Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Kluby CzW i prawo

Kluby CzW i prawo Kluby CzW w Polsce i za granicą, informacje na temat grupy inicjatywnej Klubu Czechosłowackiego Wilczaka, przepisy dotyczące rasy...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 09-02-2009, 23:36   #41
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by krzyg View Post
Grzegorz napisał dość kategoryczne stwierdzenie, że wstępując do stowarzyszenia nikt nie zostanie usunięty ze ZK nie podpierając go żadnym uzasadnieniem. Pytanie o wsparcie było trochę uszczypliwym nawiązaniem do pewnego filmu. Wydawało mi się, że jest na tyle powszechnie znany, że emotikona nie jest konieczna. Jeśli ktoś się poczuł urażony - przepraszam.

Może faktycznie brak emotki nie nadal oczekiwanego wydźwięku Albo ja nie zakapowałam.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 09-02-2009, 23:39   #42
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Wszyscy wiedzą, ze w Polsce działają dwie organizacje kynologiczne nalezące zarówno do FCI jak i do ACE.
Tak w polsce są dwie organizacje, ZKwP i tylko ona podlega FCI i żadna inna.
Drugą organizacją jest Polski Klub Psa Rasowego i podpięty jest on pod ACE i nigdy nie będzie współpracować z FCI. Poczytaj sobie przepisy FCI . Ta organizacja rozmawia tylko i wyłącznie z jedną organizacją w danym kraju. W polsce jest to ZKwP. Z tego powodu zostały ostatnio zerwane rozmowy z MOLDAVIA.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 10-02-2009, 00:02   #43
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

" Polski Klub Psa Rasowego jest członkiem międzynarodowej federacji F.C.I (Federation Canina International) oraz europejskiego stowarzyszenie ACE (Association Cynologique Europeenne) "
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 10-02-2009, 00:20   #44
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Liczyłem że to napiszesz .Tylko że ZKwP należ do FCI Fédération Cynologique Internationale a Klub Psa Rasowego należy do
F.C.I. FEDERACIÓN CANINA INTERNACIONAL taka niewielka różnica w nazwach i pisowni ich skrutów, a odrębne organizacje nie współ pracujące ze sobą
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 10-02-2009, 00:22   #45
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
Członek Związku Kynologicznego w Polsce nie może należeć do żadnej innej organizacji kynologicznej(takiej, która jest konkurencyjna do ZKwP np. taka, która organizuje wystawy lub taka dzięki, której hodowca mógłby zarejestrować drugi miot od tej samej suki w tym samym roku czyli np. Związek Kynologiczny w Angli itp.). Poza tym nie ma innych ograniczeń
.
jak najbardziej można należeć do Związku Kynologicznego w Anglii- zakaz dotyczy organizacji krajowych... ale wstępując do klubu agility ryzykujemy tak samo jak do omawianego stowarzyszenia-jedno i drugie jest "organizacją kynologiczną"
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 27-04-2009, 00:31   #46
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

odświerzam temat...

czy jakieś ustalenia dotyczące daty i miejsca walnego zebrania zostały poczynione?
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 27-04-2009, 00:36   #47
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Niestety na razie rozstrzygamy sprawy prawne i to jeszcze trochę potwa. Musiały zostać wprowadzone pewne modyfikacje do statutu. W ramach toczącej się dyskusji i wątpliwości nie chcemy kogokolwiek narażać na jakieś nieprzyjemności.

