Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Kluby CzW i prawo

Kluby CzW i prawo Kluby CzW w Polsce i za granicą, informacje na temat grupy inicjatywnej Klubu Czechosłowackiego Wilczaka, przepisy dotyczące rasy...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 06-05-2009, 10:24   #41
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by szasztin View Post
Popieram w 100% inicjatywę założenia klubu Ale nie popieram zbywania pytających i watpiących. Sama mam wiele pytań i propozycji - ale po tym co tu przeczytałam poczekam do spotkani grupy Inicjatywnej i wprost od tej grupy dowiem sie wszystkiego co mnie interesuje.
Co do wyboru hodowców - to powinny brać udział w spotkaniu wszystkie hodowle które miały mioty i mają choć jedna sukę hodowlaną.
Masz Kasiu zupełną rację. W spotkaniu powinni wziąśc udział wszyscy bo tak będzie najsprawiedliwiej.
Wtedy będą hodowcy, będą Ci co mają sukę hodowlaną lub mają zamiar taka mieć, powinni być właściciele reproduktorów obecnych i przyszłych.
Pytanie tylko po co ?
Jeśli nie popierasz zbywania pytających i watpiących to ja zadam też do tych zainteresowanych kilka pytań.
Tak aby nie było wątpliwości i zastrzeżen.

1. Po co zbiera się Grupa Inicjacyjna ?
2. Co jest celem takiego spotkania ?
3. Co ma taka grupa w odniesieniu do Klubu ?
4. Jakie daje jej to korzyści czy profity ?
5. Kto jest chętny zastąpić te osoby ?
6. Co ma być tematem takiego zebrania ?
7. Dlaczego są to właśnie te osoby ?
8. Czy nie powinny być to zupełnie inne osoby ?
9. Kto powinien odpowiadać na pytania.
10. Jakie to powinny być pytania.

Jesli mamy się bawić w ten sposób to ja proszę o odpowiedz na zadane pytania. Ja wtedy też udzielę odpowiedzi na te same pytania.

Bo ja cały czas mam wrażenie, ze pewne osoby pomyliły sobie funkcje i nie do końca wiedzą czego chcą i co jest ich zamiarem, lub co chcą w ten sposób osiągnąć.

Nie ma sensu czekać, bo mozemy pytania zadawać już teraz, kwestia tylko do kogo i w jakim celu .
Kto powinien na nie odpowiadać i kto jest do tego najbardziej uprawniony.

Wiec zapraszam najbardziej zainteresowane osoby do dyskusji.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2009, 10:33   #42
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Wiesz porozmawiaj sobie na ten temat z Gią ona Ci doskonale wyjasni co widziała i czego nie było właśnie z Twojego powodu. Doskonale Ci wyjasni jakie było nastawienie , które jest Twoją zasługą..
Proszę mnie nie mieszać w tą dyskusję, bo chyba można zauważyć, że nie odzywam się celowo. Wystarczy, że jak zawsze chciałam pomóc i zwróciłam Ci uwagę na gg (nie rozmawiałam wcześniej z Gagą i to przypadek, że zaczęło się od tego samego pytania... ale możesz szukać teorii spisku), w konsekwencji zostałam zablokowana i dowiedziałam się, że jestem "ograniczona intelektualnie". W ten sposób najłatwiej pozbyć się przyjaciół. Pokazałeś, że nie można mieć innego zdania niż Twoje nie awansując na Twojego wroga. Tyle miałam do powiedzenia i już mnie nie ma.
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2009, 10:43   #43
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Napisał szasztin
Popieram w 100% inicjatywę założenia klubu Ale nie popieram zbywania pytających i watpiących. Sama mam wiele pytań i propozycji - ale po tym co tu przeczytałam poczekam do spotkani grupy Inicjatywnej i wprost od tej grupy dowiem sie wszystkiego co mnie interesuje.
Co do wyboru hodowców - to powinny brać udział w spotkaniu wszystkie hodowle które miały mioty i mają choć jedna sukę hodowlaną.

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Masz Kasiu zupełną rację. W spotkaniu powinni wziąśc udział wszyscy bo tak będzie najsprawiedliwiej.
Wtedy będą hodowcy, będą Ci co mają sukę hodowlaną lub mają zamiar taka mieć, powinni być właściciele reproduktorów obecnych i przyszłych.
Pytanie tylko po co ?
Grzesiek - czytaj co napisałam - hodowcy którzy maja sukę hodowlana i miały miot. A nie albo suke hodowlaną albo miot Albo te które planują robić papiery dla suki lub planuja miot.
Po drugie - nigdzie nie napisłam że wszyscy mają wziąć udział w spotkaniu grupy Inicjatywnej?! Popieram to co robisz ale nie do końca sposób w jaki to robisz. Dla mnie troche mącisz lub inaczej mataczysz.

