Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Sport i szkolenie

Sport i szkolenie Wilczaki jako psy użytkowe - jak je szkolić, jak uczyć kolejnych elementów, informacje o zawodach i seminariach...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 18-06-2010, 19:04   #81
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Nieee nooo, przecież zamienili pointy na buty trekingowe
No wlasnie - wiec trekking tez juz "zaliczyli"...

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
No i w finale siostrzyczka od Astuśki załatwiła właścicielowi całe stado owiec...
A na co je niby hodowal? Dla ladnego wygladu? Na mieso byly i wilczak tylko pomogl...

My tak nacielismy sie zaraz po przeprowadzeniu na wies.... pojawilo sie pierwsze stado kurek, przyszedl czas, aby nacieszyc sie domowym rosolem.... Kura stracila zycie, psy sie przypatrywaly - "odpadki" dostaly psy, mieso zostalo dla nas... Rosolek sie gotowal.. Nagle wpada do domu Jolka...cieszy sie jak glupia i stuka lapa, ze cos chce.... a jak chce to mowie, zeby pokazala... I zaprowadzila mnie do kurnika... Wszystkie kury lezaly poduszone, wysoko na szafce siedzial przerazony kogut... A Jolka zadowolona skakala wokol mnie "Zobacz jak TERAZ sie najemy!"
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 18-06-2010, 19:07   #82
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
My tak nacielismy sie zaraz po przeprowadzeniu na wies.... pojawilo sie pierwsze stado kurek, przyszedl czas, aby nacieszyc sie domowym rosolem.... Kura stracila zycie, psy sie przypatrywaly - "odpadki" dostaly psy, mieso zostalo dla nas... Rosolek sie gotowal.. Nagle wpada do domu Jolka...cieszy sie jak glupia i stuka lapa, ze cos chce.... a jak chce to mowie, zeby pokazala... I zaprowadzila mnie do kurnika... Wszystkie kury lezaly poduszone, wysoko na szafce siedzial przerazony kogut... A Jolka zadowolona skakala wokol mnie "Zobacz jak TERAZ sie najemy!"
z kat ja to wiem

i gratulacje
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 18-06-2010, 20:43   #83
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
Więc my sobie pozostaniemy przy naszym nic nie robieniu
Fajne mi nic nierobienie... A to bieganie dwa razy w tygodniu po torze agility przeplatane treningami posłuszeństwa? Dojeżdżanie w tym celu kilka razy w tygodniu z Pszczyny do Katowic? Dogtrekkingi? Hę, hę? A poza tym, jak byście tam wczoraj byli, to dzisiaj również i Wy przyjmowalibyście gratulacje, więc bez takiego gadania.

W ogóle to chciałam jeszcze, żeby nie wyszło na to, że to tylko ja się angażuję w treningi z psem, pokazać konstrukcję autorstwa mojego Pomysłowego Dobromira, czyli Jacka, którą wykombinował, żebyśmy mogli poćwiczyć skoki przez przeszkody przed egzaminem. Składa się z dwu statywów oryginalnie przeznaczonych do mocowania lamp fotograficznych, jednego kija od mopa i dwu sznurówek. Wygląda tak:


A tu w użytkowaniu (zdjęcie niestety nieostre)


Tutaj obiecana Eurasierka - Gioconda


Gioconda najbardziej czadersko wygląda, gdy skacze przez przeszkody, niestety na wszystkich zdjęciach "skakanych" występuje wraz ze swoją właścicielką, a nie mam od niej zgody na upublicznianie wizerunku, więc nie mogę zamieścić.
W zamian jeszcze dwa zdjęcia z treningu przedegzaminacyjnego:

"Waruj-zostań"


"Stój-zostań"


I to by było na tyle.

PS
Ja Wam zaraz zatańczę!!!
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 18-06-2010, 20:54   #84
Louve
Wilcza Saga
 
Louve's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Częstochowa/Rzeszów
Posts: 809
Default

Gratulacje, Łowca szaleje

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Ja Wam zaraz zatańczę!!!
Zatańcz, zatańcz! Czekamy
__________________
Bo to wszystko... to takie przesadnie wyraźnie poplątane jest!


Louve jest offline   Reply With Quote
Old 18-06-2010, 21:19   #85
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Fajne mi nic nierobienie... A to bieganie dwa razy w tygodniu po torze agility przeplatane treningami posłuszeństwa? Dojeżdżanie w tym celu kilka razy w tygodniu z Pszczyny do Katowic? Dogtrekkingi? Hę, hę? A poza tym, jak byście tam wczoraj byli, to dzisiaj również i Wy przyjmowalibyście gratulacje, więc bez takiego gadania.