Last edited by wilczakrew; 27-04-2009 at 09:49.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 27-04-2009, 08:53   #48
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Statutu...
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 27-04-2009, 10:10   #49
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Quote:
Originally Posted by wilczakrew View Post
W ramach toczącej się dyskusji i wątpliwości nie chcemy kogokolwiek narażać na jakieś nieprzyjemności.
?? Grzesiek jak juz cos piszesz, to pisz jaśniej. Na zebraniu przydałby się prawnik, tak czy siak. Ale chyba jest jakiś wilczakowiec z takim wykształceniem.
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 28-04-2009, 12:37   #50
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by magdalena View Post
?? Grzesiek jak juz cos piszesz, to pisz jaśniej. Na zebraniu przydałby się prawnik, tak czy siak. Ale chyba jest jakiś wilczakowiec z takim wykształceniem.
Może i jest albo i nie ma. Ja o tym nie wiem i za mało jest osób chętnych do jakielkolwiek pomocy. Zresztą na dzień dzisiejszy nawet nie wiem jaka była by potrzebna. Ja obecnie prowadze pewne rozmowy z prawnikami na temat stowarzyszenia i całego procesu nie da się tak prosto i szybko zakończyć. Za duzo jest rozbierzności i kontrowersji w tej sprawie. Muszę tez odbyć pewne rozmowy z kilkoma osobami z wilczakowatego świata i wtedy będą podejmowane jakies konkretniejsze decyzje. Nie da sie rozmawiać na ten temat ze wszystkimi i tym bardziej na forum. Nie mozemy wprowadzać tutaj ponownie zamieszania. Muszę mieć znacznie więcej informacji prawnych i to nie zwiazanych bezpośrednio z tematem. Na to potrzeba czasu i większosć musi się uzbroić w cierpliwosć. Czy i co sie z tego urodzi nie wiem na dzień dzisiejszy.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 03-05-2009, 01:00   #51
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

W chwili obecnej praktycznie wszystko stało się jasne.
Podaje więcej szczegółów dotyczących stowarzyszenia jak i powołania klubu.
Do Zarządu Głównego zostało wysłane następujące pismo :

Szanowni Państwo zwracam się do Was z prośbą o wydanie opinii w sprawie Stowarzyszenia, jakie mamy zamiar powołać do życia, jako właściciele i hodowcy Ceskoslovenskiego Vlcaka w Polsce. W załączeniu przesyłam Państwu status stowarzyszenia wraz z określeniem jego celów i środków działania. Moim celem jest ścisłe zintegrowanie naszego środowiska, co w znacznym stopniu umożliwiłoby nam, jako obecnym właścicielom i zarówno przyszłym nabywcą skonsolidowanie możliwości wychowawczych tak trudnej pod względem osobowości rasy. Nie chciałbym w żaden sposób wchodzić tymi działaniami w kompetencje ZKwP, co było by z mojej strony nie na miejscu, a jedynie pragnąłbym ściśle współpracować z jego oddziałami i władzami, co mogłoby być na zasadzie obopólnych korzyści. Nadrzędnym celem, jaki chciałbym sobie postawić to określenie podstawowych zasad hodowlanych, szkoleniowych i pomocowych dla hodowców i właścicieli. Patrząc na coraz liczniejsze problemy zdrowotne rasy w innych krajach jak również duże problemy wychowawcze tej rasy pragnąłbym określić pewne standardy dla naszych członków celem zminimalizowania pewnych problemów w przyszłości. Jednym z nich jest coraz częściej pojawiająca się dysplazja i dlatego pragnąłbym wprowadzić obowiązkowe prześwietlenia na HD i ED dla psów naszych członków. Uważam, że każdy przyszły właściciel ma prawo dokonać wyboru, w jakim kierunku będzie uwarunkowywał swojego szczeniaka i takie badania będą w pełni odzwierciedlały tą drogę. Pies chory na dysplazję wymaga zupełnie innego sposobu odżywiania, treningu jak i podejścia całościowego do jego dalszego rozwoju. W chwili obecnej większość jest już badana na HD i ED i chciałbym pomagać tym właścicielom ze złymi wynikami, aby takie psy nie zaczęły trafiać do schronisk, ale mogły w spokoju sobie żyć w normalnych warunkach. Drugim bardzo poważnym problemem, jaki zaczyna się coraz częściej pojawiać jest niewłaściwy sposób podejścia i prowadzenia tej rasy, co wynika z braku doświadczenia i fachowej pomocy ze strony innych właścicieli. Czechosłowacki wilczak jest rasą bardzo inteligentną i on zawsze widzi, słyszy, czuje i rozumie więcej. Złe prowadzenie bardzo często odzwierciedla się agresją. Chciałbym uniknąć takich sytuacji gdzie właściciel boi się wyjść z domu, albo usypia psa, kiedy sobie z nim nie radzi. Kiedyś w Polsce było kilkanaście psów tej rasy i mieszkały one z dala od ludzi. Wraz ze wzrostem zainteresowania coraz więcej ludzi zaczyna sprowadzać sobie psy z zagranicy jak i kupować u polskich hodowców. Psy coraz częściej trafiają do miast i mają bardzo duże problemy z przystosowaniem się do cywilizacji, jeśli im się w tym nie pomoże poprzez odpowiednie prowadzenie. Zdaje sobie z tego sprawę, że takich przypadków będzie coraz więcej z racji wzrostu hodowli zarówno w Polsce jak i w krajach pochodzenia. Chciałbym uświadamiać przyszłych właścicieli, jaka jest to trudna i odpowiedzialna rasa, oraz ile wymaga wyrzeczeń dając nam w zamian ogromną miłość i przywiązanie. Pragnąłbym wspólnie rozwiązywać problemy wychowawcze poprzez organizowanie spotkań, sympozjów, obozów szkoleniowych, zawodów, niesienia fachowej pomocy w problemach adaptacyjnych angażując do tego zagraniczne kluby rasy i speców właśnie zajmujących się tą rasą z zamiłowania. Pragnąłbym prowadzić ścisłą współpracę z klubami Czech i Słowacji, jak również Niemiec i Litwy. Mam możliwości pełnej współpracy z największymi hodowlami w krajach pochodzenia oraz w Polsce. Pragnąłbym zarówno prowadzić ścisłą współpracę ze ZKwP, jako organ pomocny w udzielaniu informacji o rasie, jej problemach, wadach, zaletach uruchamiając dobrowolne i charytatywne dyżury w naszych macierzystych oddziałach Związku. Zależy mi na prawidłowym rozwoju tej rasy w Polsce tak samo jak Państwu zależy na wszystkich psach i nie chciałbym, aby one podzieliły los np. niesłusznie posądzanych o agresje American Staffordshire Terrier. Wiadomo, że czechosłowacki wilczak jest psem dużym, przez co budzi bardzo duży respekt, a i równie duże zainteresowanie ze względu na swój wygląd. Wychodzę z założenia, że każdy pies rodzi się dobry, a to, jaki wyrośnie w dużej mierze zależy od nas samych. Chciałbym pomagać i zawsze służyć radą i pomocą przyszłym ich właścicielom. Wiem, że zrozumieją Państwo, co chcę przez to powiedzieć, bo zarówno mi jak i Państwu zależy na losie zwierząt i ich godziwej przyszłości. Nawet sama możliwość ścisłej współpracy ze ZKwP dałaby mi większe pole manewru i pozwoliła znacznie lepiej zadbać o los mojej ukochanej rasy. Mam też nadzieję, że zrozumieją Państwo moje intencje, że nie mam zamiaru wchodzić w kompetencje ZKwP, a jedynie z nim ściśle współpracować. Zatem zwracam się do Państwa z prośbą o wydanie opinii czy powołanie takiego Stowarzyszenia nie wykluczy jego członków ze struktur ZKwP i nie narazi właścicieli i hodowców rasy na nieprzyjemności. Czy w tym przypadku mogą zostać zastosowane przepisy Rozdziału III § 9 Punkt 1 Statutu ZKwP. Będę bardzo wdzięczny za udzielenie mi w tej kwestii odpowiedzi.

