Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 09-10-2010, 20:56   #21
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
Co se hladovky týká, nikdy jsem ji psům "neordinoval". Obě moje "holky" si ji udělají samy, když ony chtějí...
Ano, naši psi jsou na tom obdobně. Myslím, že za cca jednou za život už si jí každý z nich naordinoval ))) Ale u Agara si nejsem úplně jistá, přece jen už mu bude 11 a tak daleko moje paměť nesahá.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 10-10-2010, 09:49   #22
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Jinak ještě k té hladovce. Myslím, že je to trochu zavádějící slovo. Skutečný hlad pes po jednom dni bez žrádla nemá. Mám to docela odzkoušeno. V ancyně pubertě se stalo, že mi přestala stopovat a tak jsem poprosil o radu pana Hartla. Ten poradil hladovku. Ani 3 dny bez žrádla situaci nevyřešily. Když jsem se panu Hartlovi ozval znovu, řekl mi, že 3 dny není nic, skutečný hlad, který ho motivuje, má pes až tak po hladovce týdenní. To je, jak pan Hartl řekl, geneticky dáno od divokých předků psů. A skutečně 5 dní bez žrádla stačilo a Nancynka zase odblokovala svůj postoj ke stopařině a začala znovu předvádět, co se naučila.
Žebrání a smutné oči po jednodenní hladovce nejsou skutečným hladem, ale jen tím, že pes je zvyklý dostat každý den nažrat a tento zvyk je narušen.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 10-10-2010, 10:04   #23
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

súhlas. môj pes tiež tri dni znáša v pohode... vtedy dobre reaguje na pamlsky, ale skutočný hlad to nie je... i keď takéto dni bez stravy si ordinuje pes aj sám, hlavne v lete... proste neje a nevyhľadáva žrádlo
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 10-10-2010, 14:16   #24
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Vesměs souhlasím s Karel i Danielou.
Částečně i s Pavlem.
AKorát, já bych psa nenechala takto vyhladovět. Něco jiného je samozřejmě když pes příjmá méně nebo žádnou potravu - jak říkáte v létě nebo tak a udělá si hladovku sám, holky taky občas v létě maso nechali a radši šli okusovat kost nebo jednou dokonce i meloun ) Jde spíše o řízenou "hladovku" v tom smyslu vynechat 1x týdnně celou dávku krmiva. Mě to příjde taky zbytečné toto psovi úmyslně "naordinovávat ".
Díky za rady.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 10-10-2010, 15:29   #25
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ja za sebe jsem radeji,kdyz ma pes chut k jidlu.kdyz mi cuba naposledy odmitala jidlo,tak nasledovala operace z duvodu invaginace streva.nidky se nestalo,ze by odmitala potravu,ani v nejvetsich vedrech,takze kdyz treba nechce nic,tak to ji vetsinou neni dobre.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 10-10-2010, 17:46   #26
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
nidky se nestalo,ze by odmitala potravu,ani v nejvetsich vedrech,takze kdyz treba nechce nic,tak to ji vetsinou neni dobre.
Přesně tak. Když nechtějí, nevěstí to nic dobrého.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2010, 08:26   #27
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

no cez horúce letné dni do neho skutočne dostanem ledva mäsový vývar namiesto vody... potom navečer niečo zlupne, ale minimum... nič mu nie je, proste nemá v takom teple chuť na jedlo. inak je pažravý...
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2010, 08:33   #28
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Já krmím tak nějak nepravidelně... podle práce, podle toho kdy odkud přijdu a pes pak nemá důvod nějak o jídlo škemrat hodinu předem. Záleží jen na mně kdy to bude a občas to bývá i víc než ta jedna krmná dávka. Obvykle dostává večer, ale když chodíme na noční, tak mu dávám až ráno a nemá s tím problém.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 11-10-2010, 10:09   #29
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

