Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 07-10-2010, 13:29   #1
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default Krmení 1x nebo 2x denně ?

Dost často slyšívám a teď i hodně čítám v různých psích časopisech o tom, že je správné psovi rozdělit krmnou dávku na dvě a krmit tak psa dvakrát denně, místo jednou ?
Zajímá mě jak kdo krmíte?? 1 či 2 krát ??
Uvažuji, že bych také přešla na ranní svačinku a večerní večeři. Je pravda, že pokud se s krmením večer opozdím o nějakou chvilí, holky už jsou nervózní a hladové. Takto by dostaly menší část ráno a večer zbytek. Nebyly by večer aspoň tak otravné. Četla jsem hodně názorů, ale je fakt, že být celý den hladový a pak se najíst je zvláštní.
Nemyslím, teď cvičení ( to je logické, že psovi dám méně a nakrmím ho pamlskama). Myslím normální krmení.
Jaký je Váš způsob či názor ?
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2010, 13:38   #2
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Já dospělé psy většinou 1x denně, navečer. Když jsou holky březí, tak ke konci dvakrát denně. Když mrzne, tak dvakrát denně, z toho jedno jídlo je spíš polívka.
Dobroty, ovoce, kosti, to je průběžně přes den, jak kdy, ale to se do jídla nepočítá .
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2010, 13:46   #3
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Ahoj, my dáváme ráno svačinku aby se holky těšily až vypadneme do práce a nestěžovaly si tam(dostanou to při našem odchodu) a večer zbytek. Ale nemysli si! čas večerního krmení si hlídají stejně bedlivě, hlavně teda ta starší, jako kdyby ráno nedostaly nic. J.
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2010, 13:55   #4
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by Janiz View Post
Ahoj, my dáváme ráno svačinku aby se holky těšily až vypadneme do práce a nestěžovaly si tam(dostanou to při našem odchodu) a večer zbytek. Ale nemysli si! čas večerního krmení si hlídají stejně bedlivě, hlavně teda ta starší, jako kdyby ráno nedostaly nic. J.
Aha Takže jsme tam kde jsme byli, ale dost uvažuji o tom, že jim taky dám část ráno a zbytek ten větší večer. Aspoň budou "klidnější".
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2010, 13:55   #5
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Já stále zvažuju, jestli krmit jednou nebo dvakrát denně. Krmím dvakrát - dopoledne v 9 hod. (obvykle) a večer v 5 hod. Bolt mi ale pokládá packy i hlavu do klína už hodinu předem i dřív, aby se připomněl. Říkám si, jestli by se jeho nenasytnost nezmenšila, kdyby dostával jídlo jen večer... Po jídle by posedle pásl, i kdyby byl přecpaný k prasknutí, takže asi ne.
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2010, 14:00   #6
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by Pouliche View Post
Já stále zvažuju, jestli krmit jednou nebo dvakrát denně. Krmím dvakrát - dopoledne v 9 hod. (obvykle) a večer v 5 hod. Bolt mi ale pokládá packy i hlavu do klína už hodinu předem i dřív, aby se připomněl. Říkám si, jestli by se jeho nenasytnost nezmenšila, kdyby dostával jídlo jen večer... Po jídle by posedle pásl, i kdyby byl přecpaný k prasknutí, takže asi ne.
No malá je teď nemocná a tak jí drtím léky do žrádla ráno a večer. Proto dotává něco málo ráno a zbytek večer a zdá se mi spokojenější. Samozřejmě nějaké ty kostičky se povalují na zahradě, takže mají přes den do kousat, a pamlsky a bůvolí kosti mají doma taky, takže o to nouze není.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2010, 14:25   #7
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Bolt má taky přes den mezi jídly pamlsky (včetně ovoce nebo zeleniny syrové - ze všeho je stejně nadšený) a pokud je venku, tak tam i kost. Stejně se ale chová, jak kdyby jíst nedostával. Možná ho to částečně přejde až dospěje. Teď je mu necelých 16 měsíců
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2010, 21:10   #8
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ja krmim 2x denne,cuba ma dva a 3\4 roku a je celkem pazrava,takze rano dostane porci masitych kosti a vecer porci svaloviny a zeleninu nebo naopak. nebo ji to rozhodim do tri davek s tim,ze rano svalovina nebo kosti v poledne zelenina s tvarohem a vecer maso.kdybych krmila jednou denne,byla by hrozne hladova a vic by hltala,ja z toho mam alespon lepsi pocit,ze je krmena 2x denne.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2010, 21:36   #9
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