To jest odpowiedz jaką uzyskaliśmy na moje pismo.

Dot: opinii w sprawie Stowarzyszenia Czechosłowackiego Wilczaka
W odpowiedzi na Pana pismo z dnia 16.02.b.r. do Zarządu Głównego Związku Kynologicznego w Polsce ( L.dz.1015 z dnia 09.03.br) – w imieniu Głównej Komisji Hodowlanej uprzejmie informuję, co następuje:
Pana prośba w sprawie Stowarzyszenia Czechosłowackiego Wilczaka, które macie Państwo powołać do życia – niestety musi być przez nasz Związek zaopiniowana negatywnie.
Nie negując Państwa słusznych celów i konieczności zintegrowania hodowców i miłośników tej rasy, musimy z przykrością zauważyć, ze nasz Statut uchwalony przez Zjazd Delegatów i zarejestrowany w Sądzie w & 9 wyklucza możliwość należenia członka zwyczajnego Związku do jakiejkolwiek innej polskiej organizacji kynologicznej, zaś przystąpienie do Związku w charakterze członka wspierającego nie rozwiązuje kwestii działań, jakie Państwo mają na celu.
Także przepisy & 18 naszego Statutu przewidują, ze członkowstwo Związku ( hodowcy, właściciele reproduktora itp.), ustaje automatycznie w przypadku wstąpienia do innej krajowej organizacji kynologicznej.
Natomiast realizację celów, środków działania i zadań przedstawionych w Pana piśmie widzimy w możliwości powołania Klubu Rasy czechosłowackiego Wilczaka w ramach struktury naszego Związku, jako Klubu o władzach wybieralnych.
Szczegółowy regulamin tego klubu jest opublikowany przez Zarząd Główny na stronie www.zkwp.pl
Orientacyjnie podajemy Panu wymogi do powołania takiego Klubu przez Zarząd Główny:
1) Zebranie grupy inicjatywnej poprzez podpisanie deklaracji minimum 100 osób,
2) Przesłanie stosownego wniosku do ZG ZKwP w Warszawie.
Życzymy pozytywnego załatwienia poruszanych przez Pana problemów.
Z poważaniem