Co do pytań: bez komentarza.
Grupa ustalona a my czekamy na wyniki. Trzymamy kciuki!
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2009, 10:54   #44
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Gia View Post
Proszę mnie nie mieszać w tą dyskusję, bo chyba można zauważyć, że nie odzywam się celowo. Wystarczy, że jak zawsze chciałam pomóc i zwróciłam Ci uwagę na gg (nie rozmawiałam wcześniej z Gagą i to przypadek, że zaczęło się od tego samego pytania... ale możesz szukać teorii spisku), w konsekwencji zostałam zablokowana i dowiedziałam się, że jestem "ograniczona intelektualnie". W ten sposób najłatwiej pozbyć się przyjaciół. Pokazałeś, że nie można mieć innego zdania niż Twoje nie awansując na Twojego wroga. Tyle miałam do powiedzenia i już mnie nie ma.
Masz racje nie mam ochoty z Tobą rozmawiać na ten temat.
Bo jeśli przez nastepną godzinę tłumaczenia komuś i tak dalej się upiera, ze on widzi 5 wypisanych hodowli i zadaje pytanie z uporem maniaka dlaczego w spisie nie ma Daniela ( przepraszam ale nie ma to zwiazku ), do tego stanowczo twierdzi, ze dobrze widział i ja to napisałem to wybacz.
To nie jest jak stwierdziłaś krytyka bo z nią nie ma nic wspólnego.
To też nie jest pomoc bo nie ma z nią nic wspólnego.
W takim przypadku to by nawet święta krowa nie wytrzymała.
No i nie ma to nic wspólnego z moim zdaniem bo jesli miała byś racje to bym Ci je przyznał ale w takim wariancie nie pozwole sobie na to aby ktoś robił ze mnie wariata bo on widział lepiej co ja napisałem.

Co do przyjaciół to coś ci zacytuje i to da Ci obraz co to jest przyjaźń.

Przyjaciel jest nie po to aby pomagał, jest po to aby był i abyśmy czuli jego obecnosć i wsparcie. Przyjaciel nie krytykuje, jedynie czasami zwraca uwage. Przyjaciel nie wdaje się w plotki i nie miesza sie w sprawy pieniędzy. Najważniejsze Przyjaciel zawsze wybacza.

Na forum faktycznie się nie odzywasz zachowująć stronniczosć jednak poza nim już nie. Czy to jest Twoim zdaniem OK.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2009, 12:59   #45
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Czytam to sobie i czytam. Gratuluję, że wreszcie udało się jakoś utworzyć Grupę Inicjatywną.
Zastanawia mnie tylko jedno - dlaczego jak ognia unika się odpowiedzi na proste pytanie: jakie były kryteria wyboru członków grupy inicjatywnej?

Odpowiedź nie wybaga, moim zdaniem, nadmiernego filozofowania.
Czy Grzegorz - jako organizator spotkania i osoba najczęściej zabierająca głos - lub którykolwiek z członków Grupy Inicjatywnej byłby łaskaw na nie w końcu odpowiedzieć?
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2009, 13:14   #46
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Joanna View Post
Czytam to sobie i czytam. Gratuluję, że wreszcie udało się jakoś utworzyć Grupę Inicjatywną.
Zastanawia mnie tylko jedno - dlaczego jak ognia unika się odpowiedzi na proste pytanie: jakie były kryteria wyboru członków grupy inicjatywnej?

Odpowiedź nie wybaga, moim zdaniem, nadmiernego filozofowania.
Czy Grzegorz - jako organizator spotkania i osoba najczęściej zabierająca głos - lub którykolwiek z członków Grupy Inicjatywnej byłby łaskaw na nie w końcu odpowiedzieć?
Odpowiedz nie wymaga nawet zbytniego wysiłku umysłowego i nie trzeba filozofować.

Nikt z członków na to pytanie nie odpowie bo nikt z nich nie ustalał takiego składu. Taki skład ustaliłem ja i tak jak napisałem nie muszę się z tego tłumaczyć. Nie muszę podawać kryteriów wyboru i co było powodem włąśnie doboru konkretnych osób do tego składu.

Natomiast tak jak napisałem wcześniej i podałem 10 pytań. jesli uzyskam na nie odpowiedz to sam odpowiem na te same pytania.

Dalsza zabawa pod kątem kto jest fajniejszy nie ma sensu bo to nie ma zadnego znaczenia i wpływu na dyskusję na temat klubu.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2009, 13:15   #47
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Wydaje mi się że Grzegorz napisał.

Jako że on organizuje - nikt inny palcem nie kiwnął po za pisaniem na wolfdogu - on wybrał swoim zdaniem (bo jak chcecie zmierzyć i porównać - ilość szczeniaków na wiek hodowli, czy też procent championów? ) najważniejsze/największe polskie hodowle. Wszystko jest napisane w wątku, trzeba tylko wyjść z własnego tyłka.

