Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Z życia wzięte....

Z życia wzięte.... Opowiadania ku przestrodze dla przyszłych właścicieli wilczaków...czyli wszystko o charakterze CzW

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14-11-2007, 22:32   #81
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Oj fajny,fajny, podbil juz nie jedno serce
Agnieszko niestety na razie nie ma zadnych nowych zdjec,bo pogoda jest koszmarna i zupelnie nie sprzyjajaca sesja zdjeciowym. Jest straszna plucha,non stop pada, jedyne co ma teraz swoj urok to mgla i Wilk w niej smigajacy.. niestety zdjecia tego nie potrafia oddac.. Ciagle czekam na jakas pogode, kiedy nie bedzie padac( chocaz to)... Ehhh
Ale mam tez dobre wjesci: Jesli w weekend tu nie bedzie fajna podoga,to zabieram Wilka i reszte bandy w miejsce gdzie bedzie mozliwosc zrobienia lepszych zdjec
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 15-11-2007, 13:55   #82
Louve
Wilcza Saga
 
Louve's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Częstochowa/Rzeszów
Posts: 809
Default

Wilk jest naprawdę wilczy
__________________
Bo to wszystko... to takie przesadnie wyraźnie poplątane jest!


Louve jest offline   Reply With Quote
Old 15-11-2007, 16:31   #83
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

A dzis zobaczylam najpiekniejszy widok swiata... a mianowicie Wilka i Ishtarke tak wtulonych w siebie jakby to byla jednosc... Psiaki wogole razem wspaniel tak wygladaja ale one.. wygladalo tak .. nierealnie.. niczym z obrazu sciagniete..Te kolory,mgla, i one tak wtulone, w swojej norce( ktorych zreszta jest pelno teraz na podworku).. Zaluje tylko ze nie zdazylam zrobic zdjecia, bo Ishtarka szybko mnie wypatrzyla i podleciala na przywitanie ( wracalam ze szkoly)...
Teraz jak wspominam ten widok.. dziala na mnie jak balsam...( chco sie ostatnio nerwowa i bojowa zrobilam...wiec to jest wyczyn).
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 18-11-2007, 01:08   #84
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Wilk jest u mnie od niedawna ( w poniedzialek minie 2 tyg.) a czuje sie jakby byl znacznie dluzej, juz jest znacznie wiekszy od Balego,teraz kiedy tak pewniej chodzi,ma wyprostowane nozki.. jej jaki on wysoki!!! No i brzuszek mu sie ladnie zaoragla,choc nadal przechodzi przez kojec do Balego ( dzis musi byc zamknety bo mamy bankiet firmowy na osrodku,a ludzie pijani bywaja rozni,natomiast cieawosc Balego by mi zbywala sen z powiek). Wilk,jest naprawde z kazdym dniem piekniejszy,pewniejszy siebie,co naprawde procentuje i jest widoczne w jego zachowaniu. Juz w nocy nie idzie go po sposobie bycia odroznic od Ishtarki, ten ogon, -pewny trucht, ruch, postawa, hmmm jest wspanialy.. i takie piekny.. Coraz mniej sie boi,do mnei jzu nawet pod chodzi a napewno sie trzyma blisko mnie.. Tak, to chyba najlepsza nagroda.. Teraz jeszce zapewne zmienia sie nam waruynki zycia wiec zobaczymy j jak to bedzie. Trzymajcie za ns kciuki...
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 04-06-2008, 22:33   #85
anetawron
Licho nie śpi...
 
anetawron's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Kanie
Posts: 490
Send a message via ICQ to anetawron
Default

Shaluka napisz koniecznie co u Twojego Wilka słychać!
Zamilkłaś zupełnie w temacie a teraz to już pewnie prawie dorosłe psisko. Jak poszło Ci nadrabianie brakującej socjalizacji, jak się z resztą stada zgrał i z Tobą?
Może jakieś fotki!?
anetawron jest offline   Reply With Quote
Old 04-06-2008, 23:09   #86
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Taaa.. teraz jestem zla, rozpisalam sie o Wilku i co sie stalo? Oczywiscie wcielo cholernego posta WRRRRRR