W ogóle to chciałam jeszcze, żeby nie wyszło na to, że to tylko ja się angażuję w treningi z psem, pokazać konstrukcję autorstwa mojego Pomysłowego Dobromira, czyli Jacka, którą wykombinował, żebyśmy mogli poćwiczyć skoki przez przeszkody przed egzaminem. Składa się z dwu statywów oryginalnie przeznaczonych do mocowania lamp fotograficznych, jednego kija od mopa i dwu sznurówek.
No ale nie odnosimy żadnych sukcesów w tym co robimy. A co do egzaminu przyznaję się- stchórzyłam. Ale i wolnego nie bardzo miałam jak zabrać...

A co do Jacka to z niego mega pomysłowy dobromir. Pamiętam target zrobiony przez niego na nasze pierwsze SPP. Był naprawdę genialny!
No ale nie powiem żeby mi nie było przykro, że popsuliście Łowcy skok. Był niepowtarzalny
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 18-06-2010, 21:34   #86
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
No ale nie odnosimy żadnych sukcesów w tym co robimy.
Madzia, sukces to pojęcie baaaaardzo względne i nie nota z egzaminu o nim świadczy. Ja chciałabym niekiedy, żeby Łowca tak wybiegał z krzaczorów na moje wołania, jak Asta wybiega na Twoje...
Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
A co do egzaminu przyznaję się- stchórzyłam.
Tu Cię rozumiem; ja też prawie. Gdyby Jacek mnie nie podbudował, to pewnie bym uciekła.
Quote:
Originally Posted by trunksia&witgor View Post
No ale nie powiem żeby mi nie było przykro, że popsuliście Łowcy skok. Był niepowtarzalny
Nie martw się o to, znając "zdolności" Łowcy, na pewno szybko powróci do swojego oryginalnego stylu.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 18-06-2010, 21:47   #87
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Madzia, sukces to pojęcie baaaaardzo względne i nie nota z egzaminu o nim świadczy. Ja chciałabym niekiedy, żeby Łowca tak wybiegał z krzaczorów na moje wołania, jak Asta wybiega na Twoje...
Ale za to jak daje dyla na szkoleniu sobie pobiegać i poobskakiwać Jacka to mogę tylko wołać i k..ać

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Nie martw się o to, znając "zdolności" Łowcy, na pewno szybko powróci do swojego oryginalnego stylu.
No ja myślę, bo już dawno nic mnie tak nie ubawiło Gdyby nie skoki Łowcy to chyba tego wieczoru zabiłabym Astarte a tak to nawet spacer był
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 20-06-2010, 09:58   #88
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Gratulacje!!!!! Łowca jest świetny To kiedy PT3??
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 20-06-2010, 10:46   #89
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
To kiedy PT3??
Jak Jacek go aportować nauczy.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 20-06-2010, 11:16   #90
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Jak Jacek go aportować nauczy.
A jak go uczycie? Tzn jak sie (na)uczyl aportowac?
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 20-06-2010, 11:29   #91
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Gratulacje!!!!! Łowca jest świetny To kiedy PT3??
Dajmy im odetchnac - bo znow za tydzien nam zgotuja newsa...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 20-06-2010, 11:47   #92
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
A jak go uczycie? Tzn jak sie (na)uczyl aportowac?
Pytanie powinno brzmieć, jak się NIE nauczył aportować...

Heh, łatwiej byłoby powiedzieć, czego jeszcze NIE próbowaliśmy.
Podstawą oczywiście było, jak to się fachowo nazywa "rozbudzanie pasji łowieckiej" polegające m.in. w uproszczeniu na tym, że pies ma "zakapować", że bawienie, przeciąganie się aportem z właścicielem jest fajne i że następuje TYLKO wtedy, gdy pies ten przedmiot podejmie z ziemi i (teoretycznie) przyniesie właścicielowi (rozszarpywanie zdobyczy jest jak wiadomo jednym z elementów polowania)

Tylko że oczywiście w wilczaku żadnej pasji łowieckiej rozbudzać nie trzeba, pod warunkiem, że to na co polujemy, się rusza, a nie leży "bezczynnie" na ziemi. Dlatego też łatwiej jest z piłeczką, no ale piłeczki na egzaminach się nie aportuje. Trenerka wpadła na pomysł, żeby aportowany przedmiot uwiązać do cienkiej linki i w momencie gdy Łowca go olewa, po prostu druga osoba wprawia go tę linką w ruch. To działa, tylko że wprowadziliśmy to bardzo niedawno, zatem nie było jeszcze czasu, aby się przekonać, czy na tej zasadzie uda się wypracować w miarę prawidłowy aport.

