Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Sport & trénink

Sport & trénink Českoslovenští vlčáci jako pracovní psi - jak cvičit, jak učit nové prvky, informace o soutěžích a zkouškách a výcvikových seminářích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 02-03-2009, 22:37   #1
Jana Burešová
naja
 
Jana Burešová's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Pardubice
Posts: 4
Default Cvičák

Ahoj do fora, máme dnes 3 měsíční narozeniny, tak se chci podělit o radosti z naší vlčice, umí poslechnout na povel ke mně a sedni, to udělá už skoro pokaždé napoprvé, občas i štěkne, ale jen při hře, co se týká odebrání kosti nebo misky, tak s tím problém není, od chvíle kdy ji máme doma jsme ji krmili i z ruky, tak ví, že ji nic nevezmeme, naopak čeká, že něco přibude. Syn s ní teď začne chodit na cvičák. Není to brzy? Zatím se nám nedaří zcela venčení, občas přijde z venku a máme to na linu, také zdárně demoluje byt a věci kolem sebe, jak čtu na foru je to u nich normální, dělá naschvál věci, které nesmí a kouká co my na to, prostě to zkouší a prostě je úžasná. Jak vaše vlčátka, máte stejné draky?
Jana Burešová jest offline   Reply With Quote
Old 02-03-2009, 22:46   #2
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Ahoj, sedni, ke mě apod. mi ještě nedávno přišli lepší..teď už má evidentně lepší zájmy než mě a já ji zatím nedokážu zaujmout natolik aby mě upřednostnila. Pro štěkání jsem využila hned na začátku situací, kdy štěkala že něco chtěla-např. když jsem něco dělala v kuchyni s jídlem apod...ale stejně jako ostatní povely, to teď dost polevuje, tak to doháníme. Naopak s vrčením u kosti apod (nikdy ne u misky), byl problém zpočátku..teď už ne. Venčení jde, ale naschvál je naschvál..zatím nic zásadního nezničila (pročůranou postel nepočítám:-)..okousaná židle, sežrané kolečko od topení, okousané spodní žaluzie..toť vše..??!!
Cvičák navštěvujeme od 3měs. - bylo mi řečeno, že u normálního psa by to bylo v těch4-6měsících, ale u nich je to lépe takhle dřív, páč se na ně musí pomalu a hodně hrou a už teď se může lecos pokazit. Zatím jsem naprosto spokojená a neschopná jsem spíš já, než Sofi. Tak asi tak:-)
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 04:54   #3
moncikkk
Junior Member
 
moncikkk's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Svatobořice
Posts: 29
Default