Nie wiem jak większość z Was, ale ja uważam, ze jest to dobry moment na to aby powrócić do tematu Klubu bez kłótni i animozji.
Możliwe, ze wspólnie udało by nam się stworzyć własne dziecko i mam nadzieje, ze tym razem nie będziemy go wylewać razem z kąpielą.

Wszelkie informacje dotyczące założeń i celów Klubu są na stronie : www.kczw.pl

Liczę na naprawdę budującą dalszą dyskusję w tym temacie.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2009, 13:21   #52
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default Oficjalna strona klubowa.

Zarejestrowałem na własne nazwisko następujące domeny

ww.kczw.pl
ww.kcsv.pl

Proszę o informacje na jakim serwerze mają zostac zaparkowane powyższe domeny, w przypadku chęci ich wykorzystania bezpłatnego przez klub.
Administrator strony klubowej otrzyma takie przekierowanie, a w momencie utworzenia klubu zostanie dokonana bezpłatnie cesja na jego rzecz.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2009, 14:03   #53
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Wracając do tematu.
Myślę, ze przyszli członkowie klubu powinni już zacząć myśleć nad tym czy klub powinien mieć logo, a jeśli tak to na ile ono powinno być charakterystyczne i wyjątkowe. Niestety powinno być też uniwersalne.
Myślę, ze można by było zacząć już takie logo tworzyć.
Zapraszam wszystkich do umieszczania w tym temacie swoich własnych propozycji.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2009, 14:07   #54
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Wszysto co związane ze Stowarzyszeniem CzW jest na dzień dzisiejszy wstrzymane.
Wszelkie prace zostają tymczasowo zawieszone na rzecz powołania klubu.
W razie takiej potrzeby powrócimy do tego tematu ale w zupełnie innej formie i jako instytucji wspierającej działaność klubu i pozyskującej na jego działaność środków finansowych.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2009, 14:09   #55
aneta1
Member
 
aneta1's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Będzin
Posts: 708
Send a message via Skype™ to aneta1 Send Message via Gadu Gadu to aneta1
Default

Może poczekajmy aż klub powstanie lub będzie blisko do jego powstania bo znowu prace ludzi będą leżały i niczemu nie służyły
__________________


aneta1 jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2009, 15:02   #56
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

i znowu wszystko od dup... strony .
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2009, 15:05   #57
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Quote:
Originally Posted by aneta1 View Post
Może poczekajmy aż klub powstanie lub będzie blisko do jego powstania bo znowu prace ludzi będą leżały i niczemu nie służyły
Zdecydowanie popieram.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2009, 21:23   #58
Sebastian
Member
 
Sebastian's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Wejherowo blisko morza, Kaszuby
Posts: 716
Send a message via Skype™ to Sebastian Send Message via Gadu Gadu to Sebastian
Default

Fajnie ale może przyszły klub będzie chciał mieć inne adresy oficjalnej strony??
__________________
http://harry.wolfdog.org
Sebastian jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2009, 22:11   #59
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
Originally Posted by Sebastian View Post
Fajnie ale może przyszły klub będzie chciał mieć inne adresy oficjalnej strony??
Tzn że co? To zarejestruje inną domenę.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2009, 23:04   #60
Sebastian
Member
 
Sebastian's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Wejherowo blisko morza, Kaszuby
Posts: 716
Send a message via Skype™ to Sebastian Send Message via Gadu Gadu to Sebastian
Default

Ok. Rozumiem .

Last edited by Sebastian; 07-05-2009 at 23:10.
Sebastian jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org