Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29-12-2011, 10:48   #1
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default Varování pro české chovatele !!!

Od našeho ruského administrátora Morian jsme dostali následující příspěvek :

Vážení chovatelé, už jste mohli vidět několik velmi smutných příběhů z Ruska na tomto fóru a doufali jsme, že všichni budou v budoucnu serióznější. Ale máme tady znovu stejný případ :

http://www.avito.ru/items/moskva_sob...henki_51331906

Na fotografii poznávám Arie Osada Draklem, se mýlím? Tento inzerát říká: "elitní ČsV štěňata na prodej. Rodiče s tituly. Velmi perspektivní. .... nepromarněte šanci, pouze poslední 2 štěňata, DRAHÁ." Někteří lidé tam volali, a zjistili, že to "drahá" znamená 2500 EUR a že prodejce je jen překupník, který nabízí větší množství štěňat z různých vrhů od českých chovatelů.

Chci se zeptat chovatelů - věděli jste, kdo a jakým způsobem prodává vaše štěňata ? Jste blázni, že prodáváte štěňata těmto překupníkům ?? Chcete si i nadále číst o podobných příbězích z Ruska ? Zeptejte se Hany Kaufmanové, ta vám je může podrobně vylíčit. Pokud chcete prodat svá štěňata do Ruska, jsme připraveni vždy rádi pomoci. Ale nedělejte nám problémy prodejem překupníkům. Nyní náš klub kontaktoval KCHČSV oficiálně, protože nevidím žádný jiný způsob, jak to zastavit. Před 2 týdny jsme zachránili další štěně z českého chovu, možná byste sem měli přijet příště osobně a zachraňovat vaše psy ??

Doufám, že situace ještě není tak tragická a vy prostě jen nevíte, komu svá štěňata prodáváte. Prosím, buďte velmi opatrní, jsme už unavení neustále řešit krizové situace a psát dokola varování ...
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 13:02   #2
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Tohle je smutné, ale je to bohužel důsledek zvyšujícího se počtu chovných zvířat a tudíž zvyšujícího se počtu vrhů .... Na jednu stranu je pozitivní, že se chovatelská základna rozrůstá, ale ne druhou stranu se pomalu blížíme k bodu, kdy nabídka převýší poptávku.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 13:34   #3
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Od našeho ruského administrátora Morian jsme dostali následující příspěvek :

Vážení chovatelé, už jste mohli vidět několik velmi smutných příběhů z Ruska na tomto fóru a doufali jsme, že všichni budou v budoucnu serióznější. Ale máme tady znovu stejný případ :

http://www.avito.ru/items/moskva_sob...henki_51331906

Na fotografii poznávám Arie Osada Draklem, se mýlím? Tento inzerát říká: "elitní ČsV štěňata na prodej. Rodiče s tituly. Velmi perspektivní. .... nepromarněte šanci, pouze poslední 2 štěňata, DRAHÁ." Někteří lidé tam volali, a zjistili, že to "drahá" znamená 2500 EUR a že prodejce je jen překupník, který nabízí větší množství štěňat z různých vrhů od českých chovatelů.

Chci se zeptat chovatelů - věděli jste, kdo a jakým způsobem prodává vaše štěňata ? Jste blázni, že prodáváte štěňata těmto překupníkům ?? Chcete si i nadále číst o podobných příbězích z Ruska ? Zeptejte se Hany Kaufmanové, ta vám je může podrobně vylíčit. Pokud chcete prodat svá štěňata do Ruska, jsme připraveni vždy rádi pomoci. Ale nedělejte nám problémy prodejem překupníkům. Nyní náš klub kontaktoval KCHČSV oficiálně, protože nevidím žádný jiný způsob, jak to zastavit. Před 2 týdny jsme zachránili další štěně z českého chovu, možná byste sem měli přijet příště osobně a zachraňovat vaše psy ??

Doufám, že situace ještě není tak tragická a vy prostě jen nevíte, komu svá štěňata prodáváte. Prosím, buďte velmi opatrní, jsme už unavení neustále řešit krizové situace a psát dokola varování ...

Místo těch teček v Pavlově překladu je v originálním inzerátu ještě..očkovaná, čipovaná, pouze zodpovědným lidem...proč je to v překladu vypuštěno? Podle mě to docela zlepšuje znění inzerátu oproti překladu. Jinak překupníky v Rusku neodsuzuji ani neschvaluji, neb o tom nic nevím.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 14:01   #4
monbla
Junior Member
 
