Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

View Poll Results: Støíhat drápky?
ano 2 33.33%
ne 4 66.67%
Voters: 6. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-06-2005, 00:46   #1
Jirda
Junior Member
 
Jirda's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Brno
Posts: 72
Send a message via ICQ to Jirda
Default Stříhání drápků, ano - ne?

Zdravím všechny.
Tak jsem dnes dolouskal celé fórum a nikde jsem nenašel zmínku o drápkách. Mám ČsV i NO. U NO jsem zvyklý stříhat jednou za čas drápky. Čím jsou NO starší, tak je i přes stříhání mají delší. Zajímalo by mne, zda stříhání i velikost drápků platí i u ČsV. Pokud to tedy všichni vědí a proto o tom nepíší, tak bych já, neznalý, prosil o radu.
__________________
Zdeněk
Jirda jest offline   Reply With Quote
Old 03-06-2005, 06:21   #2
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

teda o stříhání drápků jsem sice slyšel ale nikdy ho mí psi nepotřebovali. Pokud totiž psi mají dostatek pohybu (a to by měli mít), tak asi drápy stříhat není potřeba. Neslyšel jsem, že by si jakákoliv psovitá šelma chodila k veterináři nehat stříhat drápky .
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 03-06-2005, 07:55   #3
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Tak já jsem asi ta exotická výjimka, která občas svým vlkům drápy zastřihne. Že by toho mí psi naťapali málo si vůbec nemyslím, ale jsou to psi bytoví a posteloví , tak u nich obrušování drápů probíhá asi trochu jinak. Abych byla konkrétní - rozhodně jim drápy nepřerůstají tak, že by se bez mého zásahu psi neobešli, ale dráp časem dostane na konci hodně špičatý tvar a už několikrát se mi stalo, že při hrabání v odkládačce na cvičáku (většinou když jdu s jedním na obranu a druzí dva musí čekat) si dráp zlomili - až do živého lůžka. Nic moc, hojí se to docela dlouho (než naroste nový dráp). Prevence je tedy taková, že čas od času drápy zastřihnu do tupého tvaru a máme klid.
Jeden dráp ale potřebuje opravdu mou pravidelnou péči - Felča kdysi šlápla dost nešťastně na střep a porušila si ohybač krajního prstu na přední noze. Prst tím pádem není v přirozené poloze a navíc je částečně ochrnutý, takže ten opravdu musíme stříhat už doživotně.

Helena
Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 03-06-2005, 08:01   #4
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Helena
Tak já jsem asi ta exotická výjimka, která občas svým vlkům drápy zastřihne. Že by toho mí psi naťapali málo si vůbec nemyslím, ale jsou to psi bytoví a posteloví ,
No je to tím, že máš prostě gaučáky .
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 03-06-2005, 22:51   #5
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
No je to tím, že máš prostě gaučáky .
Pokud vím, s tebou tví psi taky spí v posteli. Tak nepomlouvej gaučáky
Já souhlasím s Helenou, že někdy je úprava drápů u čévéčka potřeba. I když rozhodně bych to nepřirovnala ke klasickému stříhání drápů jako u jiných plemen.
Já s mýma holkama nachodím celkem dost kilometrů na nejrůznějším povrchu, někdy jsme venku i čtyři nebo pět hodin denně. A přesto má Cira drápy poměrně dlouhé a taky už došlo na jejich zkrácení - rozuměj ustřihnutí té špičky do tupého tvaru, tak jak to popisuje Helena.
Myslím že je to individuální záležitost a jestli pes spí na gauči nebo v kotci na to nemá vliv. Spíš to, jestli na tom gauči nebo v kotci netráví celé dny.

Jdu vyhnat psy z gauče ..
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 30-06-2005, 20:30   #6
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

No, Lexině bude v říjnu 7 let a zatím jsme drápy nestříhali, ale už je má dost dlouhé a asi k tomu brzo dojde. Přes léto je to pohoda, to se drží na stejné délce, spíš se kousek obrousí, ale přes zimu, kdy se chodí většinou po sněhu, vždycky o kousek narostou a už se tolik přes léto neobrousí. Pohybu myslím má Lexina taky dost (i když v létě, když je vedro, je pěkně shnilá ), ale nemá pořádně kde hrabat, protože část naší rodiny nemá pochopení pro to, když zahrada vypadá jako bojiště . Jinak je to taky vlk domácí - poddruh mazlící - a samozřejmě taky gaučový

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 04-07-2005, 03:37   #7
Jirda
Junior Member
 
Jirda's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Brno
Posts: 72
Send a message via ICQ to Jirda
Default

Tak jsem se dnes odhodlal po poradě s p. Alexou stříhat drápek, tedy jediný. Jednalo se o pátý drápek, co je výš, než ostatní čtyři drápky. Byl o dost delší, než na druhé noze, ostrý a špičatý. Pokažbé, když na mne ve hře skočil, tak mne s ním neúmyslně zranil nebo roztrhl košili. Odsřihl jsem celkem dost velký kus, cca 6 mm, aniž bych ho střihl do "živého". Teď je drápek sejně dlouhý, jako na druhé noze. Jinak ve výcviku jsem celkem dost dobře pokročil, jen socializace jde dost pomalu. Je to taky asi tím, že i když bydlíme ve velkém městě Brně, tak je to tu, jako na konci světa. V blízkosti není žádná hromadná doprava, aut tu jezdí málo a když jdeme ven, tak i málo lidí potkáváme. Možná bych potkal více lidí na dědině, než potkávám tu. V práci jsme taky sami.
__________________
Zdeněk
Jirda jest offline   Reply With Quote
Old 25-08-2009, 19:45   #8
wendy-1
Junior Member
 
wendy-1's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 3
Default

pokud to tvor potrebuje tak samozdrejme strihat at netrpi..my meli psa skoro 13 let a pedikuru zvladal sam pri behani a tak, takze strihani nebylo potreba
wendy-1 jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009, 13:04   #9
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

ja nestrihám, nikdy to nebolo potrebné. i keď niekedy sú pazúre rozštiepené, pohyb - aj po asfalte - skráti pazúriky tak, že to nie je nutné.
u našich psov - krížencov - musíme strihať stále a to sa pohybujú po asfalte a inom povrchu stále... aj napriek skracovaniu im rastú rýchlo.
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009, 19:56   #10
De.Lorche
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Louny
Posts: 26
Default drápky

Aný má drápečky o.k. hezky obroušené, ale pátý ten co je nahoře, musíme, čas od času doupravit - jinak jsme podrápaný, dost ho používá když o nás opírá tlapy , to je pak jak orlí dráp
De.Lorche jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org