No nic teraz krocej, od poczatku.
Wilk bardzo się zmienil, jak mozna bylo czytac na stronie, młopdy zmeznial, calkowicie zgral sie ze stadem, a i dystans do ludzi zmniejszyl, jednak nadal byl duzy. Baaardzo dlugo myslalam o tym co dalej zrobic by jego postepy nie stanely, zaczelam wiec trenowac, jednak ciagle stadko za bardzo go rozpraszalo i wogole, stanal jeszcze jeden problem na drodze - jego wielkie uprzedzenie i strach przed dziecmi.. nie wiem co przeszedl tam skad go wzielam, ze taki ma do nich uraz, do tych mniejszych, bo takie pond 10 toleruje, jednak juz zaczelam sie bac co bedzie jak urodze. Wowczas przyjechal do nas znajomy policjant, ktory jest teraz na emeryturze i jak go zobaczyl to sie wiadomo, zakochal i o dziwo, Wilk tez jakos byl do niego lepiej nastawiony.. Choc on wogole woli facetow ( jak Ish kobiety ). Tak wiec, po wielu rozmowach, spotkaniach i nawet zabezpieczneiu sie ( podpisalismy odpowiednia umowe co do niego, zebym wiedziala ze nei bedzie mial zadnych dzieciaczkow, czy by bylo wiadomo co sie z nim dzieje i w razie czego odrazu ma wrocic do mnie itd.) Wilk się przeprowadził, jest u niego od bardzo niedawna, ale juz widac postepy, jednak jak teraz jest skazany tylko na ludzie stado, to w tym kierunku socjalizacja przyspieszyla znacznie. Teraz maly jak przyjezdza w odwiedziny to pierwsze kogo obskakuje i wylizuje jest jego od samego poczatku, guru - Bali, potem laskawie interesuje sie reszta nas W zeszlym tygodniu wspolnie go wyczesalismy (zgubil zmiowe futro) jak skubaniec odrazu sie zmienil to poprostu szok, teraz z ta lsniaca sierscia wyglada jak psi machomen
Wiem ze ostatnio ze zdjeciami nawalam, ale to pod kazdym wzgledem ( w koncu reszty stada tez), ale jakos nie mam do tego glowy. Jednak obiecuje ze w przyszlym tygodniu, po powrocie z weenedu napewno podrzuce nie jedną fotke, wkoncu jest kogo A jak mi się uda , to postaram sie go namowic by zabarl Wilka na jakies spotkanie,a na milion procent stawi się na tym u mnie
I wiecie co? Obojetne jakie teraz beda podszepty i podszepciki to fakt iż widze ze to naprawde sluzy Wilkowi, a wkoncu o to mi chodzilo, by mial szczescie na jakie zasluguje, a on jest jednym z tych psow, ktore potrzebuja pana na wylacznosc, takiego ktory bedzie kochal tylko je. Na zabawy i spotkania jak i do szkolenia ma mnie i duchowe stadko, bo teraz odwiedzamy tez policyjne psiaki i staramy sie od nich czegos nauczyc Nie zmienie zdania, uwazam ze dobrze zrobilam.
Jak cos to zapraszam w odwiedziny i spotkania
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 05-06-2008, 13:19   #87
anetawron
Licho nie śpi...
 
anetawron's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Kanie
Posts: 490
Send a message via ICQ to anetawron
Default

Quote:
Baaardzo dlugo myslalam o tym co dalej zrobic by jego postepy nie stanely, zaczelam wiec trenowac, jednak ciagle stadko za bardzo go rozpraszalo i wogole, stanal jeszcze jeden problem na drodze - jego wielkie uprzedzenie i strach przed dziecmi.. nie wiem co przeszedl tam skad go wzielam, ze taki ma do nich uraz, do tych mniejszych, bo takie pond 10 toleruje, jednak juz zaczelam sie bac co bedzie jak urodze.
9 miesięcy to dużo czasu, na próbę pokonania strachu...

Zrobiłas co uznałaś za słuszne, ale szczerze mówiąc trochę się zdziwiłam.
Oby mu dobrze w nowym domu było.
anetawron jest offline   Reply With Quote
Old 08-01-2009, 16:08   #88
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

co u Wilka?
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 08-01-2009, 16:51   #89
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

W porządku, ostatnio właściciel przesłał mi zdjęcia, ale prosił bym nie przesyłała.. coz zajrzał na wolfdoga, bo go oczywiscie polecilam i nie spodobało mu sie to co zobaczył. Tak wogole jesli ktos ma jakies pytania czy obiekcje, to zapraszam, bo powiedział bym jak coś to podawała numer do niego na komorke. A tak wogole co u Garudy? Juz w domu?
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."