Quote:
Originally Posted by Jana Burešová View Post
také zdárně demoluje byt a věci kolem sebe, jak čtu na foru je to u nich normální, dělá naschvál věci, které nesmí a kouká co my na to, prostě to zkouší a prostě je úžasná. Jak vaše vlčátka, máte stejné draky?
Zdravím,
tak my určitě stejného DRAKA máme!!!!! Naše Xara slavila 10 měsíců a kdybych tu měla vyjmenovat všechny zničené věci, stránka by nestačila. A to ji máme na zahradě a ne v bytě, neumím si ani představit, jak by to doma vypadalo
Tak např: okousaný zahradní nábytek, vyškubané 4 hlavy několikaleté tatínkovi vinné révy a také všechny menší maminčiny okrasné keříčky, rozkousané 2 venkovní teploměry a jeden vodní, plůtek z rákosu na cimpr campr, zničených pár květináčů, na malé kousíčky naporcovaná zahradní hadice, z konve na kytky máme cedník, pořád někde vykopaná nějaká ta díra, roškubaný psí pelíšek, tucet plyšáků, nějaká ta slepice, ted se jí podařila dokonce zkolit několikaletá vrba (zůstal asi 30cm kmínek) ....atd. atd. atd.
Už asi ve 4 měsících se Xara naučila házet na terasu přede dveře různé nářadí a vše co dělalo rambál, a to za účelem upoutání naší pozornosti (ne že bysme se jí nevěnovali, stačilo pár desítek minut bez naší přítomnosti). Nic se nedělo po první ráně, klidně věc zvedla ze země a znovu pustila nebo přinesla další, dokud někdo nepřišel...neskutečně chytrá holka. Tenhle zlozvyk jsem jí ale naštěstí odnaučila.
Ted už vyvede něco jen OBČAS a konečně dostává rozum. Přivolání nebo štěkání na povel pro ni není problém, na vycházky chodíme téměř pořád na volno, odvolám ji, i když vidí psa či zvěř, jen se mi ještě sem tam rozběhne za zajícem a se všemi psy zatím vychází bez problémů.
Ale nejde tyhle nesmírně vyčůraný, chytrý a neustále něco devastující potvory prostě nemilovat Občas mám dojem, že je chytřejší než já
moncikkk jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 08:53   #4
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Jano, pokud se vám podaří najít v okolí Pardubic cvičák, kde by znali ČV a uměli s nimi pracovat, určitě bych se k vám přidal. Ten můj prcek zatím neměl moc co zničit, ale je schopnej hodinku šlapat jak hodinky a potom přijde hluchota a např. pes je přednější, takže už jsme začli se stopovačkou.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 09:00   #5
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Jano, pokud se vám podaří najít v okolí Pardubic cvičák, kde by znali ČV a uměli s nimi pracovat, určitě bych se k vám přidal. Ten můj prcek zatím neměl moc co zničit, ale je schopnej hodinku šlapat jak hodinky a potom přijde hluchota a např. pes je přednější, takže už jsme začli se stopovačkou.
Ahoj, nooo, to bych ti ho musela přímo hledat..ten cvičák. Nikoho s ČSV od Pardubic ani neznám. Ale zkus napsat Jitce s Arískem, prý mají nějaký seznam snad všech cvičáků v ČR.
My chodíme do Velkého Borku u Mělníka (cca 40min svižnější chůze)...a zatím spokojenost.Jezdí sem i z větší dálky (Praha apod.) a např. i Kamila s Ohnivákem-občas..tak to asi o něčem vypovídat bude. Kdyžtak napiš na mail nebo tady PM...můžu se ti ještě dnes zkusit zeptat na cvičáku..
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 09:12   #6
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

Okolo Pardubic, nedoporučuji vyhlášený cvičák nemošice, jsou to sporťáci a když jsem chtěla přijít řekli že na čsv nemají chuť ani čas. Doporučuji cvičit u Pardubic u pana Štěpánka ve Spojile. na netu najdete jeho stránky, cvičák je super vybavený, osvětlený,cvičí se často, a navíc měl sám čsv. Kdysi jsem se s ním bavila a byl rád za každé cvičící čsv.
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 09:34   #7
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Ahoj, nooo, to bych ti ho musela přímo hledat..ten cvičák. Nikoho s ČSV od Pardubic ani neznám. Ale zkus napsat Jitce s Arískem, prý mají nějaký seznam snad všech cvičáků v ČR.
My chodíme do Velkého Borku u Mělníka (cca 40min svižnější chůze)...a zatím spokojenost.Jezdí sem i z větší dálky (Praha apod.) a např. i Kamila s Ohnivákem-občas..tak to asi o něčem vypovídat bude. Kdyžtak napiš na mail nebo tady PM...můžu se ti ještě dnes zkusit zeptat na cvičáku..
Jen pro upřesnění .V Borku není cvičák , ale psí škola. Má trochu jiná pravidla , než klasický cvičák.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 09:39   #8
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
Jen pro upřesnění .V Borku není cvičák , ale psí škola. Má trochu jiná pravidla , než klasický cvičák.
Aha Díky za upřesnění.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 10:33   #9
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Pardon, nemyslel jsem tentokrát Janu, ale Janu
Jats najdeš někde prosím link na jeho webovky? Děkuju moc.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 10:58   #10
navajo21
Junior Member
 
navajo21's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Pardubice
Posts: 16
Send a message via ICQ to navajo21
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Pardon, nemyslel jsem tentokrát Janu, ale Janu
Jats najdeš někde prosím link na jeho webovky? Děkuju moc.

