f06eca7#1564

Wczoraj pojawil sie na tej samej stronie news zarzucajacy wlascicielom wilczakow, ze klamia, iz stworzyli klub rasy...

Pani Ela zadala na swoim forum pytanie:
"Dlaczego wprowadza się plotkami w błąd ludzi w kraju i za granicą? Dlaczego ludzie wierzą, że w Polsce 01.maja powstał Klub CsV?"

Postaram sie odpowiedziec:
"Bo tak ich Pani poinformowala 03.05.2010 wlasnie na swojej stronie." NIKT inny nikogo w blad nie wprowadzil.


Kolejny zarzut:
"Na stronie Ssmoka dotyczącej GI, jest wiele dublujących inne strony informacji: repy, hodowle itp, a nie ma podstaw: statutu, deklaracji, podstaw prawnych itp. Ktoś kiedyś napisał brzydko, że w Polsce wszystko zaczynamy od d... strony"

Po pierwsze - www.czw.pl nie jest strona SSMOKA. Warto pokusic sie chociaz o zerkniecie na naglowek strony, ktory brzmi:
Grupa Inicjatywna Klubu Ceskoslovenskego Vlcaka w Polsce


Po drugie: Zanim rozpocznie sie krytyke i stawianie niedorzecznych zarzutow warto by bylo zapoznac sie z przepisami Zwiazku Kynologicznego i sposobem zakladania klubu rasy w naszym kraju. Wtedy np. dowiedzialaby sie Pani, ze aby np. moc stworzyc DEKLARACJE nalezy powolac NAJPIERW GI, ktora taka deklaracje przygotuje. To samo dotyczy WSZYSTKICH dokumentow, ktore maja zostac przeslane potem do zarzadu.
Twierdzi pani innym, ze GI powstala wsrod "kumpli od piwa", a jednoczesnie zarzuca, ze nikt nie dzialal tak jak wlasnie banda spod budki z piwem, ktora napierw sobie cos przygotuje, a potem szuka mozliwosci aby podciagnac to pod jakies przepisy.
Stawiane przez Pani zarzuty to nic innego jak zarzucanie, ze wlasciciele wilczakow postepuja ZGODNIE z wymaganiami Zwiazku Kynologicznego, a nie Pani wlasnym "widzimisie"....


Nastepny zarzut:
"Wg jakiego klucza dobierano tak przypadkowe osoby do GI? Kumple od piwa czy czyjś fan-klub?"

Pomysl zalozenia (kiedys) klubu rasy pojawil sie na forach wlascicieli wilczakow juz w roku 2004. Caly rok 2009 ubiegl pod znakiem przygotowan. Od pol roku wiadomo bylo, ze dojdzie do takiego spotkania. O szczegolach bylo wiadomo kilka miesiecy przed spotkaniem - co zostalo potwierdzone komunikatem na miesiac przed. MASA czasu, aby sie dowiedziec, ze przygotowywane jest powstanie klubu i spotkanie majace wylonic GI. Szczegolnie dla kogos kto nazywa siebie osoba doskonale zorientowana w rasie...
Informacje o miejscu i czasie byly opublikowane i latwo dostepne, tak ze nawet (ci krytykowani przez Pania) "zwyczajni" wlasciciele wilczakow wiedzieli co, jak i gdzie. Niestety mam niemile wrazenie, ze chodzi o to, ze ktos kto nic w tym kierunku nie zrobil nie jest w stanie scierpiec, ze inni postanowili dzialac...

I ostatni zarzut do jakiego chce sie ustosunkowac:
"O ile pierwsza z wymieniowych bywa na niektórych wystawach w kraju i ma część CsV wyszkolonych oraz hoduje, reszta osób (za wyj Pana Witolda Góralczyka, którego niestety z niczym nie kojarzę więc się nie wypowiadam) - reszta osób pojawia się na wystawach sporadycznie, nie są to hodowcy z doświadczeniem (za wyj D. Ziemnickiego), nie trenuje swoich Wilczaków (za wyj. 1 psa - Jabbera)."