Last edited by shaluka; 08-01-2009 at 16:56.
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 08-01-2009, 17:17   #90
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

szkoda, ze nie mozemy zobaczyc nawet zdjec Wilka...
sorry, ale dzwonic po obcych i pytac sie o psa nie bede
Garudy nie ma w domku jeszcze. Jeszcze ma wakacje.
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 08-01-2009, 17:29   #91
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Cóż, to już nie moja wina. No skoro tak jestes ciekawa to myślałam.. W końcu to tylko człowiek, policjant, więc nie masz się co bac Z tą tylko różnica, ze nie interesuja go gadania na forum itd. Zreszta, jak to sam mowi "nie jego czasy". Tak więc jesli nadal ktoś ma jakieś pytania czy coś w podobie, to zapraszma na priva i numer podam, będzie miał informacje z pierwszej ręki jesli mi nie wierzy.
Wakacje? Acha.. Ja bym nie umiała zostawić swoich na tak dlugo, nawet w najlepszym miejscu na swicie, za bardzo bym tesknila
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 08-01-2009, 17:34   #92
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Hm, mysle, ze polowa uczestnikow forum wie, czemu Garuda ma wakacje...
ale to nie forum o niej.

co do Wilka, to chyba normalne, ze sie czlowiek nim interesuje.
Mialas psa, oddalas psa i wiesc o nim po prostu przepadla
Faceta rozumiem, nie chce sie udzielac na forum, to nie, kazdy ma prawo wyboru, ale skoro to byl Twoj pies, mialam nadzieje, ze mozna uzyskac jakies informacje wieksze i choc jedna mala fotke...
Ale coz, sie mowi trudno
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 08-01-2009, 17:50   #93
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Po pierwsze: Wilk był zabrany, bo nie mógł dłużej pozostać w miejscu, w którym przebywał, owszem mogłam tam go zostawić na pewną śmierć i nie mieć tu teraz "problemów" ale wybacz ja nie należe do takich ludzi. Poza tym jako osoba, która też tam była powinna doskonale wiedzięc co mam na myśli i przypomniec sobie, ze keidy go bralam od razu bylo powiedziane, ze znajde mu nowy dom, a JESLI takiego NIE znajdę, a znalazłam, zostanie u mnie. 2. Uwazam, ze u tamtego czlowieka jest mu znacznie lepiej niż gdyby tu był ciagle wytykany palcami i wogole, bo przeciez wiekszosc ludzi wie lepiej co komu siedzi w glowie i wie kto co chce zrobic z psem, tak wiec zaczely sie zazuty o wyrabianie rodowodu, na który namawiałą mnie i owszem pewna osoba, ktora mi o tym powiedziala( nie ma zamiaru tu wytykac nikogo palcem) ale nie chcialam tego robic, nie On nigdy by sie nie pozbyl oszczerstw "mutara" itd. poza tym to by było nagradzanie, niedopilnowania z jakiego powstal,a do tego nei chcialam dopuscic, obojetnie jak swietnym psem jest. Po drugie: nie znikł, widuję go, ostatnio i owszem rzadziej, ale kto ma dziecko, psiaki i prace wie ile to pochlania czasu. Przeciez kazdy hodowca tez nie widuje kazdego swojego szczeniaka caly czas, a on tez oddaje bezbronnego psiaka.
Owszem BYŁ, jak to raczylas zauwazyc i wybacz nie mam ochoty wwpraszac sie w jego kompetencje, skoro widze, ze jest ok.

A Garuda i owszem wiadomo, mam nadzieje, ze dojdzie do krycia, bo to ciekawe skojarzenie, tylko nie mozna przegapic cieczki. Powodzenia ;D
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 08-01-2009, 18:03   #94
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Garuda dlatego jest u Margo, bo JA sie balam, ze przeocze.
I nie cieczke, krwawienie, ale dni do krycia, tajemnica to nie jest.