detto... nevážim presne na gramy žrádlo... proste dostane kus mäsa a hotovo, kedy prídeme z vonku, vtedy dostane žrať, niekedy nedostane nič, pretože počas dňa dostal veľa pamlskov, až na druhý deň... ale suma sumárum sa snažíme o akú takú pravidelnosť a to, že žerie večer a max kilo mäsa...
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2010, 11:58   #30
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Přesně tak. Když nechtějí, nevěstí to nic dobrého.
Zravost je individualni. Agyrovi jsem vecer nasypal celou davku a vetsinou snedl tak tretinu do hodiny, druhou tretinu behem noci a zbytek dojidal behem druheho dne. Takze mel v misce neco skoro porad a bral si jak potreboval. Snazil jsem se ho samozrejme zvyknout na pravidelne krmeni ruznymi vseobecne doporucovanymi "triky" jako je odebrani misky pokud pes hned nezere, ale jedinym vysledkem bylo, ze pak nezral nekolik dni a tak jsem to vzdal. Je fakt, ze o Dakouse bych si zacal delat starosti, kdyby nechtel zrat.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2010, 12:00   #31
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Jo jeste k puvodni otazce: Dakouse krmim rano a vecer stejnou davkou granuli Orijen Adult. Jedine co ke granulim pridavam je chondroprotektivum Nutradyl, vždy kůru 2 měsíce a pak cca 1-2 měs. pauza.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2010, 12:11   #32
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

btw. pes kterej je zvyklej zobat si celej den co potřebuje se těžko rozežírá samostatně, ale kdybys měl možnost ho někde zasmečkovat, tak by byl celkem brzo rád, že si v době krmení něco urve.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2010, 12:36   #33
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Undertaker: No, i tu možnost jsem měl. Na cvičáku jsem měl pytlik masa na odměny a ve chvili kdy mi ho ostatní štěňata sebraly, odešel si Agyr čuchat na druhý konec cvičáku. Obecně jsem měl díky tomuhle problémy při výcviku, když něco nechtěl udělat tak to po dobrym neudělal a mohl jsem mu mávat před nosem třeba sirečkem. Ani nevíš jak je frustrující, když Ti pes něco udělá dobře a ty mu odměnu musíš do huby nacpat :-).... což nemá smysl, bo to pak neni odměna. Ještě teď vidim ten pohled "fajn, tak jsem to udělal, tak mi ještě dej tu odměnu, ať už mám pokoj" :-))
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2010, 14:12   #34
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by jerabekj View Post
Undertaker: No, i tu možnost jsem měl. Na cvičáku jsem měl pytlik masa na odměny a ve chvili kdy mi ho ostatní štěňata sebraly, odešel si Agyr čuchat na druhý konec cvičáku. Obecně jsem měl díky tomuhle problémy při výcviku, když něco nechtěl udělat tak to po dobrym neudělal a mohl jsem mu mávat před nosem třeba sirečkem. Ani nevíš jak je frustrující, když Ti pes něco udělá dobře a ty mu odměnu musíš do huby nacpat :-).... což nemá smysl, bo to pak neni odměna. Ještě teď vidim ten pohled "fajn, tak jsem to udělal, tak mi ještě dej tu odměnu, ať už mám pokoj" :-))
To se nám taky často stává. Jeden den Sofa dlabe mňamky s nadšením a když si řeknu dobrý, tak to zítra vezmem na cvičák, ať se konečně ukážem, tak to pak jen sotva čuchne a co si jako myslim..A můžu nabízet vše možné, co běžně baští ráda. A na cvičáku na mě pak koukaj jak na ... proč odměňuju psa něčím, co nemá rád. Klasika.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2010, 14:46   #35
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Krmíme jednou denně povětšinou masem. Rakša je zatím žravá úplně neuvěřitelně, a když náhodou na cvičáku poleví její nadšení, stačí změnit druh pamlsků a už se zas může přetrhnout.
Jediné, co kdy nedojedla, bylo zelí. Ani třeba takový ty kostičky ze sušený kůže, co se dávají psům na hraní, nebere na lehkou váhu: zaleze si a neukáže se dokud to celé nesežvejká. S jídlem se prej nehraje
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org