Po raz kolejny mamy do czynienia z typowym pomiejszaniem osiagniec innych na rzecz autopromocji...
Wezmy pod uwage samo szkolenie... Wraz z Przemkiem zaliczylismy z naszymi wilczakami sporo ponad 50 egzaminow. Pani ze swoimi 15 egzaminami z posluszenstwa wypada przy tym jak na "specjaliste od szkolnia wilczakow" blado... prawda?
Co do wystaw - jesli o mnie chodzi to rzeczywiscie jestem jedynie na niektorych organizowanych w kraju. Ale to wylacznie z braku czasu - jest tyle waznych wilczakowych wystaw, szkolen i spotkan w kraju i za granica, ze na te malutkie wystawy najzwyczajnie brakuje mi juz czasu.

Siedze w rasie dlugo i wiem co sie dzieje zarowno u nas jak i za granica. Dlatego w imieniu innych wilczakowcow moge odbic pileczke - to wlasnie PANI nie widac na spotkaniach wilczakow w Polsce, nie ma pani na wazniejszych spotkaniach i wystawach specjalistycznych CzW za granica. Nie widuje Pani, gdy dzieja sie wazne rzeczy zwiazane z rasa. To wlasnie powod dla jakiego nie ma Pani pojecia kim sa osoby tworzace GI i z niczym ich "nie kojarzy". Przepraszam, ale to wylacznie Pani oderwanie od wilczakowego swiata powoduje, ze sa to dla pani soby nic nie robiace i bez osiagniec...

Ja osobiscie, mimo, ze liczby dzialaja wybitnie na maja korzysc jestem przeciwko katalogowaniu osob na podstawie ilosc wyhodowanych miotow, zaliczonych egzaminow, czy zaliczonych wystaw. Bo nie raz moglismy sie przekonac, ze mozna wilczaki miec 30 lat i nie miec pojecia o rasie; mozna wyhodowac 100 wilczakow i nie znac podstawowych zapisow we wzorcu. W klubie nie liczy sie licytowanie, ale dzialanie. PRAWO do udzialu ma kazdy kto ma CHEC dzialac. Dobrym propagatorem rasy moze byc zarowno wlasciciel 10 jak i 1 wilczaka; posiadacz inter-mutli-championa jak i wlasciciel psa "dobrego". GI stworzyla grupa ludzi, ktorzy interesuja sie rasa, ktorzy postanowili, ze chca pomoc. A dzialac i brac udzial ma prawo KAZDY, kto bedzie zainteresowany. Bez wzgledu na to, do jakiej grupy nalezy, skad ma psa. I czy sie to Pani podoba, czy nie...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 09-05-2010, 15:56   #2
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default psy szczekają, karawana idzie dalej....

Podczas każdej, organizowanej w Polsce Parady Równości, organizowana była kontrparada Młodzieży Wszechpolskiej.. ja widzę analogię:P
A serio-zupełnie nie wiem o co ta burza w szklance wody. Zainicjowanie działań, w tym związanie GI to była droga przez mękę, więc skoro w końcu się udało to chyba wielkie "uff" ? I trzymanie kciuków aby nie rozeszło się po kościach?
Krytyka-o ile konstruktywna-napędza do działania, warto ją mieć. Innymi chyba nie warto się przejmować? Zwłaszcza jeśli są w stylu :"O ile pierwsza z wymieniowych bywa na niektórych wystawach w kraju i ma część CsV wyszkolonych oraz hoduje, reszta osób (za wyj Pana Witolda Góralczyka, którego niestety z niczym nie kojarzę więc się nie wypowiadam) - reszta osób pojawia się na wystawach sporadycznie, nie są to hodowcy z doświadczeniem (za wyj D. Ziemnickiego), nie trenuje swoich Wilczaków (za wyj. 1 psa - Jabbera)."

Bo od kiedy tylko to, co jest publikowane, jest rzeczywiste? Wiele już było publikacji kłamliwych, nieprawdziwych egzaminów czy wyników i, z drugiej strony: wiele jest psów, które trenują ale właściciele nic o tym nie piszą.