I też uważam większość pytań o krycia, reproduktorów na tym etapie za głupie. Na to przyjdzie czas przy faktycznym organizowaniu klubu a nie teraz przy omawianiu spotkania na którym będą rozmowy czy da się w ogóle założyć klub. No ale chyba kogoś wybitnie ubodło że może (wg swojej wyobraźni, bo dla mnie za wcześnie na obrażanie się) stracić na ważności w światku wilczakowym.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2009, 13:49   #48
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Wydaje mi się że Grzegorz napisał.

Jako że on organizuje - nikt inny palcem nie kiwnął po za pisaniem na wolfdogu - on wybrał swoim zdaniem (bo jak chcecie zmierzyć i porównać - ilość szczeniaków na wiek hodowli, czy też procent championów? ) najważniejsze/największe polskie hodowle. Wszystko jest napisane w wątku, trzeba tylko wyjść z własnego tyłka.

I też uważam większość pytań o krycia, reproduktorów na tym etapie za głupie. Na to przyjdzie czas przy faktycznym organizowaniu klubu a nie teraz przy omawianiu spotkania na którym będą rozmowy czy da się w ogóle założyć klub. No ale chyba kogoś wybitnie ubodło że może (wg swojej wyobraźni, bo dla mnie za wcześnie na obrażanie się) stracić na ważności w światku wilczakowym.
Ostatnim zdaniem trafiłeś w samo sedno i tym razem chyba pierwszy raz przyznam Ci rację w 100%.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2009, 15:18   #49
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Dziękuję za wyjaśnienie. Nie dziw się proszę, że skoro napisałeś:
Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Dlaczego zostało wybrane te 5 hodowli?
Wynika to z faktu, że jest to 5 największych hodowli w Polsce .
to zapytałam, co rozumiane jest przez "największych".

Twoje pierwsze słowa naprawdę nijak się mają do stwierdzenia:

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Taki skład ustaliłem ja i tak jak napisałem nie muszę się z tego tłumaczyć. Nie muszę podawać kryteriów wyboru i co było powodem włąśnie doboru konkretnych osób do tego składu.
Naprawdę nie ma konieczności wymyślania niczego na siłę. Spokojnie można powiedzieć "bo takie jest moje "widzimisię" i nie chcę/nie umiem go uzasadnić".

Nie mam więcej pytań dot. Grupy Inicjatywnej.

__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2009, 16:03   #50
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Joanna View Post
Naprawdę nie ma konieczności wymyślania niczego na siłę. Spokojnie można powiedzieć "bo takie jest moje "widzimisię" i nie chcę/nie umiem go uzasadnić".

Nie mam więcej pytań dot. Grupy Inicjatywnej.
Bo nie wiem jakiej Joanno oczekujecie odpowiedzi i usiłujecie taką odpowiedź wymóc z mojej strony.
Wszystko co miałem do powiedzenia wyjasniłem w poście nr 236, a pseudo temat dalej był drążony i chyba nie do końca otrzymałaś odpowiedź skoro pytałaś o kilkadziesiat postów dalej o to samo. Nikt nie poruszył spraw istotnych bo ważniejsze stało się dlaczego On, a nie Ja.

Dla mnie ten post jest jasny i bardzo czytelny i to co w nim potem dopisałem jako P.S. jest wystarczającym uzupełnieniem.
Wyjaśniłem najprościej jak to można zrobić reszte w poście nr 240.
To powinno wam wystarczyć.
Post Tadeusza nr 282 właściwie powinien zakończyć całą sprawę.
Jesli czegoś nie rozumiecie lub coś jest dla kogoś niejasne to już nie mój problem. Dla mnie jest to aż nad wyraz oczywiste i zrozumiałe.
Przepraszam za to co teraz napisze ale nawet ten ... btd dokładnie wszystko zrozumiał. ( Mam nadzieje, ze nie będziesz miał o to urazu, ze wycieram sobie ,,,Twoją osobą.

No, a pewnego rodzaju zagrania, podchody czy przepychanki Agnieszki mnie nie interesują. Jeśli ktoś uważa, ze jest w stanie wnieść do tej rozmowy coś naprawdę istotnego to zapraszam serdecznie. Jesli wie jakie jest meritum sprawy odnosnie spotkania to jak najbardziej moze się tym zając. Jeśli twierdzi, ze zrobi to lepiej to jak najbardziej.
Jednak jak dotąd nikt z tych piszących pieniaczy nie zrobił nic poza słownymi przepychankami . Ja bardzo chętnie oddam inicjatywę i przekaże ją temu co myśli, ze nadaje się na tą funkcję najlepiej.

Nie wiem czy tak ma wyglądać współpraca i nie oczekuje od nikogo zachwytu euforii czy wiwatu na stojąco bo jest mi to do niczego nie potrzebne.

