Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wzorzec & bonitacje

Wzorzec & bonitacje Jak powinien wyglądać typowy wilczak, ile waży CzW, ile ma w kłębie, informacje o przeglądach hodowlanych ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-07-2009, 12:08   #1
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default (Nie)uznane bonitacje - 22-08-2009 Osieczna (PL)

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
W połowie sierpnia zapowiada się dość ciekawy obóz szkoleniowy dla wilczaków. Myślę, że na tym forum nie powinno zabraknać informacji o jego organizacji.
Biorac pod, ze dopiero co organizatorka zarzucala NAM kopiowanie JEJ pomyslow to moze...

Ale serio....

Dobrze, ze ktos rozwinal idee pomyslow spotkania w Poznej, a raczej zrobil to co odbywalo sie podczas pierwszych spotkan u nas, czyli nie tylko impreza, ale i szkolenie.... U nas ostatnio biorac pod uwage ponad setke uczestnikow jest juz trudniejsze do zorganizowania.... Choc za rok...

A teraz dwa male "ale".... bo informacja powinna byc kompletna...

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Miejsce: OSIECZNA koło Leszna (PL),
Termin 15-08-2009 23-08-2009
Niestety widac, ze organizatorzy nie siedza zbytnio w tym go sie dzieje w wilczakowym swiecie, bo wtedy wybor daty bylby inny...

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
- 20.08.09 (czwartek) przegląd młodych/bonitacja - ing. Monika Soukupova (CZ)
Pragne zauwazyc, ze bonitacja ta nie bedzie oficjalna jako, ze nie spelnia warunkow zapisanych w regulaminie organizacji bonitacji... Przeglad hodowlany to nie tylko spotkanie znajomych i ocena przez sedziego, ktory ma uprawnienia na ocene psow tej rasy... Wspominam, bo takie weekendowe bonitacje i potem upieranie sie, ze jej wynik ma sie pojawic w bazie Wolfdoga to niestety ostatnio to bardzo czesty blad...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 28-07-2009, 15:00   #2
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
Pragne zauwazyc, ze bonitacja ta nie bedzie oficjalna jako, ze nie spelnia warunkow zapisanych w regulaminie organizacji bonitacji...
Skąd to wiesz?

Quote:
Niestety widac, ze organizatorzy nie siedza zbytnio w tym go sie dzieje w wilczakowym swiecie, bo wtedy wybor daty bylby inny...
Pffff. żal.pl
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 28-07-2009, 15:51   #3
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Skąd to wiesz?
http://www.cswolfdog.cz/index.php?vi...tent&Itemid=75

lub

http://www.csv.sk/docs/bonitacny_poriadok.doc

Quote:
Originally Posted by btd View Post
A co monopol jakiś jest gdzie należy jechać?
Skad ta agresja...?

Zwykle obozy ustawiane sa tak, aby odbywaly sie w roznych terminach. A Osiecznica koliduje z obozem na Slowacji...

Oczywiscie nikt nie MUSI sie do tego stosowac... To jedynie dobra rada na przyszlosc, bo wtedy moze na kolejny oboz w Osiecznicy przyjedzie troche wiecej osob niz te kilkanascie z jednej hodowli ktore pojawia sie w tym roku, a ktorym termin z niczym nie koliduje, bo na zadne spotkania nie jezdza....
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 28-07-2009, 18:16   #4
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Jeszcze gorzej wygląda to na Litwie.
Greg a co zle jestna Litwie, powiedz prosze, bo ja nie wiem

na Litwie nawet lepej niz na Polscie, a dla czego?, wiedza te, ktore znaja JAKI regulamin na robienia bonitacii maja byc. regulamin BONITACII jest z krajow pochodzenia rasy i NIEMA rozniczy gdzie ona bedzie robiona on dziala wszedzie.
U nas bonitacia taka sama oficialna jak na Slowacii czy w Czechach, w Poslcie oficialna jest u Margo, a na PL indziej niestety nie. Ale po co ja tu tlumacze, i tak wies lepej
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 28-07-2009, 19:39   #5
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
Greg a co zle jestna Litwie, powiedz prosze, bo ja nie wiem