no já krmím jednou denně a asi mám štěstí, protože mi Arya jídlo nehltá. Přes den dostává pamlsky při procházkách či cvičení. Občas kost, nebo jogurt. Večer dostane maso do kotce a jde spát. Zdá se mi to lepší, protože se nažere a většinou se to už obejde i bez breku. S plným žaludkem tam je spokojená.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2010, 05:57   #10
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

V dospělém věku jednoznačně 1x denně s 1x týdně denním půstem. Psovité šelmy v přírodě taky většinou něžerou 2x deně, ale naopak poměrně nepravidelně a jejich metabolismus je na to stavěn. Docela se mi taky osvědčilo krmit podle schématu 1. den ráno, 2. den večer, 4. den ráno, 5. den večer atd. Tedy spíše jsem byl k tomu donucen hmotností kuřat abych je nemusel pořád porcovat
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2010, 07:39   #11
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Se striktním jednodenním půstem za týden moc nesouhlasím. V přírodě se taky nažerou kdykoliv budou moct do prasknutí a je to spíš z toho důvodu, že neví, kdy se jim podaří sehnat další kořist - dobrovolně půst držet nebude nikdo.
Mě by asi uhranul očima, kdybych mu dávala jídlo pokaždé jindy...
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2010, 09:42   #12
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Pouliche View Post
Bolt má taky přes den mezi jídly pamlsky (včetně ovoce nebo zeleniny syrové - ze všeho je stejně nadšený) a pokud je venku, tak tam i kost. Stejně se ale chová, jak kdyby jíst nedostával. Možná ho to částečně přejde až dospěje. Teď je mu necelých 16 měsíců
tak Qeronka to nepřešlo a je mu 7a 1/2 :-)))
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2010, 11:42   #13
JIM
Junior Member
 
JIM's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Praha
Posts: 117
Default

2x denně. Půst jednou za čas není na škodu, ale pravidelný půst každý týden se mi nezdá jako nejšťastnější nápad, nevidím v tom žádný přínos.
JIM jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2010, 12:00   #14
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by JIM View Post
2x denně. Půst jednou za čas není na škodu, ale pravidelný půst každý týden se mi nezdá jako nejšťastnější nápad, nevidím v tom žádný přínos.
Nesmíš to brát tak rigidně. Neznamená to půst každý čtvrtek v 8:53 Znamená to průměrně jednou týdně dát hladovku. Mimochodem jednodenní půst jednou týdně je zdravý i u člověka. Naši předci ho pravidelně drželi, my už bohužel ne
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2010, 12:10   #15
JIM
Junior Member
 
JIM's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Praha
Posts: 117
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nesmíš to brát tak rigidně. Neznamená to půst každý čtvrtek v 8:53 Znamená to průměrně jednou týdně dát hladovku. Mimochodem jednodenní půst jednou týdně je zdravý i u člověka. Naši předci ho pravidelně drželi, my už bohužel ne
Ne, tak jsem to nemyslel. Mluvil jsem o tom co se psalo výše, půst, třeba každou středu, i když, je středa a řízek je třeba. Jo proti půstu nic, ačkoliv píšeš o předcích vím o lidech, kteří jej drží i dnes, ale nepřipadá mi nijak přínosné mít půst každý týden, jednou za 2-3 týdny možná, ale na tohle téma by jsme mohli rozvést velice dlouhou debatu a byli by jsme off-topic a tomu bych se rád vyhnul.
JIM jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2010, 15:11   #16
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ja treba na pusty dost verim a jednu dobu jsem si rikala,ze bych se vratila k pustovani 1x tydne i se psem,at v tom nejsme kazda sama,ale zatim se tak nestalo.
ja jsem zastancem krmeni 2x denne,aby se to mnozstvi rozdelilo a hlad nebyl tak velky.jasne,ze se tvari,jakoze by sezrala pul prasete na posezeni a ze si nepamatuje,ze rano mela snidani... uz to IMHO davno nejsou divoke selmy v prirode,aby fungovali tak jak popisuje Pavel.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2010, 16:21   #17
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Holky mi nehltají, ale kolikrát jim kručí v břichu a mózují co by kde sežraly, Je mi jich líto když sedíme v létě venku třeba do 12-ti a ony už mají cca 2 hodiny zpoždění a zase zavírat je, když jsme ještě vzhůru nechci a dát jim jídlo a pak je nechat puštěné, zase moc nejde, malá si pořád zvyká na kotec, občas má ještě výpadek, ale už je to mnohem lepší. Proto dostane baštu, zavře se a jde se spát. Proto jsem i dost začala uvažovat o malé snídani 1/3 krmné dávky a večeři do kotce.