Chcecie rozmawiać na tematy istotne odnosnie rasy proszę bardzo. Ja jestem jak najbardziej za i sam się chętnie przyłącze do takiej dyskusji jeśli będzie ona budująca i zacznie wnosić cos nowego.

Macie pole do popisu i dam Wam kilka tematów, które możecie zacząć rozstrzygac już w tej chwili.

Dysplazja - Kiedy i jakiego typu powinno się wykonywać prześwietlenia. Dlaczego jest to tak istotne dla rasy, czy moze jest to tylko marginalne i zupełnie nie potrzebne.

Bonitacja - czy jest potrzebny tzw przegląd hodowlany, w jakim celu nalezy go przeprowadzać i w jaki sposób opracować najlepszą metodę jego wykonania.

Testy psychiczne - czy powinny być takie testy przy tej rasie i co powinny mieć na celu nam pokazać, co mogą wniesc takie testy w poniesienie poziomu hodowlanego tej rasy.

Tresura - w jaki spsób powinno się szkolić wilczaka, jak dobrać najlepsze metody szkolenia i na jakie uwarunkowania nalezy zwrócić istotną uwagę przy doborze formy szkolenia.

Bardzo serdecznie zapraszam do dyskusji tym razem wszystkich.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2009, 16:42   #51
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Bo nie wiem jakiej Joanno oczekujecie odpowiedzi i usiłujecie taką odpowiedź wymóc z mojej strony.
Nie wiem jak inni, ale ja oczekiwałam odpowiedzi na pytanie: na jakiej podstawie oceniano, które hodowle są największe. Nie wnikam dlaczego proste pytanie traktujesz jako podchody i przepychanki. Zapytałam wprost. Dostałam odpowiedź wprost. Jasne i proste. Będę wdzęczna jak na przyszłość postarasz się nie przyporządkowywać mnie na siłę do jakichkolwiek grup. Wypowiadam się tylko za siebie.

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
... Nikt nie poruszył spraw istotnych bo ważniejsze stało się dlaczego On, a nie Ja.
Nadinterpretujesz: gdzie ktoś napisał dlaczego ta hodowla a nie moja? Ja nic takiego nie widzę. Może za mało wytrwale szukam dziury w całym i doszukję się spisków. Dla mnie takie teksty są kompletnie bezsensowne. Rozumiem jednak, że mogłeś ulec atmosferze, która - dzięki niektórym użytkownikom - zapanowała na forum ale proponuję ochłonąć nieco. Napradę nie wszyscy bawią się w wojny podjazdowe.

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Jesli czegoś nie rozumiecie lub coś jest dla kogoś niejasne to już nie mój problem.
Ja podchodzę do tego, co mówię i piszę zupełnie inaczej. Jeśli ktoś nie rozumie moich wypowiedzi, to je wyjaśniam. Nie w moim stylu jest napisanie: "nie wiesz, o co mi chodzi to twój problem".
Być może problem, jaki masz przed sobą wynika z nadmiernie rozbudowanych wypowiedzi? Nie odpowiadaj, proszę, na to tylko sobie przemyśl.

Pozdrawiam i czekam na wieści ze spotkania Grupy Inicjatywnej.
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2009, 16:42   #52
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Rozpetala sie ostra dyskusja... wiec moze na spokojnie zacznijmy od poczatku...

Czym jest GRUPA INICJATYWNA - w sumie to jedynie grupka ludzi, ktora POZBIERA DEKLARACJE i przeprowadzi korespondencje z ZKwP. A na koniec swojej dzialalnosci (gdy bedzie juz 100 osob chetnych do zalozenia klubu) ustali termin Walnego Zgromadzenia. I NIC WIECEJ...
Nie bedzie zadnych ustalen co ma robic klub, czy bedziemy psy badac, czy trenowac. Nie bedzie wytycznych co do reprodutorow, jak ma ktos hodowac, itp.... Nie ma tez ona nic wspolnego z pozniejszymi wladzami klubu!!!

Grzesiek chcial ulatwic sprawe i wrzucil na liste czynnych (wiekszych) hodowcow. Oczywiscie tez jestem zdania, ze powinni sie tam znalezc ci, ktorzy tworza "najwieksze partie". Ale tez sadze, ze warto pomyslec, czy nie pozwolic dzialac tez tym "malutkim", ktorzy moze zrobia i pomoga o wiele bardziej niz hodowcy, ktorzy nie robia (obecnie) nic (chocby dlatego, ze nie maja na to czasu! ).

MOJA PROPOZYCJA:
1) ustalmy jak duza ma bryc grupa inicjatywna
2) zapytajmy hodowcow zaproponowanych przez Grzeska, czy maja czas stawic sie na SPOTKANIE. I czy maja czas na DZIALANIE.
3) zapytajmy innych, czy ktos jeszcze chce byc w tej grupie

Jesli bedzie wiecej chetnych niz ilosc ustalona przez nas w punkcie 1) to mozemy zrobic szybkie wybory... I tak demokratycznie ustalimy grupe...