na Litwie nawet lepej niz na Polscie, a dla czego?, wiedza te, ktore znaja JAKI regulamin na robienia bonitacii maja byc. regulamin BONITACII jest z krajow pochodzenia rasy i NIEMA rozniczy gdzie ona bedzie robiona on dziala wszedzie.
U nas bonitacia taka sama oficialna jak na Slowacii czy w Czechach, w Poslcie oficialna jest u Margo, a na PL indziej niestety nie. Ale po co ja tu tlumacze, i tak wies lepej
W takim razie ja poproszę szczegółowy regulamin wg jakiego przeprowadza sie bonitacje . Bo słowacy robią to inaczej, w czechach i na litwie też nie jest to do siebie podobne. Zbyt znaczące są róznice w jej przeprowadzaniu.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 28-07-2009, 20:06   #6
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

a na Slowacii na bonitacje byles? watpie.
jesli nie zauwazyles wedlug jakich regulamin jest robiony na Litwie kedy SAM byles tam, to mi trudno, jasne bylo wedlug jakiego sa to robione, i opisy psow i test charakteru.
czy juz sam pamietas? jesli nie zerkni na wyniki i one powiedza wedlug jakiego regulaminu robimi.
p.s. regulamin podala Gosia juz w temacie.
__________________

Last edited by wolfin; 28-07-2009 at 20:12.
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 28-07-2009, 21:15   #7
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
a na Slowacii na bonitacje byles? watpie.
jesli nie zauwazyles wedlug jakich regulamin jest robiony na Litwie kedy SAM byles tam, to mi trudno, jasne bylo wedlug jakiego sa to robione, i opisy psow i test charakteru.
czy juz sam pamietas? jesli nie zerkni na wyniki i one powiedza wedlug jakiego regulaminu robimi.
p.s. regulamin podala Gosia juz w temacie.
Nie inetersuje mnie w jaki sposób robi się opisy psów i test charakteru bo to widziałem i mam na ten temat okresloną wiedzę, ale interesuje mnie dlaczego niezgodną z przepisami ma być bonitacja przeprowadzona przez czeska sedzinę w Polsce, a czym się to różni przez przeprowadzoną w jednoosobowym składzie sędziowskim bonitacje we Francji czy na Litwie. Poprostu chciałbym wiedzieć jaka jest różnica i jakie przywileje, ze to samo jest uznane lub nie. Interesują mnie wytyczne co do pozoranta, składu sedziowskiego i dokumentacji. Moze zapytam inaczej kto musi na tym papierku złożyć podpis aby zostało to uznane.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 28-07-2009, 21:34   #8
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

no ale na to miala odpowiedziec organizator tj Ela, jesli robi bonitacje to ma wiedziec co i jak, jasne jesli chce oficialnej a nie zabawy weekendowej.
Greg, ja nie bede dawac odpowiedzi, mam inne zajecia waznejsze od gadania z Toba. a co do tego kto i jak - juz 3 raz mowimi - macie regulamin slowacki i czeski czytaj cie i bedzie cie samie wiedzieli co i jak, nas u Was nie bedzie to po co mami latac i dawac info? ani ja ani Gosia czasu na to teras nie mami.
Piekne tylko przypomnie ze obiecales zdawac i slowacka bonitacje, to co, czekami Ciebie i Czambora w Poznej.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 28-07-2009, 22:05   #9
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
no ale na to miala odpowiedziec organizator tj Ela, jesli robi bonitacje to ma wiedziec co i jak, jasne jesli chce oficialnej a nie zabawy weekendowej.
Greg, ja nie bede dawac odpowiedzi, mam inne zajecia waznejsze od gadania z Toba. a co do tego kto i jak - juz 3 raz mowimi - macie regulamin slowacki i czeski czytaj cie i bedzie cie samie wiedzieli co i jak, nas u Was nie bedzie to po co mami latac i dawac info? ani ja ani Gosia czasu na to teras nie mami.
Piekne tylko przypomnie ze obiecales zdawac i slowacka bonitacje, to co, czekami Ciebie i Czambora w Poznej.
Jeśli wziełaś udział w temacie i zaczełaś się do niego mieszać to odpowiedz bo to pytanie nie było do Eli bo odpowiedź od niej mam. Nie mam zato odpowiedzi od Ciebie.
Nie będe tolerował dalej jak ktoś rzuca sobie jakieś zarzuty i potem odwraca kota ogonem.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 28-07-2009, 22:17   #10
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Jeśli wziełaś udział w temacie i zaczełaś się do niego mieszać to odpowiedz bo to pytanie nie było do Eli bo odpowiedź od niej mam. Nie mam zato odpowiedzi od Ciebie.
Nie będe tolerował dalej jak ktoś rzuca sobie jakieś zarzuty i potem odwraca kota ogonem.
no to i wyjasnione ze nie ma o co gadac, bo ja nie dam rady z "ekspertem" od wszystkiego, to i podaje kota ogonem naprzod
spotkami sie w Poznej w takim razie
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 28-07-2009, 23:55   #11
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Dlaczego Margo zmienia temat i wtrąca do niego kolejną złośliwą uwagę ?
Czy wynika to z braku argumentów czy niemożności odpowiedzi na zadane pytanie.
Dlaczego Daiva wycofuje się z tematu, który sama podjełą ?
Czy również boi się odpowiedzieć na zadane pytanie.
Dlaczego Gaga czuje się obrażona moimi słowami ?
Przecież to ja jestem renegatem.

