Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wzorzec & bonitacje

Wzorzec & bonitacje Jak powinien wyglądać typowy wilczak, ile waży CzW, ile ma w kłębie, informacje o przeglądach hodowlanych ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 20-12-2007, 21:33   #61
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Jab ma kolo 30kg :P
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2008, 00:40   #62
DORA
Member
 
DORA's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 993
Default

halllooooo ludzie przeciez dla kazdego (tak mysle )wlasciciela ktory kocha swego psa to on jest najpiekniejszy najmadrzejszy i nawet gdy na wystawie nie zajmie jednego z najwyzszych miejsc i tak powie ze sedziowie sie nie znali i psiurka skrzywdzili wiecie co wam wszystkim powiem -najpiekniejszym psem jest moj (dla mnie oczywiscie)a zaraz po nim wszystkie inne bo tez sa cudowne i chca byc kochane a nie oceniane ale tak ten psi swiat juz jest poukladany ze szukamy i zmierzamy do idealu i gdzies tam w skrytosci mamy nadzieje ze jakis sedzia i naszego piesia doceni za to czy owo wiec temat ktory sie rozwinal jest siii tylko ostroznosci nigdy nie zaszkodzi miec odrobinke a na koniec pozdrawiamy Anetke i jej rodzinke serdecznie-Dorota Adam a siostre pozdrawia Jotun z Gdyni
DORA jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2008, 01:51   #63
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Poprostu : ZGADZAM SIĘ i POPIERAM
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2008, 04:50   #64
konek
Member
 
konek's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bystrzejowice
Posts: 712
Send a message via Skype™ to konek
Default

Polecam:

http://www.wolfdog.org/pol/articles/1381.html
__________________
http://henrykowka.wolfdog.org/
konek jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2008, 09:31   #65
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Po latach jednak cos bym zmieniła
Ostrzejsze spojrzenie na wlasnego psa, bo czlowiek nabiera doswiadczenia, zwieksza sie ilosc materialu poznawczego, uscislaja sie priorytety . Poza tym niebagatelny jest wplyw otoczenia i czasem dlugotrwala presja, wymuszanie komplementow lub zbytnia krytyka daja w efekcie pewien dystans.
Z wiekiem tez poglebia sie znajomosc psychiki wlasnego psa, ilosc wspolnych doswiadczen daje nam wieksza wiedze na temat naszego psiego przyjaciela.

Dzis wiem co jest najwazniejsze i najlepsze w moim psie, te cechy nie podlegaja zadnej ocenie na ringu, zadren sedzia nie jest w stanie tego zobaczyc a to co ocenia w tych kilku minutach jest dla mnie, dla wlasciciela (nie hodowcy!) kompletnie bez znaczenia. Lubie ten stan swiadomosci On uniemozliwia zdenerwowanie najdziwniejsza ocena sedziowska- bo co taka ocena moze zmienic w rzeczywistosci?
Dane mi bylo dostac sporo elementow do wlasnej oceny mojego burego, m.in jego dzieciaki - co wziely dobrego, co gorszego...fajnie tak patrzec, dowiadywac sie... fajnie ze moge szczerze wspolnie z Daiva skrzywic sie na to i owo, powiedziec co nam wyszlo super a co nie spelnilo oczekiwan...
jakie to fajne uczucie nie musiec sie zachwyac a spokojnie i rzeczowo spojrzec na sprawe
Osobiscie moge tylko zyczyc wszystkim takiego spokoju ducha w tym temacie
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2008, 11:33   #66
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Dzis wiem co jest najwazniejsze i najlepsze w moim psie, te cechy nie podlegaja zadnej ocenie na ringu, zaden sedzia nie jest w stanie tego zobaczyc a to co ocenia w tych kilku minutach jest dla mnie, dla wlasciciela (nie hodowcy!) kompletnie bez znaczenia. Lubie ten stan swiadomosci On uniemozliwia zdenerwowanie najdziwniejsza ocena sedziowska- bo co taka ocena moze zmienic w rzeczywistosci?
Nic nie może zmienić. Dlatego tak bardzo lubię wystawy z rozstawioną stawką, gdy każdy z psów coś wygrywa Najlepiej gdyby jeszcze zlikwidowali BOBy, CACIBy itd. itp. Wtedy wystawa byłaby "zdrową" imprezą, gdzie ludzie mający takie samo hobby mogliby pogadać, psy - zaprezentować się (pokazać jak fajnie są wychowane, albo 'żywiołowe'), a potem wspólnie ze sobą poszaleć. A tak - rożnie bywa. Czasem zaczynają "szaleć" ludzkie emocje i kompleksy, bure ich co prawda nie rozumieją, ale swoimi empatycznymi duszami jakoś tam czują i w rezultacie robi się całkiem nie 'psiejsko-czarodziejsko', tylko raczej 'sejmowo'.