http://www.haneli.com/
navajo21 jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 11:49   #11
Tisethor
Junior Member
 
Tisethor's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Mladá Boleslav
Posts: 28
Send a message via ICQ to Tisethor Send a message via MSN to Tisethor Send a message via Yahoo to Tisethor Send a message via Skype™ to Tisethor
Default

Zdravím,
15.3. nám budou čtyři měsíce. Je to naše zlatíčko, které zlikviduje všechno, co se zanechá v jeho dosahu a všechno, na co dosáhne, ať už na všech čtyřech, nebo když se postaví na zadní. Není před ním uchráněn ani náš kocour, kočku nevyjímaje. Protože ho máme doma, i přestože máme velkou zahradu, kterou miluje, tak nám devastuje opravdu všechno - i koberec, který se zájmem vykusuje. Nikdo předtím na to nepřišel - jen ON :-)).
Co se týká vrčení u misky, tak s tím jsme problémy nikdy neměli. Dali jsme mu tam ručku a on papal buď vedle ní, nebo z ní. Problém nastal v kosti, kterou jsme mu dali. Ale jak si tu čtu, nejsme jediní, za což jsem opravdu velmi, i když vím, sobecky ráda. Naštěstí se nám to podařilo eliminovat. Stačilo se k němu přiblížit a začal vrčet. Tak jsme ho neustále provokovali, kostičku brali, na zadíčkách hladili a ten "mrzák" nepřestával . Pak jsme změnili strategii a přestali si ho zcela všímat. Teď příjde sám s kostí v hubce. Nechá na sebe šáhnout i k čumáku a nezavrčí. Jsem zvědavá, jak dlouho mu to vydrží . Jediné, co je opravdu problém, je čištění nožek. Zprvu když ho čistím, vrčí. Pokud hodím zlý obličej, tam mě ještě s vrčením oblízne. Když ale dobu přešvihnu a čistím mu tlapky déle, než-li je pro něho vhodno, pak už jenom vrčí a je i uražen. No je s ním přece jen sranda .
A když už jsme u toho, není náhodou někdo z okolí mladoboleslavska?
Tisethor jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 14:26   #12
LenkaR
Junior Member
 
LenkaR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 54
Send a message via ICQ to LenkaR Send a message via Skype™ to LenkaR
Default

Hezký den všem, tak my se taky podělíme... Bude nám 13 měsíců, na cvičák chodíme od 4 měsíců. Asi do 10. měsíce Amee poslouchala naprosto báječně (samozřejmě s chybami ale naprosto bájčně o proti tomu co přišlo po tom) sedni lehni vstaň, chůze u nohy, aporty, skoky atd. Věděla že jakmile se docvičí tak se pustí všichni psi a bude parádní lítačka. Zlom přišel s 10. měsícem, kdy se z nás stala neovladatelná střela, kterou zajímají hlavně zvířata (krávy, ptáci, psi a lov myší). Samozřejmě s nulovým přivoláním, tak nám nezbylo nic jiného než vytáhnout stopovací šňuru, koupit ohlávku proti tahání a doufat, že se ta palice umoudří. Cvičíme teď hlavně poslušnost a to v naprosté samotě. Na cvičáku je strašně nervózní...... nechce poslouchat knučí a chce se dostat k ostatním psům. Nechci ji cvičák zprotivit tak to nehrotím, trochu pocvičíme, poblbnem, nechám ji "kousnout" při obranách, občichat si ostatní psy a jedem domů. Máte někdo podobný průběh puberty?? Jak jste to řešili??
LenkaR jest offline   Reply With Quote
Old 03-03-2009, 21:38   #13
gabriela
Junior Member
 
gabriela's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: Albrechtovice u Záblatí
Posts: 26
Default