Przepraszam ale ja zamieściłem bezstronne info nie zawierające żadnych złośliwości w stosunku do nikogo.
Zarzuty i złośliwości przyszły od innych, a ja nie mam zamiaru siedzieć już cicho wzywany to tablicy i mam pełne prawo na odpowiedz na zadane pytania czy swormułowane zarzuty pod również moim adresem bo też jestem uczestnikiem tego obozu.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2009, 00:08   #12
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

powtorka:

1 raz Margo odpowiedziala:
2. raz ja:
Quote:
a na Slowacii na bonitacje byles? watpie.
jesli nie zauwazyles wedlug jakich regulamin jest robiony na Litwie kedy SAM byles tam, to mi trudno, jasne bylo wedlug jakiego sa to robione, i opisy psow i test charakteru.
czy juz sam pamietas? jesli nie zerkni na wyniki i one powiedza wedlug jakiego regulaminu robimi.
p.s. regulamin podala Gosia juz w temacie.
tu jest juz 3 raz odpowiedz co jest potrzebne na OFICIALNA bonitacje,
noo i teras powiedz ze nierozumies,
w tedy ja juz nie wiem jak pomoc, bo wszystko masz podane i to kilka raz.
czy poprostu z siebie idiota robis, zeby plakac ze wszyscy ciebie niekochaja i biednego nawet w kosciole bija
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2009, 00:12   #13
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Dlaczego Margo zmienia temat i wtrąca do niego kolejną złośliwą uwagę ?
Czy wynika to z braku argumentów czy niemożności odpowiedzi na zadane pytanie.
http://www.wolfdog.org/forum/showpos...4&postcount=14

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Przepraszam ale ja zamieściłem bezstronne info nie zawierające żadnych złośliwości w stosunku do nikogo.
Mam poczucie humoru, ale gdziez mi tam do Ciebie... Przeczytaj CALY temat jeszcze raz.... to wlasnie TWOJ post spodowal caly dyskusje, ktora z Osieczna nie ma wiele wspolnego...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw

Last edited by Margo; 29-07-2009 at 00:20.
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2009, 00:27   #14
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

To sa słowa w 3 poście i nie pochodzą z moich ust.
" Pragne zauwazyc, ze bonitacja ta nie bedzie oficjalna jako, ze nie spelnia warunkow zapisanych w regulaminie organizacji bonitacji... Przeglad hodowlany to nie tylko spotkanie znajomych i ocena przez sedziego, ktory ma uprawnienia na ocene psow tej rasy... Wspominam, bo takie weekendowe bonitacje i potem upieranie sie, ze jej wynik ma sie pojawic w bazie Wolfdoga to niestety ostatnio to bardzo czesty blad... "

T jest moje pytanie jakie zadałem i czekam na odpowiedź :
"
ale interesuje mnie dlaczego niezgodną z przepisami ma być bonitacja przeprowadzona przez czeska sedzinę w Polsce, a czym się to różni przez przeprowadzoną w jednoosobowym składzie sędziowskim bonitacje we Francji czy na Litwie. Poprostu chciałbym wiedzieć jaka jest różnica i jakie przywileje, ze to samo jest uznane lub nie. Interesują mnie wytyczne co do pozoranta, składu sedziowskiego i dokumentacji. Moze zapytam inaczej kto musi na tym papierku złożyć podpis aby zostało to uznane. "
Więc linki do strony czeskiego czy słowackiego klubu nie są mi potrzebne bo je znam.
Odpowiedzi nadal nie dostałem.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2009, 08:51   #15
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