Join Date: May 2009
Posts: 5
Default

Bohužel jsem to byli my, kdo jsme nyní prodali štěně do Ruska. Na fotkách je naše Ambra a štěňátka, která zůstanou doma a do Ruska nepůjdou. Ale jak to máme vědět, kde se na to upozorňuje? Pokud na to bylo upozorněno, tak v ruském jazyce a co si budeme nalhávat, jazyková bariera je v některých případech velká. Kdyby se na stránky klubu dalo velkým písmem, že se toto děje, tak by toho asi bylo méně. Opravdu to není tím, že bychom se chtěli zbavovat štěňat, jak tu bylo předneseno. A upřímně, je nám to velice líto. Netuším, co se s tím dá dělat. Jediné asi, co jsme schopni, je neposlat průkaz původu, ale tím štěňátku asi moc nepomůžeme. Ale mělo by se o tom více psát, jako varování pro budoucí chovatele, aby nedopadli špatně!
monbla jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 16:37   #5
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Místo těch teček v Pavlově překladu je v originálním inzerátu ještě..očkovaná, čipovaná, pouze zodpovědným lidem...proč je to v překladu vypuštěno? Podle mě to docela zlepšuje znění inzerátu oproti překladu. Jinak překupníky v Rusku neodsuzuji ani neschvaluji, neb o tom nic nevím.
Já si myslím, že je úplně jedno, jak zní inzerát. Problém vidím v tom, že ruský "majitel" jednoznačně porušil ujednání v kupní smlouvě a nabízí štěně (štěňata) k dalšímu prodeji (a to ještě nemá v ruce ani průkaz původu štěněte). Na anglickém fóru se píše, že v případě AII fenky od Úhoště, která byla nedávno zachráněna, ji prodávali dál bez průkazu původu jako 90% vlka...
Náš Klub s tím ale opravdu nemůže nic dělat. Nemůže chovatelům nařídit, komu prodávat a komu ne.
__________________
Michaela Stalmacherová
CHS Steelmaker
Mist jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 16:41   #6
monbla
Junior Member
 
Join Date: May 2009
Posts: 5
Default

No, když chovatelé, kteří důkladně nečtou diskuse, tak ani nevědí, že se něco takého děje. Což nás samozřejmě neomlouvá... Ale jak už jsem předeslala, chtělo by to důrazné varování minimálně na stránkách klubu!
monbla jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 16:57   #7
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default

Klub může napsat možná nicneříkající větu "chovatelé, věnujte zvýšenou pozornost výběru majitelů svých štěňat..." (nebo něco v tom smyslu), protože kdyby Klub uveřejnil, že paní XY z města AB je zloděj, překupník a terorista, tak to zavání křivým obviněním. (Mimochodem, výše uvedená ruská "majitelka" již Wolfdogu soudem vyhrožuje..)

Jinak podotýkám, že tento "případ" se řeší ještě na anglickém a ruském fóru (jinde jsem nebyla, tak nevím), a je třeba číst všechno, nejenom české fórum, aby si čtenář mohl udělat ucelenější názor.
__________________
Michaela Stalmacherová
CHS Steelmaker
Mist jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 17:16   #8
monbla
Junior Member
 
Join Date: May 2009
Posts: 5
Default

Jojo, ale asi by i stačilo na to upozornit, abychom se po tom pídili a poptali se, hlavně, když dneska existují sociální sítě.
monbla jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 18:01   #9
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by monbla View Post
Jojo, ale asi by i stačilo na to upozornit, abychom se po tom pídili a poptali se, hlavně, když dneska existují sociální sítě.
Myslím, že cokoliv člověk podniká, tak by se o tom měl předem informovat a popídit se. Je to přesně jak píše Mist, těžko před někým adresně varovat bez důkazů a pádných argumentů. To bychom nepsali nic jiného. Každý člověk má mít dost rozumu, aby si zjistil, kam a komu prodává štěňata. A že občas někdo naletí? Někdy uklouzne i ten nejopatrnější. Konec konců, takoví překupníci nejsou jenom v Rusku. Hafo jich je i u nás. Prostě když se vám ozve zájemce o štěně z Ruska (Itálie, Británie, Tramtárie,...), vzneste dotaz kdo má jaké zkušenosti, na fórum v příslušném jazyce napište, zda ho někdo zná, nestyďte se za google-překladač, když nerozumíte, zkuste třeba dát jméno do vyhledávače (divili byste se, co najdete, když tam dáte vlastní příjmení) a možná vám vyjede fórum, na kterém na něj jiní nadávají. Pokud už s někým uděláte špatnou zkušenost, napište to sem nebo jinam, aby ostatní věděli. Od toho tu to fórum je.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 18:12   #10
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Ahoj Pavle. Já nic podrobně líčit nebudu, protože jsem zatím žádnému překupníkovi štěně neprodala. I když se mi jich ozvalo za celou dobu kdy čsv chovám nemálo. Za tu dobu jsem štěně špatně prodala x krát. Jenže do lidí nikdy nevidíš. Do čecha, rusa, němce, prostě do nikoho...každý naslibuje: fotky, zprávy o štěňatech,..A pak to z nich tahám ať je to čech nebo američan, úplně stejně.
Pokud by tě zajímalo, co je s fenkou v Rusku: odkoupila jsem ji zpět. Žádné moje štěně, které se ocitne v nouzi a můžu mu pomoct, nenechám na holičkách. S původní majitelkou štěněte jsem si psala velmi dlouhou dobu předem, kdy na štěňata čekala. Promiň, jsem blbec, který nepoznal, že o rok později bude malé prodávat dál.....Jo, sorry, vím, žes to tak nemyslel.
Nebudu se nikomu omlouvat. Nebudu nikomu vysvětlovat, kam a proč prodávám. Je to pouze moje věc a u každého štěněte se snažím najít dobré (!!!) majitele.
To, že to někdy nevyjde bohužel neovlivním. Podvodníci, kšeftaři a neschopní majitelé, kteří neodhadli své síly jsou všude. Nejen v Rusku.