Mamy jeszcze na to czas, a wszystko zacznie sie spokojnie....
(w sprawie grupy inicjatywnej wydziele oddzielny temat)

Jesli chodzi o to CO ma robic klub, jakie ma miec CELE, na jakich zasadach ma dzialac - to ustali zebranie wyborcze. Wtedy WSZYSCY, ktorzy zapisza sie do klubu beda mieli prawo glosu i mozliwosc wybrac do wladz osoby, ktore najbardziej im pasuja... Wtedy tez WSZYSCY, na zasadzie wiekszosc, bedziemy mieli wplyw na to co ma sie dziec i co ma zostac zapisane w regulaminach. Tu juz nie bedzie sie liczylo czy ktos hoduje, jak dlugo, ile mial miotow. Ale czy potrafi uzasadnic swoja propozycje i przekonac do niej innych. Czysta demokracja...
(ten temat zostawie na cele samego klubu - ktore bedziemy chcieli osiagnac, gdy juz powstanie sam klub (czyli PO Walnym Zgromadzeniu)
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2009, 16:55   #53
krzyg
Dziad Borowy
 
krzyg's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 76
Send a message via Skype™ to krzyg
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Bo nie wiem jakiej Joanno oczekujecie odpowiedzi i usiłujecie taką odpowiedź wymóc z mojej strony.
Wszystko co miałem do powiedzenia wyjasniłem w poście nr 236, a pseudo temat dalej był drążony i chyba nie do końca otrzymałaś odpowiedź skoro pytałaś o kilkadziesiat postów dalej o to samo. Nikt nie poruszył spraw istotnych bo ważniejsze stało się dlaczego On, a nie Ja.

Dla mnie ten post jest jasny i bardzo czytelny i to co w nim potem dopisałem jako P.S. jest wystarczającym uzupełnieniem.
Wyjaśniłem najprościej jak to można zrobić reszte w poście nr 240.
To powinno wam wystarczyć.
Post Tadeusza nr 282 właściwie powinien zakończyć całą sprawę.
Jesli czegoś nie rozumiecie lub coś jest dla kogoś niejasne to już nie mój problem. Dla mnie jest to aż nad wyraz oczywiste i zrozumiałe.
Przepraszam za to co teraz napisze ale nawet ten ... btd dokładnie wszystko zrozumiał. ( Mam nadzieje, ze nie będziesz miał o to urazu, ze wycieram sobie ,,,Twoją osobą.
No to lecimy....

post 236:
"To spotkanie odbędzie się niezależnie od galicyjskiego i będzie zamknięte dla innych osób. Bardzo przepraszam za taką formę, ale tego wymaga sytuacja i o losach czechosłowackiego wilczaka muszą rozmawiać największe hodowle w Polsce."

post 240:
"Dlaczego zostało wybrane te 5 hodowli?
Wynika to z faktu, że jest to 5 największych hodowli w Polsce i to w pierwszej fazie tworzenia klubu one muszą dojść do pełnego porozumienia pomiędzy sobą i wyrazić pełną akceptację i aprobatę dla Klubu Rasy.
Następnie mogą zostać uruchomione wszelkie procedury nad jego tworzeniem, lub możemy o nim zapomnieć na bardzo długo.
Nie jest to Elita, która ma trząść światem walczakowym, ale ludzie, którzy mają ogromną wiedzę i doświadczenie w tym temacie. Bo to my wszyscy potem na tej bazie mamy opierać swoje założenia i z jej zasobów w odpowiedni sposób korzystać."

post 282:
"Myślę, że warto sobie opisaś co stoi przed taką grupą inicjatywną.
A więc po pierwsze zarysowanie koncepcji działania klubu. Jego celów i zadań, tak by były do zaakceptowania przez wszystkie strony. "

Osobiście najbardziej interesuje mnie jaką sytuację masz na myśli w tym zdaniu: "ale tego wymaga sytuacja i o losach czechosłowackiego wilczaka muszą rozmawiać największe hodowle w Polsce." Dlaczego te rozmowy mają toczyć się za zamkniętymi drzwiami. Dlaczego w "zarysowywaniu koncepcji działania klubu" nie mogą wziąć udziału inni zainteresowani jego przyszłością? Skoro spotkanie grupy incjatywnej ma się odbyć przy okazji Galicyjskiego dlaczego nie może być 'otwarte' dla reszty uczestników zlotu?
__________________
There is no reality -- only our own order imposed on everything.
Basic Bene Gesserit Dictum
krzyg jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2009, 17:16   #54
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Joanna View Post
Nie wiem jak inni, ale ja oczekiwałam odpowiedzi na pytanie: na jakiej podstawie oceniano, które hodowle są największe. Nie wnikam dlaczego proste pytanie traktujesz jako podchody i przepychanki. Zapytałam wprost. Dostałam odpowiedź wprost. Jasne i proste. Będę wdzęczna jak na przyszłość postarasz się nie przyporządkowywać mnie na siłę do jakichkolwiek grup. Wypowiadam się tylko za siebie.


