Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Mimo téma

Mimo téma O všem a o ničem - aneb jak příjemně strávit volný čas...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 18-10-2011, 22:25   #1
Saerithra
Junior Member
 
Saerithra's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 96
Default Soukromá dramata

Zdravím, tak co? Kdo se díval? A co si myslíte o dalším házení špíny na Desenského?
Saerithra jest offline   Reply With Quote
Old 18-10-2011, 22:47   #2
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Saerithra View Post
Zdravím, tak co? Kdo se díval? A co si myslíte o dalším házení špíny na Desenského?
Teď mě ukamenují, ale na každém šprochu, pravdy trochu...
Jinak nemám ráda ani paní Daušovou a neuznávám ji jako odborníka na psy.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 18-10-2011, 23:06   #3
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

No můj názor je jednoznačný - nevěřím ani jedné straně - asi neměl právo NO utratit, ale bůhví jak to bylo s útulkem. Já bych svého psa nikam nikdy nikomu nedala!. Každopádně mě zaujali a dost rozesmutnili jeho názory - nepomůže křížencovi?, chce jen lukrativní, statné a vypadající a dobře "prodejné" nebo spíše udané psy? Ty mohou prodat sami majitelé nebo je lehce udá kdokoliv.
U známých jsme řešili problém s dospělým pyrenejským psem - hodný na lidi, ale rve se se psi a je velký tulák - v noci jsem dala inzerát zdarma a v poledne druhý den jsem ho stáhla a měla 5 vážných zájemců ! Protože to byl dobře vypadající pes.
Neznám ho osobně jednou jsem ho žádala o radu (ohlednbě našeho voříška) a jednal se mnou jako s malým dítětem a nepomohl mi. To co dělal bylo fajn, ale jeho momentální názory mě dost zarazili - od toho tu původně nebyl.
A ta chytrá paní D? :-))) ta je jen k smíchu. Ta je odbornice jako já na humry :-)
No každopádně to není pěkný tahat to přes tv. Mají si to vyřešit spolu a nebo mu psa vůbec nedávat.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 18-10-2011, 23:11   #4
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
A ta chytrá paní D? :-))) ta je jen k smíchu. Ta je odbornice jako já na humry :-)
Ale zase díky ní máme výraz Nukleární bestie
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 18-10-2011, 23:16   #5
Saerithra
Junior Member
 
Saerithra's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 96
Default

Souhlasím, vyřešit by si to měli mezi sebou. Já se ho taky nechcu nějak zvlášť zastávat, ale mohli tam dat třeba pár rozhovorů s lidma, kterým pomohl, ne jen zaryté nepřátele. Takhle si člověk, který se na to dívá neudělá vlastní obrázek, podle informací 'obou táborů', ale přijme ten, který je mu předkládán. K tomu, že chce spíš kvalitní psy s pp se ani moc nedivím. Ten člověk taky musí z něčeho žít a jestli nemá místo pro psy, které si stejně nejspíš nikdo nevezme, není se moc čemu divit, že o ně velký zájem nejeví, byť to od něj není moc pěkné.
Saerithra jest offline   Reply With Quote
Old 19-10-2011, 00:43   #6
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

. Takhle si člověk, který se na to dívá neudělá vlastní obrázek, podle informací 'obou táborů', ale přijme ten, který je mu předkládán.

TAk to je pak ale problém toho konkrétního člověka, že "přijme obrázek, který je mu předkládán." Říkali to v TV, tak to tak je.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 19-10-2011, 01:15   #7
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

[quote=Saerithra;409113]Souhlasím, vyřešit by si to měli mezi sebou. Já se ho taky nechcu nějak zvlášť zastávat, ale mohli tam dat třeba pár rozhovorů s lidma, kterým pomohl, ne jen zaryté nepřátele.

Proč rozhovory s lidmi, kterým pomohl? Jak souvisejí s těmito konkrétními případy? Dostal prostor vyjádřit se k případu (např. mohl říci, na jaké veterině byl pes utracen, kdo ho utratil, mohl argumentovat ohledně vlastnictví psa) a ne jen stát a opakovat "to jsem neřekl", aby pak jinými slovy přiznal, že "to řekl". Nikdo na něj neházel špínu, řešili konkrétní případ a dostal možnost se ohradit. Klímovi rádoby investigativní pořady ráda nemám, ale tohle mi přišlo ještě poměrně objektivní. Pokud skutečně převychoval 2000 psů mu v tomto pořadu nikdo neupírá, to se neřeší, řeší se utracený kříženec NO a druhý pes. A to podle mě nevysvětlil. Jestli to vysvětlit nechtěl a s novináři neměl zájem se bavit, tak to je jiná věc, ale pak nechápu, proč se nechal natáčet a mluvil na kameru
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 19-10-2011, 08:29   #8
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Tak jsem to, ač nerada, shlédla. Práci RD jsem sledovala už od doby, kdy si přivezl první problémové československé vlčáky. A několikrát ho také viděla v akci. Potřebu vyjadřovat se k tomu, jak s nimi pracuje už dávno nemám. Tahle reportáž jsou to jen kecy, kecy a kecy z obou stran. Jediná věta, která stojí za zamyšlení padla v závěru a ta je podle mě hodně blízko k realitě ...
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 19-10-2011, 09:49   #9
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Neznám ho osobně jednou jsem ho žádala o radu (ohledně našeho voříška) a jednal se mnou jako s malým dítětem a nepomohl mi.
Mám podobnou zkušenost...