Last edited by Hanka; 29-12-2011 at 18:46.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 18:26   #11
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default

Obávám se, že dřív nebo později se taková věc stane každému aktivnímu chovateli.
Už se to psalo x-krát v jiných tématech, že sebepropracovanější smlouva v zásadě nic neřeší. Víte, jak pomalu pracují české soudy a obecně orgány činné v tr.řízení? Např. kdyby Všestudské pláně teď podaly trestní oznámení na kupující z Ruska, tak možná za rok, rok a půl by se něco dělo (a to neznám ruské orgány). Ta fenka by v té době byla už dávno 5x prodaná dál.
__________________
Michaela Stalmacherová
CHS Steelmaker
Mist jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 18:38   #12
nanno
ChS Tichý stín
 
nanno's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Location: Kopřivnice - Mniši
Posts: 65
Send a message via ICQ to nanno Send a message via Skype™ to nanno
Default

Je někdy opravdu těžké takového překupníka odhalit. Správci wolfdogu by nám chovatelům mohli pomoct tím, že nám inzerci budou uveřejnovat rychle a bez chyb. Já jsem třeba prosil asi v 10 emailech o aktualizaci mého vrhu B (Baghira Grey Střípek snů a Firsin Hell z Věrné smečky) a také přidání 3 fen (Brigitte, Brixa, Barakuda) , které mají v tuto chvíli 11 týdnů, do inzerce Last minute a stále se nic neděje. Žádný inzerát. Kdybychom měli víc na výběr ze zájemců, tak budeme víc podezřívaví a také se víc ptát. Jinak musím napsat, že Google nám k odhalení těch nepravých zájemců hodně pomáhá.

Hynek - www.wolfdogs.name
nanno jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 18:46   #13
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Já mám v mobilu uloženo x telefonních čísel česky mluvících majitelů telefonu i zahraničních, u kterých mám poznámku "překupník-neprodávat". Stejně to každý rok pár takových zkusí.....
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 19:29   #14
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by monbla View Post
Jediné asi, co jsme schopni, je neposlat průkaz původu, ale tím štěňátku asi moc nepomůžeme.
PP bych neposlala v žádném případě a štěně bych chtěla vrátit.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 19:32   #15
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

[quote=Hanka;417067]Ahoj Pavle. Já nic podrobně líčit nebudu, protože jsem zatím žádnému překupníkovi štěně neprodala.

Promin Hanko, ale myslím, že jsi něco zapomněla.... Jsi neprodala "štěně", ale "čtyři štěňata". Do CHS, o které jsi vedela, že má "bezpapiraky".
http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=19642
To bylo snadné odhadnout, jaký osud bude čekat teto štěňátka (nebo jejich děti).
Netřeba bylo dlouho čekat... Ted jedna fenka uz zachráněna. A co je s ostatními třemi?

Myslím, že problém je v tom, že mnoho chovatelu používaja stejne heslo jako Ty:
"I am breeder of wolfdogs. It means- I sell pups"
("Jsem chovatelkou CsW. To znamená, prodávám štěňata")
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 19:37   #16
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Margo, s tebou vůbec nebudu diskutovat a začínat nějaké tvé hloupé nekonečné dopisování, jak už jsem ti psala mnohokrát. Prosím neuváděj nepravdivé informace. Buď tak hodná a starej se o svá štěňata o svůj chov. Mě prosím ignoruj.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 19:38   #17
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by Mist View Post
Náš Klub s tím ale opravdu nemůže nic dělat. Nemůže chovatelům nařídit, komu prodávat a komu ne.
Bingo.
Existují chovatelé, kteří prodájí štěňe i když se im napse, že ze stenatka chci se udelat guláš. Staci jen dobře zaplatit...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 19:52   #18
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

[quote=Hanka;417087]Margo, s tebou vůbec nebudu diskutovat a začínat nějaké tvé hloupé nekonečné dopisování, jak už jsem ti psala mnohokrát. Prosím neuváděj nepravdivé informace. Buď tak hodná a starej se o svá štěňata o svůj chov. Mě prosím ignoruj.

Ráda bych se postarála jen o muj chov a moje psi. Ale stale mi někdo píše, že nejake cevecko potřebuje pomoci... Že musím pomoc najít udaje, chovatele, a způsob, jak pomoci tomu psu...
A některe nazvy ChS stale se opakují...
Vim, každý dělá chyby, ale zdá se, že někteří se na nich specializují...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 30-12-2011, 00:22   #19
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

nejsem chovatel,nicmene toto jsou smutne pribehy. Nemohu si ale nevsimnout,ze je v posledni dobe opravdu velka nabidka stenat,ktera jsou k mani i po 6 ti tydnech veku,kdy by uz mela byt u novych majitelu. Nemyslim si,ze by vsechny chovne feny musely mit stenata. Asi by bylo lepsi,kdyby nabidka neprevysovala poptavku....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org