Quote:
Originally Posted by LenkaR View Post
Hezký den všem, tak my se taky podělíme... Bude nám 13 měsíců, na cvičák chodíme od 4 měsíců. Asi do 10. měsíce Amee poslouchala naprosto báječně (samozřejmě s chybami ale naprosto bájčně o proti tomu co přišlo po tom) sedni lehni vstaň, chůze u nohy, aporty, skoky atd. Věděla že jakmile se docvičí tak se pustí všichni psi a bude parádní lítačka. Zlom přišel s 10. měsícem, kdy se z nás stala neovladatelná střela, kterou zajímají hlavně zvířata (krávy, ptáci, psi a lov myší). Samozřejmě s nulovým přivoláním, tak nám nezbylo nic jiného než vytáhnout stopovací šňuru, koupit ohlávku proti tahání a doufat, že se ta palice umoudří. Cvičíme teď hlavně poslušnost a to v naprosté samotě. Na cvičáku je strašně nervózní...... nechce poslouchat knučí a chce se dostat k ostatním psům. Nechci ji cvičák zprotivit tak to nehrotím, trochu pocvičíme, poblbnem, nechám ji "kousnout" při obranách, občichat si ostatní psy a jedem domů. Máte někdo podobný průběh puberty?? Jak jste to řešili??
Milá Lenko, oni mají dvě fáze výcviku, jednu do puberty, a pak druhou od puberty, co je naučíš poprvé, opakuješ znovu podruhé. Ta stopovačka je dobrý nápad, s tou ohlávkou bych v tvém případě chvíli počkala, vzhledem k tomu, že píšeš, že bývá nervózní. Zkus s ní chodit jen na stopovačce alespoň měsíc, vždy při tahání zatáhni, a když to ani po měsíci nepochopí, zkus ohlávku. Můžeš jí ji zkusit nasadit a pak dát na výběr - ohlávku, či stopovačku, a myslím, že si vybere tu stopovačku. Se cvičákem ti neporadím. Mnoho zdaru, hlavně v klidu a s trpělivostí, ať se daří.
gabriela jest offline   Reply With Quote
Old 18-05-2009, 22:00   #14
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default psí škola

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli nevíte o nějaké psí škole nebo cvičáku v praze, kde jsou zvyklí na čsv. Nebylo by to na teď , ale ráda bych začala chodit až budou malé 3 měsíce. Děkuji předem za jakékoliv odpovědi
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 19-05-2009, 21:20   #15
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

http://www.zko246.cz/
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2009, 04:59   #16
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

my máme dobrou zkušenost s psí školkou Hafbo v Řeporyjích.Chodila jsem tam socializovat arwenku a bylo to super. štěnata si hrála,trošku se cvičilo,ale ne moc,šlo spíš o tu socializaci. začala jsem ve třech měsících.Sice už na cvičák nechodíme,ale myslím,že na čévéčka se tam tvářili normálně a neměli žádné "poznámky"
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2009, 07:20   #17
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Jo, Hafbo je dobrý: www.hafbezobav.cz pak klikni nahoře v nabídce na výchova a výcvik. Jsou tam dobrý lidi, maj spoustu kurzů pro štěnda, socializaci se věnujou hodně, ale pak mužeš pokračovat cvičením pro dospělé až k přípravám na zkoušky. Teď už je to i ZKO, takže už je budou moct i organizovat. A hlavně cvičej skoro furt a přes celý týden mužeš si vybrat kdy se ti to hodí.
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2009, 07:55   #18
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

jeste mala reklama na hafbo vyhoda je,ze nemusis platit zadnej pulrok dopredu,ale predplatis si jednotlive lekce,ta pro stenata stoji 60 kc,pokud teda nezdrazili. na lekci nabizeji primo kupony,ktere si dobijes pres net,to mi prislo jako vyborny napad...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2009, 14:22   #19
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

dík za rady na obojí mrknu
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2009, 14:01   #20
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Ahoj, my chodime taky kousek za Orech, do psi skoly Conica, kde je kazde pondeli skolka pro stenata:
http://www.skolapropsy.cz/skola.html
Czertice jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org