Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Z życia wzięte....

Z życia wzięte.... Opowiadania ku przestrodze dla przyszłych właścicieli wilczaków...czyli wszystko o charakterze CzW

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 22-11-2010, 11:43   #1
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default Ciemno wszędzie....

Dzień nam się skrócił znacznie, spacery po pracy odbywają się w ciemnościach, zwłaszcza w lesie (tu to już całkiem ciemności egipskie) i póki nie spadnie śnieg tak będzie. Kupiłam kiedyś w zooplusie fajną lampkę diodową, zakładaną na obrożę. Dzięki temu widziałam burego. Ale takich lampek już nie ma, a te dyndające są niepraktyczne, zwłaszcza jak pies jest z przodu, moją popsuł pan przy wymianie baterii Szukam teraz czegoś, przyczepianego właśnie do obroży, na płasko, co będzie max. szerokości 3 cm. Może ktoś z Was widział takie coś? Koniecznie na płaskie baterie typu CR. O ile przeżyję fakt, że sama psa nie widzę, w końcu specjalnie się nie oddala, o tyle jest to doskonały znacznik dla innych, widza, że coś nadchodzi i mogą zareagować.
Jakby ktoś miał jakikolwiek pomysł to ja bardzo poproszę
Kiedyś miałam jeszcze obrożę ze światłowodem ale w obfitej kryzie jej niestety nie widać
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 22-11-2010, 11:56   #2
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Taki pasek przyczepiany do obroży znalazłam http://www.adazoo.pl/index.php?optio...id=52&Itemid=1
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 22-11-2010, 12:05   #3
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Oooo, fajowe Prawie taki, jak obroża, ale jak przyczepiany, to bardziej na wierzchu i może lepiej widoczny
Dzięki Rybka!
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 22-11-2010, 22:20   #4
Kamoszka
Ardal Conall
 
Kamoszka's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Września
Posts: 309
Send a message via Skype™ to Kamoszka
Default

My zakupiliśmy w sklepie rowerowym takie odblaskowe opaski z diodami led ktore swieca jak oszalałe i idealnie przypasowują się do obroży. Są zapinane na rzep i jak się dwie ze sobą połączy to akurat jak obroża. Kosztowały chyba 5zl sztuka a fajnie bo Ardal sie juz w nich kapal i nadal swiecą I żadne ryby nie wypłynęly pod wpływem napięcia więc "obroża" jest bezpieczna
__________________
Choćbyś życie swe włożył w wilka wychowanie, szkoda trudu; wilk wilkiem i tak pozostanie.
Kamoszka jest offline   Reply With Quote
Old 22-11-2010, 22:33   #5
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

2 x 5 to mniej niź 55 Sprawdzę, dzięki
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 23-11-2010, 19:07   #6
Lupusek
Junior Member
 
Lupusek's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Masuria
Posts: 488
Send a message via Skype™ to Lupusek
Default

Fajne pomysły macie! Ja dotąd tylko z czołówką zasuwam, ale za tymi opaskami z diodkami też się rozejrzę. Dzięki!
__________________
Lupusek jest offline   Reply With Quote
Old 24-11-2010, 15:14   #7
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Mam taką obrożę z 6-diodami , 3-tryby świecenia. Sprawdza się do około 40merów jak ma ktoś dobry wzrok . Niestety obroża wędruje po szyi psa i jak diody są u góry to jeszcze coś widać jak się przekręci na bok to już przestaje być widoczna.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 24-11-2010, 15:24   #8
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Taka chciałam kupić, ale niestety nie znalazłam odpowiedniego rozmiaru Wszystko zdecydowanie za małe......
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 24-11-2010, 22:10   #9
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Rzutem na taśmę po drodze na spacer z Sexi (ciemne lasy i pola) nabyłam tylne światełko rowerowe, ma zaczep trzymający się przy obroży, daje po oczach jak diabli ale sprawdziło się rewelacyjnie Jest co prawda na baterie paluszki, ale uznałam, że taką wagę 45-kilowy pies spoko dźwignie
No to chyba koniec poszukiwań
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 24-11-2010, 22:33   #10
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Zgadza się, światełko jest super bardzo eleganckie
__________________

Last edited by jefta; 24-11-2010 at 22:35.
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2011, 12:52   #11
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Wykopuje temat, bo raz, że zbliża się 'ciemnota" , dwa: w Lidlu pokazały się opaski LEDowe, które polecał Kamoszka. Polecam i ja, po testach w ubiegłym sezonie jesienno-zimowym. Paski są tanie jak barszcz (4 szt-25 zł) i bardzo efektywne. Nawet w zimowej kryzie wilczakowej spełniają swoje zadanie. Trzeba je tylko trochę przerobić, czyli odciąć pasek gumy z rzepem, a świecącą część naszyć na dowolną obrożę (druga wersja:naszywamy na obroże rzep i każdorazowo przyczepiamy pasek)

Wieczorem, w ciemnościach pies świeci na czerwono, mocne, wyraźne światło
Ja mam świra na tym punkcie, bo niejednokrotnie udało nam się dzięki światełkom uniknąć niefajnego psiego spotkania. .
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 09-09-2011, 19:31   #12
Spider
Spiderwolf
 
Spider's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Jasienica
Posts: 360
Default

Ja w zeszłym roku w Lidlu własnie kupiłam obrożę z lampkami led za 27zł czas świecenia 80 godz . Obroża sprawdza się ,godna poleceniatylko trzeba trafić na moment gdy będą .Pozdro Spiderka
Spider jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org