Nadinterpretujesz: gdzie ktoś napisał dlaczego ta hodowla a nie moja? Ja nic takiego nie widzę. Może za mało wytrwale szukam dziury w całym i doszukję się spisków. Dla mnie takie teksty są kompletnie bezsensowne. Rozumiem jednak, że mogłeś ulec atmosferze, która - dzięki niektórym użytkownikom - zapanowała na forum ale proponuję ochłonąć nieco. Napradę nie wszyscy bawią się w wojny podjazdowe.


Ja podchodzę do tego, co mówię i piszę zupełnie inaczej. Jeśli ktoś nie rozumie moich wypowiedzi, to je wyjaśniam. Nie w moim stylu jest napisanie: "nie wiesz, o co mi chodzi to twój problem".
Być może problem, jaki masz przed sobą wynika z nadmiernie rozbudowanych wypowiedzi? Nie odpowiadaj, proszę, na to tylko sobie przemyśl.

Pozdrawiam i czekam na wieści ze spotkania Grupy Inicjatywnej.
Rozmawialiśmy na ten temat telefonicznie. Ja nie będe robił nic na siłę i tak w zasadzie nie o to chodzi.
Jesli Ty nie wykazujesz dobrej woli to co ma na to powiedzieć cała reszta.
To raczej sama powinnaś się głęboko zastanowić nat tym co chcesz osiągnąć.

Wyjaśniam wszystkim dokładnie i jasno.

To ja organizuje takie spotkanie, to ja dokonałem takiego , a nie innego wyboru i to ja mam prawo decydować kto na tym zebraniu będzie, a kogo na nim nie bedzie.
Na zebranie zostały zaproszone następujące osoby , Ela Wojtko, Ewa Bednarska, Daniel Ziemnicki, Magdalena Kuder, Małgorzata Peron, Małgorzata Zygardowicz.
Wszystkie te osoby przyjeły takie zaproszenie z radoscią i pełną akceptacją na taką inicjatywę.

Nie widzę, zadnego powodu dla którego miałbym się komu kolwiek tłumaczyć z mojego postępowania, a zwłąszcza Agnieszce, Joannie, kolejnej Agnieszce , czy komus innemu.

Jeśli ktoś wyraża taką wolę to ma zupełnie wolną ręke i moze sobie zorganizować własne spotkanie i zaprosić sobie na nie kogo tylko chce.

Jednak przez najbliższe kilka lat nikt z was nie zrobił nic.

Powinniście wszyscy to uszanować i dać sobie spokój, ze włąśnie takie osoby jakie zaprosiłem wyraziły wspólną chęć rozmowy .

Tyle , albo aż tyle mam do powiedzenia w tym temacie.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2009, 17:46   #55
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
To ja organizuje takie spotkanie, to ja dokonałem takiego , a nie innego wyboru i to ja mam prawo decydować kto na tym zebraniu będzie, a kogo na nim nie bedzie.
Na zebranie zostały zaproszone następujące osoby , Ela Wojtko, Ewa Bednarska, Daniel Ziemnicki, Magdalena Kuder, Małgorzata Peron, Małgorzata Zygardowicz.
Wszystkie te osoby przyjeły takie zaproszenie z radoscią i pełną akceptacją na taką inicjatywę.

Nie widzę, zadnego powodu dla którego miałbym się komu kolwiek tłumaczyć z mojego postępowania, a zwłąszcza Agnieszce, Joannie, kolejnej Agnieszce , czy komus innemu.

Jeśli ktoś wyraża taką wolę to ma zupełnie wolną ręke i moze sobie zorganizować własne spotkanie i zaprosić sobie na nie kogo tylko chce.

Jednak przez najbliższe kilka lat nikt z was nie zrobił nic.

Powinniście wszyscy to uszanować i dać sobie spokój, ze włąśnie takie osoby jakie zaprosiłem wyraziły wspólną chęć rozmowy .

Tyle , albo aż tyle mam do powiedzenia w tym temacie.
Grzes.
To, ze chcesz cos zrobic w kierunku utworzenia Klubu Rasy - super! Pewnie masz wiecej czasu i samozaparcia niz inni. To sie chwali...
Ale to nie oznacza, ze Klub bedzie TWOJ i tylko TY bedziesz podejmowal wszystkie decyzje. To co robisz to wolontariat, sam sie na to zdecydowales. Wiec nie dziw sie i nie wkurzaj, ze ktos ma jakies pytania lub obiekcje, jesli na te pytania nie odpowiadasz wprost - tylko zalewasz potokiem niepotrzebnych slow.
Nie wymagaj od wszystkich slepego poparcia.
Dzielac ludzi na przyjaciol i wrogow - na podstawie tego czy zgadzaja sie z Toba w stu procentach czy nie - daleko nie zajedziesz.