Quote:
Originally Posted by Saerithra View Post
...ale mohli tam dat třeba pár rozhovorů s lidma, kterým pomohl,...
Možná nebylo s kým. Já na rozdíl od Pavla nikoho takového neznám.


Můj názor na eutanázii je takový, že je vhodná až v terminálním stádiu nevyléčitelné choroby, při které zvíře nesnesitelně trpí. Ale kvůli tomu, že je rapl povaha?... To bychom museli postřílet půlku lidstva.
Komu jsi život nedal, tomu ho neber (pokud ho nechceš sežrat)...

Jinak k celé reportáži bych řekla, že to je zbytečné plýtvání kilobajtama a časem. Blbost je na obou stranách. Útulek má mít písemnou smlouvu komu a za jakých podmínek koho a do jakého vztahu dává - jak psal Pavel - jak to, že s majitelem tu smlouvu mají a s RD ne? Na každý veterinární úkon včetně eutanázie obvykle existuje faktura. Krom toho se někdo musel postarat o tělo. To všechno se dá doložit a kdo to doložit nechce, sám se staví do pozice podezřelého.

Howgh!
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 19-10-2011, 10:21   #10
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Me teda pomohl hodne , dva roky jsme tam s arwen jezdili od jejich trech mesicu a muzu rict, ze kdybych videla neco, co by na me pusobilo zle, nejezdila bych tam. A videla jsem ho dostkrat v akci na to, abych to mohla posoudit a udelat si obrazek na zaklade VLASTNI zkusenosti, ne jen jedna pani povidala a ze rikali cosi v televizi. Snad si proboha nemyslite, ze ta reportaz byla nesestrihana a co zaznelo v telvizi opravdu zaznelo takhle v realu.? Televize si s jakoukoliv kauzou udela co se ji libi a hodi do sledovanosti. Jo, Ruda je na lidi dost tvrdej a malokdo jeho chovani rozchodi, ale ja nepotrebuju aby mi nekdo mazal med kolem huby a taky se mi mockrat nelibilo, kdyz mi neco rekl, jak to rekl, po svym, ale kdyz jsem se nad tim zpetne zamyslela, mnohdy mel pravdu....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 19-10-2011, 11:37   #11
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

[quote=mellorn;409147]Me teda pomohl hodne

Já to spíš myslela tak, že podle mě v tomto případu vůbec není důležité komu pomohl nebo nepomohl. Podstatou je utracení psa a to se řeší. Vše okolo je balast. A na přímé dotazy se v pořadu nevyjádřil. Jestli to sestříhali samozřejmě netušim. Ono ten pořad byl celkově trošku o ničem. Dvě velmi asertivní a poněkud excitovaná děvčata naučeně opakující pořád to samé - trošku mi připomněli zástupce z jedné nejmenované ekologické organizaceD (nic proti ekologickým organizacím). Prostě reportáž natočená jako senzace. Nějak nemám vnitřní potřebu se tím zabývat, kdyby se tu nezačalo diskutovat, tak mě pořad vůbec nezaujal To je ostatně příznačné pro reprotáže Klímy, Johna a spol. - nafouknout bublinu a nic nedořešit.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 19-10-2011, 01:08   #12
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Saerithra View Post
Zdravím, tak co? Kdo se díval? A co si myslíte o dalším házení špíny na Desenského?
Shlédnuto. Když si odmyslím argumenty obou stran (osobně neznám nikoho ze zůčastněných), tak ze stylu chování, jednání, mimiky, snahy "chovat se jako pes" v úvodu dokumentu - pan Desenský není člověk, který by ve mě budil důvěru a sympatie a s kterým bych se toužila setkat.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 20-10-2011, 08:59   #13
bambas
Junior Member
 
bambas's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 119
Send a message via ICQ to bambas
Default

Ja se divim, ze tady vubec rozjizdite te hle zbytecnej flejm. Soukroma dramata je porad televize Prima, ktera stejne jako Nova, dela ze vseho show, popripade srdcervouci udalost, podbarvenou vhodne vybranou hudbou, apod. (Prima je oproti Nove na tom lepe - v dobrem slova smyslu). Takovehle reportaze jsou jen sled sestrihanych snimku, kde se nedovite celou pravdu a daji tam jen to, co jim zvysi sledovanost (hadky, apod.). Takze mi tahle diskuze prijde dost zbytecna a je videt, ze porad dosahl toho, o co mu slo... Normalni clovek takovehle porady radeji ani nesleduje, protoze je pak akorat zbytecne nasranej.
__________________
Lubomír
bambas jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org