__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 09-05-2010, 21:39   #3
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Nasuwa mi sie tylko jedno "wśród ślepców jednooki królem", a tak na poważnie zaczyna mnie powoli irytować ta wojna między hodowcami zwłaszcza że jako obserwator z boku i nie zkoligacony z żadna polska hodowla (dla nie wtajemniczonych mam suke ze słowacji) można mieć wiele zastrzeżeń co do naszych super hodowli zwłaszcza w kontekście opisów jakie robią na swoich stronach odnośnie swoich psów (chodzi mi o ich socjale i szkolenia jak i podejście do tych kwesti np. nie bede robic bo mi sie nie chce). Po co to całe halo o GI (Gi jest po to by zebrac 100 zgłoszeń) zbiezemy te 100 deklaracji zgłosimy klub, zrobimy walne zgromadzenie i wybieze sie zarzad. Robienie awantur na tym etapie jest dla mnie chore, rozumiem zawiść "konkurencji' że próbowała ale sie nie udało, ludzie dejcie sie na strzimanie "My" to robimy nie dla siebie ale dla Nas wszystkich, a co z tego wyjdzie czas pokaże. Rozumiem po trochu zal co niektórych osób co do spotkania Gi, sam byłem lekko zdziwiony nie tak to miało wyglądać ale kto chciał mogł byc. Tak na koniec powiem że jestem optimistą i mam nadzieje na szczęśliwy finał naszych działań ( i przez grzeczność nie bede sie odnosił do słów Pani Eli).
To pisałem Ja Witek
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND

Last edited by Witek; 09-05-2010 at 21:49.
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2010, 00:10   #4
Khan
Junior Member
 
Khan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Łódź
Posts: 149
Default

To nie dobrze, że kolejny temat z klubem w tytule zaczyna się od wzajemnych oskarżeń. Nie dobrze, że biorą w tym udział członkowie grupy inicjatywnej.
Klub to nie sto podpisów, a zadaniem GI wbrew temu co o sobie mówi nie jest li tylko ich zbieranie. Jak pamiętamy, a to nie trudne, innym to się nie udawało. Trzeba wyciągnąć z tego wnioski.
Czego ja oczekuję od grupy inicjatywnej? Po pierwsze pewnego autorytetu. Przekonania, że tworzenie klubu jest w rękach osób o większym niż moje doświadczeniu z wilczakami.
Zaproponowania wizji klubu, jako czegoś więcej niż stu deklaracji. Przygotowanie programu i sposobów jego realizacji. Trudno podpisywać się pod deklaracją, jeśli nie wiadomo co się za nią kryje. Jeśli tego nie ma to trudno kogoś namawiać do tworzenia klubu.
I to jest najważniejsze zadanie GI. Sprawy organizacyjne są wtórne. Ale oprócz zbierania podpisów jest też organizacja zebrania założycielskiego, przygotowanie statutu(regulaminu), programu, dokumentów rejestracyjnych.
Khan jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2010, 00:35   #5
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Oczywiście że nie dobrze że tak sie zaczyna ale nie oszukujmy sie wszyscy wiedzieliśmy że tak będzie. Jak obserwuje zebranie tych stu podpisów bedzie sztuka a GI temu ma służyć. Program i wizja klubu były juz walkowane milion razy na forum, myslałem że to jasne. Celem GI jest wreszcie zebranie wymaganych stu deklaracji i ruszeniem z tym tematem do przodu. Działaniem klubu jego wizja na przyszłość bedzie walny zjazd który okresli cele i wybierze autorytety ktore beda nim kierowały. Ale jak widze i na tym etapie sa problemy. Widze że niektórym osobom członkowie GI są niewsmak (sorki za kolokwializm), nie aspiruje do władz i nigdy sie wnich nie znajde (niegodzien ja), jestem tam by pomoc w zbieraniu deklaracji. Niezgodze sie ze sprawy organizacyjne sa wtorne, od ilu lat probuje sie cos zrobic w sprawie klubu? i zjakim efektem odpowiedzcie sobie sami. Jeszcze raz powtórze moim skromnym zdaniem najważniejszy bedzie zjazd walny utworzenego klubu na ktorym beda wszyscy ktorzy beda chcieli byc i cos czynic dla rasy, ale jeżeli już teraz sa problemy przy zbieraniu deklaracji to może dajmy se spokoj z klubem raz na zawsze.
To pisałem ja Witek
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 10-05-2010, 00:48   #6
Khan
Junior Member
 
Khan's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Łódź
Posts: 149
Default

Jeśli zostałem źle zrozumiany to przepraszam. Nie pisałem o członkach GI ale o problemie jakim jest powołanie klubu.
Khan jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org