A co do samego tematu. Zgadzam sie, ale z postem Margo.
Osobiscie bardzo chetnie pojawilabym sie na takim spotkaniu i nie rozumiem z jakiego powodu ma byc tajne i ograniczone do malej grupki osob - skoro jest w trakcie Galicyjskiego. Miejsca raczej nie zabraknie...
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Last edited by sssmok; 06-05-2009 at 17:50.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2009, 17:51   #56
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Rozmawialiśmy na ten temat telefonicznie. Ja nie będe robił nic na siłę i tak w zasadzie nie o to chodzi.
Jesli Ty nie wykazujesz dobrej woli to co ma na to powiedzieć cała reszta.
To raczej sama powinnaś się głęboko zastanowić nat tym co chcesz osiągnąć.
I po kiego napisałam, że to mój problem, że ktoś nie rozumie, co piszę....

Grzesiu, weź głębszy oddech i się zastanów. Prosisz, by czytać ze zrozumieniem, co piszesz. Ja oczekuję tego samego.

Nie sprowadzaj tego tematu do poziomu piaskownicy i tupania. Temat jest ważny i wypowiedzi jak ta powyżej są chyba nie na miejscu.

Wypowiadasz się PUBLICZNIE i nie dziw się, że ktoś może mieć jakieś pytanie.
Zauważ, że JA nie oceniam listy członków Grupy co usilnie próbujesz podkreślać.
ZAPYTAŁAM CO ZNACZY "NAJWIĘKSZE HODOWLE W POLSCE".
Dostałam odpowiedź.
Cała reszta była DLA MNIE zupełnie niepotrzebna.
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2009, 17:54   #57
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Troszkę się tu zrobiło nie miło…. Ale, to akurat nie było moim celem.
Każdy na forum ma prawo pytać i nikt nie powinien do niego dzwonić z prośbą o wykasowanie posta nawet jak jest, to na stopie koleżeńskiej itd. (to już stało się prywatą)
Moim zdaniem skoro już Grzesiek sponsoruje takie spotkanko (swoje spotkanko) to niech będzie jak on sobie to zaplanował, bo skoro widzimy jakieś pynkty dyskusyjne, znaczy to, że ustalił sobie przebieg rozmów. Ok. niech hodowcy nauczą się ze sobą rozmawiać normalnie przy stole.
Dobrą jest też sugestią rozwiązanie nurtujących nas pytań przy okazji Galicyjskiego.
Już dajmy tematowi luzzzzzzzzzzz.
Ale niech powstanie nowy temat z pytaniami i chodzącymi nam po głowie pomysłami.
W temacie tym – tu czuwajka Admina – powinien być zakaz cytowania poprzednich postów pod rygorem np. blokady forumowej. Posty powinny zostać wydrukowane na to spotkanie i jedna osoba niech czyta kolejno – i wtedy też będzie odpowiednia dyskusja. Dlaczego taka forma?
A no dlatego, że nie wszyscy na spotkaniu będą, a jest jeszcze dużo czasu do niego i każdy zdąży coś wpisać w poście.
Co wy na to? To demokratyczne podejście
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2009, 17:57   #58
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

To jest bardzo ciekawe.

Dopóki sprawa sama obumierała to było cicho i było dobrze. Aż tu nagle Grzegorz wziął się za organizację, poustawiał spotkanie jak dla mnie 'najważniejszych' ludzi którzy powinni mieć coś do powiedzenia, zyskał ich akceptację i zainteresowanie i teraz okazuje się że paru osobom już nie podoba się zakładanie klubu. Oczywiście mało co otwartym tekstem, ale to jest aż nazbyt czytelne jak po ustaleniu spotkania GI nagle ludzie się budzą z paniką że jeszcze zostaną pominięci i nie będą tacy ważni.

Spokojnie, będą wybory, będzie można złożyć swoją kandydaturę i uzasadnić ją i droga do kariery i ważności otwarta - jeśli zostanie się wybranym.

A przestawianie propozycji organizacji GI przez Margo w momencie jak Grzegorz jako jedyny ruszył się i już zorganizował jest eeee jakieś takie... rozpaczliwe.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2009, 18:17   #59
krzyg
Dziad Borowy
 
krzyg's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 76
Send a message via Skype™ to krzyg
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
To jest bardzo ciekawe.