Dnes jsem to poprvé zkusila, tak uvidím jak to bude dále fungovat. Myslím si, že rozdělit jídlo je pro psi fajn, jak říkám já bych taky nemohla hladovět 24 hodin či se najíst jednou denně.

O hladovce jsem taky několikrát četla a nikdy jsem ji nedodržovala ani já ani psi. O tom se taky dost diskutuje. Já zasávám názor, že neexistuje jediný rozumný důvod proč by se měla dodržovat.? ANo vlci hladovku mají protože předtím sežrali celého jelena, nebo prostě nemají co žrát, ale rozhodně ji nedrží dobrovolně. Moje holky dostanou přidělenou čtvrtku kuřete či 300 g masa + zel.ovoce (+ nějaký kloub), tudíš se nepřežerou. Podle mě to opravdu nemá nějaký význam. Jak jsem četla "Pokud tomu nevěříte, zkuste si "hladovku" také a uvidíte, zda budete díky ní spokojenější ?"
(Nemyslím, samozřejmě ubrání či vynechání krmné dávky před cvičením)
Toť můj názor.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2010, 16:56   #18
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ja nekrmim v uplne stejnou hodinu,rano ano,protoze tam je pravidelny odchod do prace,ale vecer,pokud se nekde zdrzime,tak dostane klidne i v deset nebo jak to vyjde. a vim,ze rano bude mit snidani,tak se tim nejak nezatezuju.
s tim pustem to ma smysl tak si myslim,ze je dobre jeden den nechat travici system odpocivat.parkrat jsem to zkusila a je to fajn.akorat je nejlepsi nedelat nic a valet se v posteli,to je snesitelnejsi dlouhodobejsi pusty uz jsou jina liga a tam osobni zkusenost nemam....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 08-10-2010, 16:59   #19
JIM
Junior Member
 
JIM's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Praha
Posts: 117
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
uz to IMHO davno nejsou divoke selmy v prirode,aby fungovali tak jak popisuje Pavel.
Souhlas.

Quote:
Originally Posted by Stela
O hladovce jsem taky několikrát četla a nikdy jsem ji nedodržovala ani já ani psi. O tom se taky dost diskutuje. Já zasávám názor, že neexistuje jediný rozumný důvod proč by se měla dodržovat.?
Hladovka je dobrá jednou za čas třeba na vyčištění organismu, proto jsem psal např. o 3 týdnech. Každopádně pokud se člověk stravuje rozumným způsobem, tak se nepotřebuje pročišťovat. Já se raději najím, abych následně mohl pracovat na zpevnění, osvalení....a stejný názor mám na krmení svého psa. Tabulkování a škatulkování podle příruček nemusí nutně znamenat excelentní výsledek "jako na obrázku".

Třeba platí stále heslo: "Jaký pán, takový pes." I když asi opačně, někdo nepřekrmuje psa a překrmuje sebe a naopak.
JIM jest offline   Reply With Quote
Old 09-10-2010, 20:47   #20
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Co člověk, to názor. Kdo krmí granulemi, tak ty bych určitě rozdělil do dvou denních dávek. Masem myslím stačí dospělého psa krmit v jedné větší dávce, u staršího psa i u masa krmím ve dvou dávkách. Krmení až po aktivitě, tedy po výcviku (to je snad jasné), po vycházce...
Co se hladovky týká, nikdy jsem ji psům "neordinoval". Obě moje "holky" si ji udělají samy, když ony chtějí... není to jednou týdně, spíš nepravidelně několikrát do roka. Prostě se některý den jídla na misce netknou, ale pamlsek - to jóóó
alexa jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org