A reszty komentowac nie bede.
Spytalam co u niego, a Ty napisalas od razu, jak bylo kiedys
Po co, skoro podalam po prostu jedno male pytanie.
Cieszy mnie, ze masz kontakt z nowym wlascicielem i ze widujesz swojego psa, mimo tylu obowiazkow, jakie masz teraz.

PS. Nie kojarze, zebys mowila, ze bedziesz sie starac mu szukac nowego domu.
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda

Last edited by Narvana; 08-01-2009 at 18:06.
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 08-01-2009, 18:14   #95
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Tak, bo do tamtego sie odnosisz, więc i ja musiałam. Poza tym skoro on sobie nie zyczy, to nie mam zamiaru robic czegokolwiek bez jego zgodzy. Powtarzam tel. moge podac i jak chcesz to sie umowisz oraz spotkasz, tak podrozujesz wiec to bedzie pikuś

Mowilam, mam na to swiadkow.

Nie mam zamiaru juz do tego wracac.
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 08-01-2009, 20:59   #96
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

temat dalej dziwne rozwija sie.
a trzeba tylko dokladne poczytac pierwsze posty i zrobic analyze slow miedzy ruzowych slowek
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2009, 00:50   #97
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Shaluka, piekne prosze dac mi kontakt nowego wlasciciela, ja chce jego zapytac jak tam Wilk zyje cousin on dla mojej Kuti jest.
Jesli co pisz na priva.

dzieki
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2009, 00:22   #98
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by shaluka View Post
Poza tym jako osoba, która też tam była powinna doskonale wiedzięc co mam na myśli i przypomniec sobie, ze keidy go bralam od razu bylo powiedziane, ze znajde mu nowy dom, a JESLI takiego NIE znajdę, a znalazłam, zostanie u mnie.
Po powrocie ze Slowacji pisalas tak:

Quote:
Originally Posted by shaluka View Post
Maly juz zajal swoje miesce w moim sercu,juz nawet mialam propozcje odkupienia go,ale nie oddam go za zadne skarby swiata!
Mario on naprawde ma sobie wiecej z wilka niz sie wydaje.. nawet juz widze ze jesli uda mi sie odpowiednio go wyprowadzic to bedzie najwierniejszy psiak.. jest cudowny..
Quote:
Originally Posted by shaluka View Post
Dla mnie wazny jest on, planuje z nim zaczac treningi posluszenstwa,jakies agility,ale to domowe,bo na razie podroze odpadaja,nie chce go az tak stresowac,wszytko trzeba malymi kroczkami.. Ale przede wszytkim on ,jak i cala reszta jest dla mnie do kochania Zreszta zobaczymy hak to bedzie,pewne jest jedno : rozstawac to sie z nim nie bede
Quote:
Originally Posted by shaluka View Post
Mowie wam,choc iem ze sie powtarzam.. on jest niesamowity,ma naprawde wielkiego ducha,ktorego mozna dostrzec w tych pragnacych zaufac oczach... Choc jest maly to naprawde potrafi zaimponowac.. Wywarl na mnei niesamowite wrazenie..i choc planowalam zakup drugiego wilczaka,rodowodowego,to teraz raczej jest to nie mozliwe( czas,pracy przy psiakach,kazdy wkoncu potrzebuje opowiedniej dawki milosci i wogole,a Wilk to juz wogole) to nie zaluje.. Ale pewnie mnie rozumiecie
Po takich wyznaniach ciezko uwierzyc, ze chcialas mu szukac nowego domu i nie dziwie sie, ze Marzena tak zareagowala na Twoj post.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Last edited by sssmok; 11-01-2009 at 02:26.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 22-04-2009, 15:22   #99
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

http://www.wolfdog.org/pol/dbase/d11577.html

?
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 22-04-2009, 15:39   #100
AngelsDream
Wiewiórka Wredna
 
AngelsDream's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Warszawa
Posts: 877
Send Message via Gadu Gadu to AngelsDream
Default

Ale to, że jest w bazie nie oznacza, że zostanie rozmnożony, prawda?
__________________
(...)W kwestie mroczne i ogromne
Słodka świata treść wycieka:
Wszystko wina to człowieka(...)
AngelsDream jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org