Dopóki sprawa sama obumierała to było cicho i było dobrze. Aż tu nagle Grzegorz wziął się za organizację, poustawiał spotkanie jak dla mnie 'najważniejszych' ludzi którzy powinni mieć coś do powiedzenia, zyskał ich akceptację i zainteresowanie i teraz okazuje się że paru osobom już nie podoba się zakładanie klubu. Oczywiście mało co otwartym tekstem, ale to jest aż nazbyt czytelne jak po ustaleniu spotkania GI nagle ludzie się budzą z paniką że jeszcze zostaną pominięci i nie będą tacy ważni.
Jasne, nie ma to jak dobra teoria spiskowa. Komu się tu niby zakładanie klubu nie podoba? Gadze? Joannie? Mnie? Jak już jesteś "złośliwy krasnolud" to pisz prosto z mostu.

Możesz mi wytłumaczyć dlaczego spotkanie ma być za zamkniętymi drzwiami? Wydaje, że cała ta dyskusja sprowadza się do odpowiedzi na to pytanie. Dlaczego pozostali uczestnicy Galicyjskiego, skoro będą już na miejscu i chcieliby wziąć w nim udział mają zostać za drzwiami. Może im też zależy na powstaniu klubu i chcieliby pomóc?

Quote:
Originally Posted by btd View Post
A przestawianie propozycji organizacji GI przez Margo w momencie jak Grzegorz jako jedyny ruszył się i już zorganizował jest eeee jakieś takie... rozpaczliwe.
Oczywiście - jak Margo się odezwie to na pewno jest spisek. Zwłaszcza kiedy jest na liście zaproszonych przez Grześka.
__________________
There is no reality -- only our own order imposed on everything.
Basic Bene Gesserit Dictum
krzyg jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2009, 18:28   #60
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Post

Quote:
Originally Posted by sssmok View Post
Grzes.
To, ze chcesz cos zrobic w kierunku utworzenia Klubu Rasy - super! Pewnie masz wiecej czasu i samozaparcia niz inni. To sie chwali...
Ale to nie oznacza, ze Klub bedzie TWOJ i tylko TY bedziesz podejmowal wszystkie decyzje. To co robisz to wolontariat, sam sie na to zdecydowales. Wiec nie dziw sie i nie wkurzaj, ze ktos ma jakies pytania lub obiekcje, jesli na te pytania nie odpowiadasz wprost - tylko zalewasz potokiem niepotrzebnych slow.
Nie wymagaj od wszystkich slepego poparcia.
Dzielac ludzi na przyjaciol i wrogow - na podstawie tego czy zgadzaja sie z Toba w stu procentach czy nie - daleko nie zajedziesz.

A co do samego tematu. Zgadzam sie, ale z postem Margo.
Osobiscie bardzo chetnie pojawilabym sie na takim spotkaniu i nie rozumiem z jakiego powodu ma byc tajne i ograniczone do malej grupki osob - skoro jest w trakcie Galicyjskiego. Miejsca raczej nie zabraknie...
Więc zorganizuj sobie swoje własne wtedy nie zostaniesz pominięta.
Kończe temat klubu i mam nadzieje, ze wykażesz się równie dużym zaangażowaniem w cyklu jego tworzenia.
Wtedy też sama sobie odpowiesz na głupie pytanie czyj to będzie klub.
Niestety ale ja nie wytrzymuje z takimi ludzmi właśnie jak Ty nerwowo.
Jeśli nie jesteś w stanie pojąć jednej podstawowej sprawy po co jest takie spotkanie i w takim gronie to nie mamy o czym rozmawiać.
Tak samo jak z większoscią nie mam o czym dyskutowac w tym temacie.
Jesli to was tak bardzo ubodło, ze zostaliście pominięci i uraziło tak wielce wasze ambicje do bycia najważniejszymi wyroczniami tego forum to jest wasz problem.
Dla mnie jesteście zwykłymi posiadaczami psa na dodatek nie mającymi o nim większego pojęcia jak i o samych sobie.
Jesteście takimi samymi posiadaczami jak ja i ja przez to nie pretenduje do tronu.
Jeśli Gaga myśli, ze jej niezachwiana pozycja królowej zostanie obalona to niech sobie tak myśli. Nie jest wyrocznią tak samo jak Wy nia nie jesteście.

Na forum jesteście tacy mocni to proszę dajcie mi argumenty abym tak dalej myślał.
Pokażcie mi co zrobiliscie dla rasy, w czym sie naprawde potrafiliście wykazać.
Ja tego nie widze i przez to zostaliscie pominięci bo nie zasługujecie aby usiasć z tymi osobami co zostały zaproszone do jednego stołu.
Dlatego zarówno Twoim jak i Gagi moze to pozostać tylko błogim życzeniem.

No ale zawsze mozecie się wykazać.
Tylko nie w robieniu zamieszania bo w tym jesteście najlepsi ale chyba fora wam się pomyliły.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org