Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Reklama i prasa

Reklama i prasa Wilczaki w prasie, reklamie, teledyskach i telewizji (grające 'siebie' lub wilki). Artykuły i programy o rasie...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-09-2007, 14:44   #1
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default "Mój Pies" w centrum handlowym

W ostatnią sobotę redakcja miesięcznika "Mój Pies" zorganizowała całodzienna impreze, z której dochód ma być przeznaczony na pomoc psom schroniskowym. Redakcja zadzwoniła do nas z prośba o przybycie i zaprezentoanie wilczaków. Jako, że cel szczytny a i okazja do paru dobrych spraw niezła to przybyłyśmy z Joanną oraz Dewi i Cheitanem.
Psy, jak zwykle w wersji demo wobec dzieci i obcych ludzi (Dewi w wersji MEGA Demo ).
Po krótkiej prezentacji rasy, jej historii, odpowiedziach na kilka "dziwnych" pytań, dołozyłyśmy dwie edukacyjne cegiełki:
- zaprezentowałyśmy jakie kagańce powinniśmy kupować naszym psom aby bezsensownie nie znęcać się nad nimi uniemożliwiając swobodne dyszenie ( NB tłumaczenie, że 'to tylko do autobusu" - gdzie na ogół jest goręcej niz na dworzu już cąłkiem swiadczy o .... no właśnie )
- w związku z zainteresowaniem widzów psami zwróciłysmy uwagę na niestosowność gestu wobec obcego psa a mianowicie głaskania po głowie.
Pod tym linkiem, na zdjęciu m.in Chey podczas demonstrowania co się dzieje z psem podczas głaskania po głowie : http://www.psy.pl/news/?O=5870

a w galerii reszta fotek z występu :
http://www.wolfdog.org/drupal/pl/gallery/subcat/0/629/
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 03-09-2007, 16:43   #2
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Widzę, że miałaś możliwość powiedzenia kilku słów od siebie. Mam nadzieję, że nie zapomniałaś wspomnieć o słynnym skoku do gardła właściciela w wieku dwóch lat
__________________
"It's too bad that stupidity isn't painful.” Anton LaVey
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 03-09-2007, 16:59   #3
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Przemek View Post
Widzę, że miałaś możliwość powiedzenia kilku słów od siebie. Mam nadzieję, że nie zapomniałaś wspomnieć o słynnym skoku do gardła właściciela w wieku dwóch lat
A tak tak.. opowiedziałam nowoczesna wersję bajki o czerwonym (z zakrwawionym gardłem) kapturku. Ale na te chwilę oddałam Cheya Romanowi ( młody nie mógł słyszeć) . Wspomniałam także, że od ponad pół roku nie dospypiam, drżę z przerażenia kiedy nastąpi atak.
Mam tylko cicha nadzieje, że istnieje jakaś górna granica wieku, poza którą bedę mogła się poczuć bezpieczna.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 03-09-2007 at 22:13.
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 03-09-2007, 18:29   #4
maria_i_wilk
Junior Member
 
maria_i_wilk's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 387
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
- w związku z zainteresowaniem widzów psami zwróciłysmy uwagę na niestosowność gestu wobec obcego psa a mianowicie głaskania po głowie.
Pod tym linkiem, na zdjęciu m.in Chey podczas demonstrowania co się dzieje z psem podczas głaskania po głowie : http://www.psy.pl/news/?O=5870
Wyjaśnisz? Ja widzę uszy położone po sobie, cofnięte do tyłu i że głowa jest niżej względem szyi. Robiły jakieś wyraźniejsze uniki czy pokaz zębów, żeby było "coś" widać przekonującego przy sięganiu ponad głową?
maria i wufi
maria_i_wilk jest offline   Reply With Quote
Old 03-09-2007, 22:20   #5
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Mario, pokazywalam dosc wyraznie.. wyrazne, mocne gesty i wksazanie na to co robia uszy i reszta ciala psa. WYjasnialam dlaczego pies wlasnie tak uklada cialo, ze nie jest to komffortowa sytuacja dla psa i ze te dwa tutaj nic zlego nie zrobia ale mozliwe sa tez inne reakcje.Chey na codzien nie robi problemu z glowa. Ale jak sie przyjrzysz kazdemu psu to w sytuacji gdy czlowiek stoi przed psem, unosi reke aby ja polozyc na glowie to psie uszy automatycznie ida do tylu. Klopot w tym, ze ludzie z automatu glaszcza wlasnie po glowie i rekacje mozna zaobserwowac rozne: od kulenia uszu,przez skulenie sie calego psa (widac na mniejszych, delikatniejszych pieskach) po unik a nawet probe chapniecia.
Ja nie mowie o tym co mozna zrobic z wlasnym psem ale jesli psa nie znamy i on nie zna nas to dowalanie mu stresu niczemu nie sluzy. Oczywiscie, ze glaskany Chey po glowie nic zlego nikomu nie zrobi ale czyz z tylu nie ma calego, wielkiego psa do glaskania?
Mile bylo to, ze ludzie POSLUCHALi i w efekcie Chey mial glownie pod nosem male dzieciece raczki do wachania ;D Ale cieszy mnie, ze tak bylo.
Oczywiscie, nie dalo sie uniknac tego glaskania po glowie ale nie zwracalam uwagi - ludzie przyszli poznac, dotknac i bardzo sie starali i nikomu nie stala sie krzywda
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。

Last edited by Gaga; 03-09-2007 at 22:22.
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 03-09-2007, 22:32   #6
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
i nikomu nie stala sie krzywda
i Chey zyje
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 03-09-2007, 22:34   #7
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana View Post
i Chey zyje
I Chey i Dewi i dzieci
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 03-09-2007, 22:36   #8
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
I Chey i Dewi i dzieci
uhh...
No ja bym miala problem na takim spotkaniu.
Pies jest do dzieci ok, ale nie ja... :P
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 03-09-2007, 22:57   #9
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana View Post
uhh...
No ja bym miala problem na takim spotkaniu.
Pies jest do dzieci ok, ale nie ja... :P
Jak widzisz takie malunie, z przejeciem na twarzy i rodzica, ktory rozsadnie pomaga dziecku poznawac swiat to musisz pomoc Byla taka dziewczynka jakies 3 moze 4 latka, karmila psy podajac im smaczki na otwartej raczce.. ona byla tak niesamowicie przejeta tym co robi, oniesmielona wlasna smialoscia... i te psie nosy, wieksze od jej dloni...
Takie rzeczy sa wazne bo te dzieci rosna Wiec jesli mam psa, ktory ladnie sie zachowuje wobec dzieci to wykorzystuje takie okazje

Nawet mam jakies fotki :



i dzieci starsze:
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org