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Osobiscie moge tylko zyczyc wszystkim takiego spokoju ducha w tym temacie
Nie będąc hodowcą, ani (chwilowo) właścicielem CZW mogę sobie patrzeć na wilczaki z własnej, "osobistej" perspektywy i bardzo mi z tym dobrze. Mało mnie obchodzi waga, wzrost, rodzaj sierści, kolor oka. długość łap. To co mnie w wilczakach kręci to ich indywidualne osobowości. To, że każdy z nich jest inny, unikalny, charakterny, ma własne wady i zalety, w czym innym jest dobry... I wszystko to odbija się w ich ślepiach, wyrazie pyszczka, sposobie poruszania się. I to, że są więcej niż psami...

Ktoś mnie kiedyś zapytał jest mój ulubiony typ wilczaka. W pierwszej chwili nie wiedziałam co odpowiedzieć, bo podobają mi się bardzo różne! Ale po przemyśleniu doszłam do wniosku że najpiękniejsze wilczaki to takie, których właściciele nie tłumią ich osobowości, pozwalają im na bycie sobą nie przejmując się zdaniem sędziów ani presją 'środowiska'. (tu szacunek dla Ani od Foraska!). To wilczaki przyjazne ludziom, szczęśliwe, wesołe, które jeśli "pracują" - czyli słuchają pana albo robią rzeczy ważne/przydatne dla właścicieli (czy to udział w wystawach, czy egzaminach, czy bieganie przy rowerze, czy praca na lawinisku) - robią to z solidarności z swoim "stadem", z radością i bez presji, a nie z paniką w oczach..., takie, które czują, że nie muszą być najlepsze na wystawach i w konkursach, bo dla swoich państwai zawsze będą najlepsze. Takie, które raz poznane w wieku roku lub dwóch, można rozpoznać w stadzie po jednym spojrzeniu na ich pyszczek!

Innymi słowy sprawdza się dewiza: "pokaż mi swojego (dorosłego) wilczaka, a powiem Ci jaki jesteś "
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2008, 11:35   #67
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

DORA masz wiadomość na PW
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2008, 20:43   #68
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

Sorry ale muszę temat odnowić
Margo jesteś cudowna mnie nie udało się tego zrobić ale świetnie to zrobiła Sonie Bogarowa http://www.wolfdog.org/grafiki/na_forum/CzechoslovakianWolfdog-pl.ppt
a dzięki tobie że to dałaś na forum dogo mogłam się wiele nauczyć
Dziwi mnie i zastanawia czy nikt nie miał tam pretensji o umieszczenie swojego psa? bo u nas zaraz by była burza Temat Jak powinien (i jak NIE powinien) wygladac wilczak... to samo co miałam zamierzone lecz pod innym tytułem gratulacje za dobre dobranie słów mnie to nie wychodzi

Link do oryginału na dogo
http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=115305
więcej takich edukacyjnych tematów brakuje mi tam jeszcze zdjęć (Ruch, Sierść (częste wady) ) może ktoś z wieloletnich hodowców odważy się uzupełnić ?
Margo nie musisz już odpowiadać ma moje durne pytanie w temacie NIEWYRAŹNA MASKA już wiem
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2008, 20:52   #69
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

powiem krotko - robi sie
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2008, 20:53   #70
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

Brawo wolfin chce być jedna z pierwszych która to zobaczy już nie mogę się doczekać
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org