co mam 4 raz cytowac? dobra juz, pomoge dzieciom:
...............
Bonitační komise
Posuzování psů na bonitaci mohou provádět posuzovatelé s potřebnou kvalifikací. Bonitační komise je nejméně tří členná. Tvoří ji: posuzovatel pro exteriér, poradce chovu a vedoucí bonitace. Členové komise po celou dobu hodnocení psů úzce spolupracují a stanoví konečný kód a zařazení do chovu. Bonitační komise je povinna zapsat bonitační kód do průkazu původu a bonitační karty a jeho zařazení nebo vyřazení z chovu. Předat bonitační kartu majiteli psa a odůvodnit mu výsledek bonitace. V závažných případech odložit svoje rozhodnutí na další bonitaci.
...................
albo
...................
1.Bonitácie prevádzajú 3 členné komisie menované výborom KCHČSV SR. Bonitačná komisia je oprávnená zo závažných dôvodov svoje rozhodnutie o spôsobilosti k chovu odložiť na ďalšiu bonitáciu. Komisia je zložená z poradcu chovu, rozhodcu exteriéru
a člena usporiadajúcej organizácie.
........................
juz JASNEJ odpowiedziec nieumiem.
p.s. jesli tak Ci nic nie interesuje gdzie kto jedzie i kto co robi, to po co diskutujes? mogles zrobic temat i poprosic od razu zamkac ja, niebylo 2 stron glupego gadania i atakowania Was. - moze warto o to poprosic i teras?
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2009, 14:36   #16
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Greg, po co wrocziles, jesli tu tak zle.
ODPOWIEDZ ja dalam i INNEJ nie bedzie. Te ktore umieja czytac maja odpowiedz, a te ktorym to trudno zrozumiec co i jak, nie beda i dalej zrozumiec.
odpowiedz dalam cytatami, CZY czytales je? jesli tak to rozumies dla czego jedne sa oficialne a inne nie, a jesli nierozumies, to naprawde pomoc niemoge.
pytaj ile chces, innej odpowiedzi niebedzie. sam "ekspert" od wszystkiego, to sam wies
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2009, 14:49   #17
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

O.T.
Greg, ja NIE ODPOWIEM na TWOJE pytanie, bo grasz idiota. Wiem ze liudzi wiedzia gdzie jest roznica miedzy oficialna i nie bonitacja i dla czego ona w FR, LT, DE, SK, CZ czy u Margo jest oficialna a idziej nie,
to nie pytaj ponownie bo nie bede pisac, kedy ktos zapyta normalne bez hysterii, odpowiemi normalne, a tu podskakujes i tyle pokazujac ze nic nie wies choc bardzo w tym watpie. Czy poprostu nie mozes juz inaczej?
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2009, 14:50   #18
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Wolfin nie odpowiedzialas: dlaczego bonitacja przeprowadzona przez ciebie jest ok i jej wynik moze byc w bazie, a jescze przed bonitacja przeprowadzona w Osiecznej juz powiedziano ze bedzie nielegalna i jej wynikow w bazie nie bedzie.

Wymien w punktach roznice. Nie jakies wycinki, linki, tylko napisz, moze byc po polsku, moze po angielsku, jak ci wygodniej.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2009, 14:52   #19
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
Greg, po co wrocziles, jesli tu tak zle.
ODPOWIEDZ ja dalam i INNEJ nie bedzie. Te ktore umieja czytac maja odpowiedz, a te ktorym to trudno zrozumiec co i jak, nie beda i dalej zrozumiec.
odpowiedz dalam cytatami, CZY czytales je? jesli tak to rozumies dla czego jedne sa oficialne a inne nie, a jesli nierozumies, to naprawde pomoc niemoge.
pytaj ile chces, innej odpowiedzi niebedzie. sam "ekspert" od wszystkiego, to sam wies
Więc ja odpowiem na to pytanie :
Wg cytatów regulaminu jakie podałaś na stronie komisja bonitacyjna powinna składać sie z trzech osób. Jednak czeski klub uznaje wyniki bonitacyjne przeprowadzone przez czeskiego sedziego z uprawnieniami FCI.
Daiva z tego co widzę to ty jesteś super ekspertem od wilczaków i najlepszym jednoosobowym sędzią kynologicznym od rasy.
Jeśli mogłaś sama przeprowadzić bonitację we Francji i nie był Ci nikt do tego potrzebny. Podważasz kompetencje Moniki więc i niedługo zaczniesz to robic w stosunku do innych.

Ja w dalszym ciągu proszę o odpowiedz .
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 29-07-2009, 14:56   #20
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

btd masz odpowiedzi w cytatach

"Bonitační komise je nejméně tří členná. Tvoří ji: posuzovatel pro exteriér, poradce chovu a vedoucí bonitace."
"
Komisia je zložená z poradcu chovu, rozhodcu exteriéru
a člena usporiadajúcej organizácie."

no juz lepej nie wiem jak odpowiedziec

Greg czytaj ostatni post dla ciebie.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org