Próbowaliśmy też uświadomić mu, że jak przyniesie aport, dostanie na wymianę smakołyk (choć to jest sprzeczne ze "sztuką") i to jak pisałam, działało w zimę, potem przestało.

Generalnie problem nie polega na tym, że Łowca aportu nie przynosi, tylko że po prostu ma aportowany przedmiot w głębokim "poważaniu". Zupełnie przeciwnie do Astarte, która "szaleje" na sam widok zabawki. Gdyby Łowca też tak miał, to już wg mnie byłby całkiem dobry punkt wyjścia do dalszej pracy.

Co jeszcze; ponieważ Łowca bardzo nie lubi się dzielić swoimi rzeczami z innymi psami, trenerka wpadła na pomysł takiego ćwiczenia, gdy jego zabawka leżała przed nim w pewnej odległości, a inne pieski z grupy po kolei mu ją sprzed pyska zabierały. Pomysł moim zdaniem bardzo dobry, tyle że jakoś nie przyniósł oczekiwanych rezultatów.
Próbowaliśmy też nakierować Łowcę klikerem na prawidłowe zachowanie, ale póki co też bez większych rezultatów; próbowaliśmy bawić się zabawką między sobą (tzn. cała rodzina jak ta głupia rzucała do siebie zabawkę, goniła z nią itd.) a Łowca mógł na to tylko patrzeć, żeby mu się "zachciało". No fakt, trochę mu się zachciało, ale bardzo szybko przestało...

Wiem, że w przypadku niektórych wilczaków pomagało aportowanie z wody. U nas to nie wyjdzie; Łowca generalnie nie przepada za moczeniem się i wrzucenie mu czegokolwiek do wody jest dodatkowym argumentem, żeby tego nie przynosić.
Ciężki przypadek normalnie.

No ale póki co jeszcze się nie poddajemy. Jacek powiedział, że nauczy Łowcę tego aportowania i trzymam go za słowo. Ja póki co zawiodłem.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 20-06-2010, 13:22   #93
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Ja w Was wierzę Jak się Wam uda to dostaniecie Aszczura do nauczenie Fakt faktem, uwielbia zabawki, ale zasadą jest to, że ona nie przyniesie tylko my ją mamy gonić Zresztą tak samo bawi się z innymi psami. A jeśli nie chcemy to ona w najlepsze rozkłada się na trawie i obgryza zabawkę... A ja mogę skakać, wołać, prosić, grozić a ona i tak nie podejdzie. Co najwyżej spojrzy się z politowaniem...
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 21-06-2010, 11:04   #94
Gosia
Silver Power
 
Gosia's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 36
Default

Gratulacje !!! dla Łowcy i właścicieli
__________________
http://www.frey.com.pl/wilczak/
Gosia jest offline   Reply With Quote
Old 04-12-2011, 20:50   #95
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Sexy zaliczyla dzis pierwszy oficjalny wystep - test psychiczny TPM-o, z typowym dla siebie humorem relacja na blogu:
http://przygodysexy.blogspot.com/
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 04-12-2011, 21:48   #96
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Sexy zaliczyla dzis pierwszy oficjalny wystep - test psychiczny TPM-o, z typowym dla siebie humorem relacja na blogu:
http://przygodysexy.blogspot.com/
Brawo! Brawo! Napisałam komentarz pod postem w Twoim blogu, ale nie wiem........

Bardzo mi się spodobało, że Sexy się podobało - hehehe
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 04-12-2011, 21:53   #97
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Gorzej ze mi sie to jej podobanie niepodoba
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 05-12-2011, 12:48   #98
Bajka
'Wilk z baśni' :)
 
Bajka's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kraków / Żydów...i tak na zmianę:)
Posts: 749
Default

No proszę, proszę! Gratulacje!!
__________________

www.wilkzbasni.pl
Kalaratri z Peronówki (Furia) & Clair De Lune Srdcerváč (Luna) & Bazyliszek Wilk z baśni
Bajka jest offline   Reply With Quote
Old 05-12-2011, 12:56   #99
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Gratulacje!!!! Widzisz, nie było tak strasznie
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 05-12-2011, 14:28   #100
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Gratulacje! Czytałam relację.
Wygląda na to, że Sexy poradziła sobie świetnie! Szkoda że regulamin nie przewiduje punktów dodatkowych za taką fajną reakcję jak w tym szpalerze.
Grin jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org